Infectie la masea

17-01-2014
oNNly
Nu este medic/terapeut
oNNly
Buna tuturor ! sunt nou pe acest forum si ca si toti ceilalti am sa va spun problema mea !
Deci... am 19 ani si am probleme cu dintii de ceva vreme...si de curand am inceput sa am probleme cu o masea ( antepenultima de sus in partea dreapta ).. Am fost cu 8 luni in urma la desntist si mi-a plombat-o si vreao 3 lunii nu am avut probleme. M-ai tarziu imi iesise o mica punga cu puroi pe gigngie la zona radacinii si nu o luasem in seama... mai de curand a inceput sa ma doara putin iar acu 2 zile de dimineata am simtit o durere mai puternica... m-a tinut aproape 4 ore durerea si dupa ea a inceput sa ma doara si capul in zona tamplei, am luat un calmant si vreo 2 ore nu ma mai durut, mai tarziu a inceput sa ma doara cu tot cu ochiul drept si sa extins pana in spatele capului... si ma doare la intervale diferite de timp ( c-am 4, 5 sec ) ! nu stiu ce sa fac, si sa merg la dentist imi este c-am greu ca este weekend si cabinetele de stomatologie sunt inchise !
Ce medicamente mi-ati propune sa iau sa ma mai lase durerea, pana luni, ca luni ma duc la dentist !
Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul