Incertitudine

14-03-2009
ankutzza
Nu este medic/terapeut
ankutzza
Buna ziua,
Pe data de 2 februarie, am suferit un avort spontan, sarcina de 5 saptamani oprita din evolutie. Nu am avut complicatii dupa avort, nu mi s-a facut chiuretaj, s-a eliminat natural.
Pe 6 martie, mi-a venit primul ciclu dupa avortul suferit si a durat pana pe 10 martie.
Pe data de 13 martie, am avut primul contact sexual dupa avort. In timpul actului sexual, dupa ce sotul meu a ejaculat, s-a rupt prezervativul si nu ne-am dat seama. Am vazut la final.
Ce sanse sunt sa fi ramas insarcinata? Este cazul sa ma gandesc la vreo metoda de contraceptie de urgenta? Au trecut 12 ore de la accidentul cu prezervativul rupt.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
2 comentarii
0
14-03-2009, ora 11:32
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Pentru un ciclu normal de 28-30 zile, in 13 mart ai fost in ziua a 8-a a ciclului, considerata a fi zi nefertila !! Deci nu ar fi motive de ingrijorare ! Dupa ziua a 10-a a ciclului menstrual trebuie sa fi atenta caci intri in perioada fertila.
0
14-03-2009, ora 11:53
ankutzza
Nu este medic/terapeut
ankutzza
Asa am calculat si eu, dar nu stiu daca ovulatia am avut-o cu 13-14-15 zile inainte de ciclu sau in alta data, avind in vedere dereglarile survenite din cauza avortului spontan. A fost primul ciclu dupa avort...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul