Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 196019611962 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
10-02-2016, ora 10:36
Criss)
Nu este medic/terapeut
Criss)
Pt mine a 3-a zi a fost cea mai grea.dupa, durerea a început sa scadă.sigur va scădea si la tineHellen 19.Acum la 2 saptamâni mi am scos firele si inafara de bustiera care ma deranjează partea cu dormitul pe spate este cea mai grea mai ales ca nu sunt obişnuita.in rest este doar o senzaţie de mâncărime si uneori dimineaţa când ma ridic din pat o mică durere care durează puţin.
0
10-02-2016, ora 10:42
Criss)
Nu este medic/terapeut
Criss)
As mai avea doua întrebări pt cele care au de mai mult timp implanturi. Contractubex ajuta la cicatrici si după cât timp v aţi expus la soare? Mie medicul mi a spus ca anul acesta exclus expunerea cicatricilor la soare. Deci fără toples 😬
0
10-02-2016, ora 10:45
Crinush27
Nu este medic/terapeut
Crinush27
Ieri la ora 17 am iesit din operatie..am scapat 😉 nu mi-a fost rau, ma simt bine, ma ridic singura din pat..in prima zi m-au ajutat ajutat asistentele ca nu am stiut sa ma ridic sg si mi-a fost frica.
0
10-02-2016, ora 13:05
Giulia07
Nu este medic/terapeut
Giulia07
Fetele am o mica mare problema ;))...m am decis sa ma operez la domnul doctor zegrea, dar atunci cand sunt in tara dansul e plecat.altcineva pe care sa mi l recomandati?
0
10-02-2016, ora 13:10
Hellen19
Nu este medic/terapeut
Hellen19
Ms mult Criss, nu vreau sa le sperii p viitoarele fete care urmeaza la operatie dar p mn durerile in aceste 48 h m au terminat. Abia astept sa treaca si sa nu mai depind de nimeni 😀
0
10-02-2016, ora 13:28
Sanziana88
Nu este medic/terapeut
Sanziana88
Purtati bustiera fetelor! E foarte importanta pentru forma finala a sanilor! Mie mi s-a recomandat sa o port 6 luni, o luna in permanenta, pana la 3 luni cu mici exceptii o pot scoate si restul pana la 6 luni sa o port noaptea macar. Eu am bustiera Marena si e foarte comoda, nici nu simt ca o am pe mine, recomand! Nu purtati bustiere care sa lase urme de cusaturi pe sani sau mai ales pe operatie...nu e normal si nici placut sau confortabil! Pe langa toate acestea, cand ati inceput sa respirati normal (eu inca nu respir ca lumea, simt presiunea lor) si cu spatele mai am o problema, tot imi vine sa stau cocosata, mentionez ca maine am 2 saptamani de la operatie.
0
10-02-2016, ora 13:34
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Giulia 07 ai ales foarte bine clinica Zetta, unde este d ul doctor. Eu îţi recomand sa rămâi la Zetta, sunt mulţi medici buni, d ul doctor Zamfirescu, d ul Dr Popescu, unde sunt si eu operata, acolo vei avea un personal excelent, cadre medicale care vor avea foarte bine grija de tine cu tot ceea ce ai nevoie. Cu drag te ajut cu toate informaţiile necesare, imi scrii mesaj privat si îţi răspund la tot ce ai nevoie! O zi frumoasa!
0
10-02-2016, ora 13:36
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Akular ai un rezultt foarte frumos, in armonie cu restul corpului. La un moment dat multe dintre noi ne obişnuim cu ei, avem mai multe informaţii si ne dorim mai mult. Felicitări !
0
10-02-2016, ora 13:46
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
En Vogue, ma bucur enorm pentru tine, fetelor, cand recomand ceva o fac din suflet, sunt medici pe c re am avut ocazia sa ii cunosc, sunt operata acolo, nu am niciun fel de problema, tot personalul începând de la Recepţie, infirmiere, asistente, va asigura confortul si sprijinul de care aveţi nevoie in condiţii excelente, iar de medici am numai cuvinte de lauda, am avut ocazia sa asist si la Consultaţii la alţii medici din clinica, am văzut rezultate in timp. Fiecare din voi mergeţi la cel puţin doi doctori, aveţi o gama larga de medici si rezultate foarte bune! En Vogue, cu mAre drag te ajut cu tot ce ai nevoie. Imi scrii mesaj privat. Te pup, si ma bucur lafel de mult ca si tine ca ai luat decizia cea mai buna!!!!
0
10-02-2016, ora 13:52
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Criss, contratubex începi sa il foloseşti după 2 saptamâni, sau daca încă sunt cojite după ce cad. Ajuta la o vindecare frumoasa utilizat de 2 ori pe zi. Indicată expunerea la soare sa fie cât mai târziu, la solar am fost si eu câteva şedinţe după 2 luni jumate, atenţie mAre cu crema factor mare de protecţie si leocoplast bine pozitiona, la soare asa este medicii recomanda după 8 luni, eu personal am fost la 3 luni, m am simţi foarte bine dar lafel obligatoriu cu sutien si crema de protecţie pe cicatrici.
0
10-02-2016, ora 13:58
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Fetelor nu renuntati la bustiera înainte de 6 saptamâni, apoi treptat, stiu in momentul cand încep sa se vindece cicatricile si sânii mai coboară va deranjează cusătura de la bustiera, si va mănâncă cicatricile. E semn bun, se vindeca, aveţi răbdare, daca va iritaţi, puneti betadina, medicii fac treaba lor, apoi e si rândul nostru sa respectam indicaţiile sa facem mici sacrifici care vor duce la un rezultat frumos, încredere in sine si bucuria de a avea un sân plin cu hainute frumoase care vor scoate inevidenta feminitatea pe care fiecare dintre noi o avem! RĂBDARE e cuvântul cheie si respectarea indicaţiilor medicilor.
0
10-02-2016, ora 14:55
Alcs
Nu este medic/terapeut
Alcs
Fetelor am si eu o intrebare de unde imi pot cumpara o bustiera?Nu sunt operata in tara si ce mi s-a dat mie sa port este o fasa care se prinde deasupra sanilor si vreau sa imi cumpar o bustiera normala cand vin in tara
0
10-02-2016, ora 15:43
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
Alecs, eu le am de la clinica. Daca reusesti sa comanzi bustiere Marena, sunt ca o a doua piele, cum spune si logo-ul lor. Se ajusteaza si la inaltime, pe umeri, astfel incat se pot lasa mai jos sa nu vina banda elastica pe cusaturi. Am avut si eu putin disconfort la inceput ca o simteam stransa pe coaste dar am desfacut 1-2 capse si am respirat normal, apoi a devenit indispensabila. Ma simt perfect cu ea.
0
10-02-2016, ora 16:41
Alexxandra88
Nu este medic/terapeut
Alexxandra88
Buna fetelor stie cineva cumva cum e cu masajul sanilor? Mie nu mi s a recomandat masaj dar am sanii foarte tari inca la aproape 3 sapt si nu stiu daca sa i masez sau nu. Am inteles ca fetele care au facut masaj li s au lasat mai repede. Si ii am inca fff sus, am inceput sa port banda elastica deasupra cum am mai vazut si eu pe aici. Ce parare aveti fetele cu experienta?
0
10-02-2016, ora 17:02
panda.
Nu este medic/terapeut
panda.
La 3 saptamani e devreme sa te ingrijorezi ca ai sanii tari..şi daca dr tau nu ti-a spus sa faci masaj atunci asculta-l pe el mai bine. Unele fete şi-au facut masaj, altele nu(şi tot li s-au inmuiat şi coborat sanii), dar asta doar la recomandarea doctorului care le-a operat. Fiecare doctor are metodele lui şi a urmarit rezultatele lui astfel incat sa stie ce trebuie sa le spuna pacientelor sa faca. Mie, de ex, mi-a zis sa imi fac masaj şi sa pun şi gheata pe ei, iar alti doctori sunt impotriva ghetii şi masajului. Repet, asculta-l pe dr tau ca stie mai bine ca oricine altcineva cum trebuie sa te vindeci.
0
10-02-2016, ora 17:05
Criss)
Nu este medic/terapeut
Criss)
Mulţumesc multChanell! Mai aştept ce sa fac😁
1
10-02-2016, ora 17:13
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
Alexandra, nu te ingrijora, nu cred ca e o regula. Si eu tot 3 saptamani am maine si nu mi s-a recomandat masaj dar mi-a spus ca deja se aseaza foarte bine. Citisem pe undeva ca la cei anatomici se recomanda doar daca medicul considera ca e necesara o asezare mai rapida, mai buna si in functie de rigiditatea muschiului tau. Si ai mei sunt inca tari dar se pare ca e ok.
0
10-02-2016, ora 18:29
kalista
Nu este medic/terapeut
kalista
Fetelor nu mai am somn:))) mi-am zapacit barbatul acasa:)). Nu mai am rabdare, simt ca nu mai trece odata timpul. Imi plac pozele voastre dupa operatie, numai sani plini si frumosi vad aici. Sa ii purtati sanatoase i sa va bucurati de ei.
0
10-02-2016, ora 18:39
Alcs
Nu este medic/terapeut
Alcs
Alexa si eu eram la fel inainte sa ma operez:))visam numai silicoane iar cu o noapte inainte de operatie nu am reusit sa dorm deloc de emotii:))
0
10-02-2016, ora 18:44
@cristina27
Nu este medic/terapeut
@cristina27
fetelor as vrea sa fiu ca voi...eu mai am 5 zile...si nu astept cu nerabdare...ca frica asta nu ma lasa sa ma gandesc la rezultat.care e secretul la voi? eu nici nu ma pot odihni bine ca tot numar zilele, dar cu teama😩
0
10-02-2016, ora 18:46
Alcs
Nu este medic/terapeut
Alcs
Cristina gandeste-te la rezultatul final si frica va disparea, mie nu mi-a fost frica ma gandeam doar cum voi arata cu sani:))
0
10-02-2016, ora 18:48
@cristina27
Nu este medic/terapeut
@cristina27
incerc, dar mi e teama si de rezultatul final, ca ma gandesc daca nu iese ceva bine etc.si cum m am repetat, gandul anesteziei ma omoara.singura speranta e sa ma linisteasca domnul doctor.sper sa fie ok😕
0
10-02-2016, ora 18:51
Alcs
Nu este medic/terapeut
Alcs
si mie mi-a fost putin teama ca rezultatul nu va fii ok pt k eu sunt foarte slaba si ma gandeam sa nu fie prea mari insa totul e ok si au iesit exact cum imi doream iar anestezia nu are de ce sa te sperie nici nu iti dai seama cand adormi
0
10-02-2016, ora 18:57
kalista
Nu este medic/terapeut
kalista
Personal, frica nu simt cine stie ce. Doar ca sper ca rezultatul sa fie cum imi doresc eu. Vreau sa renunt deifnitiv la sutienele push-up. De multe ori mi-am zis ca dupa ce imi pun silicoane, foc le dau!:))))
0
10-02-2016, ora 18:59
Alcs
Nu este medic/terapeut
Alcs
Asta am zis si eu:)))nu vreau sa mai vad sutiene cu push up:))
0
10-02-2016, ora 19:37
Aisel26
Nu este medic/terapeut
Aisel26
Bună fetelor! De anestezie am avut şi eu frica însă a fost super...Am adormit şi parcă a trecut o secunda pana când M.am trezit in pat.curaj ca nu e atat de rau pe cât pare...
0
10-02-2016, ora 19:41
Criss)
Nu este medic/terapeut
Criss)
Cristina eu la ora 14 aveam programare la domnul doctor pt prima data si la 16 eram deja in operaţie 😄😄.Fara frica !!!
0
10-02-2016, ora 21:01
Newme2
Nu este medic/terapeut
Newme2
Buna fetele! Eu aveam sambata pe 13 operatia si azi m-a sunat asistenta sa ma intrebe cum ma simt si i-am zis ca imi curge inca nasul, de vinerea trecuta a inceput. A vorbit apoi cu medicul si mi-a transmis ca nu e ok ca sunt riscuri de infectie, ca am imunitatea scazuta si ca sa merg la orl (azi la h 16!) am reusit sa gasesc un medic si mi-a zid ca am rinita si faringita, dar ca nu e cine stie ce si ca nu vede o contraindicatie pt interventie
0
10-02-2016, ora 21:06
Newme2
Nu este medic/terapeut
Newme2
Am vorbit iar cu asistenta de la clinica si era destul de sceptica, a zis sa ii trimit reteta de la orl si ca vorbim dimineata! Voi ati patit asa ceva? Medicii vostri v-au avertizat ca ar fi un risc mare in cazul asta? Sunt dezamagita, emitiile s-au transformat in frustrare, nu mai am chef de nimic. Maine vroiam sa plecam spre cluj si vineri dimineata sa ajungem la oradea.. Nu stiu ce sa fac si daca sa insist sau nu
0
10-02-2016, ora 21:08
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Dragele mele, este omenesca frica, fireasca, încercaţi sa o transformaţi in frica si emoţii constructive, sunteţi pe mana unor medici foarte buni, fiti pozitive, anestezia va fi ok, pentru asta aţi făcut analizele, recuperarea e mai grea dar veţi avea ceea ce va doriţi un bust frumos, armonios, cu mai multă încredere in noi, ne vom simţi mult mai frumoase. Va doresc tuturor sa aveţi o operatie uşoară, sa trecuţi cu bine de recuperare si respectând întotdeauna indicaţiile medicilor vostri. Seara frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 196019611962 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •