Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 191119121913 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
25-11-2015, ora 11:55
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Mult succes la operaţie, ma bucur sa vad ca fetele noi operate se documenteza mai bine pentru a fi multumite pe deplin. Recuperare uşoară !
0
25-11-2015, ora 14:16
lil_lee
Nu este medic/terapeut
lil_lee
Ralukiss daca ai sansa sa alegi u ce implant vrei e super, eu degeaba as fi vrut rotund ca nu ar fi aratat bine asa ca am pus anatomic dar sa stii ca imi place maxim cum evolueaza, o sa revin cu poze mai recente, poate te auta sa te decizi asupra formei dar ce-i drept u trebuie sa stii exact ce vrei pt ca si medicul sa iti recomande ce trebuie pt a avea un rezultat pe care il doresti u ;)

carmenaa exact ce descrii u am patit si eu si este normal pt ca sunt vase mici de sange care au cam cedat din cauza tensiunii, in cateva zile vor trece vanataile, probabil intre sani esti si putin umflata, mie mi s-a spus ca este o reactie normala, inafara de asta cum te mai simti?? cum este cu durerea, s-a mai diminuat?? te pup
0
25-11-2015, ora 14:32
elena2828
Nu este medic/terapeut
elena2828
Beautiful, eu am 260 cc anatomici high profile si nu mi se pari mici (mie, in comparatie cu corpul meu). Poate pe altcineva ar arata mici.

Sunt foarte multi medici buni, cel mai bine te uiti la fetele operate si discutiile anterioare si poate iti faci o idee.
0
25-11-2015, ora 14:39
lil_lee
Nu este medic/terapeut
lil_lee
Beautiful acelasi lucru l-am patit si eu insa in luarea deciziei spre care medic sa merg a contat doar ce mi-am dorit eu de la operatia asta, acum ca sunt operata imi dau seama ca daca puneam mai mare cu aproape 100 decat am, era cu mult peste ce imi doream eu si nu am un implant mare, vorba unei tipe de aici de pe forum "nu vreau sa ma fac asistenta TV" Bafta in luarea deciziei corecte dar gandeste-te bine intai si da-ti seama exact de ceea ce iti doresti! pup

CristinaMih cel mai bine este sa il suni pe medic si sa il intrebi daca ti se pare ceva ciudat.Se poate sa se intample asta doar seara cand stai in pat pt ca iti tii spatele intr-o pozitie mai corecta decat in timpul zilei cand stai putin cocosata, poate ca inca nu s-a intins suficient de mult pielea si muschiul, eu timp de cateva zile am simtit la ambii sani ceva de genul dar mai degraba i-as spune presiune, iar pt spate am pus pe cineva de mi-a facut masaj intre spete si in partea de sus, uneori si de 2 ori pe zi si a fost mai ok. Sper sa nu fie nimic cu junghiul acela, revino si spune-ne cum mai esti, insanatosire grabnica !!
0
25-11-2015, ora 15:11
rami25
Nu este medic/terapeut
rami25
Tina-mara nu pot sa ti scriu nu stiu de ce...am citit mesajul de la tine dar nu ti pot raspunde
0
25-11-2015, ora 16:44
panda.
Nu este medic/terapeut
panda.
fetelor am si eu o intrebare..dupa cat timp ati facut baie? dus fac de mult timp, am facut ieri 5 saptamani si chiar mi-e dor de o baie cu spuma si am uitat sa intreb dr cand ma lasa sa ma bag sub apa :( aa si inca ceva..dr mi-a zis ca as putea sa dorm si pe parti, dar parca ma dor coastele cand ma pun pe o parte..tot pe spate dorm :)) voi cand ati dormit pe parti??
0
25-11-2015, ora 16:47
elena2828
Nu este medic/terapeut
elena2828
Panda, eu dups vreo 8 sapt am facut baie si nu dus, dar am facut asa de capul meu. am uitat sa intreb :)

pe parti am avut voie dupa 4 saptamani dar eu m-am simtit ok sa dorm pe parti dupa vreo 6.
0
25-11-2015, ora 17:11
panda.
Nu este medic/terapeut
panda.
mersi mult, elena! cred ca la 6 saptamani o sa pot dormi si eu calumea pe parti..
0
25-11-2015, ora 17:13
elena2828
Nu este medic/terapeut
elena2828
cu placere :)
0
25-11-2015, ora 17:30
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Multumesc lil lee...astept pozite.te pup
0
25-11-2015, ora 17:57
Silvia-Ioana
Nu este medic/terapeut
Silvia-Ioana
monika 24 ai un mesaj, revin cu mai multe detalii curand
0
25-11-2015, ora 17:58
Silvia-Ioana
Nu este medic/terapeut
Silvia-Ioana
cam ce ar trebui sa am la mine "in bagaj" banuiesc ca bluza care se deschide in fata, o pijama, papuci, periuta pasta. Mai este si altceva si imi scapa? ma apuc acum de bagaj
0
25-11-2015, ora 18:14
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Bafta Silvia!!! Cred ca ai niste emotii, mai ales ca te a luat pe neasteptate!!! Te pup si sunt cu gandul la tine...cred ca e suficient bagajul, si ca un sfat cred ca si pijamaua sau bluza in care dormi ar trb sa fie cu nasuri 😘😘
0
25-11-2015, ora 18:41
lil_lee
Nu este medic/terapeut
lil_lee
cu placere Ralukiss23, o sa pun poza la 2 sapt ;)

Silvia-Ioana...mai bine ca te-a luat prin surprindere ca abia nu mai ai timp sa iti faci fel si fel de filme in cap, curaj !! pe langa ce ai mentionat iti mai poti pune ceva ce ai u pofta sa mananci dupa, eu mi-am luat iaurturile mele preferate la mine si mi-au prins bine, nu mai stiu unde ziceai ca te operezi dar in general ai mese incluse, multa multa bafta si fara frica, vei fi pe mana unei intregi echipe deci, rau nu are ce sa se intample :) bafta!!
0
25-11-2015, ora 18:59
LexTeodora
Nu este medic/terapeut
LexTeodora
Silvia ioana succes ! Eu am avut la mine pijama dar n'am folosit nici bluza si nici pantalonii, am stat in lenjeria intima si bustiera, era f cald. Papuci am avut dar nu i'am scos din geanta pt ca mi'au oferit ei din aceia de unica folosinta. Periuta de dinti si pasta intr'adevar le'am folosit pe ale mele dar nu e bai, pt ca la mine de ex am vazut ca erau pasta si periuta sigilate in baie. Ia'ti la tine curajul si increderea in tine ! Nu e asa rau cum pare ! Lil lee te pup draga mea. Ea e fata care mi'a dat mie curaj si incredere in mine :)) la randul meu sunt datoare sa dau mai departe !
0
25-11-2015, ora 19:33
CrissTinaa
Nu este medic/terapeut
CrissTinaa
Lil_lee iti multumesc pentru raspuns. Am sunat doctorul si a spus ca este normal deoarece implantup este foarte mare si pana se desumfla imi apasa pe plaman deoarece acel san (sanul stang) era mai mic decat cel drept. Da, il am decat seara dar observ ca aseara a fost mai binisor! Poti sa imi spui dupa cat timp
Pot sa dorm si eu ca omul in alte pozitii? 😞😞 ma rupe la spate pozitia asta😞
0
25-11-2015, ora 20:14
lil_lee
Nu este medic/terapeut
lil_lee
te pup si eu LexTeodora si tinem aproape ;)

CristinaMih eu vineri fac 2 sapt de la operatie, deci nici eu nu dorm inca prea confortabil, maine seara am si consultul de 2 sapt, il voi intreba si pe medicul meu dpdv medical cand este recomandat si o sa vad cand imi permite si corpul, este drept ca ziua mai stau usor indreptata spre o parte a corpului dar la mine au cam inceput sa dispara mare parte din durerile din primele zile postoperatorii, apropo ma bucur ca nu e nimic grav cu acel junghi.ideea este ca ai trecut deja peste ce fost mai rau, nu te poti ineca precum tiganul la mal, in cateva zile te vei simtii si mai bine si incet incet o sa dispara din durere, capul sus!! pup :)
0
25-11-2015, ora 20:31
panda.
Nu este medic/terapeut
panda.
Cristina mih..la o saptamana e prea devreme sa incerci sa dormi pe parti. Ca sfat, asa cum a mai zis şi kikino, puneti vreo 2 perne, dar sa stea inclinate gen de tablia patului şi sa iti mai pui o perna sub genunchi aproape de fund şi cate o perna sub brate ca sa le tii un pic ridicate şi ai sa vezi ca o sa fie mai comod. Eu am 5 saptamani şi inca nu pot dormi pe lateral, desi dr mi-a dat voie, dar inca ma doare :( te pup si recuperare usoara!!

Silvia, mult succes maine şi mult curaj!!
0
25-11-2015, ora 20:32
CrissTinaa
Nu este medic/terapeut
CrissTinaa
Lil_lee esti tare dulce si iti multumesc pentru incurajari! Mult succes maine si sa ne anunti cum a decurs consultul. Eu abia marti fac 2 saptamani si miercuri ma duc l control.
0
25-11-2015, ora 20:34
panda.
Nu este medic/terapeut
panda.
Aaa da, cristina, am uitat. Daca ti-e incomod in pat incearca sa dormi pe canapea ca sa stai mai ridicata..eu primele 2 sapt am dormit pe canapea ca imi era greu sa ma ridic din pat şi era mult mai bine asa
0
25-11-2015, ora 20:34
CrissTinaa
Nu este medic/terapeut
CrissTinaa
Am incercat aseara panda sa dorm pe o perna mare pusa in lateral nu am reusit😞 Eh lasa vorba lil_leei ce a fost mai greu a trecut acum urmeaza recuperarea. Iti multumesc din suflet si iti doresc si tie recuperare usoara si sa auzim de bine. Puup
0
25-11-2015, ora 20:35
tina-mara
Nu este medic/terapeut
tina-mara
Da-mi te rog un nr de telefon rami
Dacă e în regulă pt tine
0
25-11-2015, ora 20:37
panda.
Nu este medic/terapeut
panda.
Stiu ca e greu, cristina..şi eu am seri cand nu pot sa adorm din cauza pozitiei şi ma iau toate caldurile de nervi:))) dar chiar asa e, ce e mai greu a trecut şi ai sa vezi ca totul devine din ce in ce mai usor😘 Saptamana viitoare deja ai sa observi o schimbare majora la cum te simti😊
0
25-11-2015, ora 20:49
rami25
Nu este medic/terapeut
rami25
E fe Germania si nu l pot posta aici nu cred ca avem voie da mi mai bine adresa ta de Facebook pe privat ca eu pot citi ce mi scrii tu.multumesc
0
25-11-2015, ora 23:06
Mellina
Nu este medic/terapeut
Mellina
Cristina eu dupa 2 sapt am reusit sa ma intorc pe o parte cate putin, aveam o senzatie ciudata putin apoi nu mai simteam nimic si usor usor in cateva zile am putut sa stau pe o parte f confortabil. Conteaza fiecare cum se recupereaza, trebuie sa ai rabdare multa ca toate trec.
0
26-11-2015, ora 01:19
CrissTinaa
Nu este medic/terapeut
CrissTinaa
Fetelor cand incerc sa ma pun intr-o parte simt ca imi explodeaza sanii😂😂😂😂 uitati-va cat e ceasul si eu nu imi gasesc o pozitie sa dorm si eu ca omul😢 Offf abia astept sa trecem toate peste dureri si refacere si sa vorbim fericite despre cum ni s-au asezat sanii🙏🏽😂
0
26-11-2015, ora 09:12
lil_lee
Nu este medic/terapeut
lil_lee
vaaai fetelor, la Bv ninge ca in povesti si eu trebuie sa plec la drum azi :(
0
26-11-2015, ora 10:16
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
lil_lee, drum bun si imbraca-te bine! Bine ca ninge si nu ploua torential ca la Bucuresti. E haos pe strazi, parca nu mai stie lumea sa conduca :(
0
26-11-2015, ora 10:21
blaura
Nu este medic/terapeut
blaura
CristinaMih, sper ca ai reusit sa dormi! Ti-am trimis un mesaj privat.
0
26-11-2015, ora 11:14
lil_lee
Nu este medic/terapeut
lil_lee
la bucuresti vin @blaura, sunt o norocoasa ce sa mai zic :))))

te pup @CristinaMih :)
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 191119121913 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •