Infectie urinara - intarziere a menstruatie? | Forumul Medical ROmedic

Infectie urinara - intarziere a menstruatie?

06-07-2007
kazul
Nu este medic/terapeut
kazul
Buna ziua,
Sufar de o infectie urinara care tot recidiveaza. Am urmat un tratament cu antibiotic iar la circa 1 saptamana recidiveaza. Rezultatul uroculturii este E. Coli. Problema este ca deja am 12 zile de cand nu imi vine ciclul si sunt ingrijorata. Am facut un test de sarcina, ca sa elimin eventualitatea unei sarcini, rezultatul fiind negativ. Iau Voltaren, la indicatia medicului de familie, dar din un semn de ciclu. Ce pot sa cred? Multumesc
5 comentarii
0
06-07-2007, ora 00:00
alinacornelc
Nu este medic/terapeut
alinacornelc
se poate sa fie asta cauza intarzierii tale. totusi ar trebui sa faci niste investigatii. pup si sa auzim de bine
0
06-07-2007, ora 00:00
kristana
Nu este medic/terapeut
kristana
eu te sfatuiesc sa vezi un ginecolog in legatura cu intarzierea ta iar referitor la E.coli sa stii ca eu ani de zile m-am chinuit cu asa ceva ajunsesem sa iau cele mai tari antibiotice si dadea rezistenta si la ele. am mers la Inst. Cantacuzino unde mi-au facut un autovaccin buvabil si injecttabil, vreo 2-3 ani nu am mai avut probleme, apoi am aflat ca din cauza constipatiei e posibil sa fac aceasta infectie dat fiind faptul ca ultima data cand am facut-o mi-a iesti la urocultura un Enterobacter este un microb din intestinul gros. am mai aflat si ca am o infectie ceva intravaginal care poate mentine sensibilitatea asta la microbi. ceea ce vreau sa-ti spun este sa incerci sa determini cauza infectiei pt ca asa o sa tot iei antibiotice si ea o sa recidiveze. stiu si prin ce treci eu aveam dureri, arsuri la vezica nu mai zic de urinat.imi dadeau lacrimile. sfatul meu este sa vezi un urolog, poate ai nisip la rinichi, poate esti mai constipata, poate este ceva genital, trebuie sa incercti toate posibilitatile. mult succes iti doresc si sanatate. poate scrii ce ai aflat.
0
06-07-2007, ora 00:00
kazul
Nu este medic/terapeut
kazul
Nu stiu de ce, dar pe mine ma ingrijoreaza mai mult problema cu ciclul. Ieri incepuse sa ma doara burta, nici nu puteam sta in picioare. Toate semnele pe care le ai atunci cand trebuie sa iti vina. Si nimic. Mai am putin si plang de ciuda. Dupa ce rezolv problema cu ciclul, o sa rezolv si problema cu infectia urinara. Pupici
0
04-03-2009, ora 14:50
anna27
Nu este medic/terapeut
anna27
va rog sa ma ajutati !!!!!!sunt disperata...nu mai pot.imi doaresc un copil f mult si incerc de mai multe luni sa il fac insa pana acum nik nu a mers.acum am o intarziere de 10 zile a ciclului ( uneori, nu f des imi mai intarzia dar nu asa de mult), am luat un test de sarcina si l-am facut pe la pranz.scria pe el ca e pt orice moment al zilei.e negativ.!!!!sunt fff dezamagita.nu mai pot:( va rog.dc stie cineva.ce credeti ca ar putea fi?multumesc mult!
0
26-04-2018, ora 15:24
Simona.miha
Nu este medic/terapeut
Simona.miha
Buna ziua. Am si eu o problema, daca poate sa imi dea cineva un sfat. Nu mi.a mai venit menstruatia de doua luni, si sunt foarte ingrijorata nu stiu care ar fi motivul. Am facut mai multe teste de sarcina dar nu sunt insarcinta. Poate avea legatura si cu o eventuala infectie? Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: