Infectie a gatului cu strepococul betahemolitic a, stafilococul auriu

06-03-2012
andreea1cl
Nu este medic/terapeut
andreea1cl
Am 37ani, sunt din Arges si de 7-8ani am fost diagnosticata cu infectie in gat cu stafilococul auriu.In ultimul timp am facut tratament cu Zinat(cefuroxima), insa in ultimele 3luni am facut de 2ori soc anafilactic din cauza Zinatului.In urma testelor cutanate acum 10zile am facut tratament injectabil cu ampicilina si gentamicina care nu prea a dat rezultatul asteptat.Mai am un astm pt care iau Sr tide si o tuse suparatoare care nu prea cedeaza.
3 comentarii
0
06-03-2012, ora 12:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. trebuie sa.ti schimbi modul de gandire !!!
te documentezi pe net..si vezi ca NU e cazul sa lupti cu microbiii..deoarece organismul are un sitem imunitar apt sa distruga orice microb.
2. este suficient sa.ti reglez.. regimul alimentar si stilul de viata.. sa excluzi alimentele alergene, acide ( pentru toata viata )
sa faci cure de durata de dezintoxicare a ficatului si mai cu seama a intestinului..
si in momentul cand o sa ai un scaun normal, o digestie corecta.. o sa ai surpriza sa constati ca nu mai iesti nici purtatoare de stafilococ..si nici astmul nu mai e asa de deranjant !!!
0
06-03-2012, ora 13:06
redy
Nu este medic/terapeut
redy
Va multumesc pt raspuns dar as vrea sa stiu mai concret un tratament de dezintoxicare a ficatului, intestinului.
0
06-03-2012, ora 13:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un tratam, ent personalizat se acorda pe adresa personala pe Hotmail., contracost, dupa ce se transmit toate datele personale ( varsta, inaltime, Gk, tensiune arteriala, bolile cronice..s.a)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Utilizarea irațională a antibioticelor și răspândirea Stafilococului auriu meticilinorezistent
  • Celulele imune pot proteja împotriva infecției cu stafilococ
  • Escherichia coli și Staphylococcus aureus, distruse în lumină de intensitate scăzută
  • De ce vaccinurile antistafilococice nu funcționează la oameni?
  •