Infectie masea gingie

20-05-2012
Kombat
Nu este medic/terapeut
Kombat
Buna ziua tuturor, sunt nou aici, sper sa fiu mai explicit.
Acum aprox. o saptamana m-a tras curentul, iar pana vineri am avut umflat gatul in partea stanga sub mandibula.Incepand de vineri a inceput sa se extinda in partea dreapta si la gingie, s-a imflamat, nici nu prea imi simt partea dreapta.Am inceput un tratament cu Augmentin 875/125 de trei ori pe zi(de capul meu).Nici pana acum, dupa doua zile nu a dat semne cum ca s-ar dezumfla, nici gatul, nici gingia.
Mai simt durerea cum urca spre urechea dreapta.
Stiu ca trebuia sa ma duc la doctor de cand a inceput sa se umfle, dar nu am avut cum din motive personale.

Va sunt recunoscator.
1 comentarii
0
23-03-2023, ora 09:46
Dr. dentist: Maier Marius
Stomatologie, Brasov
Dr. dentist: Maier Marius
Bună ziua,

este important sa mergeți la medic cat mai curand posibil, deoarece inflamatia poate fi cauzata de o infectie si poate fi necesara o interventie medicala. Tratamentul cu Augmentin este un antibiotic puternic si ar trebui sa functioneze in cazul unei infectii bacteriene, dar este posibil ca inflamatia sa fie cauzata de o alta problema si sa fie necesar un alt tratament.

Vă recomand sa programați o consultatie cu un medic dentist sau un medic ORL cat mai curand posibil pentru a evalua situatia si a stabili tratamentul adecvat.

Cu drag va stau la dispoziție oricând, dvs sau apropiaților dvs, pentru eventuale întrebări sau nelămuriri.

Să ne auzim cu bine,

Dentistul Meu:

Dr. Maier Marius - doctor medic stomatolog

Zâmbim împreună
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul