Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 179517961797 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
03-09-2015, ora 01:35
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Vei putea dormi pe o parte, cand te vor lasa sanii, cand nu te vor mai jena, la mine a fost la inceputul sapt 3, sf sapt 2. Mainile la fel, vei simti singurica, important e sa nu ridici greutate, sa nu impingi, sa nu tragi. Ca ti prinzi parul, ca te speli, ca te imbraci, nu i pb.
0
03-09-2015, ora 09:29
meggi
Nu este medic/terapeut
meggi
Buna am fost la consultatie la dr Marius Popescu si pe 11 sept intru in operatie. Sper ca de data aceasta sa fie ultima operatie. mi-a placut cum a decurs consultatia dar nu sa potrivit cu nimic din ce vroiam eu. imi va pune anatomice pana la urma 390cc maxim. Emotii imense si frica cat pt 10 prsoane. Chanel mi ai fost de un imens folos. te pup
0
03-09-2015, ora 09:55
mnemonica
Nu este medic/terapeut
mnemonica
Multumesc lotusflower 💋💋💋
0
03-09-2015, ora 16:29
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Bravo meggi pentru alegerea facuta. N-are de ce sa-ti fie frica, dr. Marius Popescu este un medic excelent, ai sa vezi... :)
0
03-09-2015, ora 18:46
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
Fetelor dar pe burta cand putem sta? Nu ma refer la dormit, ci pentru epilat.am stat pe o parte pana acum, iar fata de la salon s.a chinuit putin sa ma faca. :)
0
03-09-2015, ora 18:51
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Buna fetelor, am doua luni si o sapt dela operatie...ma intreseaza sa stiu voi cind v ati apucat de sport?as vrea sa alerg si sa fac abdomene.e ok oare?
0
03-09-2015, ora 18:55
Dudunik
Nu este medic/terapeut
Dudunik
Fetelor va rog sa ma ajutati care sunteti operate..am.doua zile de la operatie si azi vreau sa spun ca am dureri foarte mati de spate ai de piept.. voi ce ati luat??? Eu am la calmant Ketonal dar nu ma ajuta f mult...imi simt sanul stang mai imflamat si ma doare cel mai mult.
0
03-09-2015, ora 19:04
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Dudunik eu am luat Tramadol si Ultracod, prescrise la externare. Foarte bun pentru dureri de spate si de musculatura in general mai este Mydocalm. Cel mai bine ar fi sa suni medicul sa-i spui sa-ti mai recomande ceva in afara de Ketonal.
0
03-09-2015, ora 19:11
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Dudunika, un masaj cu o crema antiinflamatoare ajuta, si pe spate si chiar si pe sani. Bineinteles departe de incizii. Intreaba dr daca e de acord sa iei mydocalm. Am mai scris asta, pe mine m a ajutat o crema pt cai, EQVOGEL, iar pt sani ceva cu diclofenac. Scade edemul, inflamtatia, chiar ajuta un pic, sunt muschii incordati. Incearca sa ti gasesti o pozitie cat mai comoda. Am obs, ca, daca iti tii si bratele pe perne, atunci cand stai mai ridicata pe perne, ajuta. Hai ca trece, primele 3 zile sunt mai grele, pana se elimina si anestezicele...o sa fii bine :)
0
03-09-2015, ora 19:13
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Karla, buna, scriam amandoua de mydocalm:)
P.S nu uita de protectia gastrica, omez, controloc...ceva
0
03-09-2015, ora 19:24
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Ce tare Lotusflower :), chiar ma gandeam la tine cand scriam, ca poate apari sa dai un sfat mai profi asa...eu...incerc si eu sa ajut dar n-am nicio treaba cu domeniul medical, spun ce stiu doar din experienta prorie :)
0
03-09-2015, ora 19:55
Ruby_Ruby23
Nu este medic/terapeut
Ruby_Ruby23
Mnemonica bine ai venit pe forum sunt fata care a fost cu tine in camera prima noapte te-ai operat in aceeaşi zi cu mine dupa ce am ieşit eu din operaţie ai intrat tu ma bucur ca esti bine eu nu mai am dureri am început sa dorm toată noaptea la sânul stâng am o vânătăile mai mare si e putin mai umflat decât stangul...însănătoşire grabnica
0
03-09-2015, ora 20:40
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Gia832, mie mi s-a dat voie abia dupa 3 luni cu o bustiera buna, dar mi-a fost frica sa alerg, am facut doar banda cu inclinatie mers si abdomene.La 6 luni am inceput kangoo, dar simteam un discomfort dupa, m-am rezumat doar la o zi de sport pe saptamana.Acum la 9 luni am inceput sala mai intens doar ca nu lucrez partea de sus:maini, spate.Fac si eu un apel la fetele mai vechi care fac sala, sa-mi scrie in privat, as avea cateva intrebari.
0
03-09-2015, ora 20:51
Ruby_Ruby23
Nu este medic/terapeut
Ruby_Ruby23
Fetelor cum schimb poza de la avatar???
0
03-09-2015, ora 21:01
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Ms alinaant..inseamna ca trb sa mai astp.eu vroiam oricum pt intretinere sa fac cevamiscare
0
03-09-2015, ora 21:27
Yes Yes
Nu este medic/terapeut
Yes Yes
Cum stati cu emoţiile fetele care se operează pe 7 sept?
Eu mai am puţin si mor. Si suntem in 3 sept... Pana atunci ce fac:)))))?
0
03-09-2015, ora 22:26
ana6
Nu este medic/terapeut
ana6
buna fetelor, am schimbat si eu poza la avatar, sper ca se vede.
ruby, stergi poza veche si incarci o poza noua, apoi salvezi.
0
03-09-2015, ora 23:32
mnemonica
Nu este medic/terapeut
mnemonica
Ruby_ruby23 ma bucur tare mult ca te gasesc pe aici. Uite ce mica-i lumea ;) imi pare bine ca te simti mai bine. Sanatate multa-multa in continuare si sa ne revenim repede si bine ;)
0
03-09-2015, ora 23:40
mnemonica
Nu este medic/terapeut
mnemonica
Gia 832 taaare mult ma intereseaza si pe mine acest aspect cu sportul. Deci, cetelor, daca stiti sau aflati ceva spuneti-ne si noua. Eu sunt o fire sportiva. Mereu am cochetat cu sportul iar de 2-3 ani mergeam de4-5 ori pe sapt la sala si-mi place enorm. Iar acum deja imi lipseste f mult. Stiu ca nu pot acum, dar macar sa stiu cand?
0
03-09-2015, ora 23:44
mnemonica
Nu este medic/terapeut
mnemonica
Duunika si eu tot ketonal forte am luat ca asa mi-a prescris si o singura data m-a durut maitare si mai mult timp si am luat o fiola de algocalmin si mi-a trecut imediat.
0
03-09-2015, ora 23:46
mnemonica
Nu este medic/terapeut
mnemonica
Hai ca incerc sa va pun si eu o poza ;)
0
03-09-2015, ora 23:53
mnemonica
Nu este medic/terapeut
mnemonica
Asa arata sanii mei dupa o saptamana
0
03-09-2015, ora 23:56
Ruby_Ruby23
Nu este medic/terapeut
Ruby_Ruby23
Mnemonica Iti doresc si eu foarte multe sanatate si sper sa be insanatosim mai repede te pup
0
04-09-2015, ora 06:35
ramy zozoo
Nu este medic/terapeut
ramy zozoo
Buna fetelor, eu am aproape 5 luni, fetele care sunt operate de 5 luni, cum va simtiti?
0
04-09-2015, ora 06:50
Dudunik
Nu este medic/terapeut
Dudunik
Ms karla..am luat si eu Tramadol prescris de medic 3 pe zi, ketonal si zenat dar aseara am avut dureri mari mi-am desfacut cum a sp doctorul bustiera un pic dar aveam impresia ca mi se duc intr-o parte sani si durerea in piept se accentuase asa ca am inchis bustiera la loc...imi e frica sa imi schimb si bustiera cu alta ca cea care o am miroase a betadine si am alta de rezerva da imi e frica sa o desfac...crezi ca se poate intampla ceva ?? Am încercat sa pun o poza da imi apare ca nu sa incarcat la profil.de vede la voi ?
0
04-09-2015, ora 06:57
Dudunik
Nu este medic/terapeut
Dudunik
Lotusflower ms...aseara mi- a luat mama de la farmacie un gel, , BARENBALSAM GEL TRADUS BALSAM DE URS :)) vad ca in seara asta am dormit mai binisor dar a trebuit da imi iau un Relaxirem aseara ptr ca deja eram prea stresata...dimineaţă e mai rau ca ma trezesc intelenita si merg si cocosata..azi sun medicul sa il intreb daca pot lua mydocalm.
0
04-09-2015, ora 07:18
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Nu are ce sa se intample Dudunik, poti schimba bustiera linistita. Asa eram si eu in primele zile :)
0
04-09-2015, ora 07:25
Dudunik
Nu este medic/terapeut
Dudunik
Offf karla sper sa treaca mai repede zilele astea ca nu mai suport sa merg cocosata si cu junghiuri...tu baie dupa cat timp ai facut ? Eu pana acuma pe sani doar cu servetele umede m-am sters atata dr medicul mi-a sp ca dupa 4 zile pot sa fac dus normal.dar eu culcata pe spate am senzatia ca pierd sani da din picioare nici nu vr sa ma gandeac...aseara cu bustiera deschisa 2 min am inceput sa plang ca ma speriasem ma gandeam sa nu mi se rupa operatia...azi la sanul stang unde e taietura observ ca e mai imflamat sper ca nu e nimic rau...si pe dedesupt zimt sani moi si deasupra tare..oare de ce ? La tine tot la fel?
0
04-09-2015, ora 10:27
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Dudunik, fa linistita dus, nu baie. Sa nu scufunzi cicatricile in apa. Eu la inceput nu am vrut sa le ud, de frica, dar a doua oara cand am facut dus deja eram linistita.
0
04-09-2015, ora 11:45
mnemonica
Nu este medic/terapeut
mnemonica
dudunika, eu am facut dus la o saptamana, cu apa caldutza si sapun de copii sau ceva cu ph ca de copii (asa mi-a zis dr). mi-am dat pansamentul jos si am facut dush normal. apoi m-am sters cu betadina si am pus pansament nou. ce bine a fost.deabea asteptam dushul ;)
ptr dureri mari, ti-am mai scris, am luat o fiola de algocalmin si mi-a luat durerea cu mana ;)
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 179517961797 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •