In cazul tiroiditei autoimune, se poate face implant dentar?

31-08-2009
dana17
Nu este medic/terapeut
dana17
In primavara acestui an, in urma unor analize, mi-am descoperit o tiroidita autoimuna.Un nodul pe istmul tiroidian(benign-asa mi-a spus medicul), descoperit la ecografie. Valorile Anti TPO=89(trebuia sa fie mai mic decat 34).Celelalte valori mi-au iesit normale: T3=1.7; Free T4=14, 9; TSH=0, 888.VSH=52(aveam si o infectie la o masea);Nr leucocite 10, 24; hemolobina=13, 7;Am obezitate 3, tahicardie sinusala, steatoza hepatica2, litiaza biliara(piatra de 1, 5cm), hipertensiune 2.Fac tratament cu tertensiv, concor, aspenter, omega 3-6-9.In prezent am trei masele lipsa: 2.4, 3.6 si 4.6.Intrebare: Pot sa-mi fac implant dentar, daca am tiroidita autoimuna?Exista tratament pt tiroidita mea?Medicul endocrinolog nu mi-a dat niciun diagnostic scris si i-a spus ca nu exista tratament si nici vindecare.Mi-a zis doar ca nu trebuie sa ma stresez.Cum sa nu ne stresam?Avand valori normaleT3, T4, TSH, medicul a facut bine pt ca nu mi-a dat tratament.Poate exista un tratament naturist?Este indicat vaccinul antigripal in tiroidita autoimuna?Cantastim?Biorezonanta?
1 comentarii
0
02-09-2009, ora 08:31
grumpy
Nu este medic/terapeut
grumpy
Buna. Vroiam doar sa spun ca eu am facut Cantastim in 2008. In 2009 am fost diagnosticat cu tiroida autoimuna. Foarte probabil e doar o coincidenta totusi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.