Infectie cu E.Coli 75.000grm mm3 + candida, ridicat greutati

30-07-2014
anonim2
Nu este medic/terapeut
anonim2
Buna seara, in urma unor analize mediacale am fost diagnosticat cu E.coli si candida si am fost trimis de catre dermatolog la urlog cu analizele.Acolo mi sa dar un tratament ce cosnta in :Nolicin 400mg/Urisan probio/Flucovim 100mg 1/12h timp de 10 zile.Deoarece medicul urlog se grabea nu am putut sta de vorba cu el prea mult tot ce mia spus este ca nu am voie sa am activitate sexuala pana la sfarsitul tratamentului si sa ridic greutati.As avea cateva nelamuriri, farmacista mi-a dat Flucovim 50mg si mia spus ca e acelasi lucru.Nu stiu din ce motiv nu am voie sa ridic greutati dar de vreo 4 zile ma dor testiculele aproape permanent.Activitate sexuala include si masturbarea ?.Si as mai avea o intrebare dupa ce termin tratamentul daca imi iese la fel sa ma duc in continuare la acest medic sau sa caut sa ma tratesz la un medic privat.I-au de 5 zile tratamentul dar nu observ nici o schimbare certa sa anunt medicul ?.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Reglementările care restricționează consumul de antibiotice în creșterea animalelor, asociate cu o reducere a infecției cu E. Coli la oameni
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •