Infectie cu clamydia la nivelul retinei.

30-06-2011
Razvan24
Nu este medic/terapeut
Razvan24
Buna ziua.Ma numesc Razvan si am o nelamurire.Tin sa precizez ca imi este greu sa ma adun si sa ma concentrez la ce trebuie sa scriu datorita problemei care o are mame mea.Acum 23 de ani mamei mele, i-a inceput grava problema de sanatate, mai amanuntit ar fii asa:Avea tensiune oculara, iar la un moment dat, i s-au marit globurile oculare si i-a aparut conjunctivita.S-a dus la oftalmolog si a fost diagnosticata cu clamydia la nivelul retinei.(nu avuse nici o simptoma caracteristica acelei boli pana atunci).Oftalmologul i-a spus ca nu mai are nici o sansa de vindecare completa si in decursul unor ani i-a tot prescris diferite tratamente pt ca precedentele nu aveau efect(avea conjuctiva in diferite perioade).De la acel moment, mama sustine ca i s-ar fii dezlipit retina iar in campul vizual i-au aprut pete, acestea marindu-se pana in prezent..De aprox 2 luni in campul vizual i-au aparut un fel de stelute/strafulgerari.Suntem cu moralu la pamant iar pt mine este extrem de dureros sa stiu ca nu o pot ajuta cu nimic.Daca stie cineva vreun remediu, macar de ameliorare, v-as ruga sa mi-l impartasiti.Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.