In urma cu o luna am avut o raceala puternica la ovare

19-03-2015
andreea2990
Nu este medic/terapeut
andreea2990
Am avut o raceala la ovare, dureri mari care se lasau pe piciorul drept.Am fost la doctor, mi-a dat tratament, dar nu mi-a trecut, m-a tinut ciclul o saptamana jumatate.Luna aceasta imi intarzie ciclu iar aseara am avut o ameteala foarte puternica, stari de voma, transpiratie, mi se inmuiase picioarele, nu aveam nici o putere si eram foarte alba la fata.Intrearea este daca are legatura cu raceala pe care am avut-o si cu intarzierea ciclului, tin sa entinez ca aveam si durere de burta.
10 comentarii
0
20-03-2015, ora 22:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu se intelege daca raceala la ovare v-a trecut complet.
0
21-03-2015, ora 00:35
andreea2990
Nu este medic/terapeut
andreea2990
Doctorul respectiv mi-a dat doar pastile pentru a-mi trece durerile respective nu si pentru raceala la ovare.Nu stiu daca intarzierea ciclului este din cauza racelii respective sau ar trebui sa ma gandesc la altceva.
0
21-03-2015, ora 07:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca nu v-a trecut raceala la ovare, mergeti la farmacie sau la un ginecolog, sa va prescrie tratament. Nu stati asa. Pentru faptul ca nu v-a venit menstruatia, certitudinea nu v-o da decat testul de sarcina. Desigur ca poate fi si dezechilibru hormonal de la tratamentul anterior, dar trebuie sa verificati.
0
25-03-2015, ora 11:11
andreea2990
Nu este medic/terapeut
andreea2990
Am facut si un test de sarcina dar a iesit negativ.
0
25-03-2015, ora 16:12
andreea2990
Nu este medic/terapeut
andreea2990
Ar trebui sa repet testul sau este doar o dereglare?In mod normal nu am un ciclu regulat dar niciodata nu mi-a intarziat atat de mult.Multumesc
0
25-03-2015, ora 17:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca ati facut testul de sarcina corect si a iesit negativ, atunci nu sunteti insarcinata. Puteti sa il repetati la maxim 14 zile de la contactul care banuiti ca v-a lasat insarcinata. Daca nu nideaza pina in 14 zile embrionul se elimina.

De ce nu folositi prezervativ ca sa evitati sa treceti prin curcubeul acesta de emotii si posibilitatea uciderii propriului copil ? Sper ca nu ati permis acest lucru niciodata si nici nu va ganditi la asta.

Intr-o astfel de relatie femeia face regulile jocului. Barbatul poate accepta sau poate fi trimis la plimbare. Nu riscati viata propriilor copii pentru nimic in lume.
0
25-03-2015, ora 17:14
andreea2990
Nu este medic/terapeut
andreea2990
In nici un caz, nu s-a pus problema de asa ceva.Doar ca nu stiu la ce sa ma astept.
0
25-03-2015, ora 17:15
andreea2990
Nu este medic/terapeut
andreea2990
Testul l-am facut la 20 de zile de la ultimul contact sexual.Vroiam sa stiu daca e nornal sa-mi intarzie de la tratamentul de luna trecuta
0
25-03-2015, ora 18:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Doctorii spun ca trebuie sa aveti minim 11 menstruatii pe an.
Stati linistita si asteptati sa vina.
Daca in aceste conditii testul v-a iesit negativ, nu sunteti insarcinata.
Medicamentele pot produce dereglari hormonale. Mai e si schimbarea anotimpului. Probabil stresul. Poate ati avut si vreo raceala. Plus raceala la ovare. E un ansamblu de factori care a produs intarzierea.
Numai sa nu luati si alte medicamente zilnic.
0
25-03-2015, ora 19:59
andreea2990
Nu este medic/terapeut
andreea2990
Am inteles.Multumesc mult pentru timpul acordat !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •