Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 345 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
28-04-2009, ora 18:36
Kaiuda
Nu este medic/terapeut
Kaiuda
ELE1...nu te supara dar cati ani ai? am impresia ca esti cam micuta...sau ma insel?
si nu cred ca iti va trimite cineva poze pe e.mail cu sanii ei, mi-se pare prea mult.
0
28-04-2009, ora 21:29
supergrl
Nu este medic/terapeut
supergrl
Buna ! Eu sint operata de dl dr Parasca Sorin. Am facut operatia toamna trecuta cu implaturi Mentor 275 cc rotunde cu profil inalt, puse inaintea muschiului. M-a costat cam 2000 - 2100 Euro cu tot cu analize. Rezultatul este foarte misto, cicatricea este ca o linie ff subtire si oricum este acoperita de san.
Merita facuta operatia. Sint convinsa ca sint multi doctori buni, dar eu l-am ales pe dl dr pt ca a fost super simatic si totodata mi-a inspirat cea mai mare incredere dintre toti chirurgii pe care i-am mai consultat.
1
28-04-2009, ora 21:34
supergrl
Nu este medic/terapeut
supergrl
p.s chestia cu preturile e destul de ciudata. Imi amintesc ca am gasit dr care cereau si 3500 pentru implanturi mamare. Am gasit si dr care vroiau 1800 dar m-ar fi operat intr-un spital de stat si cu alt fel de implanturi. Oricum am inteles ca silicoanele de la Mentor sunt cele mai folosite si cele mai bune.
0
29-04-2009, ora 00:35
maria_01
Nu este medic/terapeut
maria_01
Kaiuda, am implante anatomice Mentor (puse in spatele muschiului), si am platit 2500E. Preturile sunt diferite in functie de implante. Cele rotunde sunt mai ieftine (2200E ) din cate am inteles (eu am vrut ca sanii sa para cat mai naturali, si mi-a recomandat implante anatomice). Exista si alte implante mai ieftine. Mentor sunt cele mai bune. -*


(*modificat de administrator)
0
29-04-2009, ora 00:57
lucy-lu
Nu este medic/terapeut
lucy-lu
...cat despre Dr. Parasca subsemnez si eu :) este cu adevarat simpatic si un bun profesionist. Am aproape 2 ani de cand m am operat la el si totul e OK.
0
29-04-2009, ora 13:54
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
kaiuda stai linistita cva nu sunt asa de mica am 23 de ani.si sa stii ca nu ma supar daqr sunt altele care chiar mi-au aratat rezultatul nu vad ceva rau an asa ceva sa stii
0
29-04-2009, ora 14:10
nyca_2
Nu este medic/terapeut
nyca_2
buna, , , as dori sa stiu si eu daca nu esti vedete sau persoana cunoscuta esti tratata la fel c ele in clinici de marire, ma gindesc nu stiu cum e.merci
0
30-04-2009, ora 11:07
alina.popa87
Nu este medic/terapeut
alina.popa87
Pt. gabrielama:

am implanturi rotunde de 325 cc, cicatricea este o dunga subtire, am purtat bustiera 2 luni tot timpul, dupa care doar partial
0
30-04-2009, ora 13:54
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
supergrl poti sa-mi zici si mie daca dr parasca sorin ti-a inspirat ancredere?asi dori sa ami maresc si eu sanii si asi dori sa stiu daca este un om bun si daca te simti bine si esti multumita de rezultat
0
30-04-2009, ora 14:21
supergrl
Nu este medic/terapeut
supergrl
Pai asta nu am scris mai sus !!! dl dr Parasca este foarte simpatic si rabdator. Mi-a explicat cum se face operatia inainte si sunt foarte multumita de rezultat. Poti sa te duci sa vb. cu el si o sa vezi ce mare dreptate am.! Inainte de a ma opera am mai fost prin Bucuresti pe la alte cabinete dar mi s-au parut cam, , snapani, , Ma rog.asta este opinia mea.poate nu am nimerit la aia mai buni.dar oricum dl dr Parasca este super ok !
0
12-05-2009, ora 16:01
Kendall
Nu este medic/terapeut
Kendall
Buna tuturor!As dorii care ar putea sa imi dea informatii despre dr Octavian Badea de la clinica Apolo.Si-a facut cineva operatie de marire a sanilor acolo?si daca da sunteti multumite de rezultat?Deasemena as mai avea cateva intrebari:cat timp dupa operatie nu ai voie sa te expui la soare sau solar?Am inteles ca vara nu este o perioada indicata pentru operatie deoarce transpiri si exista riscul unei infectii?
0
12-05-2009, ora 16:22
lucy-lu
Nu este medic/terapeut
lucy-lu
Eu m-am operat in toiul verii si nu am avut nici o problema. Am inteles ca aprox 3 luni dupa operatie nu ai voie la plaja sau solar.
0
13-05-2009, ora 06:38
Kendall
Nu este medic/terapeut
Kendall
Ms lucy pentru raspuns..eu as mai avea o problema:am slabit brusc si mi-au aparut cateva vergeturi pe sanii(dedesupt)..credeti ca se vor vedea mai rau dupa implant?
0
13-05-2009, ora 10:43
dolgirl
Nu este medic/terapeut
dolgirl
Sunt noua printre voi:) As dori sami fac implant in viitorul apropiat, dar momentan sunt in faza in care culeg informatii. Am inteles ca implanturile matrix ar fi cele mai recomandate. Sunt ceva mai scumpe, dar au garantie pe viata. Aici am citit numai despre cele mentor. Imi poate da cineva mai multe informatii despre Matrix? Ce doctori le folosesc si care ar fi preturile? multumesc
0
13-05-2009, ora 11:28
lucy-lu
Nu este medic/terapeut
lucy-lu
Toate protezele de silicon au garantie pe viata.altfel nu pot fi comercializate. Stiu ca exista si implanturi de calitate mai slaba, dar oricum siliconul nu se degradeaza in timp inauntru corpului. Calitatea implantului cred ca tine de cum isi pastreaza forma si cum este mai natural la palpare. Eu am Mentor si sunt multumita.
0
13-05-2009, ora 12:02
khdana
Nu este medic/terapeut
khdana
protezele matrix sunt 2000 de euro(doar protezele)...plus operatia care depinde de medinc.Ajungi cam la 3500-4000 cu ele.Mie medicii mi-au spus k nu e ft mare diferenta intre ele si altltele...doar ca se plateste brandul care s-a impus mai bine pe piata.Eu o sa imi fac operatie la sf de iunie.asa a fost sa fie;As vrea sa le intreb pe fetele care si-au facut vara operatia...care sunt dezavantajele.sa am pregatesc la o vara esuata din punct de vedere al concediului?
1
13-05-2009, ora 14:19
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
nu stiu fetelor dar eu mam hotarat sa ma operez la dr parasca sorin.Eu ma duc la sfarsitul lunii si o sa va spun ce am facut.Dar sa stiti ca sunt dr care iau prea mult dupa parerea mea.Mie ami ia cu tot cu ridicare de sani ca am alaptat 2500euro fata de altii 4000euro.Mi se pare prea exagerat dar fiecare face si da cat vrea.Dar sunt dr care restul banilor le intra an buzunar sa stiti asa ca ganditiva bine.
0
13-05-2009, ora 14:32
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
oricum eu an afara de marirea sanilor o sa ami fac si reducere de labii si a zis ca o sa ami faca si o reducere daca le fac pe toate asa ca bafta si voua care vreti sani.
0
13-05-2009, ora 14:36
supergrl
Nu este medic/terapeut
supergrl
Felicitari, nu o sa-ti para rau ! Si eu cred ca diferenta de pret de fapt refllecta lacomia chirurgului. Dr Parasca este foarte de treaba si profesional cu multe clase deasupra altor dr. Poate de asta nici nu prea isi face reclama ca altii. Sa ne zici si noua cum a decurs operatia ta. Pup!
1
13-05-2009, ora 18:21
dolgirl
Nu este medic/terapeut
dolgirl
Multumesc pt. raspunsuri.De Matrix am citit ca ar fi facute din gel siliconic care nu curge in cazul in care implanturile se sparg in interiorul corpului.Oricum sper sa aflu mai multe din discutiile voastre...Mult succes celor care si-au programat deja operatia!
0
13-05-2009, ora 20:26
lucy-lu
Nu este medic/terapeut
lucy-lu
Da, si cele Mentor pe care le am eu sint cu acelasi gel. Se numeste, , gel coeziv, , adica este vascos si nu curge daca stratul exterior pateste ceva, Doamne fereste!
0
14-05-2009, ora 12:57
laura_pavel2001
Nu este medic/terapeut
laura_pavel2001
pentru gabrielama: si eu m-a operat la dr. Nae Sorin...mi se pare cel mai bun, avand in vedere, faptului ca aveam mastoza chistica la ambii sani...a aceeptat sa ma opereze bineimteles in urma malderelor de analize pe care le-am facut.O peratiea a decurs normal, dimensiunea protezei e de 325, iar implantul a fost bagat pe sub muschi, de aceea a fost mult mai dureros...dar draga mea, au iesit foarte frumosi si naturali in aceelasoi timp...nici nu i-am vrut mari. Forma anatomica sau denumita si picatura de lacrima. Asa i-am dorit, si chiar asa au iesit.Ti-l recomand cu tot sufletul pe dr sorin nae, e super ok, nu e un medic batran ba chiar tanar, cu multa rabdare si in aceelasi timp cu mare dragoste de meserie...conteaza mult.Au aparut tot felul de macelari care pun silicoane pe bani putin fara analizele de care e musai nevoie.fereste-te de asa ceva...dai un ban dar mai mult dar se merita cand e vb de sanataea ta!!!!
0
15-05-2009, ora 08:28
alida_oo
Nu este medic/terapeut
alida_oo
Pentru dolgirl:
Buna. Am vazut ca esti interesata de implantele Matrix (Mc Ghan). Eu am astfel de implante, puse de doamna dr. Brezeanu Cristina, la centrul medical Apolo din Bucuresti. Operatia a fost 3000E. Diferenta intre ele si cele Mentor, este ca sunt ceva mai moi fata de implantele Mentor (adica sunt mai naturale la palpare). In ceea ce priveste garantia pe viata, aceasta este valabila si pentru implantele Mentor. Personal am ales matrix, pentru ca auzisem ca sunt cele mai bine cotate in lume. In plus imi doream niste sani cat mai naturali. Ca pret, sunt ceva mai scumpe decat cele Mentor (cu care operatia ar fi costat doar 2400E). In fine, pentru mine nu a fost o problema aceasta diferenta de pret, iar acum pot sa-ti spun ca sunt foarte multumita de rezultat.
1
18-05-2009, ora 04:14
rosaura
Nu este medic/terapeut
rosaura
buna la toate fetele...imi doresc f mult implanturi mamare si o sa o fac in luna iulie...doctorul care m-a convins pana acum prin site-ul lui si pozele afisate acolo precum si prin studiile si activitatea lui este domnul dr HORIA SICLOVAN..am petrecut cateva zile bune cautand pe internet clinici si doctori dar pozele nu mai convins si din pacate nu am cunostiinte care s-au operat la noi in tara ca sa imi recomande pe cineva...prietenele mele s-au operat afara dar eu as prefera la noi, ma simt mai confortabil...puteti sa-mi spuneti ceva despre domnul dr Horia Siclovan va rog din inima???m-ati ajuta fffff mult
0
18-05-2009, ora 16:27
ELE1
Nu este medic/terapeut
ELE1
rosaura eu cred ca depinde si de tine an primul rand trebuie sa ai ancredere an dr care te opereaza si nu depinde de poze depi8nde de mana lui de lucru de sanul tau ce fel este...si altele.Eu ma duc la sfarsitul lunii sau la anceputul lunii laq dr sorin parasca.ami ia 2500euro cu tot cu ridicare si analize ca eu am si alaptat dar vezi ca sunt alti dr care i9au 3000 sau 4000 si te opereaza tot de 2500 sa stii asa ca fii atenta ca asi baga restul an buzunar asa ca vezi tu
0
18-05-2009, ora 20:36
blondutza_15
Nu este medic/terapeut
blondutza_15
Buna tuturor, Rosaura eu m-am operat acum 3 saptamani la dr. Horia Siclovan, sunt f. multumita, ma simt f. bine, totul a fost super ok, sanii mei sunt f frumosi, ma bucur ca l-am ales pe dansul din multitudinea de chirurgi.Daca intri pe site-ul d-lui doctor, -*, vei vedea ca a operat mult in Brazilia si Dubai, alaturi de doctori faimosi din strainatate, ceea ce pentru mine a contat f. mult.Eu am preferat o persoana calda, intelegatoare, o persoana cu care sa pot vorbi deschis si careia sa ii spun tot ce imi doresc, iar Dr. Siclovan chiar este asa.te vei convinge la consultatie.daca mai vrei detalii.iti raspund cu placere.



(*modificat de administrator)
0
18-05-2009, ora 22:31
rosaura
Nu este medic/terapeut
rosaura
pt blondutza_15 multumesc frumos pt raspuns chiar aveam nevoie de cineva care s-a operat la domnul dr sa-mi imi impartaseasca experienta sa..poti sa-mi spui si mie te rog cat te-a ajuns operatia cu totul si ce tip de implant ai folosit???i-am trimis email domnului dr la care mia rasp in scurt timp f dragutz si saritor sa ajute si l-am intrebat care ar fi o suma aproximativa la care mi-a rasp in jur de 2700e care este super ok pt mine mi se pare destul de rezonabil pretul avand in consideratie experienta dansului si operatiile efectuate de dansul.ca si tine si pe mine m-a convins destul de mult colaborarea dansului cu alti doctori faimosi din strainatate si cazurile efectuate de dansul.ELE vreau sa spun ca pt mine conteaza fff mult site-ul doctorului si cazurile prezentate de aceasta pt ca chiar poate te regasesti intrun caz si iti poti forma o idee cam cum ar arata sanul tau nu exacta dar cred ca ajuta...spre ex eu ma aseman fff mult cu fata din primul caz dar sanii mei sunt un pic mai mari si imi plac extraordinar de mult sanii fetei dupa operatie..in legatura cu domnul dr care l-ai ales tu nu ma incanta deloc cazurile prezentate..va multumesc
0
18-05-2009, ora 22:46
rosaura
Nu este medic/terapeut
rosaura
draga ELE sper sa nu fii dezamagita de parerea mea personala eu iti respect alegerea ta si iti doresc mult noroc si niste sani minunati..
1
19-05-2009, ora 12:32
juliet
Nu este medic/terapeut
juliet
Buna Rosaura. Eu m-am operat acum 7 luni la dl. dr. Horia Siclovan si ti-l recomand cu toata increderea. Dupa operatie ma asteptam la niste dureri insuportabile dupa cum auzisem de la alte fete, insa spre surprinderea mea, daca iti vine sa crezi, nu am avut dureri si nu am luat nici macar un calmant. Sanii au iesit foarte frumosi, avand in vedere ca nu aveam deloc, si arata foarte natural. Sunt multumita de marimea aleasa, binenteles sfatuita de dl. dr. Horia Siclovan care a facut masuratorile de rigoare, astfel incat sa alegem marimea cea mai potrivita care sa fie in concordanta cu restul corpului. Dl. dr. Horia Siclovan este un profesionist, acest lucru reiesind si din cv dansului -*. Este foarte important sa gasesti un doctor bun, cu care poti discuta lejer si datorita experientei si profesionalismului sau sa reusesti sa iti implinesti un vis.


(*modificat de administrator)
0
19-05-2009, ora 14:26
MihaelaPopa
Nu este medic/terapeut
MihaelaPopa
buna, imi poate spune si mie cat costa o operatie de marire a sanilor la dl. dr. Horia Siclovan ? Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 345 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •