Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 179717981799 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
04-09-2015, ora 20:35
Yes Yes
Nu este medic/terapeut
Yes Yes
Alina. Nu are rost. Eu sunt extrem de mândra ca am găsit forumul asta.. Am citit fiecare comentariu in parte si am văzut evoluţiile fiecăreia! Am învăţat multe si pentru perioada de dupa. Dar Alina, exista din păcate mult mai multi oameni care nu fac altceva decât sa aibă reacţii necontrolate datorită unor frustrări, nemulţumiri, neîmpliniri si cine mai ştie ce răutăţi..
Eu una ma operez luni si pentru liniştea mea chiar nu vreau sa bag in seama persoane care denigrează nişte oameni cu multă munca in spate si culmea cu rezultate exemplare dovedite si nu fake uri...

Cine ştie sa aprecieze forumul asta cu sfaturi etc si sa aleagă informaţii ok din el... E bine... Cine nu.. Ar trebui macar sa nu încurce.
Suntem oameni.. Nush in ce se transforma unii.
PS: sunt mai bine psihic. Azi zic ca sunt pregătită pentru luni:). Luni o sa fie un fake de operaţie:)))))
0
04-09-2015, ora 20:40
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Si te rog sa te gandesti de pe acum la o regie post-op ca sa ne tii la curent.Mult curaj la operatie!
0
04-09-2015, ora 21:29
Yes Yes
Nu este medic/terapeut
Yes Yes
Yeeey!! Da Andreea!sunt happy:)
Îmi place ca exista forumul asta! Din multe puncte de vedere!
Are ani in spate si e posibil sa se fi perindat pe aici supresoare care vroiau sa facă reclama! Nimic rau in asta zic eu! Fiecare om e liber sa cântărească si sa aleagă ceea ce îşi doreşte... Cei/ cele care se lasa influenţate fără sa cerceteze... E alegerea lor. Nu le obliga nimeni.
Însă aici, din câte am observat, majoritatea fetelor care recomanda anumiţi doctori, o fac pentru ca rezultatul la ei, din propria lor experienţa este unul extraordinar!

Dar sa nu uitam ca forumul asta este ca sa neachitat/sfătuim/etc una pe cealaltă din experientele pe care le trăim. Asa e normal!
0
04-09-2015, ora 21:30
kamy-93
Nu este medic/terapeut
kamy-93
Ce ciudat nimeni nu ma bag in seama si totusi toate trei cu mine vorbiti 😅😅😅
0
04-09-2015, ora 21:51
RoxRa
Nu este medic/terapeut
RoxRa
Fetelor, eu am un junghi in sanul drept...mereu in acelasi loc. m am fortat putin acum 2 zile si de atunci ma tot doare...e normal? Ma cam sperie...:( O sa pun si eu poze cand se mai aseaza :D
0
04-09-2015, ora 21:55
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
@RoxRa Ştiu ca au mai fost fete care au păţit la fel, la 3-5 săptămâni de la operaţie, s-au smucit şi au avut junghiuri câteva zile. Dacă nu îţi trece intr-o săptămână, abia atunci sa te îngrijorezi. :)
0
04-09-2015, ora 22:03
RoxRa
Nu este medic/terapeut
RoxRa
Multumesc frumos Glow...m'am mai linistit. Dureri de colon a mai avut cineva? Eu am 4 zile de la operatie, sanii sunt inca umflati si ma cam doare in partea stanga-colonul sau rinichiul inca nu am stabilit exact ce e :D abia astept sa va pun poze :)
0
04-09-2015, ora 22:14
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Roxra, probabil e colonul, medicamentele si anestezia baloneaza si asta poate deranja putin.

Cat despre conturi, sa spui ca 90% sunt fake, e o aberatie. Asa ceva nu merita luat in seama.

Eu ma abtin sa imi comentez rezultatul pt ca e greu la inceput sa sti cum vor decurge lucrurile. Dupa 7-8 luni imi voi completa profilul si voi spune daca a fost ok sau nu, dar asta nu ma impiedica sa raspund intrebarilor puse aici in legatura cu Dr meu.
0
04-09-2015, ora 22:34
Adelaaa3
Nu este medic/terapeut
Adelaaa3
Wow Ella, 0 sani si rezultatul asta ! Vreau si eu :D poti sa imi spui si cat ai plătit ? Te pup si merci pentru răspuns.
0
04-09-2015, ora 23:19
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
Adelaaa3 ai mesaj privat.pup
0
05-09-2015, ora 00:12
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Unde s a ajuns..."coalitii", "turme"...hm. Fetelor, eu refuz sa cred ca cineva are ceva personal cu altcineva. De asta e forumul in primul raand, pt impartasirea experientei, parerii proprii fara sa fii judecat, catalogat. Diversitatea e mult mai buna, mai constructiva decat "alinierea", nu credeti?
0
05-09-2015, ora 00:15
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Haideti sa punem punct acestor discutii oricum aiurea. Avem de discutat despre sfarcuri, sutiene, creme, pozitii de dormit si nu numai :), suntem femei in toata firea, zau asa :)
0
05-09-2015, ora 00:19
kamy-93
Nu este medic/terapeut
kamy-93
Te susţin lotus, sincer îmi pare rău nu am stiut ca daca vrei sa te operezi la alt medic decat cei mai întâlniţi aici creeaza atata tam.tam. Dar sa închidem sub.
0
05-09-2015, ora 00:21
kamy-93
Nu este medic/terapeut
kamy-93
Fetelor vreau luni sa ma duc sa îmi fac analizele pe care mi.lea dat dr. Voi unde vi le ati facut in buc?
0
05-09-2015, ora 00:36
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
@RoxRa Sa iei si ceva pentru protejarea stomacului, mie mi-a prescris Omez domnul dr.

@kamykamy analizele ti le fac la spital, inainte de operatie. Poti sa iti faci si tu inainte, dar o sa ti se faca si la spital pentru ca nici un anestezist nu se risca sa mearga pe alte analize.
0
05-09-2015, ora 00:53
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Glow, ba da, daca analizele sunt recente, sunt valabile. Pb ca depinde de anestezist. Tb vorbit cu el inainte, sa fii sigura.
0
05-09-2015, ora 01:07
kamy-93
Nu este medic/terapeut
kamy-93
Dar acolo nu e si spital e doar clinica mia dat lista cu analize mi.a zis sa mi le fac unde vreau.
0
05-09-2015, ora 01:52
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
@Lotusflower, probabil ai dreptate, doar ca nu am mai auzit pana acum...cum ai zis si tu, poate depinde de anestezist.

@kamykamy93 Nu e nevoie de spital ca sa iti faci analizele, majoritatea clinicilor fac si analize. Poti sa intrebi la clinica la care te operezi daca ofera acest serviciu, daca nu, du-te la orice clinica, important este ca ai lista cu analizele de care ai nevoie - oricum o aparatura medicala scoate analizele, deci nu conteaza unde le faci, doctorul tau o sa le interpreteze.
0
05-09-2015, ora 02:04
kamy-93
Nu este medic/terapeut
kamy-93
Multumesc glow
0
05-09-2015, ora 11:12
Dudunik
Nu este medic/terapeut
Dudunik
Mulţumesc de sfaturi fetelor..am facut dus aseara dar ma tineam cu mana de sani sa nu cumva sa îmi cada ca asta era senzaţia :))) si unde sunt plasturi am acoperit cu un pansament sa nu se ude ptr ca dr mi-a sp ca nu trebuie sa schimb plasturi...voi va-ti pus plasturi normali sau ca cei dati de la clinica ??? Eu am un san mai imflamat la subraţ cel drept sper ca nu e nimic rau
0
05-09-2015, ora 11:35
kamy-93
Nu este medic/terapeut
kamy-93
Glow, Am vazut ca ti.ai pus mentor 350 cc, asta mi.a recomandat si mie doctorul bine rotund dar mi.se par cam mici având in vedere ca eu plec de la 0. Tie cum ti.se par ca mărime?
0
05-09-2015, ora 12:06
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
@kamykamy93 Şi eu tot de la zero am plecat, dar eu nu am vrut sani mari, asta era cea mai mare teama a mea: ca o sa fie prea mari. Mie domnul dr initial mi-a recomandat 375, dar nu am vrut eu (eu mă gândeam la app 300), iar mai puţin de 350 nu a vrut sa îmi pună pentru ca nu mergea cu măsurătorile mele. Acum eu sunt foarte mulţumită de mărime, dar când sunt imbracata nu se observa ca am sani, iar în costum de baie arata super şi f natural. Menţionez ca am plecat de la cupa A, iar acum am 34 D sau 36 C şi am 68 de cm in torace (adica sub sani) şi 1.69m inaltime. În concluzie, e subiectiva opinia şi depinde f mult de ceea ce îţi doreşti şi aşteptările tale. De asemenea, 350 la tine pot părea mai mari dacă ai alte măsurători (de ex, înălţime şi distanta de la clavicula la sâni)...
0
05-09-2015, ora 12:13
kamy-93
Nu este medic/terapeut
kamy-93
Am pus o poza la avatar. Eu ai vreau mari sincer. Am 1.67 si 54 kg. Ma măsurat dr dar nu am reţinut exact cât am
0
05-09-2015, ora 13:25
M@y@
Nu este medic/terapeut
M@y@
Fetelor eu am început sa dorm intr-o parte si puţin pe burta, oare e prea devreme si pot avea probleme? Doctorul mi-a interzis sa dorm in astfel de poziţii.voi ce spuneti😨?
0
05-09-2015, ora 17:59
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
M@y@, eu am inceput sa dorm pe parti dupa 6 sapt si la inceput cu o perna sub spate. Pe burta stiu ca nu e indicat nici dupa o perioada mai lunga. In primele saptamani risti sa ti se deplaseze implantul pentru ca inca nu e formata capsula.
0
05-09-2015, ora 19:56
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
La doua luni si ceva am putut sa dorm pe parti, pe burta stiu ca nu este indicat niciodata.
0
05-09-2015, ora 21:34
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
Dar la cat timp putem sta pe burta pt perioada scurta? ( pentru epilat )...
0
05-09-2015, ora 21:53
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
Eu stiam ca pe burta putem sta dupa 3 luni.. cate putin
0
05-09-2015, ora 22:26
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Fetelor eu am o problema cu statul la soare pe burta :( adica, sunt la mare de doua zile si m-am bronzat doar cu fata in sus ca mi-e frica sa stau pe burta. Voi cum ati facut?... Sau cum ati face?
0
05-09-2015, ora 22:31
ghiocell
Nu este medic/terapeut
ghiocell
fetelor felicitari tuturor celor si-au facut opratia si curaj celor care inca mai stau pe ganduri :)
eu doresc sa ma operez anul acesta insa (chiar daca de 2 zile citesc forumul) nu reusesc sa ma hotarasc la cine. sunt dispusa sa calatoresc in orice oras al tarii, doar sa stiu ca sunt in maini bune...pot sa va rog din suflet recomandari?
multumesc!!!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 179717981799 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •