Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 9989991000 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
15-01-2013, ora 22:00
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Lumi, am rabdare, imi si place, dar mai ales am foaaaarte mult timp liber, pe care chiar mi-as dorii sa nu il am, dar asta este :) Il folosesc si eu cum pot :)

Karina, felicitari si tie. Asteptam noutati si o poza, te rugam mult!
0
15-01-2013, ora 22:15
vladescuelena
Nu este medic/terapeut
vladescuelena
Bravo Bianca, sa iti fie de bine si recuperara usoara si tie si colegei de camera. Cum te simti? La ce ora ai iesit din operatie? Abia astept sa te vad cu sanii frumosi
0
15-01-2013, ora 22:17
vladescuelena
Nu este medic/terapeut
vladescuelena
Felicitari karina!! Asteptam poze cand te simti in stare ca sa spargi gheata pacientelor dr stan
0
16-01-2013, ora 08:57
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
felicitari karina!! si eu ma voi opera la dr stan din bacau, dar ink nu mi-am facut programare..sper k p la sfarsitul lunii..imi poti da si mie poze cu inainte/dupa? desi dak ti-a recomandat stan polytech 365 d sigur plecai d la mai mult decat mine...mie mi-a recomandat polytech 285..tine-ma la curent te rog..s-a purtat ok ?la operatie
0
16-01-2013, ora 13:20
CristianaStar
Nu este medic/terapeut
CristianaStar
Agnes am vazut ce ai scris de doctorul care ma operat pe mine si nu este adevarat ce ai scris.
Eu sunt proaspat operata de dansul iar la capitolul incredere profesionala este pe locul I, eu m-am lasat pe mana dansului si a fost corect si sincer cu mine de la bun inceput, nu a incercat sa ma abureasca sau sa ma minta ca nu as avea dureri deloc dupa operatie. Asa cum fac unii doctori, pe care sunt sigura ca ii cunosti, doar ca sa isi atraga paciente.

Va spun eu, dupa operatia de implant cu silicon exista dureri, mai mari sau mai mici. Cine promite ca nu veti avea dureri dupa, vrea doar sa va ia banii.
Am trecut prin aceasta operatie, am avut si dureri suportabile si ma bucur ca am facut-o. Durerea resimtita nu se compara cu ce frumuseti am eu in sutien acum.
0
16-01-2013, ora 13:25
cata9986
Nu este medic/terapeut
cata9986
Operatia de ridicare cu implant este poate cea mai grea operatie dintre cele care se fac la san si partea cea mai proasta este ca rezultatul nu se mentine foarte bine in timp unii doctori chiar spun ca este mai bine sa faci intai ridicarea si abia apoi sa pui implantul dar cine are timp sa astepte in zilele noastre.
Agnes doctorul nu vrea sa se complice cand nu este convins ca iti poate oferi un rezultat bun care sa reziste in timp mai ales daca nu ai facut copii.
In sarcina sanul se modifica foarte mult mie doctorul mi-a zis ca nu am voie ca in sarcina sa iau mai mult de 11-12 kg pentru ca altfel nu garanteaza pt rezultatul in timp al operatiei si mie mi-a zis sa fac operatia de marire dupa ce fac un copil doarece eu aveam ceva san inainte de operatie.
Eu am apreciat acest lucru considerand ca nu alearga dupa pacienta ca sa o puna repede pe masa de operatie sa bage banii in buzunar si pe urma ce o fi o fi!
Felicitari fetelor operate!
0
16-01-2013, ora 13:36
MariaToader
Nu este medic/terapeut
MariaToader
Al3poz, sanii tai arata fantastic, esti mai slabuta ca mine, felicitari! Si la mine mai sunt un picut rozalii dar sunt vindecate perfect.

Lumi29, cred ca ai nevoie de implant cu lifting, in cazul in care te gandesti la o noua operatie. Sanii tai arata ciudat. Eu i-am avut mai lasati ca tine si am facut lifting pt ca erau ca bretelele.

Eu am mers pe mana domnului doctor si nu imi pare rau. Ma bucur ca l-am ascultat si acum ma bucur de alegerea operatiei si a doctorului.

Agnes, iti recomand o consultatie de 2 h la dr. Grecu si vei vedea daca inspira incredere sau nu. Este unul dintre cei mai buni chirurgi esteticieni din tara noastra si tu te-ei trezit sa spui ca nu-ti inspira incredere. Nu stiu ce urmaresti. Sunt atatea fete operate de dansul, cel putin pe forumul acesta, care sunt multumite si dupa consultatie si dupa operatie iar tu vii sa spui ca nu iti inspira incredere. Dar cine iti inspira incredere?, din curiozitate.

Biancabia sa-ti fie de bine si insanatosire grabnica, atat tie cat si colegei tale de salon. Cea fost greu a trecut!
0
16-01-2013, ora 13:41
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
@CristinaStar dar ce am spus? Pur si simplu fata lui nu-mi inspira incredere e opinia mea personala! chiar Loredana Chivu a spus cu gura ei depre prima ei operatie la dansul... ce rezultat a avut si ce probleme a avut dupa ! Inteleg k te-a operat pe tine dar asta nu inseamna k nu am voie sa-mi spun o parere...plus k de cand incepe sa devina mai "monden" si-a cam marit si preturile :)... Pt tine o fi pe locul I pt mine o fi pe ultimul loc. fiecare cu opinia ei!

@ cata ai dreptate...si eu am apreciat sinceritatea lui Totir, mi-a placut foarte mult ca om si am inteles k nu este unul dintre doctorii care ar promite orice pentru bani! i-am spus k sunt constienta k dupa o nastere e posibil sa am nevoie de o alta interventie dar asta imi doresc acum foarte tare si de accea mai merg si la alti doctori pt pareri! Dar asta nu inseamna k ceea ce spune el e lege si ar fi trebuit sa ma dea inapoi cu totul iar ceilalti doctori care ma consulta nu sunt sinceri! Pana la urma fiecare isi asuma un risc cand se hotaraste sa se opereze atat pacienta cat si doctorul...
0
16-01-2013, ora 13:47
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
@ MariaToader... cum isi spune cineva o parere despre un anume medic care v-a operat pe una dintre voi.e clar...urmareste ceva :))). Ar trebui sa incepeti sa faceti niste investigatii amanuntite sa vedeti ce urmaresc...wow!!! cat exagereaza unele persoane si cat de retinute ar trebui sa fie alte persoane, din pctu vostru de vedere, in a-si da cu parerea despre un medic anume!
Aflati k am libertatea sa-mi dau cu parerea despre oricine vreau pe forumul asta asa cum si voi aveti aceiasi libertate! Nu va alarmati prea tare si nu incepeti cu exagerari! Nu este cazul!
0
16-01-2013, ora 14:01
Bibyshor
Nu este medic/terapeut
Bibyshor
Gata am terminat si cu analizele, astept telefonul Dr Totir sa-mi dea ultimele indicatii! Dar am o problema, ma doar exagerat de tare capul, stiu ca este de la emotii, dar chiar nu pot lua nici un fel de calmant? Pur si simplu nu mai suport durerea!!!
0
16-01-2013, ora 14:05
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Fete, fara suparare, dar Agnes are dreptate. Fiecare isi poate exprima opinia, fie ea pro sau contra.
Imi plac enorm rezultatele dlui. Grecu, aveti toate niste sani minunati, dar si eu am mai auzit pe ici, pe colo, anumite discutii despre dansul si nu imi inspira deloc incredere. Nu imi place ca om deloc, dar asta nu inseamna ca nu imi plac rezultatele dansului sau ca nu e un doctor f bun.
Stiu si eu de Loredana Chivu, dar na...fiecare mai da si gres. Mai stiu alte 2 cazuri, cand s-a purtat cam urat, atunci cand i s-a reprosat ceva. Dar din nou: fiecare reactioneaza in felul lui sau fiecare e cu problemele lui.
Dar mie, nu imi place, sincer va spun si oricat de mult imi plac rezultatele dansului (sa fim seriosi, aveti sani de revista), nu m-as duce la dansul. Mereu am avut chestia asta: atunci cand un om nu imi inspira incredere sau nu imi place fata lui, stau departe de acea persoana, fie ea si cea mai buna.


Bibyshor, sunt convinsa ca poti lua un calmant. Cand te suna, intreaba-l. Stiu ca nu ai voie nimic din ce contine aspirina, dar de altceva chiar nu stiu. Intreaba-l, nu sta cu durerea, ca nu e bine.
0
16-01-2013, ora 14:08
me_myself
Nu este medic/terapeut
me_myself
Buna fetelor! :) am revenit si eu :)
felicitari proaspat operatelor, recuperare rapida, aspirantelor le doresc multa bafta in alegerea dr-lui iar veteranelor le transmit multi pupici.
eu diseara plec din tara, nu am reusit sa ajung la dr ivan la consultatie, dar sunt ok - nimic care sa ma supere sau ingrijoreze - ma indrept cu pasi repezi catre 4 luni de la operatie: cicatricile sunt aproape invizibile, doar la sanul stang a mai ramas un pic de galmutza, cealalta s-a retras de tot, lucru care ma bucura enorm :)
sunt si eu prezenta pt fetele care vor/au nevoie de lifting :)
0
16-01-2013, ora 14:13
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
Tocmai nu am spus nimik despre rezultatele lui... k nu-mi plac sau mai stiu eu ce. pur si simplu am spus k fata lui nu-mi inspira incredere si pt c as pierde timpul sa ma duc la o consultatie dak din start am retineri!?

Bibyshor la fel stiu si eu k poti lua orice nu contine aspirina.asta cu 2 sapt inainte d operatie (asa mi-a spus asistenta dr Antohi)
0
16-01-2013, ora 14:25
CristianaStar
Nu este medic/terapeut
CristianaStar
Parerea ta este nefondata, asta-i parerea mea. Monden, este dr. Kassem, nu Grecu. Cat despre Loredana chivu am citit si eu inainte sa ma operez la dansul. Se vede foarte clar ca tipa a vrut scandal, iar sanii ei aratau f bine dupa operatie, a pozat cu ei in Playboy.
In fine fiecare crede ce vrea. Eu m-am operat cu 3000 de euro. Alte fete au platit 4500 sau 6000 in alte parti.

Normal ca dr. Grecu pentru mine este pe locul I si pentru inca cateva mii de femei operate de el.

Agnes8 succes si sper sa intalnesti doctorul care sa-ti de-a incredere cu fata lui si rezultatul sa fie.asa cum iti doresti.
0
16-01-2013, ora 14:39
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
Pai si Grecu incepe sa devina sau cel putin isi doreste :)...
Nu oi fi vazut eu bn oare? Nu a aparut el cu Adina Barbu, Raluca Podea p la tv sa se laude cu rezultatele lor? Nu a facut el un fel de consultatie in direct cu Sanziana Buruiana? hm... chiar o trebui sa-mi fac si la ochi o operatie k nu mai vad bine?
Loredana Chivu nu i-a pronuntat numele decat acum 2 -3 luni dak nu ma insel in direct la o emisiune cand se discuta despre operatii estetice. chiar nu mi s-a parut k a cautat scandal... Cat despre Playboy photoshop-ul e in floare :) la Loredana Chivu se vedea si prin haine k le are pana in gat si puse aiurea!

Mii de femei sunt operate si la alti doctori nu numai la Grecu...asa k nu o sa stau sa fac cu tine o intreaga dezbatere :). Normal k o sa ma operez la un doctor a carui fata sa-mi inspire incredere iar pana acum am intalnit 2 deja :Nae si Totir! Mai am sa-l intalnesc pe Antohi si apoi sigur voi fi impacata cu alegerea facuta!

Me_myself welcome back! Sper ca peste cateva saptamani sa ma laud si eu cu un rezultat cel putin asemanator cu al tau! te pup
0
16-01-2013, ora 14:50
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Fetele, eu m-am operat la dr. Grecu asta vara si mi sa parut cel mai de incredere si cel mai profi din cati am vizitat de aceia l-am si ales sa ma opereze.
Pentru mine este CEL MAI BUN si mai de INCREDERE chirurg estetician si om, subliniez: PENTRU MINE.

Cat despre fata nu spun nimic decat ca este un barbat frumos. Dar bineinteles nu ne-am intalnit aici sa vorbim despre fata doctorilor ca am mai scrie vreo 1000 de pagini.
1
16-01-2013, ora 14:52
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Nu va mai certati, ca nu are rost. Nu se poate ca tuturor sa ne placa aceiasi oameni, sa avem aceleasi gusturi etc, de aici si vb "Gusturile nu se discuta".
Cristina, e normal sa ii iei apararea, pt. ca este doctorul tau si iti place, esti total multumita de rezultat si de relatia doctor-pacient, iar tie, Agnes, efectiv nu iti place si nu ai de ce sa te duci la dansul sau sa iti ascunzi opinia.
Aveti gandiri si opinii total paralele si nu aveti cum sa va intersectati parerile, asa ca nu are rost :)
0
16-01-2013, ora 15:09
cata9986
Nu este medic/terapeut
cata9986
Agnes ai dreptate in ceea ce ai spus fiecare doctor isi asuma riscuri si cred ca este corect sa nu mergi la doctorul care nu crede ca poate obtine un rezultat bun ( in speta doctroul Totir ) cum sa mergi la cineva care nici macar el nu crede ca poate face o treaba buna.
Pe de alta parte este meritoriu ca este cinstit.
Despre Loredana Chivu imi pare rau dar acolo era chiar un rezultat prost, implantele erau in gat asta nu inseamna ca Grecu nu este un doctor bun dar acolo a gresit.
Pe forum s-a mai discutat candva acest subiect si tot asa s-au inflamat spiritele.
Agnes mult succes!
Bibyshor ce mai astepti suna-l pe doctor si intreaba. Bafta multa maine!
0
16-01-2013, ora 15:22
CristinaCri
Nu este medic/terapeut
CristinaCri
Al3poz te respect pentru obiectivitate.

Sonia Albu, esti o super fata de cand ai venit pe forum nu te-ai certat cu nimeni si nu ai deranjat pe nimeni, tine-o tot asa.

CristianaStar si Maria, voi sunteti mai noi pe forum si se vede ca sunteti 2 tipe f multumite de doctorul lor, foarte bine faceti si ma bucur ca sunteti multumite si ne spuneti si noua. Pe de alta parte, lasati-o mai moale cand cineva spune ceva de doctorul nostru, se stie foarte bine ca dr. Grecu este un chirurg bun. Se vede clar din poze. Fiecare are dreptul la o parere pozitiva sau negativa.

Cine nu il cunoaste isi da doar cu parerea despre fata lui de prin pozele de pe internet.
Aici fiecare isi spune parerea. Aici fiecare ne consultam intre noi despre situatii intalnite in operatiile de silicoane si as prefera sa ramanem in tema daca nu va suparati, avizez si pe Agnes.

Sper ca nu am deranjat pe nimeni, este parerea mea si mi-o asum.
0
16-01-2013, ora 15:24
me_myself
Nu este medic/terapeut
me_myself
agnes, iti doresc multa bafta! :*
0
16-01-2013, ora 15:42
Ana100
Nu este medic/terapeut
Ana100
La multi ani forumistelor siliconate! :)

Salutari Sonia! Cum a fost la sky, ai avut probleme? sper ca ai purtat bustiera.
0
16-01-2013, ora 15:51
CristianaStar
Nu este medic/terapeut
CristianaStar
Agnes, dar eu nu ti-am spus sa te duci la consultatie la dansul. Prea putin ma intereseaza pe mine unde te operezi tu. Nu te cunosc, nu ma cunosti. Nici poza la avatar nu ai.
Scuza-ma daca ti-am spus ceva care sa te deranjeze dar nu vreau sa supar pe nimeni.
0
16-01-2013, ora 16:00
mara88
Nu este medic/terapeut
mara88
CristinaStar, imi spui te rog cati cm ai sub sani?
0
16-01-2013, ora 16:07
karina2012
Nu este medic/terapeut
karina2012
Buna fetelor, revin cu detalii. Ieri am fost operata la dl.dr. Stan in Bacau, este a doua operatie la dansul. Prima a fost acum 6 ani cu implant Matrix 250 g intre timp am avut o nastere, respectiv acum 11 luni si din punctul meu de vedere parte de sus a sanului nu mai era asa plina, asadar am decis impreuna cu dl.dr. schimbarea implantului chiar daca initial mi s-a propus doar un lipotransfer, sanii mei aratau chiar bine dupa nastere. Nu mari dar frumosi si forte naturali.

Acuma am implant polytech 375g ( asta inseamna 365ml ) cu diagonala 12, inaltime 10, proiectie 5, 6.
momentan va pot spune ca ma simt forte bine, nu am dureri, implantul este sub muschi, mai stau inca o zi in clinica deoarece am tuburi de dren, ZODIAC nu te speria la tine nu va fi cazul asta se intampla doar in cazul cand schimbi implantul.

in decurs de doua luni de zile am citit toate paginile, in ceea ce priveste dl.dr. Stan parerile erau pro si contra si putine fete operate de dansul, cineva candva spunea ca doar daca esti persoana publica iti acorda atentie altfel nu.
nu a fost si cazul meu, dl.dr. este o persona forte calma, asculta problema ta si dupa trage concluziile.
eu m-am lasat pe mana dansului si bine am facut. Momentan sunt forte multumita de dl.dr cat si de personal.

din ce am vazut astazi sanii mei seamana cu cei ai Soniei Albu, prima impresie restul voi vedea dupa.

Cristina star imi plac mult sani tai. Ai grija de ei!

promit revin cu poze
0
16-01-2013, ora 16:35
karina2012
Nu este medic/terapeut
karina2012
zodiac am raspuns la pm
0
16-01-2013, ora 16:42
CristianaStar
Nu este medic/terapeut
CristianaStar
Mara, am 71 cm sub sani, acum m-am masurat.

Agnes, am cautat de nebuna prin tot internetul sa vad unde a iesit dl. Grecu cu Adina Barbu sau Raluca Podea si nu am gasit nici un post unde sa fi iesit el cu ele. Da-mi si mie link-ul ca sunt curioasa unde l-ai vazut tu pe dl. Grecu la televizor ca eu am vazut doar facebook-ul dansului.

Multumesc fetelor care m-ati felicitat. Sunt cuminte si asa voi ramane mereu.
0
16-01-2013, ora 17:15
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
mersi pt update, karina2012...sa t faci bine repede..si asteptam poze:)
0
16-01-2013, ora 19:18
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
CristinaStar eu nu ma cert cu tine si nu am facut cercetari speciale despre doctorul tau, pur si simplu s-a nimerit sa-l vad la tv exact cu ceea ce ti-am enumerat ( Cu Podea si Barbu la Kanal D dak nu ma insel, Bururiana cu consultatia in direct la un Show Pacatos si tot la aceiasi emisiune i-a pronuntat numele si L.Chivu)! Nu pot sa pricep de ce esti atat de revoltata in continuare! Pur si simplu a fost un schimb de pareri si eu ti-am zis k iti respect pctu tau de vedere la fel al trebui sa faci si tu si sa nu te mai agiti atat pentru simplul fapt k am zis k fata lui nu-mi inspira incredere ( si aici nu ma refer la aspectul fizic... pur si simplu k om)!

Nu sunt pe forumul asta sa stau sa-ti enumar ce nu-mi place mie la Grecu si u sa-mi enumeri de ce e nr 1 pt tine!


Cat despre poza nu-ti face griji... am avut poza de a 2a zi de cand am inceput sa scriu pe forum si am discutat cu fetele care s-au oferit sa ma ajute cu cate o parere, am sters-o pt k oricum nu-mi place cum arata sanii mei si aveam nevoie de pareri de la fetele care au si lifting pana sa ma vada un doctor! O sa am o alta poza dupa c ma voi opera nu-ti face griji :)
0
16-01-2013, ora 20:39
nyca_2
Nu este medic/terapeut
nyca_2
buna seara fetele frumoase..al3 ai schimbat pozica...super sani...defapt sunt naturali, foarte tare.ELENUTA mai e putin si-ti fac o scurta vizita, abia astept.aminteste-i lui Nae de mine, sper ca nu m-a uitat..Cristina star ai niste sani de star...bravo...mult succes fetelor noi operate sau care urmeaza sa se opereze...merita tot sfortul fetelor..durerile trec sanii raman..Cata99 si ai tai sunt frumosi, MARA mai esti nemultumita?BIANCABIA cand poti pune o poza ca sunt curioasa cum arati...Cristinacri ce mai fac sanii?
0
16-01-2013, ora 21:04
Adiii18
Nu este medic/terapeut
Adiii18
buna fetelor, citesc si eu de ceva vreme pe aici parerile voastre, sunt noua e prima data cand imi fac cont pt asa ceva...sunt sigura ca v-ati saturat cred de toate care suntem noi si nu stim nimic...:)) as vrea si eu sa-mi fac implant, dar imi este FRICAAAA !!!! nu stiu nici la ce dr. sa merg, nu sunt din bucuresti, auzisem doar de Marek si de Kasem(nu stiu cum se scrie), dar aici am aflat de mai multi dr. sincer nu prea aveam incredere in cei 2 cunoscuti de mine...deoarece cum nu sunt vedeta...imi este frica sa nu ma trateze superficial, cum majoritatea o fac.
habar nu am ce marime si ce fel de implant sa imi pun. ma puteti ajuta ? care sunt bune ? presupun ca acum se folosesc doar de calitate.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 9989991000 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •