Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 191019111912 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
23-11-2015, ora 19:16
Bubulina222
Nu este medic/terapeut
Bubulina222
Fetelor tot simt nişte amorţeli la sâni, furnicături. Este normal? Şi partea de jos a sânului este amortita. Xx
0
23-11-2015, ora 20:37
elena2828
Nu este medic/terapeut
elena2828
Bubulina, este normal.
0
24-11-2015, ora 08:59
akular
Nu este medic/terapeut
akular
Bună fetele, legat de înmuierea sânilor pot sa spun ca la mine după aproximativ o luna jumate s-au înmuiat sânii, ii apropii f uşor iar în legătură cu volumul şi eu am avut impresia la un moment dat ca sunt mai voluptoase însă acum după 2 luni jumate de la operaţie nu se vede nici o schimbare, ca mărime ma refer.
Încă sunt nemulţumita de marime şi de forma, îmi pare rău că nu am optat pt implant rotund, eu având sânii poziţionaţi mai jos se vad destul de aiurea cu implantul anatomic, par goi rău în partea de sus.
Felicitări wanna pt curaj, eu dacă ar fi sa ma mai operez o data cred ca as opta pt 500 rotund :).
Amorţeală şi eu mai simt în partea de jos şi în jurul areolei.
Carmen eu prima bustiera am primit-o din spital, e de la marena, iar pe cea de-a doua am cumpărat-o de la Triumph, la recomandarea medicului.
0
24-11-2015, ora 09:18
elena2828
Nu este medic/terapeut
elena2828
akular mie mi se pare ca arata superb sanii tai !!!
0
24-11-2015, ora 09:52
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna AKular,

Mie imi plac sanii tai, dar sa stii k un implant rotund mai rau ar accentua problema ta.fix aceeasi problema am avut o si eu si mai multi medici mi-au comunicat acest lucru...cred k iti trebuie un anatomic mult mai mare...gen 620 sau mai mult (la mine atat intra maxim 620 dar n-am vrut sa fortez) si cu codul acela 323, cum am eu, care este mai mult spre rotund, mult mai plin sus si are proiectia cea mai mare dintre toate...sau in unele cazuri trebuie lifting pentru un rezultat k la carte.acum eu spun doar parerea mea dupa atatea consulatii si parerii de la diversi medici insa nu stiu cat de corecta este din pct de vedere medical...daca te hot pentru a 2 a interventie sa stii k e floare la ureche...super usoara :*
0
24-11-2015, ora 10:10
akular
Nu este medic/terapeut
akular
Mulţumesc Elena..o sa fac o poza şi din profil sa se vadă mai bine forma sânului.
0
24-11-2015, ora 10:26
akular
Nu este medic/terapeut
akular
Wanna într-adevăr un lifting probabil ar fi schimbat situaţia în cazul meu, la a doua operaţie nu ma pot gândi momentan ca nu mai dispun de bani.
Acum trebuie sa am mare grija sa nu se lase, asta e cea mai mare temere a mea, tocmai d-aia port mai mereu bustiera iar când sunt la serv sutien şi încerc sa nu oscilez în privinţa greutăţii.
0
24-11-2015, ora 10:37
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Akular, la tine un implant rotund ar fi accentuat mai tare golul de sus pentru ca trecerea ar fi fost mai brusca. Oricum trebuie sa te bucuri pt ca nu multe fete au putut opta pt asa o marime mare de la prima operatie. Mai asteapta 2 luni si ai sa vezi ca isi vor mai schimba forma. Eu azi am fix 5 luni si chiar ieri ma uitam cat de mari s-au facut :)
0
24-11-2015, ora 11:48
Rainie
Nu este medic/terapeut
Rainie
Akular...exact aceeaşi problema o am si eu. Baza de implantare a sânilor este mai jos...si am impresia ca si acest lucru le da aspectul de lăsat. La tine încă nu se pune problema de acest lucru.
M-am gândit si eu ca in viitor...cand vor fi bani...sa il schimb cu unul rotund (tot anatomic am si eu)...in plus...eu in câţiva ani tot va trebui sa mai fac un lifting pentru ca deja la 2 luni dupa operatie mi se par lasati.
Il voi întreba pe doctor ce parere are de implant rotund la anatomia mea (care seamănă cu a ta) si iti voi spune ce mi-a raspuns.
Ai grija de ei si încearcă sa porţi mai mult bustiera si mai putin sutien (asa mi-a spus mie Dr.)...si sa ne ajute gravitaţia sa tina rezultatul asta cat mai mult.
0
24-11-2015, ora 12:27
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Wanna ce latime avea sanul tau cand ti ai pus implantul?? Eu stiam ca 333 este cel mai sus ca si cod??? Esti tu sigura ca 323??? 323 e medium height si 333 e tall height...poate tie ti a explicat mai bine dl dr, chiar sunt curioasa, si eu am distanta intre clavicula si sfarc destul de mare si parca as opta pt un implant rotund, desi mi e frica cum ati zis si voi sa nu se vada trusi aiurea ca 2 baloane asa deodata...inca sunt pe antomic dar astept si rasp voastre, ma mai gandesc...pupi
0
24-11-2015, ora 13:09
Siarte
Nu este medic/terapeut
Siarte
Wow wanna!! Schimbare majora!!! ❤️
Kikino si Panda, aveti idee cum se numeste dr care asista la operatia cu Dr. Ionescu? Va pup
0
24-11-2015, ora 13:29
panda.
Nu este medic/terapeut
panda.
Siarte, sincer, habar n-am :)) chiar nu mai tin minte. De ce? S-a intamplat ceva??
1
24-11-2015, ora 14:45
lil_lee
Nu este medic/terapeut
lil_lee
Ralukiss23 vreau doar sa iti dau explicatia pe care eu am primit-o in discutia pe care am avut-o cu dr meu si anume ca in alegerea implantului nu conteaza numai latimea si inaltimea sanului.pozitia mamelonului si distanta dintre mamelon si santul inframamar(sub tensiune) deasemenea sunt fff importante pt ca risti ca mameloanele sa nu priveasca drept dupa operatie. In cazul in care aceasta distanta sub tensiune este una mica inseamna ca mamelonul este mai jos si clar, se potriveste implant anatomic nu rotund, cu rotund risti ca ele sa priveasca in jos dupa operatie insa chiar si cu un implant anatomic risti asta daca este prea mare in cc. In cazul in care mamelonul este pozitionat mai sus poti pune rotund dar trebuie ca si inaltimea sanului sa nu fie prea mare.

Strict parerea mea.mergi pe recomdarea medicului tau ca sigur are cativa ani buni de cand face asta, oricare ar fi el, si decat sa tragi pt o marime mai mare in cc mai bine trage pt o proiectie mai mare, atat cat se poate...oricum el iti va spune care este maximul care intra, acum este alegerea fiecareia dintre noi daca insista pt un implant usor mai mare de maxim, asta inseamna o fortare usoara a corpului, iar cand am fost internata am vazut cu ochii mei care este diferenta de simptome intre un corp fortat si altul nefortat. te pup
0
24-11-2015, ora 14:57
Rainie
Nu este medic/terapeut
Rainie
runi, iti multumesc pentru mesaj si scuze întârzierea cu care răspund. Am vrut sa iti trimit pm dar nu merge.
Nu m-ai speriat deloc. Am vazut numai cuvinte de lauda pentru doctorul respectiv si m-am simtit chiar prost văzând ca sunt singura nemulţumita. Ma gândeam ca sunt eu prea pretenţioasa sau mai stiu eu ce. Intr-adevăr...si cicatricile mele s-au lăţit iar roşii mai sunt doar cele orizontale. Doctorul mi-a spus inca de la consultaţie ca se vor lasa din nou si ca voi mai avea nevoie de un lifting...dar nu m-am gândit ca se va întâmpla chiar de la 2 luni. La Totir cat este liftingul? Trebuie sa scot si cicatricile apoi sau imi face asta cand imi realizează si liftingul?
0
24-11-2015, ora 14:58
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna Ralukiss23,

Depinde ce-ti doresti u..eu mi am dorit mult mai plina partea de sus si deaceea medicul mi a recomandat codul 323 care are medium height deci este mult mai spre rotund si cu proiectie mult mai mare...daca tu vrei sa vina mai sus atunci codul 333 este tall height insa proiectia va fii mai mica si partea de sus nu va mai fii la fel d plina...eu am latimea sanului de 14 cm deci intra clar destul :)
1
24-11-2015, ora 15:26
c.alexa
Nu este medic/terapeut
c.alexa
Fetelor, si eu am avut sanii lasati si maricei ca ai lui @akular si am zis NU anatomic din prima. Sunt foaaarte frumosi si par foarte naturali @ akular. Oricum te inteleg perfect ! Asta nu inseamna ca nu ma uit la sanii tai cu mare admiratie. La mine implantul rotund si mare a facut minuni cu vechii mei sani!
De ce un implant rotund ar fi accentuat golul? La mine a accentuat? Nu inteleg! Si am plecat si eu ca si @akular de la sani lasati si departati! Va pup fetelor
0
24-11-2015, ora 15:50
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna c.alexa,

Sanii tai sunt superbi ! Felicitari !!
In general depinde foarte mult de sanul natural si de pozitia areolei(la mine areola fiind pozitionata destul de jos ar fii privit total in jos in cazul unui implant rotund)...la mine cel putin, dintre cei 6 medici la care am fost la consultatii dupa primul implant(inclusiv un medic in strainatate) doar 1 mi-a recomandat rotund si restul 5 anatomic iar explicatia a fost aceea k mai rau ar accentua problema implantul rotund..
0
24-11-2015, ora 15:51
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Multumesc Siarte !!! :* 3
0
24-11-2015, ora 16:33
AndreeaDeeaPopa
Nu este medic/terapeut
AndreeaDeeaPopa
Buna seara ! Revin si eu cu o intrebare, a facut cineva liposuctie? Cum este recuperarea, se merita sa faci si ce inseamna o zona? De ex la picioare inseamna o zona sau fiecare picior separat? Va multumesc
0
24-11-2015, ora 17:18
ralu_blondy88
Nu este medic/terapeut
ralu_blondy88
Buna fetelor, in data de 15 dec sunt programata la operatie, ridicare si implat la dnul doctor Ivan Ovidiu, in Cluj.Urmaresc putin discutiile voastre de ceva timp.Eu am fost la consultatie si mi-a recomandat marimea 270 maxim 300.nu am probat nimic, decat in urma masuratorilor si a ceea ce imi doresc am stabilit asa.Firma implanturilor Allergan, modelul rotund.Mentionez ca am nevoie si de ridicare din cauza sanilor foarte lasati, am doua sarcini la activ.Ce vreau eu sa va intreb este ce inseamna acel high profil sau medium profil? N-am apucat sa discut cu medicul despre acest aspect :) si sunt curioasa.
0
24-11-2015, ora 17:46
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna AndreeaDeeaPopa,

Eu am facut liposuctie abdomen + flancuri si a fost destul de dureros dar asta in primele 3 zile...acum sunt f ok...
0
24-11-2015, ora 17:48
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
multumesc Lil lee clar o sa merg pe mana dr...sg mea" drama" este daca anatomic sau rotund 😂😂😂 dar cred ca pana la urma o sa dau cu banul...glumesc
0
24-11-2015, ora 20:33
kikino
Nu este medic/terapeut
kikino
Siarte la mine era un doctor machedon din Medgidia...cred ca il cheama Costea dc nu ma insel...dar tu cred ca vb de o tipa Maya.este sarboaica din cate stiu.imi povestea dr de ea.
E totul ok la tine?
Eu am avut o gaurica de la un fir.acum sunt ok.
Azi am fost la shopping de sutiene.cupa E.:)))) am avut SOC.
0
24-11-2015, ora 20:50
carmenaa
Nu este medic/terapeut
carmenaa
fetelor, voi ati avut vanatai dupa operatie? eu am o mare vanataie in stanga sub brat, deasupra bustierei. am si in partea dreapta dar e micuta. tind sa cred ca m a strans prea tare banda de jos a bustierei, sper asta sa fie...si mai am sternul putin galbui asa, e normal?
0
24-11-2015, ora 22:29
rami25
Nu este medic/terapeut
rami25
Buna fetelor este cineva operata la Senin Negovan Mures?
0
24-11-2015, ora 23:44
Beautiful
Nu este medic/terapeut
Beautiful
Buna fetelor!
Si eu imi doresc implanturi mamare insa deocamdata nu m-am hotarat asupra unui medic. Mi-au fost recomandati Dr B Marinescu si Dr N Marcenco, insa in urma consultatiilor, medicii mi-au recomandat marimi total diferite ca fiind maxim posibil pt mine ( cam cum 100cc diferenta in opinii). Eu nu am sani deloc acum si nici glanda si mi-as dori ceva normal, nu foarte mare, insa 260 anatomic recomandat ca si maxim pt mine, mi se pare totusi cam mic... nu as vrea sa regret ca m-am operat degeaba.
Aveti cateva opinii despre unul dintre medicii recomandati?
Multumesc frumos!
0
25-11-2015, ora 00:37
CrissTinaa
Nu este medic/terapeut
CrissTinaa
Buna seara fetelor. Sunt noua pe acest forum si Ma bucur ca l-am descoperit.
Sunt operata de o saptamana de catre dl dr juravle florin la spitalul euroclinic regina maria. Sunt foarte multumita de rezultat doar ca ma confrunt cu anumite neclaritati. Va rog sa imi spuneti daca vreuna dintre voi dupa operatie a simtit un junghi puternic in partea stanga deasupra sanului, san care impiedica respiratia :-( il am doar noaptea cand ma pun sa dorm si mentionez ca nu ma misc deloc cum ma asez asa ma trezesc. Dupa cat timp pot sa dorm si eu pe alte parti pentru ca nu mai suport durerile de spate cu care ma trezesc dimineata. Mai vreau sa spun ca dureri post operatorii nu am avut decat febra musculara suportabila. Singura problema este acel junghi.
0
25-11-2015, ora 01:39
runi
Nu este medic/terapeut
runi
Rainie.. Nu stiu cat costa doar liftingul pentru ca, eu am si rinoplastie.. Am înţeles, că vrei să îţi mai faci un lifting.. Cicatricile vechi vor fi scoase la urmatorul lifting dar, te vei alege cu altele care e posibil sa intervi din nou pentru imbunatatirea lor.. Atunci cand iti scoti doar cicatricile taieturile sunt facute doar la suprafata, fata de taieturile de la lifting care sunt profunde, iar diferenta este foarte mare. Ar fi bine dupa parerea mea sa ai fire care nu trebuiesc scoase, iar in felul asta cicatricile nu se latesc avand timp suficient pentru vindecare pana la topirea lor..
0
25-11-2015, ora 11:38
Silvia-Ioana
Nu este medic/terapeut
Silvia-Ioana
Buna fetelor,

aveam si eu programata pe 2 decembrie operatia, insa m-a sunat dna Dr astazi de dimineata sa imi spuna ca are maine un loc liber ptr ca a anulat cineva operatia, asa ca maine voi fi in sala de operatii. Sper sa iasa totul bine!
0
25-11-2015, ora 11:53
Mellina
Nu este medic/terapeut
Mellina
Runi sunt asa frumosi sanii tai 😍
Mult succes maine silvia!!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 191019111912 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •