Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

Implant silicon sani

47214 comentarii 1 2 3 4 ..... 993994995996997998999 ..... 1571 1572 1573 1574 INAINTE ›
11-01-2013, ora 19:00
Autor: al3poz
Felicitari, Mona! Tu aveai niste sani frumosi si inainte. Asteptam poza, ca uitandu-ma dupa postari despre dna. Isac, nu am gasit deloc poze. Asa ca poza ta e binevenita :) Recuperare rapida!
12-01-2013, ora 10:00
Autor: adaeu
buna fetelor, au aparut ceva noutati pe forum...
Am vazut ca intre timp a aparut si o pacienta a dl dr la care am vrut eu si aceasta a confirmat zvonurile bune despre dl dr.Oancea din Alba Iulia.
Eu insa am amanat atunci pasul cel mare pt ca am nimerit o perioada nefavorabila si mai ales sotzul meu nu putea accepta ideea.Si cum ambele pareau contra mea...am fost atat de tensionata incat...m-am oprit. Deocamdata.

12-01-2013, ora 13:34
Elena, felicitari pentru nasuc. Cât costa o rinoplastie la doctorul tau?
Mona te-ai operat.? Cât ti ai pus? Merci!
12-01-2013, ora 13:56
Buna fetele, adaeu am completat datele la profil asa cum mi ai cerut. Ce faci te ai operat?
Mona1989, tu semeni cu mine. Asa eram eu inainte.
Felicitare fetelor nou operate!
Gabi mai esti pe aici?
12-01-2013, ora 14:57
Autor: gabi32
La multi ani tuturor, Cristina Star sunt aici!!!! :)))) Cand ajungi iar la consultatie? Eu vreau saptamana ce urmeaza sa merg, de fapt dr Grecu mi-a spus dupa 15 ale lunii ianuarie sa vin, ar fi super daca ai putea sa vii si tu in acelasi timp.Ce zici?
12-01-2013, ora 16:30
Buna Cristinacri. Chiar nu stiu sa iti spun un pret pt ca eu mi-am facut mai multe operatii. Ii poti trimite un mail sau il poti suna ca sa afli pretul exact
12-01-2013, ora 22:13
Autor: cori25
Buna fetelor..eu parca am numai "bube"in ultimile zile...de vreo 2 zile ma inteapa inima...am o stare de disconfort dar nu mi dau seama de la ce...daca ceva nu e ok?
12-01-2013, ora 22:36
Cori, ai cumva emotii? Eu, inainte de operatie, simteam ca inima mi-o ia la goana si aveam o greutate pe piept, simteam ca nu pot respira bine. Plus ameteli si alte cele, toate datorate emotiilor si cred ca erau numai in capul meu. Culmea, fiind hipertensiva, inainte de operatie, aveam tensiune de aviator. :))
Cred ca asta e si la tine, emotiile, care isi fac de cap in corpul tau. Nu mai retin, cand ai operatia?
12-01-2013, ora 22:42
Autor: Bibyshor
Cori calmeaza-te :* eu am dureri de cap cand am emotii, si de o saptamana ma doare capul incontinuu! d`aia sper sa ma operez cat mai repede, ca daca stau asa si ma gandesc, imi apar fel de fel de ganduri, unele mai negre decat celalalte :D hai ca poate ne tinem una pe alta de manuta! Ma duc marti la consult si daca imi spune ca miercuri ma pot opera, accept fara sa clipesc :)
12-01-2013, ora 22:48
Autor: Nicole82
Hahahaha.fetelor mă faceți sa rad!!!eu mai am o luna pana la operație si cand mă gândesc inima i-mi sare din piept!!La fel ca si tine Cori25... mi se taie respiratia cred ca e ceva normal!!!
13-01-2013, ora 00:15
Autor: cori25
Probabil e pe psihic..eu sunt si cam panicoasa din fire..imi e f frik d anestezie..bybushor eu joi am sa merg la urmatoarea consultatie..al3poz, operatia intentionez sa o programez pe 21..dar o sa va tin la curent, oricum. Va pup
13-01-2013, ora 01:45
Autor: CamySweet
Fetelor.m-am uitat si pe pagina doctorului Calota si imi plac mult rezultatele.ce parere aveti despre dansul?Sanii operatii de el arata exact cum imi doresc eu foarte sexy si voluptosi.Inca o intrebare am ce implanturi recomandati rotunde sau anatomice si care e diferenta intre matrix, mentor, arion si altele?Va pup
13-01-2013, ora 10:31
Autor: vintila88
Camysweet, vorbesti serioas cand spui ca iti plac rezultatele dr. Calota de pe pagina lui??? Adik sigur te-ai uitat pe pagina lui??? Este alegerea ta, dar ia-o pe cea corecta, mai aduna informatii si apoi ia o decizie corecta!!! Eu am arion, sunt ok, dar am auzit ca sunt mai bune mentor si matrix decat arion, ca s-au facut mai multe studii pe ele...
nu uita, ia o decizie corecta!!

13-01-2013, ora 13:01
Cami, dupa atatea nemultumiri ale fetelor operate la dansul, m-am uitat si eu pe site. Si mi s-au parut niste rezultate dezastruase. Un san jos, unu sus, unu la stanga, unu mai la dreapta. Nu stiu cum arata niste sani frumosi, in viziunea ta, dar sanii dlui Calota (cei de pe site), par efectiv lipiti de torace, nu stiu cum sa ma exprim.
Oricum, sfatul meu si al multor fete de aici (sunt sigura), e sa te duci in alta parte, ca sa fii sigura. 2 fete de pe site au rezultate frumoase la dansul: Lela Blue, daca nu ma insel si Alinuka, in rest...numai paciente nemultumite, care au avut sau au in continuare, nevoie de alta interventie, pt a scapa de probleme sau complexul sanilor nereusiti.
13-01-2013, ora 14:34
Autor: gabi32
al3poz are dreptate, nici mie nu-mi plac rezultatele, un san mai sus decat celalalt...si e foarte vizibil, oare fetele alea chiar sunt multumite de rezultat???? clinica arata super dar nu asta conteaza.
13-01-2013, ora 17:08
Autor: Larissa10
Buna, fetelor! Felicitari celor care au avut curajul sa-si puna implanturi si mult succes doritoarelor! Si eu imi doresc de foarte mult timp sa-mi pun silicoane. Ma poate ajuta cineva cu informatii referitoare la implanturile Arion rotunde si daca este cineva care a facut operatia la dna doctor Elena Marincea? Multumesc anticipat.
13-01-2013, ora 17:18
Autor: vintila88
Camysweet, uita-te la rezultatul meu, nu zic k e groaznic dar nici bine nu e si pe deasupra mai am si dureri, dupa 2 operatii ma asteptam sa iasa perfecti asa k sunt nevoita sa ma reoperez. Asa k imi strang iar banutii necesari si ma duc la Nae, pt k am vazut k ma poate "repara", dar asta este alegerea mea, tu ai de ales dintr-o groaza de doctori buni, nu-l alege pe cel care are si rezultate frumoase printre cele nereusite, alege-l pe cel care are NUMAI rezultate exceptionale. Sincer, nu vreau sa treci printr-o dezamagire, asa cum trec eu...nu-l condamn pe Calota dar nici cuvinte de lauda nu am de ce sa-i aduc, asa ca mai mediteaza in privinta doctorului, oricum la final decizia este doar a ta, nu putem sa decidem noi in locul tau, multa bafta!!
13-01-2013, ora 20:57
Autor: Jenna
hi there,

m-am uitat si eu pe siteul dr. Calota (a doua oara...prima data dupa ce vazusem rezultatul lui Lela-Blue si care ma facuse sa ma gandesc serios sa-i fac o vizita dr.).mie sincer nu mi s-au parut chiar asa `dezastruoase` cazurile de acolo...intr-adevar nici prea prea nici foarte foarte...si avand in vedere ca sunt cele mai reusite cazuri (doar de aia au fost alese si puse pe site...good publicity).deci.NOT so good!!!!
acum ramane la alegerea fiecarei fete in parte unde se va opera!!!!

de asemenea ofertele de genul...ieftin/cupoane/super reduceri..trebuie tratate cu mare atentie!!!!

ati vazul si genul de dr. cum este arabocul ala...(cum niaba i-l cheama)..care a operat de ygreceasca si icsuleasca maaaari vedete de la noi..si care de fapt are pb. foarte serioase cu majoritatea fostelor paciente si rezultate dubioase...in aceeasi categorie intrand si dr. alberts..

aveti grija de voi!!!
13-01-2013, ora 21:44
@Jenna M-ai pus putin pe ganduri. De fapt, deja ma gandeam la asta, dar pot spune ca mi-au fost putin amplificate temerile. Eu urmeaza sa merg la consultatie pentru implanturi, cu cupon. Nu am luat cuponul, am vorbit sa il platesc acolo. Dar imi e teama de calitatea implanturilor, cum am spus mai devreme sunt Arion, rotunde. La doamna doctor Elena Marincea. M-ar ajuta foarte mult daca ar mai fi cineva cu astfel de implanturi, sau care sa se fi operat la aceasta doamna doctor (sau ambele). Cineva cu o parere va rog?:D
13-01-2013, ora 21:52
Larissa, uite aici, tot ce e pe forum de dna. Marincea: http://www.romedic.ro/cauta.php?q=Elena+Marinceax=0y=0
Iti da pagina intreaga, nu te duce direct la postarea respectiva, asa ca dai in fiecare in partea search - marincea. Eu zic sa te mai gandesti. Nu e ceva ce faci lunar sau anual, asa ca nu e cazul sa mergi dupa promotii. Mai bine platesti un pret intreg, la un medic bun (ca sunt o gramada), decat sa te duci dupa o reducere de cateva sute de euro si apoi sa ai probleme sau mai rau, nevoie de alte operatii.

Da, Jenna, avand in vedere ca acele rezultate nu sunt deloc wow si cu siguranta sunt printre cele mai bune, spune multe despre rezultatele dansului. Dar asa cum am mai scris acum ceva timp, m-am uitat si la restul pozelor si celelalte operatii sunt cat se poate de reusite, deci ma gandesc ca efectiv nu le are cu implanturile, dar la restul e ok. Asta asa, ca sa nu zica cineva ca il defaimez. :) E doar parerea mea.
13-01-2013, ora 22:13
@al3poz - multumesc, ma uit acum. In seara asta voi lua o decizie daca merg sau nu la consultatie si revin cu detalii in cazul in care decid sa merg.
13-01-2013, ora 22:19
Camisweet o sa pun maine o poza, din nou, cu un colaj before/after. Si eu zic sa te mai gandesti in privinta medicului. Aduca du-te la el la consultatie dar du-te si la altii si apoi ia o hotarare
14-01-2013, ora 11:26
Buna dimineaţa fetele! Eu cred mai mult in recomandare. Adica daca am vazut la cineva niste sâni frumosi m am orientat sa merg acolo unde si ia facut. Asa cum vad eu pe grupon sau pe fun deal oferte si promoţii la silioane nu mi-a dat increderea desi normal ca te uiti la bani când sunt asa diferente si exista tentatia de economisi. Dar normal ca nu vreau experimente pe mine.
Al3poz te admir pentru felul in care explicii. Te citesc mereu cu drag.
Jenna, esti asa frumoasa la corp, parca ai fi o papusa barbie vie.
Elena cum te mai simti?
14-01-2013, ora 11:38
La multi ani fetelor si scuze de intarziere! am fost plecata in turneu pana acum si am muncit foarte mult.
Vad ca ati aparut o groaza de fete noi operate de dl. dr.Grecu.
Al3poz, ce mai faci? cum sunt sanii? eu m-am vindecat atat de frumos si cateodata nici nu imi vine sa cred ca sunt sanii mei.
Vreau sa merg la control zilele astea sa vada si dl. dr. cum se prezinta sanii.
Am purtat bustiera mai mult decat mi-a zis dansul, si am purtat foarte multe corsete care mi ia cam strans dar nu am avut vreo problema ca sa ma ingrijoreze dar nu stiu daca este bine sa-i strang asa tare.
Sonia Ce mai faci?
CristianaStar ce sani ai? sa-i porti sanatoasa!
14-01-2013, ora 12:42
Cristina, da, mereu incerc sa explic cat de bine pot, e mostenire de familie :)) Tu ma citesti cu drag, eu ma uit cu drag la poza ta, mereu. Ai niste sani superbi.

Maria, ma bucur ca esti bine. Si sanii mei sunt foarte bine. Tot ce mai pot face, e sa astept sa vina vara, sa ma pot bucura de ei, din plin. Adica sa port maieurile si rochitele pe care pana acum nu le puteam purta, dar pe care le am in dulap. Mereu cand vedeam ceva ce stiam ca nu pot purta, imi cumparam, gandindu-ma ca poate asa ma ambitionez sa ma operez. Acum imi pare rau ca am tot amanat momentul, la cat de usor a fost.

Eu si acum port bustierele, parca nu ma simt asa bine in sutien :)) Ma simt prea...libera, cred si m-am dezvatat de sentimentul asta, fiint atata timp stransa in bustiera :))

Larissa, am citit si eu despre doamna Marincea si, parerea mea ar fii sa te gandesti bine. Am vazut ca e o fata (cu un comentariu f lung), care a trecut printr-un calvar din cauza dansei, precum si alte fete care spun ca se poarta urat cu pacientele. Crede-ma, la o operatie, conteaza f mult, comportamentul doctorului fata de tine. Cum stie sa te incurajeze, sa iti fie alaturi, sa te sfatuiasca si sa stii ca il poti suna oricand, la orice mica problema reala sau nu.
14-01-2013, ora 13:49
Autor: margutza
Salutare fetelor! Sunt noua pe forum, dar va urmaresc de mult timp postarile. Imi doresc f mult sa imi fac aceasta operatie si am speranta ca in viitorul apropiat voi reusi. Larissa, eu ma gandeam ca e mai ok sa gasesti inca una sau 2 fete aici si sa vorbiti la un doctor recomandat de fete. asa veti obtine o reducere, pt ca este tot o oferta de grup, numai ca nu mergeti la un cabinet care nu inspira incredere si despre care ai auzit lucruri negative...parerea mea!
14-01-2013, ora 14:19
Autor: Sonia Albu
Jenna, ce aparitie! Superb!
Cristinastar, te invidiez arati impecabil!!
14-01-2013, ora 14:35
Buna CristinaStar.Ma simt excelent cu toate operatiile.La nas chiar nu imi vine sa cred ca am facut-o.Imi era foarte frica dar a fost cred ca cea mai usoara op din toate pe care le-am facut
14-01-2013, ora 14:52
Autor: Bibyshor
Fetele sunt in impas! am fost astazi la consult la dr Nae si am fost destul de multumita, mi_a spus ca imi poate face operatia miercuri, ceea ce este perfect pt mine. dar maine am programarqe la dr totir, dar as pierde locul la operatie de miercuri daca nu as accepta azi. si daca nu sunt multumita de dr totir, sau nu va avea timp sa ma opereze sapt asta as fii foarte dezamagita. voi ce parere aveti?
14-01-2013, ora 15:01
pai si nu ii poti da raspunsul clar domnului dr Nae maine, dupa ce te duci si la Totir?Sau daca nu te operezi miercuri in alta zi nu se mai poate?Eu vreau sa fiu realista si iti zic totusi sa mergi si la Totir, dar daca ar fi sa tin cont de faptul ca il cunosc pe dr Nae si stiu ce si cum face nu m-as mai duce nicaieri.Tu stii cel mai bine
Adaugă un comentariu / răspuns
47214 comentarii 1 2 3 4 ..... 993994995996997998999 ..... 1571 1572 1573 1574 INAINTE ›