Infectie

08-07-2009
iri_nna
Nu este medic/terapeut
iri_nna
Acum 2-3 saptamani mi-am pus coronita de portelan la premolar.Iar la dintele din fata(nu stiu cum se cheama) o plomba.Aveam infectie, dar a zis ca incearca sa o trateze pentru a nu-mi face extractie.Dupa o saptamana de cand mi-a pus plomba mi s-a umflat gingia si iesea puroi printr'o fisura.Mi-a curatat-o de 2 ori, iar a 3a oara mi-a facut o gaura ceva in gingie si mi-a curatat mai bine, dar nu prea am reusit sa suport durerea, si cred ca mai era de curatat.Am luat antibiotice 3 zile(o folie de 10) si s-a mai dus.Acum e mai putin de 1 sfert din umflatura care era.Dar daca apas seara mai iese asa puroi sau sange.(mult mai putin intradevar).Azi s-a uitat si mi-a zis ca se va trage infectia.Daca nu imi va face rezectie apicala. Nu stiu daca sunt sanse sa-mi dispara de tot.Tot rezectia apicala e mai buna nu? Sau ce antibiotice mai bune sa iau?!
1 comentarii
0
12-07-2009, ora 12:16
drkosta
Identitate neconfirmată
drkosta
Dintele tau are o infectie si a facut fistula de unde iese puroiul, ca tratament exista 2 posimilitatii depinde de infictia care este la dumneavoastra, prin tratament medicamentos si daca nu reusesti prin tratament, se intervine chirurgical prin rezectie apicala, din ce ai povestit acum in cazul tau este cel mai bine si cel mai sigur o rezectie apicala, pt mai multe detalii imi scrii pe mail
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul