Incercati homeopatia, ajuta incredibil

25-04-2010
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna tuturor.

Poate ati mai vazut posturi de-a mele sau nu, in care ceream sfaturi, desi am urmat tratamente cu antibiotice si cu alte medicamente care trebuiau sa ma faca bine..sa ma vindece..DAAAAAAAR....


mai bine va povestesc.

Aveam dureri de stomac.Mi-am facut analiza cu bariu:

Diagnostic: Esofag radiologic normal...hipersecretie gastrica...pliuri de mucoasa ingrosate la nivelul sinusului gastric si pe portiunea orizontala, contur neregulat la nivelul sinusului gastric.fara reflux gastro esofagian fara hernie hiatala.Mi s-a dat sa fac analiza de sange pentru HP...nu am facut-o atunci, ci abia mai tarziu.Rezultat: 0, 73 valorile normale fiind intre 0, 1 - 1, 2.


Un timp..cateva luni vreo 3-4 nu am mai avut probleme cu stomacul.

Mi-am facut apoi la ceva timp o endoscopie, pentru ca iarasi acuzam niste dureri de stomac, in capul pieptului, si doctoritei nu i se parea relevant rezultatul de la analiza cu bariu.

Diagnosticul:
Bulbita eroziva HP+.Esofag normal, stomac-corp gastric cu edem al mucoasei. Antru cu eritem parcelar. Helicobacter pylori +.Bulb cu eroziuni de tip acut.D II - normal.

Mi-a dat doctorita respectiva tratament:Amoxicilina si Claritromicina + Omeprazol.(Nu prea am luat antibiotice la viata mea, cred ca asta este a doua oara cand iau antibiotice.)L-am urmat ca la carte si am tinut si regim. O perioada pot sa spun ca am fost bine.Dar pacat ca perioada asta a fost scurta.Am inceput apoi sa am arsuri la stomac, ceea ce eu nu aveam inainte.Am stat o perioada asa gandindu-ma ca vor trece de la sine.Nici poveste, deveneau mai dese si mai puternice.


Am urmat tratament cu Controloc o luna...arsurile mele isi faceau de cap in continuare.
Apoi am trecut 2 saptamani pe Omeran...surpriza....nu mai aveam nimic..si soc...dupa ce am renuntat la el...la putin timp arsurile mele au revenit.
In tot acest timp SCARFACE...cei care sunt pe acest forum stiu de el..pentu cei care nu il stiu....e medic homeopat..o persoana minunata....omul asta ofera ajutor tuturor celor care ii cer sfaturi si nu primeste nimic in schimb...material ma refer...primeste cred ca pe zi sute de "multumesc" dar stiti vorba aia " de multumesc mi-e plin podul".
Dar sa revin, in tot acest timp cand eu luam medicamente imi zicea sa le intrerup imediat pentru ca imi vor face mai mult rau decat bine si ca raul care mi-l fac medicamentele il voi vedea abia mai incolo.Si ce credeti...EVIDENT...m-am simtit bine de la Omeran...nu l-am bagat in seama pana cand incet incet arsurile m-au gasit iarasi, parca mai puternice.

Si fain frumos..cu codita intre picioare m-am prezentat la nenea Scarface....i-am dat frumos buzz ca nu puteam sa bat la usa...nu m-a mustruluit cum meritam.si m-a ajutat.

Am inceput sa iau remedii homeopate...am citit mult despre homeopatie..nu stiam ca o boala poate sa fie cauzata de 1000 de chestii...pe care nici nu le bagam in seama de obicei.
Am simtit pe pielea mea ce pot face aceste remedii, mai am arsuri ft ft rar si de o intensitate mult mai mica fata de cum erau inainte. Sunt convinsa (pentru ca si dansul mi-a spus) ca vor disparea de tot deci sunt pe drumul cel bun.

Si eu am fost sceptica la inceput, un mic Toma daca vreti.Nu puteam sa cred ca o mica granula ma v-a ajuta sau ca un remediu preparat cu paharul poate sa faca asa mult bine.

Dar iata-ma postand despre mine, prin ce am trecut si ce anume m-a ajutat.Sunt foarte hotarata ca de acuma incolo sa nu mai iau medicamente si pe cat posibil sa ma tratez cu remedii homeopate, asta in cazul in care Scarface ma va ajuta in continuare.

Nu stiu altii cum sunt dar...mie mi-e o rusine fantastica de cate ori trebuie sa apelez la omul asta...(mi-e jena pentru ca el ma ajuta imi da sfaturi, nu pot sa zic ca isi pierde timpul cu mine..dar poate in timpul ala ar putea face altceva) si eu il rasplatesc de fiecare data cu un "Multumesc"..bine ce e drept e spus din inima si cu tot sufletul..dar...altfel nu am cum sa il rasplatesc.Nu ii stiu mai nimic despre el, dar nu stiu ce m-as face fara el cand am probleme de sanatate.


Asa ca..toti ce care ati fost ajutati intr-un fel sau altul de Scarface...va astept povestile cu mare drag...sunt curioasa in ce fel si cat de mult v-a ajutat HOMEOPATIA pe voi.


Multumesc Scarface

P.S Multumesc Jaquelinne


O seara minunata dragii mei
53 comentarii 12 Înainte ›
0
26-04-2010, ora 16:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Buna draga mea!!Ma bucur in sfarsit ca ai reusit sa te vindeci cu ajutorul homeopatiei si al lui scarface!Si eu ma aflu printre cei fericiti si norocosi, pt ca asa cum prea bine stii, eu tot cu homeopate am scapat de o gramada de probleme.
Te pupic tare!
0
31-08-2010, ora 19:27
dddd
Nu este medic/terapeut
dddd
Buna Bestiutza23,

Cum pot lua legatura cu Scarface, de ceva timp ma chinuie rau arsurile la stomac cu durere in partea dreapta.am exact simptomele care le-ai avut tu.sunt din Ploiesti.
Multumesc!!!!
0
31-08-2010, ora 22:59
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Scarface poate ca se pricepe sau nu la homeopatie - nu comentez - insa este cu siguranta cam agramat si semidoct (chiar trage periculos spre sferto- si pseudostiinta).

Inca ceva, asta e o sceneta publicitara improvizata la repezeala.
0
01-09-2010, ora 19:17
alexiaiuli
Nu este medic/terapeut
alexiaiuli
Germont nu arunca cu noroi! Nu ai niciun drept.De 3ani si ceva bat cabinetele medicilor, clinicile, laboratoarele de analize si forumurile medicale in cautarea medicului minune care sa ma scape de multitudinea de simptome si dureri.Au bagat tratamente in mine cu sacul si ma simteam din ce in ce mai rau.Cand l-am descoperit pe Scarface eram convinsa ca voi muri si sigur am ceva grav.Am cont pe forumul lui de putin timp si dupa cateva remedii prescrise de el ma simt excelent.Nu mai am nici macar 10% din simptomele de altadata.Si crede-ma ca aveam o groaza.Agramat?La cate mesaje raspunde, cati oameni il cauta si ii solicita ajutorul cred ca daca mai face o greseala doua nu inseamna ca e agramat.Si semidoct?!. sa fim cinstiti ca multi am fi incantati sa avem atatea cunostinte in domeniu cate are el.Dupa parerea mea este un super om si un foarte bun homeopat.
0
01-09-2010, ora 19:47
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Ok, se pricepe la multe chestii, chiar il admir pentru multe mesaje scrise pe aici. Dar a spus si niste tampenii inacceptabile.
0
01-09-2010, ora 20:01
dddd
Nu este medic/terapeut
dddd
Pffffffff...cand am vazut mesajul am crezut ca am primit raspuns...cand colo voi va certati...germont nu ai vazut medici destepti foarte cititi si nu mai stiu cum, care omoara oameni si.ii judeca unii de-ai lor, le iau 10% din salariu si omul este in pamant asa ca daca unul se pricepe si face din pasiune cea ce face, hai sa-l respectam si cine are incredere sa ia ce-i da cine nu.nu.Apropos mai e si Mr.Nick foarte, foarte capabil si nu are studii de medicina si face din pasiune, cu aceasta ocazie vreau sa-l salut.Inca astept raspuns!!!!!
0
01-09-2010, ora 20:03
dddd
Nu este medic/terapeut
dddd
Revin...prefer sa scrie cum vrea si sa se exprime cum vrea dar sa-mi dea leacul potrivit!!!!!!Nu ma uit cum scrie ca nu ma vindec cu scrisul sau cu exprimarea!!!!!!
0
01-09-2010, ora 20:56
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
hai ma nu mai juca teatru. Numa ca sa pune capat zic eu:

Individul are o adresa de mail in profil. dati un mail si asta e tot. Ajunge sa cautati -scarface romedic- pe google.

Oricum pe forumul lui am vazut niste frectii pseudostiintifice, demne de Formula AS.
Cine-l cauta isi merita crucea.
0
03-09-2010, ora 13:56
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna tuturor.Va cer scuze ca nu am raspuns mai devreme dar am fost plecata si nu am avut acces la internet.
Nu am timp acum sa imi spun parerea mai pe larg, dar o voi face cat de curand.Pana una alta, celor care aveti nevoie de ajutorul lui Scarface va las aici adresa site-ului -*

Tuturor va doresc multa sanatate si aveti incredere in Scarface.Nu castig nimic daca ii fac reclama si nici el nu castiga nimic prin faptul ca ne ajuta.

PS: Germont nici nu stiu de ce te-ai mai obosit sa scri la acest subiect.Decat sa iti bati joc si sa scrii ceva ce nu intereseaza pe nimeni mai bine faceai altceva mai util de atat.Ok, ti-ai exprimat parerea, am inteles dar nu trebuie sa fi atat de nesimtit incat sa numesti ce am scris eu mai sus "o sceneta publicitara improvizata la repezeala".Sa iti fie rusine !!!!


(*modificat de administrator)
0
13-09-2010, ora 19:55
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
dddd, ti-am lasat in mesaj privat adresa lui scarface!
1
13-09-2010, ora 20:42
alinna200
Nu este medic/terapeut
alinna200
buna fetelor, subscriu si eu la ce spuneti voi. printr-o intamplare am dat si eu de scarface chiar in momentul in care aveam mare nevoie de un sfat. avand unele probleme de sanatate si nereusind sa le tratez cu succes alopat am apelat la scarface luand adresa de pe romedic, pentru ca atunci el era deja blocat pe forum, i-am scris un e-mail cam rezervata cei drept dar am apelat la el. raspunsul mi-a fost dat cam tarziu cand deja tracusem prin ceva tratamente alopate cu insucces. dar mai bine mai tarziu decat niciodata si asa am ajuns sa-mi tratez unele afectiuni mai mult sau mai putin grave cu ajutorul lui scarface, rasplatindu-l doar cu multumiri de fiecare data.prima data cand am intrat pe acel forum am crezut ca totul e o facatura mi se parea totul prea frumos ca sa fie si adevarat, fiind foarte sceptica la inceput in privinta homeopatiei in general, am inceput sa studiez si sa ma documentez mai mult. citind cum sunt preparate remediile homeopate si practic nemaiavand nici o molecula din acea substanta de la care s=a plecat initial, parca m-am bagat si mai adanc inceata. nu stiu cat ar trebui sa mai citesc sa pot intelege hopeopatia, cred ca e peste puterile mele de a intelege dar cert este ca m-am vindecat si m-a simt bine si asta a fost posibil numai datorita lui scarface.


dl. germont credeti ca medicii nostri, toti sunt atat de inteligenti dupa cum spuneti ? sa nu genralizam dar eu am intalnit si medici foarte slab pregatiti asa ca nu mai incercati sa loviti in acest om doar pentru niste greseli de ortografie, cand scrii atat de multe mesaje ti se intampla sa mai si gresesti. eu una il apreciez pe acest om, are un suflet mare si iti da un sfat neconditionat. da intradevar scarface nu este medic dar cati medici de la noi nu sunt sub nivelul de cunostinte a lui scarface. nu vreau sa jignesc pe nimeni dar asta este purul adevar.
0
08-02-2011, ora 12:11
Musetica
Nu este medic/terapeut
Musetica
As dori si eu adresa lui Scarface daca se poate. Multumesc.
0
08-02-2011, ora 19:54
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Nu esti singura si eu am cerut-o dar. Bafta.
0
08-02-2011, ora 23:15
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna.V-am trimis mesaj privat cu adresa lui Scarface.Multa sanatate
0
09-02-2011, ora 10:38
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Multumesc, Bestiutza23.
0
09-02-2011, ora 14:56
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Cu mare drag armina.Dar pana acuma nu tin minte sa fii avzut vreun mesaj de la tine prin care sa imi ceri adresa lui Scarface, de aceea nu am raspuns.Daca vedeam iti dai seama ca raspundeam.:D Multa sanatate
0
10-02-2011, ora 15:14
petropascal
Nu este medic/terapeut
petropascal
Buna ! Draga Bestiutza, te rog scrie-mi si mie adresa lui Scarface. Am niste probleme de sanatate carora nu le dau de cap si vreau sa incerc homeopatia. multumesc anticipat.
0
10-02-2011, ora 22:39
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna petropascal. Ti-am lasat un mesaj privat.
0
01-04-2011, ora 19:41
antonela 76
Nu este medic/terapeut
antonela 76
Buna Bestiuta.As dori si eu adresa lui Scarface.Multumesc mult.
0
06-04-2011, ora 01:46
mariusos2003
Nu este medic/terapeut
mariusos2003
in caz ca nu ajunge mesajul privat te rog si de aici sa mi trimiti adresa lui scarface te rog!(bestiutza)MERCI
0
14-05-2011, ora 23:33
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna mariusos2003.Nu mai tin minte, , , ti am trimis sau nu adresa lui Scarface?
0
15-05-2011, ora 18:36
mariusos2003
Nu este medic/terapeut
mariusos2003
din pacate, nu!:((
0
15-05-2011, ora 23:53
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Imi cer mii de scuze.Ti am trimis un mesaj privat.Multa sanatate
0
16-05-2011, ora 01:02
mariusos2003
Nu este medic/terapeut
mariusos2003
bestiutza sigur mi ai trimis mesajul?ca la mine nu apare nimik:(
0
16-05-2011, ora 01:14
mariusos2003
Nu este medic/terapeut
mariusos2003
aaaaaaaaaaa, l am gasit merci mult sper sa ma ajute si pe mine...pa
0
18-05-2011, ora 08:26
rafos
Nu este medic/terapeut
rafos
a..mda...am cam aceleasi probleme...in legatura cu acest reflux gastro esofagian..nu mai stiu ce sa fac...sunt costient ca nu o sa pot lua toata viata nexium..as dori si eu daca se poate adresa lui scarface. Multumesc din suflet
0
14-12-2013, ora 11:36
Elisa elena
Nu este medic/terapeut
Elisa elena
Buna ziua am mare nevoie de sfaturile dumneavoastra. De 5 luni ma confrunt cu o problema care nu imi da pace tin sa mentionez ca locuiesc in londra. In urma cu crva timp mam trezit peste noapte cu un ochi foarte rosu am fost la medic si mi a administrat un unguient pentru conjunctivita Dupa cateva zile a revenit din nou am fost la spitalul de ochi la provat si nimic mi au administrat lacrimi false sunt disperata oameni buni a si dori sa aflu cum pot da de acel domn scarface? In tara nu ma pot intoarce pentru ca am un bebelus mic. Va multumesc si astept opinii si sca uteti nr de contact sau adresa lui scarface.
0
30-12-2013, ora 09:16
ariadna2008
Nu este medic/terapeut
ariadna2008
Va rog din suflet, o adresa de mail a domnului scarface!m-a ajutat mult in trecut iar acum am nevoie disperata de ajutorul dumnealui!multumesc anticipat!
0
05-09-2014, ora 10:04
Loredana55
Nu este medic/terapeut
Loredana55
Buna, si eu am aceleasi probleme. Te rog ajuta-ma sa iau si eu legatura cu scarface.
0
13-12-2014, ora 17:52
nadejdabors
Nu este medic/terapeut
nadejdabors
Salut, in caz ca nu ajunge mesjul privat, scriemi te rog datele de contact le lui scarface. Ms,
Adaugă un comentariu / răspuns
53 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Homeopatie
  • Serviciile de homeopatie - decontate de stat?
  •