Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 196219631964 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
12-02-2016, ora 02:39
denisssse
Nu este medic/terapeut
denisssse
multumesc, m am mai linistit acum
0
12-02-2016, ora 08:54
crismaria24
Nu este medic/terapeut
crismaria24
bună fetele eu sunt operata de miercuri la clinica zett a de domnul dr ion zegrea şi ma simt bine dureri suportabile ca o febra musculara accentuata succes tuturor!!
0
12-02-2016, ora 10:02
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Alexandra88 contractubexul e recomandat special de medici pentru cicatricile rezultate in urma intervenţiei de augmentare la sâni, este foarte bun, te dai după ce cad cojitele de 2 ori pe zi, câteva luni e indicat. Foarte bine ca l ai găsit, foloseşte l cu încredere!
0
12-02-2016, ora 11:04
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
Chanell, eu nu am cojite, nici nu stiu daca sa dau deja sau sa mai stau, am scapat de plasturei de 4 zile. Sunt 2 dungute curate si fine.
0
12-02-2016, ora 11:09
en_vogue
Nu este medic/terapeut
en_vogue
Multumesc Sanziana88!:*
0
12-02-2016, ora 12:22
Ammna
Nu este medic/terapeut
Ammna
Buna fetelor astazi fac o sapt de la operatie, parca încă trăiesc momentul, in momentul acesta vinerea trecută era in operatie, in fine altceva vroiam sa va întreb, ieri trebuia sa merg la pansat si nu s-a putut a intervenit o prob si domnul doctor nu a mai putut veni si astazi nu poate ca pleacă din tara, abia marţi imi poate schimba bandajele! Mie imi este frica sa nu păţesc ceva, am terminat si antibioticul! Parca ma mănâncă cusaturile! Sper sa nu se infecteaze!
0
12-02-2016, ora 12:34
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
Amna, nu se intampla nimic grav, se vindeca, eu dupa 18-19 zile le-am scos. Nu te mai gandi la asa ceva! O sa vezi ca vor scrie aici fetele ca le-au scos dupa 2-3 saptamani.
0
12-02-2016, ora 12:40
Sanziana88
Nu este medic/terapeut
Sanziana88
Mie la 2 saptamani mi le-a scos, adica ieri. Voi nu ati avut senzatie ciudata apoi? Nu stiu sa descriu exact ca nu e durere, dar e neplacut, cred ca din cauza ca bustiera atinge cicatricea si inca e sensibila zona?
0
12-02-2016, ora 12:44
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
sanziana, eu am bustiere Marena si taietura e foarte sus, putin deasupra pliului sanului, nu ajunge bustiera acolo deloc, poate ar trebui sa ajustezi putin in inaltime bustiera, daca ai cum, sa ajunga partea elastica mai jos, nici nu stiu cum sa explic. Nu cred ca e ok sa stea elasticul pe cicatrice :(
0
12-02-2016, ora 12:48
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
Fetelor, rugaminte, au mai spus si cele mai vechi, daca vreti sa va completati si voi profilurile, ce operatii, ce forma sau marime si ce mai vreti voi acolo, poza eventual, sa stim si noi ce raspundem sau sa vada si fetele noi despre ce vorbim. E greu sa se memoreze la fiecare ce implant are si ce forma. Sper sa nu va suparati ca am rugat asta.
0
12-02-2016, ora 12:48
Sanziana88
Nu este medic/terapeut
Sanziana88
Si eu tot Marena am dar nu are cum sa nu atinga bustiera deloc cicatricea, elasticul e mai jos la locul lui. Astept sa imi raspunda doctorul ca i-am scris sa vad ce zice dar am zis sa va intreb si pe voi ca fiecare simte altfel si are senzatii diferite, nu e un stas la toate se intampla asa...
0
12-02-2016, ora 12:52
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
Imi pare rau sa aud..inseaman ca e alta conformatia ta si poate e taietura mai jos. O sa pun p poza cu bustiera sau poate fac una cu cicatricea, sa se vada la ce ma refeream.
0
12-02-2016, ora 12:56
Sanziana88
Nu este medic/terapeut
Sanziana88
Hai ca incerc sa pun si eu poza cu toate ca inca am ceva pansament lipit pe ei.
0
12-02-2016, ora 13:10
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
am pus o poza in viteza, acolo unde e degetul e cicatricea si sper ca se vede distanta.
0
12-02-2016, ora 13:13
Sanziana88
Nu este medic/terapeut
Sanziana88
Am pus si eu, blaura la tine se vede tot poza veche inca.
0
12-02-2016, ora 13:15
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
trebuie dat refresh la pagina
0
12-02-2016, ora 13:19
Alcs
Nu este medic/terapeut
Alcs
eu nu reusesc sa schimb poza deloc
0
12-02-2016, ora 13:25
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
Sanziana, eu o vad pe a ta. Imi spui, te rog, bandajele pentru ce sunt, cele de jur-imprejur?
0
12-02-2016, ora 13:37
Sanziana88
Nu este medic/terapeut
Sanziana88
Ti-am raspuns blaura. Am completat cu informatii cu tot, eu am reusit sa pun poza fara probleme.
0
12-02-2016, ora 13:46
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
Gata, totul clar ! :*
0
12-02-2016, ora 13:49
Ammna
Nu este medic/terapeut
Ammna
Multumesc Blaura ! Nu ştiu unde se completează !
0
12-02-2016, ora 15:09
AlexandraAlex
Nu este medic/terapeut
AlexandraAlex
Poti scrie detaliile la sectiunea "prezentare", deasupra pozei tale, pe profil.
0
12-02-2016, ora 15:50
Andreeasilvia
Nu este medic/terapeut
Andreeasilvia
12-02-2016, ora 01:38
Autor: Andreeasilvia

Operata pe data de 02.02.2016
Turcia
Operatie de mastopexie + implant mentor rotund high profile
150 stang si 220 drept
Cost 3700€
Foarte nemultumita de rezultat. Sanii imi sunt foarte asimetrici.. Medicul mi-a spus ca la sanul drept am un lichid ce mo-a curs pe dinaintru si ca in timp corpul il va absorbi iar sanul meu va avea aceiasi marime ca stangul. Problema e ca din primele ore dupa operatie am vazut aceasta diferenta intre sani iar in prima saptamana sanul stang a crescut ingrijorator de mult.
O alta problema este ca in cazul in care sanul drept va ajunge la aceiasi marime ca si sanul stang aceasta marime este mult prea mica fata de ce mi-a aratat medicul ca va fi sanul meu.. Foarte dezagita de operatie desi am ales o clinica de 'top' din turcia unde 'vedetele' noastre autohtone precum Vica, Ana Maria PRodan, Nicoleta Luciu, Ana Mocanu si altele au fost...
Vreuna din voi s-a confruntat cu aceasta problema ? Asimetrie foarte mare intre sanii operatio? Ce pot face in aceasta situatie.. Medicul imi sugereaza sa astept o luna.. Dar in caz ca dupa o luna nu se va schimba situatia ce pot face.. Nu imi permit sa platesc o alta operatie...
0
12-02-2016, ora 16:02
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Normal medicul care a fc aceasta greseala trb sa te faca sa arati cum vroiai, de ce sa mai platesti tu inca odata?nu i deajuns ca poate trb sa mai treci prin alta operatie?nu ai pus ptoblema asa!?tu ai dat cat a cerut dar daca rezultatul e altul decat cel promis el sa plateasca, eu mi am fc retus la 7 luni de la op de lifting si implant si dnul doct singur mi a sp ca nu ma costa nimic.eu m am op in bucuresti.parerea mea sa nu lasi lucrurile asa, imi pare rau de ce ai patit.
0
12-02-2016, ora 16:27
Andreeasilvia
Nu este medic/terapeut
Andreeasilvia
Eu i-am expus problema doctorului iar el mi-a spus ca trebuie sa astept o luna ca lichidul se va absorbi singur.
De faptul ca sanul stang e prea mic nici nu i-am mai spus pt ca efectiv ma ignora, discutand constant in turca cu asistenta..
In schimb i-am spus ca forma aspectul e anormal.. Nu se poate vedea in poza dar sanii mei sunt foarte umflati in partile laterale.. Unde sunt mainile. Au o forma urata.
Tot ce mi-a spus el e sa astept o luna. Iar cand am insistat spunandu-i si totusi daca dupa o luna nu va fi rezultatul asteptat ce vom face.. Raspunsul a fost din nou acela sa astept si sa nu mai fiu panicata (doctorul deja enervandu-se de insistentele mele )
Voi astepta o luna si il voi contacta din nou dar asteptarea asta ma omoara, mi-e teama sa nu ramana asa..
Ma intreb daca vreuna din voi s-a confruntat cu probleme de genul?
Mentionez ca doctorul meu m-a vazut ultima data la o saptamana de la operatie iar apoi nu a mentionag niciun control postoperator. Totul se reduce la cartea lui de vizita si poze trimise prin email in cazul in care mi se pare mie ca e ceva in neregula 😂😂😂.. Asta poate si pt ca ei se afla in turcia dar totusi pt linistea si sanatatea mea as mai face un drum pt un control postoperator
0
12-02-2016, ora 16:29
Andreeasilvia
Nu este medic/terapeut
Andreeasilvia
In cazul in care doctorul nu va dori sa imi remedieze greseala aveti idee ce demersuri trebuie sa fac ?
0
12-02-2016, ora 16:42
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Andreea, ceea ce ai tu este f probabil un serom, care, spun eu ar trebui drenat pentru ca pare destul de mult lichid. Lichidul se poate resorbi singur dar e posibil sa nu se intample asta. Eu zic sa te duci sa te vada un dr, aici in romania, mai sunt fete care s-au operat in alt oras si au mers la consultatie in orasul lor.
0
12-02-2016, ora 16:44
Andreeasilvia
Nu este medic/terapeut
Andreeasilvia
Problema este ca eu locuiesc in londra unde preturile sunt exorbitante in tot ceea ce priveste chirurgia plastica, controale, clinici private
1
12-02-2016, ora 16:49
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Blaura contratubex am început sa folosesc după controlul de 2 saptamâni, nici eu nu am avut cojite nimic!
0
12-02-2016, ora 16:54
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Fetelor sunt situaţii unde da, cand implantul coboară si începe sa se aseze, bustiera sa atingă zona, dând senzatii de iritatie, eu câteva zile am avut mancarimea asta si o roseata accentuată, puteţi da cu betadina, este recomandata de medici( eu am aşezat in interiorul bustierei un şerveţel, astfel nu se mai atingea de cicatrice, vor trece si aceste senzatii, si multe altele care pot apărea pana la. 6 luni, deci răbdare!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 196219631964 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •