Infectie in zona inghinala??

13-12-2009
aabcgirl
Nu este medic/terapeut
aabcgirl
Buna, am si eu o problema cu sotul.are niste umflaturi intre picioare in jurul organelor sexuale.Il fac cu o crema pt iritatii ii dispar, cum intrerup reapar.Umflatura ii dispar doar cand erupe inafara intr-o iritatie de culoare rosie, il mananca ff putin, e fara puroi sau besici.Are treaba aceasta de 3 luni si tot asa.La medic nu ajunge nici cum ca programul nu ii permite.Am vazut ce a scris ciprian27 e exact ce are sotul meu.As dori sa stiu cum se numeste boala si cum se trateaza?Multumesc.La fel suntem in strainatate
7 comentarii
0
15-12-2009, ora 17:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In ce tara sunteti ?
0
17-12-2009, ora 16:45
aabcgirl
Nu este medic/terapeut
aabcgirl
Buna.Suntem in Spania.
0
18-12-2009, ora 18:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cumpara de la farmacie o crema numita Celestoderm Gentamicina si sa se unga sotul de doua ori pe zi. Eu cred ca este o simpla iritatie de la lenjeria intima sintetica.Spalaturi in zona organelor genitale in fiecare seara.Sarbatori fericite!
0
18-12-2009, ora 20:23
aabcgirl
Nu este medic/terapeut
aabcgirl
Multumesc pentru tot si la fel va uram Sarbatori Fericite! si un an nou prosper.
0
23-12-2009, ora 20:13
aabcgirl
Nu este medic/terapeut
aabcgirl
Am cumparat crema respectiva si are deja 3 zile de cand se face cu ea si eu nu vad nici o ameliorare.La inceput il pisca si il manca dupa ce se facea cu crema, acum doar il mananca si incepe sa i de duca pielea pe alocuri.Umflaturile inca le are doar ca nu mai erup inafara de cand se face cu crema.Poate sunt prea putine zile dar.speram sa vad ceva ceva diferenta.Apropo sunt niste umflaturi dure ca si cand ar avea cosuri mari sub piele.
0
06-01-2010, ora 00:16
an-k 1
Nu este medic/terapeut
an-k 1
asa ceva am si eu!va rog sa ne raspundeti, ce boala este?cum se trateaza?
0
12-01-2010, ora 20:35
aabcgirl
Nu este medic/terapeut
aabcgirl
buna, noi am rezolvat pb. Am fost la dermatolog si i-a luat o monstra de acolo a privit-o la microscop si a zis ca e un fel de furug, iesite din cauza transpiratiei. Ia dat tratament pe 2 saptamani cu crema si medicamete numite LAMISIL.Dupa vreo 2 zile deja s-a vazut ca incepe sa se retraga si sa se vindece.Dupa tratament i-a recomandat sa incerce pe cat posibil sa mentina zona uscata, adica sa se faca cu pudra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre infecția urinară și infecția genitală
  •