Impotenta, libidou scazut, erectie foarte slaba - Va rog un raspuns | Forumul Medical ROmedic

Impotenta, libidou scazut, erectie foarte slaba - Va rog un raspuns

30-01-2015
fischer64
Nu este medic/terapeut
fischer64
Am 35 de ani. De un an sunt divortat, fara o partenera stabila. Cam de 10 luni, in urma unui tratament cu alopexy 2% (din cate am citit pe site-uri doar luata sub forma de comprimate duce in timp indelungat la impotenta, ceea ce nu e cazul meu, caci am folosit solutia cutanata) am inceput sa am erectii foarte slabe, inclusiv la masturbare si o diminuare drastica a dorintei sexuale. Acestea au aparut de anul trecut cam din luna august. Nu stiu ce se intampla cu mine. Am fost la urolog. Ce a vazut el din tuseul rectal, mi-a zis ca nu sunt proboleme cu prostata si am plecat de la el fara nici un tratament. Am un psa de 2, o hemoleucograma si testosteronul care e 25, maximul fiind 27. totul e normal. In schimb uneori mai simt niste intepaturi fine, pe canalul urinar. Sperma contine in anumite momente niste parti mai coagulate in ea, ceea ce nu observasem inainte. Unul dintre testicule e mai mai ridicat decat celalalt, dar asta inca din perioada pubertatii. Iar pana acum un an, totul era super...Ce pot sa fac? Va rog ajutati-ma cu un sfat. Pana sa divortez, am avut o viata amoroasa extradorinara. Acum nimic. Acum am erectii matinale, insa f f slabe/ De masturbat o fac f f rar, cam odata pe luna, pentru ca nu simt nevoia. Dimineata cand am erectie matinala, sangele parca efectiv nu sta in penis, se dezumfla imediat. Dar, precizez inca odata, erectia este foarte slaba, permanent. Inainte cand vedeam o tipa faina, imi crestea 'nivelul'...acum..nimic. Fac mult sport, am o constitutie atletica.
VA ROG OFERITI-MI UN SFAT. Sunt efectiv disperat, nu stiu incotro s-o iau, ce sa fac...
3 comentarii
0
30-01-2015, ora 23:42
BogdanFl
Nu este medic/terapeut
BogdanFl
Salut,

Nu sunt medic si nu am multe cunostinte in domeniu, motiv pentru care raspunsul meu nu poate fi considerat o rezolvare a subiectului.

Lichidul seminal mai "coagulat" cu senzatie de usturime se datoreaza ejacularilor rare.
Daca in urma unui control nu s-au gasit probleme legate de functionarea corecta a sistemului de reproducere, lipsa libidoului este cel mai probabil cauzata de stres si/sau oboseala.

Cele doua "probleme" pe care presupui ca le ai se cam leaga. Eu vad situatia cam asa: ai avut o perioada putin mai aglomerata cu ceva mai mult stres decat de obicei. In perioada asta aglomerata nu ti-a ars de viata sexuala iar atunci cand ai avut timp sa te gandesti la sex / pui in practica ai observat lichidul seminal "coagulat". Ai presupus ca ai o problema si ai cautat pe net de unde ai extras doar problemele grave cu simptome similare... asta a condus la mai mult stres si stresul la lipsa libidoului.

Relaxeaza-te. Deconecteaza-te de la tot ce poate provoca stres, adauga ceva nou in viata ta, schimba peisajul. Nu simti nevoia sa te masturbezi pentru ca mintea ta e prea ocupata cu alte lucruri.

// Repet: comentariul meu nu se bazeaza pe experienta in domeniu.
0
20-03-2015, ora 09:36
cornel1
Nu este medic/terapeut
cornel1
Erectia slaba poate sa aiba ca si cauza stresul cotidian. Problemele de erectie sunt de foarte multe ori de natura psihologica.
0
10-03-2016, ora 12:14
rolandino
Nu este medic/terapeut
rolandino
Problemele sexuale pot sa fie si ereditare. Trebuie vazut si ce probleme au avut parintii, strabunicii pana la a nu stiu cata speta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: