Infecte urinara recidivanta | Forumul Medical ROmedic

Infecte urinara recidivanta

04-08-2014
sweetdya
Nu este medic/terapeut
sweetdya
Va rog sa ma ajutati cu un sfat sunt disperata, de 2 ani ma confrunt cu o infectie urinara recidivanta. Am facut mai multe uroculturi la toate mi-a iesit e-coli, am urmat tratament cu antibiotice conform uroculturii, intai 7 zile, apoi 10 zile, 14 zile, 1 luna, am luat si 14 zile de injectii, de fiecare data mi-a recidivat dupa 5 zile de la intreruperea tratamentului. A fost la diversi urologi, mi s-a facut ecografie si NU am calculi renali, urina se goleste complect din vezica dar cert este ca ea tot recidiveaza. Am luat si faimosul uro-vaxom timp de 3 luni in continuu, in perioada cat am luat vro-vaxomul am simtit doar usoare senzatii de usturime mult mai usor de suportat, dar dupa ce am intrerut au reaparut simptomele. Am vrut sa merg si la ginecolog dar ma gandeam ca e degeaba, deoarece un examen de secretie ar fi neconcludent, eu traind practic numai cu antibiotice, fara ele nu as putea fi un om normal. E posibil ca problema mea sa aiba 'punctul de plecare' din vagin? Nici un urolog nu si-a pus problema sa imi faca o cistoscopie, am intes ca la acest examen as putea afla cauza recidivelor. M-ar ajuta cistoscopie sa aflu cauza recidivelor? Unde sa ma duc si ce sa mai fac?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •