Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 996997998 ..... 3218 3219 Înainte ›
1
15-01-2013, ora 11:57
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
protezele polytech mi le-a recomandat pt ca reduc ff mult risculd capsula contractila si riscul d a se roti proteza e aproape inexistent(eu am optat pt proteza anatomica-stan oricum doar cu anatomice lucreaza)
0
15-01-2013, ora 12:00
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
imi plac sanii tai, sonia...asa as vrea si eu, doar ca ceva mai mici..dar forma e f frumoasa...tu ce proteza ai?si cate grame?
0
15-01-2013, ora 13:15
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Bibyshor, inseamna ca stai tu foarte aiurea in poza, pt ca sanul din dreapta pozei, se vede mai altfel decat celalalt :) Formatiunile benigne, nu sunt grave...pot fii chisturi hormonale (care apar si dispar cum vor ele), pot fii fibroadenoame (cred ca asta e pluralul), sau ceva grasime... Nu te speria.
Anunta-ne ce decizi.

Cmrzodiac, sunt fete operate la dl. Stan pe forum, insa toate au un comportament urat fata de noi, toate il lauda, dar niciuna nu are poza si nici nu a pus vreodata poza. Apoi mai e celalalt grup de paciente, operate la dansul, complet nemultumite. Avand in vedere ca toate punem poza, ca sa ne laudam doctorul si reusita operatiei, mi se pare aiurea ca acele fete sa nu puna poze si sa intre aici doar ca sa ne jigneasca pe noi, ca noi suntem zgarcite si nu dam bani multi la Stan. Mie, nu imi inspira deloc incredere acel doctor, care cere o avere, care are o multime de paciente nemultumite, pe cand doctorii nostrii, au preturi rezonabile si rezultate impresionante, fara paciente nemultumite. POti pune totul in balanta si vezi unde cantareste mai mult.
Nu stiu de ce, dar presimt ca daca te vei opera la dansul, vei fii o alta pacienta fara poza si asta eu nu pot sa inteleg. Asta e rostul forumului: sa discutam si sa ne aratam rezultatele. Ca asa poate spune oricine ca s-a operat la te miri cine si ca e foarte incantata, dar fara poza, cine crede?!

Radu Ionescu percepe un pret de 4000euro, daca nu ma insel, foloseste pensa Ellman si pacientele lui au spus ca nu au avut deloc dureri. Lucreaza cu Allergan si toate au fost multumite. Daca tu consideri ca o suma mare e egala cu o reusita garantata, mai bine te duci la Ionescu.

Nu stiu de unde ai auzit ca e cel mai bun din tara. Toate de aici, iti putem spune ca nu e, e doar un mit si multa publicitate. Daca faci un mic sondaj, cei mai slabi doctori, sunt cei mediatizati la maxim si cu preturi nejustificate: Kasem, Marek, Alberts si Stan. E adevarat ca nu e la fel de macelar ca ceilalti 3, dar nici pe departe nu e, avand multe paciente nemultumite.
0
15-01-2013, ora 13:24
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
nu sunt genul d pers care sa judece p altii...fiecare isi alege doctorul dupa criteriile ei.
eu l-am ales p stan pt ca mie mi-a placut cum s-a purtat la operatie si mi-a inspirat incredere..este f scump pt ca e cel mai cunoscut, a operat vedete si a fost p la fel d fel d emisiuni si conferinte p la noi si prin afara..din pct de vedere al operatiei am incredere in el..cat despre cum se poarta, o sa vad atunci..la consultatie am fost f multumita, drept pt care am ramas hotarata sa ma operez la el chiar daca e asa scump...nu e ca si cum eu as avea banii astia, nu sunt d bani gata k multe care se opereaza la el..am facut imprumut la banca pt k este ceva ce vreau demult...cat despre poze..nu sh despre restul fetelor, dar eu voi pune dupa operatie..nu am d c sa ma ascund...asa cum eu caut acum poze de la fete operate d stan si nu gasesc, ma gandesc k poate o sa ajute p cineva p viitor sa se hotarasca dak merita atatia bani stan sau nu..
0
15-01-2013, ora 13:37
CristianaStar
Nu este medic/terapeut
CristianaStar
Al3poz, sunt total de acord cu tine si achiesez la parerea ta.
Ceva nu miroase a bine aici cu fetele acestea atât de decise sa se opereze la dl. Stan

Ciudat ca sunt toate fara poza si sunt atât de convinse.. nici nu au intrebari, nici curiozitati...ciudat
0
15-01-2013, ora 13:41
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Sper din suflet sa fie totul ok si sa fii multumita. Tine-ne la curent!
0
15-01-2013, ora 13:55
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
sunt hotarata sa merg la stan pt ca am citit o gramada si mi s-a parut k are cea mai mare experienta in domeniu, a fost la cinferinte prin toata lumea, e la curent cu toate noutatile, a inventat pana si pensa aia..nu am intrebari si curiozitati pt ca de 2-3 ani tot ma gandesc la operatia asta si am citit o gramada d forumuri...am vazut k oricum sunt pareri si pareri despre toti doctorii...si asta tine si d c vrea fiecare..nu am gasit unul d care sa zica absolut toata lumea k e multumita...eu voi pune poze dupa operatie si dak voi fi prima care face asta f bine..trebuie sa incepem d undeva...poate dupa ce pun eu o sa mai puna si alte fete operate la stan...chiar nu inteleg d c atata rautate p forumurile astea...ar tb sa n ajutam una p alta, nu sh d c fetele operate la stan d care ziceti voi sunt rautacioase..sper sa nu ma includeti si p mine in categoria lor doar pt k ma operez la stan k eu nu sunt asa :)
0
15-01-2013, ora 14:03
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
mai am ceva pana la operatie...ink nu m-am programat pt k tb sa dau un avans si ink nu am primit imprumutul d la banca..intre timp ma apuc sa imi fac analizele...as vrea sa ma operez cat mai repede..daca e cineva care si-a pus implant de 285 imi poate trimite si mie niste poze inainte/dupa?nu imi dau seama cam cat d mari ar fi...
0
15-01-2013, ora 14:07
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Dupa cum te-ai adresat pana acum, deja te-am exclus din categoria aia :)) Era o fata, care spunea ceva de genul: "unele poarta genti Vuitton, altele isi iau din Obor. Eu, dragelor, port doar Vuitton, voi restul alegeti ce e mai ieftin" Asta insemnand, ca fetele care se duc la alti doctori, sunt zgarcite sau nu isi permit mai mult.
La partea cu congresurile si participarile, tin sa te contrazic, . Majoritatea fac lucrul asta. Doctorul meu, dupa operatie a plecat la nu stiu ce congres, acum este la un altul, in State. Opereaza din 1980, are nu stiu cate diplome si titluri. Are o gramada de paciente si operatii zilnice si e un om deosebit. Am o amica, operata in urma cu 7-8 ani si rezultatul (lifting + implant) e intact, dupa atatia ani.
Dar daca tu simti ca EL trebuie sa fie doctorul tau, nu putem decat sa speram ca totul va fii bine si ca vei fii multumita. Bafta multa! Cand te-ai programat?
0
15-01-2013, ora 14:16
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
cristianaStar si al3poz, voi la cine v-ati operat si ce implanturi aveti?imi puteti da si niste poze inainte/dupa va rog? thx
.d programat ink nu m-am programat, astept banutzii de la banca:(.
0
15-01-2013, ora 14:21
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Ca sa aflii informatii despre fiecare in parte, dai click pe poza si te duce la profilul nostru, unde poti citii descrierea.
Eu nu am implant, decat lifting. Aveam sanii lasati destul de rau. I-am avut mari, m-am ingrasat, am slabit si tot asa si ajunsesera sa arate f rau, plus ca isi pierdusera mult din volum. De la cupa D, am ajuns acum la cupa C. Sunt operata la Antohi Nicolae si multumita 1000% de rezultat.
CristinaStar e operata la dl. Grecu.
0
15-01-2013, ora 14:23
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Daca inca te mai intereseaza poze de la mine, da-mi un mail, sau iti pot da un alt forum, unde am destul de multe poze postate.
0
15-01-2013, ora 14:25
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Pagina cu nr 1000!!! felicitari! dati o sampanie virtuala! :) vreau sa va intreb si eu ceva : daca nu am sani DELOC, ce implanturi se potrivesc? ca idee.sau care este maximul pe care il poate "indesa" doctorul? a plecat cineva de la zeo barat?merci!
0
15-01-2013, ora 14:34
Larissa10
Nu este medic/terapeut
Larissa10
margutza, nici eu nu am aproape deloc. Mi-a recomandat 250 anatomice. Acum depinde si de diametrul sanilor tai.
0
15-01-2013, ora 14:36
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
margutza, cel mai bine asta vb cu doctorul tau..poti sa iti faci programare la mai multi dak nu esti hotarata la unul anume..de preferat sa nu iti pui mai mult decat iti recomanda medicul pt ca se va vedea implantul urat...eu plec de la un 75 B si mi-a recomandat doctorul 245 sau 285..am ales 285, nu am vrut sa depasesc limita max data d el k sa nu mi se vada implantul prin lateral sau sus...acuma nu sh nici eu exact cat d mari vor fi cu 285 asta.
depinde f mult d unde pleci, d sanii tai initiali...adev e ca si eu am cautat o gramada p cineva cu implant mai mic cum vreau eu sa vad cam cum ar arata..dar mai toate fetele au peste 300..cu sizerele imi placea cum arata 285..
acuma nu sh dak dupa operatie vor fi la fel k la proba cu sizerele...citeam d o fata care pkeca de la 0 si ii recomandase doctorul 225, dar depinde mult d dinensiunile tale, d cat d mult ti se intinde pielea..
0
15-01-2013, ora 14:49
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Mai zodiac, daca tu esti atat de convinsa eu nu pot decat sa-ti urez succes.
4500 mi se pare enorm de mult, in conditiile in care ceilalti doctori opereaza cu 3000 maxim 3500.
Daca tot asa faci imprumut la banca, nu inteleg de ce esti dispusa sa platesti asa mult... dar bineinteles fiecare face ce vrea cu banii sai.

Si eu cred ca aceasta faima a domnului Stan nu este decat produs de marketing bine pus la punct. Pe modelul kassem, opereaza vedete. fiecare face ce vrea si by the way: nu suntem rautacioase, doar dezbatem.

Margutza dragutza :) pune si tu o pozica cu sanisorii tai si iti spunem cam cat ar intra aproximativ. Doar asa putem sa ne dam cu parerea.

Eu am vazut cazuri de marimea 0 inainte si cum arata dupa, intra aici si vezi cu ochii tai: http://drgrecu.ro/galerie_foto.php
0
15-01-2013, ora 14:50
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
problema mea este ca sunt si foarte lata in spate, si nu vreau sa arat ca o culturista :))
0
15-01-2013, ora 14:58
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
sonia, tu ce implanturi ai?arata bine, dar cred k sunt putin cam mari fata d ce vreau eu..imi poti trim niste poze cu inainte/dupa? thx
0
15-01-2013, ora 15:40
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Am vazut ca la clinica dr ului Eugen Turcu este o promotie. Este vreo fata operata recent de catre el prin zona? ma interesa ce parere aveti despre el si daca sunteti multumite de rezultate.
0
15-01-2013, ora 15:50
Larissa10
Nu este medic/terapeut
Larissa10
Ce promotie?
0
15-01-2013, ora 15:53
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
1900 euro ( pentru implanturile rotunde MENTOR)
0
15-01-2013, ora 16:17
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Margutza, curioasa din fire, am dat un search pe forum, sa vad ce gasesc de dl. Turcu. O singura fata e operata, aici pe forum, la dansul, dar nu scrie nici daca e multumita, nici nu are poza. In rest, am mai gasit o gramada de intrebari despre dansul, tot in legatura cu aceasta promotie (deci se pare ca e are de 2 ani), fara raspunsuri si alte cateva fete, care au fost la consultatie, dar le-a propus marimi f mici, gen 125, 225...spunandu-le ca mai mult nu le baga, ca arata urat. Ceea ce ma face sa cred ca o avea pe stoc multe marimi mici si vrea sa scape de ele... Pai la naiba iti faci operatia, daca iti pui 150, sa zicem? Nici nu s-ar vedea...atata chin, pt ce?! :)
0
15-01-2013, ora 16:37
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Chiar asa? nu am avut timp sa caut mai multe informatii, multumesc mult! stiti ce ma mira? ca e toata ziua pe fb, si e activ nu doar online :)) asta ma face sa ma gandesc ca nu are prea mult de munca :))))
0
15-01-2013, ora 16:38
Bibyshor
Nu este medic/terapeut
Bibyshor
Al3 ai dreptate, poza de la avatar este foarte nasoala! Dr Totir s-a uitat la mine si m-a intrebat foarte mirat, dar de ce vrei sa-ti pui implanturi? Eu iti recomand sa nu o faci! Ai sani perfect normal! Nu sunt nici lasati, marimea este mai mult decat satisfacatoare! Aceasta a fost parerea dansului.
Ce m-a uimit este ca doctorul Nae mi-a spus ca doar fortat imi poate pune 350cc, dar 325 ar fii mai bine! In schimb Dr Totir mi-a spus ca un poate pune un 400, el recomanda 375 dar daca insist poate forta pentru un 425! mi se pare extrem de mare diferenta intre recomandarile lor! Am probat si sutienul :) ce mari vor fii!!!! Maine ma duc la analize si joi la ora 7am sunt in operatie!!
0
15-01-2013, ora 16:49
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Bibyshor, ma bucur ca te-ai dus si la dl. Totir, ca sigur ai fii ramas cu gandul. Din cate am vazut, dl. Nae merge f mult pe natural, nu exagereaza cu marimile. Si probabil atata considera ca e ok, pt. a nu depasii limita naturalului, cu mult. Oricum, sezierele te induc un pic in eroare, cred eu. Adica, par mai mari, decat vor fii dupa operatie. Muschiul apasa pe implant si din cauza asta, vor fii un pic mai mici, dar nu cu mult, evident. Tu ii vrei mari sau medii? De fapt medii ii ai si acum :)
0
15-01-2013, ora 16:50
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
bibyshor, am vazut si eu k parerile d la un doctor la altul difera f mult..ideea e sa tii totusi cont d maximul p care il zic ei pt k altfel s-ar putea sa arate urat..sunt unii care nu pun mai mult decat ti se potriveste si altii care pun oricat doar sa t operezi la ei si nu prea e ok..asa k eu zic sa faci o medie intre ce zic cei 2 doctori..nu ai d c sa exagerezi pt k tu oricum ai sanii mari din start, un 350 la tine o sa fie enorm fata d un 350 la cineva cu sanii f mici...anyway, bafta la operatie..tine-ne la curent!
0
15-01-2013, ora 17:37
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
zodiac da-mi si mie pe privat adresa ta de e-mail ca sa-ti trimit poze si sa-ti arat sanii mei inainte. am sa pun si poza cu fibroadenomul care l-am avut.
Dar te rog eu frumos, daca poti, pune si tu o poza la avatar cu sanii tai asa cum ii ai acum.
La ce doctori ai mai fost la consultatie Zodiac? vad ca stii foarte multe despre implante ceia ce este f bine.

Bybishor, nu te supara dar eu vad sanii tai un pic lasati iar cel din stanga dupa parerea mea, cred ca are nevoie de lifting. Ai facut bine sa mergi si la dl. Totir ca sa ai 2 pareri macar, dar la cine ai decis sa te operezi pana la urma?
0
15-01-2013, ora 17:43
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
stiu multe despre implanturi pt k de vreo 2 ani tot ma gandesc sa ma operez, dar nu aveam bani si mi-era si cam frica..nu de durere, ci d complicatiile care pot aparea...la consultatie am fost doar la constantin stan..am zis k daca nu imi place asta ma duc la altul etc..pana dau de un doctor potrivit pt mine..dar nu a mai fost cazul pt k stan a fost super ok..a stat cu mine si mi-a explicat o gramada..mi-a aratat si proteze mentor si natrelle si polytech si mi-a spus dif intre ele...sa speram k si operatia va decurge bine..
0
15-01-2013, ora 17:56
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
Hello fetele!

Am fost si la dr Nae la consultatie (mi-a zis cam aceleasi chestii ca si Totir), mi-a cerut 2700-2800 pt lifting+implant iar acum mai am pe 24 ian consultatie la Antohi si apoi ma voi decide la cine voi ramane, oricum la sf lunii ma voi opera sigur! Deja visez noaptea numai operatii si numai ciudatenii:)).


@ Zodiac si eu am vrut sa merg la Dr Stan pt o consultatie, am aceiasi parere k si tine k este un doctor f bun desi nu stiu decat un caz concret ( am o prietena care s-a operat la el dar i-a pus implanturi destul de mici...parerea mea... nu a avut dureri dupa operatie si a dat 4500 euro... la 1 an si jumatate dupa operatie a si nascut dar parca i-au scazut si mai mult) dar mi se pare destul de mult sa ceara 100 euro pt o consultatie ( sa t deseneze si sa poate comanda protezele apoi) mi s-a parut k asistenta care m-a programat m-a luat k pe o pacienta sigural!

Eu oricum nu eram hotarata in privinta doctorului la care urmeaza sa ma operez dar cred k are cea mai scumpa consultatie... vroiam totusi pe langa parerea lui parerea si celorlalti doctori la care s-au operat fetele de pe forum ( Totir, Nae, Antohi..in afara de Grecu :).. ) Oricum bravo tie k esti f hotarata in privinta lui si k ai incredere deplina in el pt k asta conteaza f mult.
0
15-01-2013, ora 18:07
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
Bibyshor si mie mi se pare k dupa poza ai avea nevoie de lifting... ma mir k niciunul dintre doctori nu ti-a zis... cred k ar trebui sa-ti faci alta poza in care sa stai mai dreapta. sanul tau stang e cam de aceiasi marime cu sanul meu drept cu o idee mai mic ( din ce vad in poza) si mie si totir si nae mi-au zis k am nevoie clar si de lifting
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 996997998 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •