Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 195619571958 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
06-02-2016, ora 00:12
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Alcs, durerea dispare treptat, dar si asta depinde de gradul fiecăreia de a percepe durerea, daca eşti mai sensibilă, cam după 2 saptamâni, după câteva zile deşi durerea persista încercaţii sa va ridicări singure, durerea dispare in câteva secunde de la ridicare, si făcând Exerciţiul asta veţi scapă mai rapid de durere decât daca sunteţi ajutate mult timp, Ieşiţi la plimbări Scurte, pentru ca veţi simţi oboseala si respiratia greoaie, durere de coloana, dar in timp dispar, nu stati mereu la pat. Noapte buna!
0
06-02-2016, ora 00:15
Alcs
Nu este medic/terapeut
Alcs
Multumesc Chanell asa voi face😘
0
06-02-2016, ora 01:29
Sweet_Angel
Nu este medic/terapeut
Sweet_Angel
As dori sa ma măsor si sa îmi fac o idee în legătură cu ce proteze de la Mentor /Matrix mi s-ar potrivi corelată cu înălţime, greutatea dimensiune bustului. Ma ajutati cu un link? Multumesc
0
06-02-2016, ora 01:49
Sweet_Angel
Nu este medic/terapeut
Sweet_Angel
Si eu vreau la dr Porumb. Îmi spuneti, va rog, ce tarife practica pt argumentarea prin axilă? Merci
0
06-02-2016, ora 09:11
onutza2015
Nu este medic/terapeut
onutza2015
Buna fetelor!!! Si eu vreau sa ma optez la Dr Porumb stie cineva un preţ?
0
06-02-2016, ora 09:18
onutza2015
Nu este medic/terapeut
onutza2015
Buna Sweet-angel. Deocamdată nu am nici eu prea multe informaţi, eu vreau la ţara sa ma duc in ţara si sa imi fac aceasta operaţie. Doar atat mi-a spus de la clinica sa fac poze care sa le trimit prin email cu o luna înainte de a face programarea pentru operaţie. Eu am 56 kg, si 1, 67 cm. Sâni mei sunt mici asa ca încă nu ştiut exact ce implanturi o sa imi pun. Eu am fost aici in Germania la o clinica si doctorul o spus ca pot sa imi pun si mai mari de exemplu 390 cc, ca pielea mea e elastică. Acum sa văd ce parare are domul Dr Porumb. Daca ai cumva ceva informaţi noi atunci poti sa imi scri☺️.
0
06-02-2016, ora 09:30
panda.
Nu este medic/terapeut
panda.
fetelor..nu va puteti masura singure..eventual masurati-va latimea unui san şi pe urma uitati-va pe cataloagele celor de la mentor şi allergan şi va uitati la implanturile cu aceeasi latime sau cu 1-1.5cm mai mici, dar asta doar asa ca idee pt ca intervin multe alte lucruri cand dr iti alege implantul. inaltimea, greutatea, latimea sanului, marimea toracelui, cat ai sub sani, cat ai peste, cat de elastica e pielea, distanta de la clavicula (daca nu ma insel..) pana la aureola..distanta între aureole etc etc...şi oricum mai sunt şi alti factori de care depinde alegerea unei marimi, cat de lasat e sanul de exemplu, cata glanda este, daca persoana este una destul de activa astfel incat are musculatura destul de dezvoltata sau nu şi tot asa..repet, daca vreti sa aveti asa doar o idee de cam cat ati putea pune, masurati-va latimea unui san şi va uitati pe catalog, dar chiar şi asa, ce ati vrea voi ar putea sa nu corespunda cu ceea ce zice dr ca se poate pune..

şi sfatul meu este sa nu mergeti setate cu o marime in cc pe care ati vazut-o la altcineva pentru ca sunt sanse extrem de mici ca aceeasi marime sa arate la fel la doua persoane chiar daca au masuratori aproape similare. şi nici sa nu mergeti setate pe o marime de sutien pt ca astea sunt relative. chiar am avut o discutie acum cateva pagini ca sunt unele fete care au in jur de 250-280cc şi au cupa C şi altele care au aproape dublu şi au tot cupa C..deci, din nou, nu mergeti asa. Daca chiar vreti o anume marime de sutien, mergeti cu un sutien ce cupa vreti voi C D E etc şi il puteti ruga pe dr sa va puna sizere astfel incat sa umple sutienul şi asa va faceti o idee..curaj şi spor in continuare şi sa faceti cea mai buna alegere pt voi! Tineti minte ca este o operatie care nu poate fi facuta mereu şi daca tot aveti ocazia, asigurati-va ca stiti ce vreti şi informati-va mult inainte :)
0
06-02-2016, ora 12:33
happy79
Nu este medic/terapeut
happy79
Am vazut ca va intereseaza preturi dr Porumb.
Prin axila 4500 iar sub san 3200.
M-am operat la dansul pe 26 ianuarie prin axila. Il recomand
0
06-02-2016, ora 13:06
Ammna
Nu este medic/terapeut
Ammna
Buna fetelor azi ma externeaza, nu ma simt prea roz ma dor sanii si am ameţeli !
0
06-02-2016, ora 13:16
Aisel26
Nu este medic/terapeut
Aisel26
Buna tuturor...amna o sa te simţi mai bine în următoarele zile, ce mărime ţi.a pus? Recuperare uşoară! :*
0
06-02-2016, ora 13:25
happy79
Nu este medic/terapeut
happy79
Ammna totul o sa fie bine.
Trebuie sa te incurajezi singura si sa fi tare.
Felicitari pt achizitie😊
0
06-02-2016, ora 13:25
Alcs
Nu este medic/terapeut
Alcs
Buna Amna aceeasi senzatie am avut-o si eu si acum am 3 zile de la operatie si sunt din ce in ce mai bn.O sa fie greu primele 3 zile.Bafta
0
06-02-2016, ora 15:00
onutza2015
Nu este medic/terapeut
onutza2015
Oare mai stie cineva un doctor bun in Oradea in afara de Dr Porumb. Eu sinceră sa fiu nu dispun de mai mult de 3000 de euro. Mersi Happy79 pentru informare.
0
06-02-2016, ora 15:13
happy79
Nu este medic/terapeut
happy79
Este ceva doctor bun in cluj.
Poti incerca si acolo.
O operatie prin axila nu e mai putin de 4500. Pt. Onutzsa
0
06-02-2016, ora 15:38
onutza2015
Nu este medic/terapeut
onutza2015
Ok, mersi mult happy79. O sa mai intru pe net sa văd ce găsesc. Daca nu atunci o sa trebuiască sa mai strâng niste bănuţi, ca totuşi prin axila vreau si eu. Pana la vara mai am timp sa ma uit si sa văd ce mai găsesc. Orice informaţie de la voi este binevenita pentru mine. Mulţumesc ☺️
0
06-02-2016, ora 15:44
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
Cititi cu atentie ce a scris Panda!! Subscriu! Nu va bazati doar pe masuratorile voastre ca nu e asa simplu. Amna, te ve simti mai bine curand. Pune o perna sub genunchi si doua la spate sa stai putin ridicata dar fa si plimbari scurte prin casa sa nu amortesti.
0
06-02-2016, ora 18:36
Crinush27
Nu este medic/terapeut
Crinush27
Fetelor simt ca ma prinde raceala..:-( incepe sa ma doara gatul. Stiu ca nu am voie sa iau medicamente..si pt gat ce as putea sa iau?
0
06-02-2016, ora 19:00
CrissTinaa
Nu este medic/terapeut
CrissTinaa
Hei fetelor va rog din suflet sa-mi raspundeti. Revin cu o intrebare in momentul in care ma aplec simt niste cute intr-o parte... Defapt nu numai ca se vad dar se si simt. Ce sunt astea?? Am citit ca se numeste rippling dar este foarte inestetic😞😞 mai are vreuna asa ceva? Sau sunt eu ghinionista? Deci ma repet m-am aplecat si mi-am palpat sanii si am simtit acele cute😢😢 help me!!
0
06-02-2016, ora 19:38
Ammna
Nu este medic/terapeut
Ammna
Buna fetelor Multumesc Pt încurajări am impant de 375cc mentor! Va pup abia aştept sa ma simt mai bine!
0
06-02-2016, ora 19:39
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Cristina nu ai fost atenta eu a, raspuns déja, cand ai scris prima data, cutete, Acele value I, se formează in special la implantul rotund cel standard, pentru ca e mai moale, cel de gradul 1, sau daca eşti mai slaba, daca ai observat cand ai pus la consultatie mana pe un silicon la cel rotunde e mai moale si daca il to sucesti lafel formează acele valuri. Exista si alta explicaţie, se formează la Implanturile mai mari. Nu e nicio problema, se vad doar daca stai aplicată, am si eu sub sân, dar nu pronunţaţe, nu ma deranjează, alte fete le au făcut le lateralul sânului, nu e vorba de ghinion, asa se formează! Stai liniştita!
0
06-02-2016, ora 19:39
Anca2206
Nu este medic/terapeut
Anca2206
Buna seara! Crinush poti sa iei coldrex, paracetamol simplu si tantum verde..aceeasi problema am avut i si eu si mi a trecut..mai tusesc ft putin! Si joi ma operez..
0
06-02-2016, ora 19:44
Ammna
Nu este medic/terapeut
Ammna
Ce pastile a- ti luat ?? De dureri ?
0
06-02-2016, ora 20:02
steviutza
Nu este medic/terapeut
steviutza
Eu am implant rotund si e mare, nu se vede nimic cand ma aplec, nici cand palpez, nici cand le strang nu simt nimic.
0
06-02-2016, ora 21:23
AlexandraAlex
Nu este medic/terapeut
AlexandraAlex
Ketonal pentru durere.
0
06-02-2016, ora 22:50
Crinush27
Nu este medic/terapeut
Crinush27
Multumesc, Anca
0
06-02-2016, ora 23:08
CrissTinaa
Nu este medic/terapeut
CrissTinaa
Multumesc chanell! 😢😢 sunt oribile acele pliuri😞😞
0
07-02-2016, ora 01:18
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Steviutza nu apar la scurt Timp după operaţie, si după câteva luni eu Am simţit, depinde si ce gel coeziv este, cred ca in general se întâmpla cu cel standard grad 1, depinde si de la un organism la altul, nu e o regula, dar se formează datorită implantului ( siliconului) nu din alte cauze!
0
07-02-2016, ora 04:55
Nobody21
Nu este medic/terapeut
Nobody21
Buna fetelor! E prima data cand scriu desi citesc comentariile voastre in fiecare seara! Felicitari celor care au reusit sa faca operatia eu inca am nelamuriri! Nu stiu exact ce include pretul operatiei. Medicii la care m am gandit sunt dr ion zegrea si dr dumitru totir! Inteleg din comentariile voastre ca la zetta nu se fac analize deci in costul operatiei nu sunt incluse! Stiti cumva daca la dl dr totir aceste se fac in clinica in care opereaza? Si dac sunt incluse in pret? Multumesc
0
07-02-2016, ora 07:46
GeorgianaGM
Nu este medic/terapeut
GeorgianaGM
Buna dimineata! Am o întrebare in legatura cu bustiera, prima zi data dupa
Operatie Dl doctor mi a prins-o in ultimul rand de capse, ieri( a treia zi) m am
Simtit mai bine si m au lasat durerile, am
Simtit insa ca e cam
Larga bustiera adică merge sa o mut/ închid cu celălat rand de capse, si am
Facut asta inainte de somn, m a cam
Incomodat noapteA si m am
Trezit cu semn de la bustiera. Mine frica nu cumva sa greşesc cu ceva sau sa fac rau prin asta. O prietena mi a spus ca e ok ca sa asa facut is nu a patit nimic, vreau sa va intern so pe voi ca la do doctor ajung Luni. E ok sa ma strângă asa mult bustiera?
0
07-02-2016, ora 08:26
GeorgianaGM
Nu este medic/terapeut
GeorgianaGM
Scz ptr greşeli, prea de dimi si m am
Si grăbit, mi am strâns bustiera cam mult poate sa afecteze cu ceva poziţia implantului?
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 195619571958 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •