Infectie la un dinte aparent sanatos

28-05-2012
Orannginna
Nu este medic/terapeut
Orannginna
Buna ziua! Acum exact o saptamana a inceput sa ma doara, nu foarte tare, un dinte aparent sanatos. In cateva zile ma durea toata partea stanga de sus, astfel incat nu imi puteam da seama la care dintre dinti/masele este. M'am gandit ca ar putea sa fie curentul o cauza si sa fi racit, am pus'o pe baza unei nevralgii, am luat calmante, Nurofen forte, Piafen. De doua zile mi s'a umflat toata partea stanga dar cel mai rau este sus, langa nas, in dreptul celui de'al doilea dinte din stanga iar infectia este inauntru, nu pe gingie. De ieri iau Amoxicilina dar nici o schimbare. Mentionez ca am dureri si nu am renuntat nici la Nurofen. E o alegere buna antibioticul? In conditiile in care programare la stomatolog am abia azi pe seara?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul