Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 678 ..... 3218 3219 Înainte ›
2
12-06-2009, ora 12:59
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
si apropo fetelor sa stiti ca eu am cam vb cu majoritatea dr si cam toti iau 2200 2300 sau 2500 cam astea sunt preturile Si de ce credetri ca ia atat ca nu sunt buni?Fac si eu ca vorba lui camellie19 daca dr ati ia mai putin nu anseamna ca nu e priceput ca si eu am observat ca dr care opereaza an spital ia mai putin pe implanturi asa ca nu va mai speriati atat de preturile astea scazute si la urma urmei fiecare face ce vrea cu corpul ei.
0
12-06-2009, ora 14:18
dolgirl
Nu este medic/terapeut
dolgirl
dupa ce v-ati pus implanturile, la cat timp ati putut incepe sa faceti sport?Este vreo una dintre voi care merge constant la sala?Sau este contraindicat?As vrea sa stiu pt implanturile puse sub muschi. Sincer chiar imi doresc sa fac si eu aceasta operatie, voi merge la o consultatie, dar prefer sa aflu de la voi exact cum va simtiti!thx
0
24-06-2009, ora 20:43
monica feier
Nu este medic/terapeut
monica feier
Buna m-am operat la D-nul Doctor Horea Siclovan la Clinica Polisano din Sibiu acum aproximativ 2 luni operatia constand in marire de sani respectiv Augmentare Mamara implanturile fiind puse sub glanda mamara - recomandare data de medic.Momentan sunt foarte multumita de rezultat.Sper ca pe viitor totul sa fie bine.Daca sunteti interesate sa urmati o astfel de operatie puteti apela cu incredere la servicile D-nului Doctor Horea Siclovan.
0
25-06-2009, ora 12:08
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
buna monica feier.Ami zici si mie de unde esti cat tea costat operatia si ce implanturi tiai pus cat de mari si ce fel rotunde picatura
0
25-06-2009, ora 12:12
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
mi se pare mare distanta daca nu esti de acolo
0
29-06-2009, ora 15:44
vikisor76
Nu este medic/terapeut
vikisor76
buna fetelor eu am facut opertia acum 3 sapt la clinica shiluete a DL Marek Vilcu si ma costat 2800e nu am gasit mai ieftin
0
30-06-2009, ora 09:24
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
buna vikisor76 asi dori sa te antreb si eu ce parere ai despre marek valcu ce implanturi ti-ai pus sub muschi sau glanda de care mentor sau altele sau ati -*




(*modificat de administrator)
0
30-06-2009, ora 10:17
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
neata am vazut ca discutati despre dr marek valcu si dr horia sicloveanu si mi-ar fi de foarte mare folos parerile voastre.incerc de ceva vreme sa-mi aleg un doctor macar pt o consultatie.printre cei care m-au tentat de numara:dana jianu adina alberts marek valcu stan bacau si mai nou horia sicloveanu.citind postarile voastre ale tutoror am vazut opinii atat pro cat si contra si chiar nu stiu pe cine sa aleg.mi-as dori proteze matrix puse in spatele muschiului prin zona aureorala.recomandari multumesc
0
30-06-2009, ora 10:39
utilizator_49325
Nu este medic/terapeut
utilizator_49325
buna.am vazut mai sus ca a intrebat cineva de dr. andrei lazar din iasi. eu m-am operat la el in ianuarie anul acesta. am facut o rino-corectie care a fost o operatie foarte simpla...si din pacate nu a fost in stare nici pe asta sa o faca bine asa ca ma indoiesc amarnic ca poate face o operatie de implant mamar reusita. sincer nu ti-l recomand eu acum trebuie sa ma mai operez inca o data.
0
30-06-2009, ora 10:43
utilizator_49325
Nu este medic/terapeut
utilizator_49325
am o mare rugaminte... va rog mult daca imi puteti spune ceva despre dl dr LASCAR. eu asi vrea sa ma operez la el in iarna sa-mi maresc sanii si sa-mi corectez o mica problema la nas. s-a operat cineva la el stie cineva pe cineva care s-a operat la el mi-l recomanda cineva astept un raspuns.
0
01-07-2009, ora 12:46
deea77
Nu este medic/terapeut
deea77
Buna, imi doresc foarte mult sa fac o operatie de implant cu silicoane si ma intereseaza cat costa o astfel de operatie si unde as putea sa fac aceasta operatie in Timisoara sau sa-mi recomandati un doctor bun in acest domeniu in Timisoara Si m-ar interesa care silicoane is cele mai bune adica firma si cat au durata de valabilitate multumesc
0
01-07-2009, ora 22:40
oana80es
Nu este medic/terapeut
oana80es
Buna, suna putin ciudat dar vreau sa va intreb si eu ceva.Poti sa mai faci toples dupa operatie sau la cat timp dupa
0
02-07-2009, ora 02:08
Kendall
Nu este medic/terapeut
Kendall
Vad cat de mult s-a extins acest forum..cel mai mult ma uimeste prezenta ta ELE1 de obicei toate fetele dupa operatie intra spun cum au fost si apoi gata...insa tu vad cat de implicata esti si curioasa de toti doctorii si foarte darnica cu id-ul..mi se pare cam suspect..tu sigur ti-ai facut operatia sau esti o martira care vrea sa ajute fetele care au dubii in legatura cu operatia ai putea sa faci asta printr-un singur comment ceea ce ai si facut deja..nu cred ca ai vreo informatie nespusa din contra tu acum tot ce faci este sa te repeti poate mai bagi si fetele in dubii oricum credibilitate pe acest forum stii prea bine ca nu prea ai avut de la inceput iar fetele noi nu prea au cum sa stie asta si se incred in tine
0
02-07-2009, ora 04:02
rosaura
Nu este medic/terapeut
rosaura
Sunt de acord cu El3na.Parerea mea este ca Ele1 nu s-a operat de fapt.Este foarte ciudat dupa operatie sa insisti sa intrebi fetele despre detaliile lor si anume ce tip de implant au folosit cat de mari unde etc.eu cred ca dupa ce efectuezi operatia poti sa ajuti fetele cu cateva detalii care nu le stiu sau sa recomanzi sau nu doctorul care l-ai folosit nicidecum sa continui intrebarile.Cu ce te incalzeste, daca deja te-ai operat, sa stii tipul implantului altor fete sau ce marime si-au pus eu inca nu m-am operat dar am incetat intrebarile, consider ca au si astea o limita.mult succes fetelor
0
02-07-2009, ora 17:36
utilizator_49325
Nu este medic/terapeut
utilizator_49325
buna. revin cu intrebarea mea de mai sus : STIE CINEVA CEVA DE DL DOCTOR LASCAR? MI-L RECOMANDA CINEVA? SI-A FACUT CINEVA OPERATIE LA EL SAU CUNOASTE PE CINEVA CARE SI-A FACUT?
0
02-07-2009, ora 18:06
delia01
Nu este medic/terapeut
delia01
Pentru oana80es
Buna Oana. Eu m-am operat de curand, si recomandarile doamnei doctor au fost :
-sa port o bustiera speciala (pe care am luat-o de la clinica) timp de o luna dupa operatie
-sa nu merg la plaja timp de o luna de la operatie, si sa nu fac plaja toples in acest an (soarele nu face bine la cicatrici!).
2
03-07-2009, ora 15:21
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
nu ma intereseaza ce ziceti voi.De unde stiti voi ca nu sunt operata daca antreb si alte fete despre asa ceva anseamna ca nu am, operatie.Anseamna ca gresiti asa ca faceti cew vreti ca de acum sunteti chiar nesimtite sa stiti
0
03-07-2009, ora 18:05
khdana
Nu este medic/terapeut
khdana
anca eu pot sa itzi spun ce am auzit de dr lascar..e foarte bun fara doar si poate doar ca nu mai are energia necesara sa iti ofere atentia de acre o fata care se opereaza are nevoie.pe deasupra t programeaza foaret tarziu(gen cateva luni bune).
Inca ceva sunt o gramada de fete care pun totfelul de intrebari si nu le raspunde nimeni kiar si eu am patit si intradevar elle ai scris ft multe mesaje in care nu ai spus nimic folositor sau ai zis acelasi lucru in mai multe feluri.noi kiar avem nevoie de informatii...deci nu tre sa itzi dai cu parerea doar sa itzi apara numele.eu vreau cand primesc un mesaj sa aflu ceva util.merci
0
03-07-2009, ora 23:53
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
buna fetele!
revin cu aceeasi rugaminte:spuneti-mi si mie la ce doctori ati apelat pt marire de sani si daca ati fost multumite?sau ce tip de proteze ati ales?
eu imi doresc o marire de sani de cand ma stiu si acum sunt pe cale sa o capat:) asta daca reusesc sa ma hotaresc la ce dostor sa apelez...macar pt o consultatie.va rog ajutor!!!!!
0
04-07-2009, ora 19:38
delia01
Nu este medic/terapeut
delia01
Buna Alexa.
Eu m-am operat de curand, la centrul medical Apolo din Bucuresti. Am fost operata de d-na Dr. Brezeanu Cristina, si pot sa-ti spun ca sunt foarte multumita. Am cam o luna de la operatie, si deja sanii mei arata foarte bine. Nu am avut nici un fel de problema, doar dureri in primele 3 zile.(suportabile). Doamna dr. este foarte draguta si foarte apropiata de paciente. Am avut mare noroc cu aceasta alegere si ti-o recomand cu toata convingerea (gasesti datele ei de contact pe net). Cat despre implante, eu mi-am pus mentor, anatomice. Cele Matrix sunt ceva mai scumpe dar am inteles ca se simt mai natural la palpare. Daca mai ai intrebari, iti raspund cu mare placere. Fa-ti operatia pentru ca MERITA!
0
04-07-2009, ora 22:25
oana80es
Nu este medic/terapeut
oana80es
sal delia01 i-mi zici si mie te rog cat te-a ajuns cu inplante mentor si cat erau cele matrix?Eu sunt din Galati dar am sa optez ptr Bucuresti ca ai de unde alege, sunt multi doctori si.nu stiu pe care sa aleg, orcum mai am timp pana in decembrie.
0
04-07-2009, ora 22:32
dolgirl
Nu este medic/terapeut
dolgirl
Fetelor revin cu o intrebare: e posbil sa mergi la sala de fitness dupa ce iti pui silicoane? Sau ce recomandari ati primit in acest sens?? Sper sa primesc un raspuns de la cele care au deja implanturi!Multumesc anticipat!
0
04-07-2009, ora 22:35
dolgirl
Nu este medic/terapeut
dolgirl
Si o a doua intrebare: aveti vreo problema cu respiratia? Ma gandesc ca implanturile au cateva sute de grame in plus...deci o presiune mai mare pe cutia toracica, cum ati resimtit asta dupa operatie? Sper ca nu pare prea stupida intrebarea asta:))
0
04-07-2009, ora 23:58
delia01
Nu este medic/terapeut
delia01
Buna Oana. Am platit 2500E. Cu implante Matrix anatomice ar fi fost 3000E.
Dolgirl, sportul este interzis 1-2luni dupa operatie (sau in orice caz inotul, tenisul si toate cele care presupun efort cu bratele). Eu am de gand sa nu fac efort mai multe luni, pentru ca imi este frica sa nu se deplaseze implantele. cat despre respiratie, nu am sesizat vreo diferenta dupa operatie. Aveam dureri doar la miscari. Primele 2 zile nu prea puteam sa ma ridic singura din pat.
0
05-07-2009, ora 00:13
dodomic
Nu este medic/terapeut
dodomic
Fetelor, am o intrebare care poate e stupida, dar pt mine e important: la cat timp dupa operatie se poate dormi pe burta :))). Eu nu pot dormi altfel, deci pt mine e o problema.
0
05-07-2009, ora 02:46
kkkkkkkkk
Nu este medic/terapeut
kkkkkkkkk
pt DODOMIC.eu mi-am facut in august anul trecut operatia si nici acum nu dorm pe burta.si eu eram obisnuita asa, dar nu stiu, parca imi e frica sa dorm pe burta, sincer.am incercat si parca am sub mine 2 mingi.:)))depinde poate si cat de mari sunt.lasa ca te vei obisnui sa dormi si altfel.nu putem fi cu toate..:)))
0
05-07-2009, ora 10:56
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
pt delia01:multumesc!
despre apollo am auzit numai lucruri bune, am si o prietena care si-a operat nasul acolo si e fff multumita.
de asemenea am auzit numai de bine si despre dr grecu, dar pe mine personal nu prea ma atrage deoarece am auzit ca pune protezele numai prin incizie sub san, u cum ai fost operata?apropo de asta:eu lucrez intr-o farm si sunt multe produse dermocosmetice care te pot ajuta la o cicatrizare ff buna.
maine vreau sa-mi fac macar 2 programari pt consultatie.in final cred ca o sa optez pt dr radu ionescu, adina alberts sau dr grecu.of sunt deja 3:)))
este adevarat ca trebuie evitata ingrasarea sau slabirea brusca cateva luni dupa operatie?
despre eurosilicon stie cineva ceva?
0
05-07-2009, ora 12:04
oana80es
Nu este medic/terapeut
oana80es
multumesc delia01, asta e cu tot cu analize?ti-a facut analizele la clinica? multumesc inca o data
0
05-07-2009, ora 13:37
delia01
Nu este medic/terapeut
delia01
Buna Alexa.
Am incizia sub san si deocamdata arata f. bine. Este doar o linie foarte fina, si f. mica. Am o prietena operata tot de doamna dr. Brezeanu, si care are implantele bagate prin incizie prin areola, dar avea areolele mai mari. La mine nu ar fi incaput prin areola pentru ca areolele mele nu aveau nici 3 cm. Mai conteaza si cat de mari sunt implantele, si daca incap prin areola. Asta ti se va spune la consultatie. Despre Eurosilicon, stiu ca sunt frantuzesti (sper sa nu ma insel), si ceva mai ieftine decat celelalte. Din cate am inteles cele mai bune sunt Mentor sau Matrix.
Despre produse pentru cicatrici sunt interesata. Mie doamna dr. mi-a recomandat Contractubex (unguent), sau Cimeosil (plasture), dar inca nu mi le-am luat pentru ca deocamdata am niste plasturi specialii. Ce produse mai sunt pentru cicatrizare?
0
05-07-2009, ora 13:43
delia01
Nu este medic/terapeut
delia01
Oana, pretul este fara analize. Eu mi le-am facut in alta parte, dar se pot face si la clinica. Nu stiu sa-ti spun cat costa.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 678 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •