Inca sunt ingrijorata...

11-11-2009
Sophia1989
Nu este medic/terapeut
Sophia1989
Peste 4 zile trebuie sa imi vina menstruatia. Acum 1 saptamana am facut un test de sarcina sher chek care a iesit negativ. L-am mai facut si acum 2 zile... tot negativ...Mentionez ca luna trecuta mi-a venit menstruatia...
De o saptamana ma dor sfarcurile tare... acum am inceput sa ma doara si spatele...Intrebarea mea este : este posibil ca la 6 saptamani de la contact ulterior nemaiexistand... ca 2 teste de sarcina facute la prima urina dimineata sa nu iasa corect...? Mentionez ca pana acum sindromul premenstrual sa fie ami accentuat de la stres... si de la meteosensibilitate? Desi am facut cele 2 teste si luna trecuta mi-a venit... sunt inca ingrijorata...sau poate tot stresul e de vina...?
2 comentarii
0
12-11-2009, ora 15:07
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu numai ca 2 teste au iesit negative, dar ati mai avut si menstruatie. In fine, nu aveti nici cel mai mic semn care sa sugereze o sarcina. Atunci, de unde ingrijorarea ?
0
12-11-2009, ora 17:35
Sophia1989
Nu este medic/terapeut
Sophia1989
Pai inainte c u o saptamana am avut 5 zile de greturi.si acum durerile de spate... durerile de sani... sindromul premenstrual nu prea s-a manisfestat pana acum asa... am avut in ultimele zile si ceva dureri de burta... eu stiam ca durerile astea apar cu 1-2 zile inainte de menstruatie...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul