Infectie puternica

24-06-2015
Adelina1982
Nu este medic/terapeut
Adelina1982
Buna seara Acum o luna am nascut prin cezariana si problemele mele au inceput acum 3 zile. Din senin m-au luat niste dureri ingrozitoare de spate, care incepeau de la jumatatea spatelui si coborau in bazin. Peste cateva ore, durerea s-a extins si in picioare si au inceput sa ma doara toti muschii si toate oasele de la spate si picioare, totodata incepand sa fac si frisoane (asta in prima noapte). A doua zi dimineata, m-am dus la medicul de familie, care, pe motiv ca alaptez si nu are ce sa-mi faca, mi-a prescris o reteta cu agocalmin pastile si diclofenac si m-a trimis acasa. Din dupa-amiaza acelei zile am inceput sa fac si febra pana la 38.4 insotita de frisoane si pe urma de transpiratii excesive toata noaptea. Am luat o fiola de agocalmin si cat de cat mi-am mai revenit. Cand s-a facut dimineata iar am inceput sa am febra, frisoane urmate de transpiratii in exces si in plus incepuse sa ma doara in zona operatiei fix pe laterale, unde se termina operatia. Am fost in urgenta la spitalul militar. Acolo pe motiv ca alaptez mi-au facut doar o perfuzie si mi -au dat drumu acasa spunandu-mi sa iau paracetamol si vitamina C daca mai fac febra. In noaptea respectiva s-au repetat toate episoadele din noptile anterioare cu exceptia ca am ajuns cu febra la 40 iar durerile in partea operatiei erau mai mari. In dimineata urmatoare iar m-am dus la urgenta la spitalul militar. De aceasta data m-au trimis la ginecolog la control sa vada daca totul e in ordine cu operatia. In urma controlului ginecologic s-a constatat ca operatia este reusita si problemele mele nu sunt de natura ginecologica ci mai degraba de cauza renala. M-am intors iar in urgenta unde am fost consultata de doi medici de la interne. Dumnealor au fost de parere ca toate mi se trag de la cezariana. M-au trimis la urgenta la spitalul judetean pentru mai multe investigatii. Acolo au urmat iar doua controale ginecologice urmate de un eco vaginal. Concluzia a fost clara: nu sunt probleme ginecologice. Am facut pe urma un eco abdominal in ideea ca as avea ceva la rinichi dar totul a iesit perfect. Analizele la sange au iesit bune, in schimb la urina a iesit infectie. Mi-a fost prescris Zinnat, Paracetamol, Indometacin supozitoare, No Spa si vitamina C si recomandarea de a face o urocultura. Am inceput de aseara tratamentul prescris din spital. Dar de aseara si pana acum am observat ca am fluctuatii de temperatura: cand se ridica pana la 38, cand scade pana la 35. Cand temperatura scade transpir in exces, am schimbat azi noapte trei tricouri ca puteam sa le storc. Parul il aveam ca si cum era proaspat spalat. Durerea in zona operatiei tot persista. Este posibil sa fi luat vreun microb sau vreo bacterie din spital, in momentul in care am nascut? Va rog mult sa-mi spuneti ce as putea avea sau spre ce sectie as putea sa ma orientez ca m-am saturat sa ma plimb de la spital la spital si de la doctor la doctor, mai ales ca abia ma tin pe picioare si pe deasupra mai sunt si lauza. Va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.