Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 992993994 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
07-01-2013, ora 15:41
Diana260809
Nu este medic/terapeut
Diana260809
Nu am prea facut pt piept mai nimic... Doar piceoare si alergat... Dar simt ca si cum as avea ferbra musculara la piept... Si plus ca un san e putin umflat dar sper sa fie doar de la febra musculara si sa treaca
0
07-01-2013, ora 15:45
justty
Nu este medic/terapeut
justty
Diana, de ce te-ai grabit sa incepi exercitiile fizice? E totusi o operatie cu destule riscuri. Si ai cam putin timp de cand esti operata. Eu am 7 luni de la operatie si tot parca imi e teama sa reincep. Acum tu procedezi cum crezi, dar parerea mea ca te-ai cam grabit.
0
07-01-2013, ora 15:53
Diana260809
Nu este medic/terapeut
Diana260809
Eu am discutat cu doctorul care mi-a spus ca pot sa fac sport linistita si in caz ca ma doare sa ma opresc... Problema e ca pe moment nu ma durut nimic... Abea acum a inceput sa ma doara si simt durere...
0
07-01-2013, ora 18:36
nyca_2
Nu este medic/terapeut
nyca_2
bun gasit fetele frumoase.Elena ce mai faci? al3 sonia..ce mai ziceti mai fetelor?sanii vostri?eu sunt bine...dar vam zis ca am purtat un sutien cu sarma si m sa iritat un pic cicatricea de la stangul..dar fara vreo durere...fetelor nu va grabiti nici cu sutienele cu sarme nici cu sportul...aveti toata viata inainte pt asta..mi-am luat o bustiera de la yamammay foarte comoda pt. cea neagra medicinala am distrus-o de atata purtat..o pun noaptea oricum..ma cam ustura cicatricea stanga, cred ca ma omoara nae daca aude..la naiba
0
07-01-2013, ora 19:36
biancabia
Nu este medic/terapeut
biancabia
nyca ti-am trimis un PM...:D
0
07-01-2013, ora 23:12
lisa01
Nu este medic/terapeut
lisa01
Buna, fetelor! Un 2013 prin de noroc si reusite tuturor!

cori25, astept cu nerabdare sa postezi poze cu rezultatul interventiei dupa ce vei avea operatia. Eu sunt foarte multumita de rezultatul meu, anatomic mi-am dorit, dar sunt tare curioasa cum ar fi aratat un implant rotund. Stiu ca tu ai dimensiuni foarte apropiate de ale mele si chiar inainte de interventie si eu aveam sanul stang putin mai jos (cum vad si la poza ta), mica asimetrie fiind corectata la operatie. Mult succes!
0
08-01-2013, ora 00:42
nyca_2
Nu este medic/terapeut
nyca_2
bianca ti-am raspuns..mara ai PM
0
08-01-2013, ora 10:39
Alina1987
Nu este medic/terapeut
Alina1987
Fetele, dupa cat timp de la operatie avem voie la solar???? Eu am fost ieri ( am 2 luni), dar mi-am acoperit cicatricile cu plasturi...Oare are ceva?? Poate aparea chiar si asa hiperpigmentarea lor??
0
08-01-2013, ora 11:48
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Buna fetelor! La multi ani si tot ce va doriti sa se îndeplinească!
Ati petrecut bine de sărbători?
Bybishor este imposibil ca dr. Grecu sa fi cerut 5000 pt o operatie, nu stiu ce intentii ai, insa eu m-am operat in 2012 la dl. Grecu si mia luat 3000 de euro, totul inclus.
0
08-01-2013, ora 11:55
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
bine team gasit nica, sunt bine sânii, i-am dus la sky. Tu cum mai esti?
Alina1987 nu cred ca ar fii vreo problema pt cicatrice pt ca le-ai acoperit. Vezi ca este periculos dolarul daca ai anumite mici. Eu am facut de vreo 5 ori si toate parca au crescut, s-au facut ca niste mici negi. Sa folosesti protectie.
Multumim lisa. La fel si tie!

Diana, daca inimi permite, mai asteapta cu sportul, vei avea timp dupa.
Purici
0
08-01-2013, ora 14:26
biancabia
Nu este medic/terapeut
biancabia
nyca ti-am mai trimis un PM :D
0
08-01-2013, ora 16:34
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
hello fetele! am revenit si eu dupa "secole". Al3 azi am sunat pt progr la dr Antohi, e plecat la un congres in SUA :((... dar m-a progr asistenta d-abia pe 24 ian la consultatie si pe 29 ian (dak dansul va fi alesul) pt operatie... mi-a zis sa ma duc sa fac analizele si ecografia inainte si mi-a recomandat sa aleg sa ma operez la spitalul de stat, pt k nu se merita pt o noapte de stat in spital, sa dau aprox 1000 euro in plus la Regina Maria! Eu as mai vrea sa merg la consultatie si la dr Nae dar nu rasp la tel... Stiti careva ceva de dansul? O fi in vacantza?
0
08-01-2013, ora 17:04
babyboo
Nu este medic/terapeut
babyboo
Agnes8, dupa ce vei merge la d-nul dr Antohi, cred ca nu vei mai dori sa mergi si la alt doctor, dansul te cucereste cu felul de a fi, si in primul rand, este un profesionist. Eu sunt la a doua operatie la dansul, nu am auzit niciodata pareri negative, iti va recomanda exact ceea ce ti se potriveste, nu face rabat de la masuratorile si aspectul de normal a rezultatului operatiei.
0
08-01-2013, ora 17:17
vladescuelena
Nu este medic/terapeut
vladescuelena
agnes8 ai PM
0
08-01-2013, ora 17:19
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
Babyboo de ce te-ai operat de 2 ori? si cat te-a costat operatia? Eu trebuie sa fac si lifting plus implant cred k o sa coste in jur de 3000 la spitalul de stat! Au am mai fost la consultatie la Dr Totir in decembrie si m-a cam descurajat d-aia vreau sa cer mai multe pareri inainte!
0
08-01-2013, ora 17:20
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Agnes, este intradevar plecat. A fost eu la dansul pe 3 si urma sa plece in zilele urmatoare. Cand am fost acum, chiar am stat un pic de vb pe tema implanturilor. Zicea ca pt. dansul nu banii sunt importanti, asa ca daca vine o fata, careia ii intra maxim 330 sa zicem si vrea 400 minim, ii spune din start ca el nu baga atata. Merge foarte mult pe natural. Zicea si chiar are dreptate: "cum sa bag mai mult decat permite corpul pacientei? pot sa bag, evident, dar nu vreau ca pacienta sa vina inapoi dupa un an-doi, ca i-a pocnit pielea, ca i s-au lasat prea tare, ca o doare spatele etc."
De cate ori ma duc la dansul, e o placere! O sa te convingi si tu. La fel de mult (dar doar din auzite), imi place si dl. Nae, care probabil acum e in vacanta. Asa ca oricare ar fii alegerea ta, va fii bine.
Si eu tot spitalul ti-l recomand. De diferenta de bani, asa cum mi-a spus si mie asistenta dansului, te duci intr-o vacanta. Chiar nu merita, pt o noapte, sa platesti 1000 in plus. Asistentele sunt super dragute, saritoare, te ajuta de cate ori ai nevoie, fara a se astepta sa le indesi ceva in buzunare.
0
08-01-2013, ora 17:25
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
Mersi mult pt raspuns vladescuelena si cory25! O sa astept pana atunci :( numai k sper ca o sa ma progr la o consultatie pana pe 20 ian dr Nae! La dr Nae ati avut analizele incluse in pret? Daca mi le fac oricum dinainte ar fi vreo probl, in sensul k Dr Nae ar vrea sa fie facute la clinica unde opereaza? Asistenta Dr Antohi a zis k mi le pot face oriunde!
0
08-01-2013, ora 17:35
babyboo
Nu este medic/terapeut
babyboo
Agnes8, al3poz ti-a spus pe scurt ce era mai important in legatura cu d-nul dr Antohi. Am zis ca am avut 2 operatii( rinoplastie si implant mamar) si daca vreodata voi mai face ceva...nu stiu...cred ca vreo blefaroplastie ceva pe la 40 de ani cred...:)..asa, tot la dansul voi merge. Daca iti doresti sani imensi de genul ce am mai vazut pe aici gen 550-600 cc nu te mai duce la Antohi, ca te duci degeaba, el nu face pamele anderson :)) ca sa-l citez, fara sa lezez pe nimeni. Depinde ce vrei, cel mai bine e, daca iti permite timpul sa vezi 2-3 doctori, sau, daca ai o prietena al carei rezultat iti place mergi pe mana ei...desi...TU singura tb sa hotarasti ce e bine pt tine.
0
08-01-2013, ora 17:35
agnes8
Nu este medic/terapeut
agnes8
Al3 oricum sunt f curioasa ce parere o sa aiba si sper sa fie d acord sa-mi puna si implant ! Oricum nu ceva mare pt k nu-mi doresc ceva mai mult decat pot duce... toata viata am avut sanii mari si sunt satula... Oricum o sa aleg clar spitalul k nu ma deranjeaza pt o noapte sa raman acolo... vba ta cu 1000 euro plec intr-o vacantza
0
08-01-2013, ora 17:39
cori25
Nu este medic/terapeut
cori25
Agnes ai PM
0
08-01-2013, ora 17:40
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
De pus, iti pune sigur. Pt ca la lifting, se micsoreaza vizibil. Mai ales daca ii ai f lasati. Eu nu i-am avut tragic de lasati si tot s-au micsorat, de la cupa D la cupa C. Si la consult m-a intrebat daca vreau si implant si am zis ca nu, ca si asa m-au terminat atatia ani:)) Deci de pus, pune, nu asta e problema. Dar nu pune mai mult decat intra. Oricum, daca te-ai mai uitat si in urma, mai e Maria Toader, care are implant de 190cc, adica foarte mic, dar e pus numai ca sa sustina sanul, ea avandu-i mari inainte de operatie. Si acum arata numai bine.
0
08-01-2013, ora 18:11
biancabia
Nu este medic/terapeut
biancabia
vladescuelena ti-am trimis un PM :)
0
08-01-2013, ora 21:23
ralucut
Nu este medic/terapeut
ralucut
Buna fetelor ma bucur ca s-a reactivat forumul dupa sarbatori. LA MULTI ANI tuturor!
Se spune aici ca sunt doctori care pun implante dupa cat vrea pacienta, eu sincer nu cred lucrul asta si ma bazez cand spun asta pe faptul ca pe acest forum au fost fete cu sani mari de la mai toti doctorii, de curand a fost o fata care a zis ca s-a operat la Radu ionescu si si-a pus 600 cc si a sarit toata lumea ca nu se poate, eu stiu fata care are implante de 560 cc si sunt puse de Antohi.
Cand am fost la clinica la dr Totir era o fata care avea 500 si am zis waw dupa care doctorul mi-a zis ca este o exceptie si ca media este undeva intre 300-350cc in cazul lui.
Parasca pune implante mari si cu rezultate frumoase.
Deci mergeti la consultatii fara prejudecati si acceptati ce va propune doctorul pentru ca de aceea a invatat atata amar de vreme.
Legat de bani cred ca pe toti ii intereseaza banii dar sunt sigura ca nu cu orice pret.
Nu cred pe nimeni care spune ca banii nu conteaza!
0
08-01-2013, ora 22:00
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Ralucut, nu am zis ca Antohi nu pune mari, am zis ca nu pune dimensiuni mult mai mari decat permite corpul. Uite cum are Mara de 450 si nu sunt deloc mari, cred ca nici 550 nu aratau prea mari la ea. Am zis doar ca nu pune ceva mult prea mare pt corpul respectiv si ca merge numai pe natural. Prietena ta, cu implant de 560, ii are foarte mari? Pepenasi? Atat i-a intrat sau atat a vrut ea?
Mi-a zis ca nu i se pare normal sa puna un ditamai implantul pe un corp firav si ca le explica pacientelor ca nu arata deloc natural, ca pielea poate pocnii (adica vergeturi) si ca se lasa destul de repede si arata urat. Ceea ce e foarte logic.
0
08-01-2013, ora 22:26
ralucut
Nu este medic/terapeut
ralucut
Nu, aratau chiar suuuper ok.
Eu am vrut sa arat ca nu doar Antohi pune marimi corespunzatoare corpului ci toti doctorii.
Toti se bazeaza pe masuratori si nu aleg implantul dupa ochi.
Pe mine Totir m- a masurat vreo juma de ora apoi mi-explicat ce a masurat si mi-a explicat si ce implant poate sa-mi puna dupa care din cele 3-4 variante am ales impreuna tinand cont de ce-mi doream si uite asa a iesit ceea ce vedeti voi in poza.
Sunt sigura ca toti doctorii fac acest lucru.
0
08-01-2013, ora 23:18
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Aaa, asta da, clar. Dar mai sunt si fete care vor foarte mari, mult prea mari pt. corpul lor si Antohi a zis ca el nu pune asa ceva. Dar stim cu toate ca sunt si care pun. Pt ca se poate ca mie, de exemplu sa imi intre maxim 350 si eu sa vreau 500. Si evident ca se poate "indesa" acel 500, poate si mai mult, dar nu toti dr. accepta sa iti bage asa. Si ii respect pe cei ce refuza.
0
10-01-2013, ora 01:34
CamySweet
Nu este medic/terapeut
CamySweet
Buna.Sunt noua pe aceasta pagina as vrea sa imi pun si eu implanturi si m-am hotarat la Dr.Horia Siclovan ce parere aveti despre acest doctor?M-am uitat pe pagina lui si nu am vazut nicio operatie cu implant rotund, iar eu asta imi doresc?Ce preturi are?Mi-ar fi convenabil deoarece eu locuiesc intr-un oras apropiat de arad si este un beneficiu acest lucru deoarece si drumurile sunt costisitoare.Voi ce parere aveti?
0
10-01-2013, ora 11:04
Ximona
Nu este medic/terapeut
Ximona
Camy daca stai aproape de Arad inseamna ca nici Alba iulia nu este ff departe de tine...de ce nu iei in calcul si un drum pana acolo, la dr Adrian Oancea. Costul operatiei la el este cel mai mic dintre toti doctorii (m-am documentet serios inainte de operatie), 2000 E, restul au peste 2500 E, si asta doar datorita faptului ca te opereaza in Spitalul de Urgenta, plus ca e vorba de provincie. Si sincer 500-700 E conteaza...
Eu sunt operata de o luna, am Mentoe 325 cc rotunde si sunt incantata de rezultat.
Decizia ramane a ta pana la urma..oricum mult succes :)
0
10-01-2013, ora 11:27
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Aici sunt numai paciente multumite ale dlui Siclovan. Nimeni nu s-a plans, iar din cate retin, costul unei operatii la dansul este de 2750 euro.
0
10-01-2013, ora 12:03
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Ximona, pune si tu poza. Mai e si adaeu operata la dr. Oancea, dar nici ea nu are poza si nici nu am mai vazut-o de ceva vreme. Pune poza, sa avem un rezultat de-al dansului, te rog.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 992993994 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •