In atentia d-nului dr.Flueraru Valeriu.

06-03-2013
SYMY7834
Nu este medic/terapeut
SYMY7834
Buna ziua.Ma numesc Simona si am 34 de ani.Problemele mele de sanatate au inceput in urma cu aproximativ un an de zile cand am fost diagnosticata cu amigdalita cronica.Am consultat mai multi medici orelisti am facut mai multe endoscopii(laringiene, faringiene) in urma carora mi s-a spus ca trebuie sa-mi scot amigdalele.Zis si facut.Astfel ca in luna august mi-a fost facuta operatia de amigdalectomie si rinoplastie(METODA ELLMAN).Am omis sa specific ca inainte de operatie aveam o jena in gat pe partea dreapta, dar am pus totul pe seama faptului ca amigdala dr.era mai mare decat cea stg.Ei bine vreau sa spun ca acea jena din gat nu mi-a trecut ba din contra o simt si mai tare, cand casc gura mai tare ma doare si maxilarul si parca ma sufoc din gat pe acea parte.Am facut si un ecograf la glandele salivare, deoarece simt pe interiorul gingiei dr.jos ca un fel de besicuta care se misca si acea parte e mai umflata.Rezultatul a fost glanda submandibulara dr.inflamata cu microcalculi de 0.6-0.7 mm.Am fost la BMF de unde mi s-a dat trat.de 3sapt, iar in cazul in care nu elimin nici un calcul scoaterea glandei.Am uitat sa va spun ca am o saliva sarata si mai groasa cateodata gelatinoasa in special pe partea dr.Mie imi este frica sa nu am ceva crescut in gat pe partea dr.si sa nu fi vazut nici un medic.Credeti ca e posibil asa ceva?sau e posibil sa fie de la glanda submandibulara?Va rog din suflet sa-mi rasp.la intrebari, deoarece nu mai stiu ce sa mai fac..Va multumesc
2 comentarii
0
06-03-2013, ora 15:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci cateva poze cu faringele.. unde sa se vada bine locul amigdalelor si peretele posterior a faringelui
atasezi pozele pe adresa mea personala pe hotmail
0
06-03-2013, ora 15:43
SYMY7834
Nu este medic/terapeut
SYMY7834
Va multumesc pt.promtitudinea raspunsului.O sa va trimit pozele, dar suspectati ceva grav?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.