Infectie a unui ochi, 2 doctori mi-au zis ca nu stiu ce am

28-03-2008
Bogdana Arad
Nu este medic/terapeut
Bogdana Arad
Am inceut sa am o durere a unui ochi atunci cand miscam ochiul in dreapta-stanga, asociata cu dureri de cap. peste 2 zile am inceput sa vad in ceatza cu acelasi ochi. cu celalalt vad perfect. am fost la medic, mi-am facut control prin acele 2 aparate, mi-a zis ca nu am nimic si mi-a dat niste vitamine-ocuvite si niste picaturi Netildex.in urmatoarea zi m-am trezit ca vad si mai in ceatza.m-am dus la alt medic care mi-a facut acelasi control si mi-a zis ca nu vede nici o "leziune".a zis ca e posibil sa mi se traga de la o raceala mai puternica sau de la o infectie dentara.mi-a dat ampicilina-pastile, inometacin-pastile si cavinton-pastile.nu stiu ce sa fac.azi m-am trezit ca nu mai vad aproape deloc cu ochiul stang.va rog din tot sufletul sa ma ajutati.mi-e frica sa nu ma trezesc maine ca nu mai vad nimic.
1 comentarii
0
28-03-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! De cand aveti aceasta simptomatologie? Inteleg ca a scazut marcat acuitatea vizuala la ochiul stang si ca examenul oftalmologic, biomicroscopia polului anterior, examenul FO au fost normale; in acest caz ne gandim la neuropatie optica retrobulbara, afectiune care impune internarea intr-o clinica oftalmologica, in vederea stabilirii diagnosticului( sunt necesare diverse investigatii, poate fi necesar si RMN cerebral ) si a tratamentului adecvat( se administreza metiprednisolon in pev); Va recomand sa mergeti chiar astazi la Urgente oftalmologice; Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.