Infectie HIV? Tratament preventiv, daca da UNDE in Bucuresti?

18-07-2014
AndreiBucuresti
Nu este medic/terapeut
AndreiBucuresti
Buna seara,
Am facut cea mai mare prostie din viata mea. Am apelat la serviciile unei doamne iar la finalul actului sexual prezervativul s-a rupt... Am facut imediat un dus + spalat cu foarte mult sapun zona genitala, apoi am pus si spirt... Nu stiu daca am facut bine, dar astea au fost primele 2 lucruri pe care le-am facut... m-am panicat foarte rau. Persoana m-a asigurat ca ea nu are nici o boala cu transmitere sexuala, dar nu ma pot baza doar pe niste vorbe.
Am cautat tot pe google despre infectia cu HIV si am gasit ceva in legatura cu un tratament preventiv. As dorii ca maine sa caut o clinica si sa aplic pentru acest tratament.
Va rog, puteti sa imi spuneti unde anume in Bucuresti se poate urma acest tratament?
Iar mai devreme de 2 saptamani de la contact, testele pentru depistarea virusului HIV pot fi concludente?
Va rog, daca aveti amabilitatea de a imi raspunde.
3 comentarii
0
18-07-2014, ora 19:07
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
poti merge la VICTOR BABES LA DRISTOR MUNCII, SAU LA SPITALUL DE BOLI INFECTIOASE DIN SPATELE SPITALULUI COLENTINA NUMI AMINTESC NUMELE.
0
19-07-2014, ora 23:44
AndreiBucuresti
Nu este medic/terapeut
AndreiBucuresti
Mi-am luat inima in dinti si am vb cu o ruda care e medic. Tratamentu de profilaxie, din cate am inteles este foarte nociv pentru ficat si sunt persoane care nu pot sa il duca la capat. Tinand cont ca prezervativul cand s-a rupt nu s-a dus pe "organ" ci s-a spart un pic in lateral si sperma tasnea pe acolo, am decis sa nu urmez acest tratament.
Tot incerc sa dau de doamna respectiva pentru a o convinge sa ii fac si ei un set de analize.
Azi mi-am facut un set de analize pt. HIV si hepatite, si au iesit negative. Analizele le-am facut pentru a fii sigur ca nu am avut ceva de dinaintea clipei nefericite.
Urmeaza sa fac inca un set de analize peste 3 luni, iar apoi peste 6 luni.
O sa incerc sa pastrez un mic jurnal aici, in caz ca o sa apara diferite simptome de alte bts- uri in zilele urmatoare, si o sa postez si rezultatele de la 3 si 6 luni.
Nu stiu daca marca prezervativului conteaza, dar daca tot am inceput sa imi spun povestea aici, e durex.
Totusi, sper ca akti barbati sa citeasca aceasta spaima a mea si sa invete ceva din ea.. pt. juma de ora de placere nu se merita sa stai cu mircivul in fund. Imi este teama de hiv deoarece am pe cineva in familie care a contactat aceasta boala la o varsta frageda intr-un spital.
O seara buna tuturor.
0
24-05-2018, ora 17:17
EU2017
Nu este medic/terapeut
EU2017
te ai laudat ca o sa ne spui si noua ce ai facut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.