Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 178917901791 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
29-08-2015, ora 15:34
ana6
Nu este medic/terapeut
ana6
bustiera cat de tare v-ati strans-o?eu pana ieri o inchideam la prima inchizatoare dar am vazut ca mi larga deja sus si am mutat la mijloc.oare se poate ca ultumele 2 sa le las incheiate tot la primul ca ma cam strange jos?
0
29-08-2015, ora 16:58
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
depinde cat de comod iti e, eu am trecut treptat de la primul rand in primele zile, apoi la al doilea, si din a doua sapt sunt la ultimul. Depinde de ritmul tau, de cum ti se retrage edemul...
0
29-08-2015, ora 17:13
RaluVaa
Nu este medic/terapeut
RaluVaa
Bunaa fetelor.sunt raluca, 23 de ani peste cateva zile, 2 copii, in total cam 3 ani jumatate de alaptat...iar sanii mei arata...cam nu arata deloc...am ramas aprope fara. Asa ca sunt hotarata sa imi fac o marire de sani.intrebarea mea este urmatoarea :sunt pe aici mamici care ati alaptat si apoi ati optat penteu implants mamar? Daca da, cat timp ati asteptat? Mentionez ca am o luna de cand am intarcat. Sunt programata din 2 in 2 saptamani la dna doctor sidonia Susanu, din iasi, sa ma vada. Ceva pareri despre dna doctor? Urmaresc de mult acest forum si nu prea am vazut nimic despre dumneaei.orice raspuns este bine venit si felicitari celor care au trecut cu bine de operatie si rezultatul le este satisfacator.
0
29-08-2015, ora 17:14
RaluVaa
Nu este medic/terapeut
RaluVaa
Scuzati gramatica :)))e din cauza autocorectarii de pe tel :D
0
29-08-2015, ora 19:39
Reeaanelis
Nu este medic/terapeut
Reeaanelis
Buna fetelor, am 2 sapt de la operatie si simt la sanul drept niste intepaturi/arsuri care nu ma lasa nici macar sa dorm. Este normal? A patit cineva asa ceva ? Am si impresia ca sanul a luat-o putin intr-o parte fata de celalalt...
0
29-08-2015, ora 20:08
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Da este normal, sunt nervi...dreptul se aseaza mult mai repede fata de stangul, bineinteles daca esti dreptace.Stangul o sa fie ft.intarziat.
0
29-08-2015, ora 20:32
Lorelia08
Nu este medic/terapeut
Lorelia08
Nu cred ca e regula, de exemplu eu sunt stângace si la mine stângul se vindeca mai greu decât dreptul.
0
29-08-2015, ora 20:33
Reeaanelis
Nu este medic/terapeut
Reeaanelis
Eu la dreptul am toate simtomele astea si desi sunt dreptace am impresia ca stangul s-a asezat deja...:(
0
29-08-2015, ora 21:04
runi
Nu este medic/terapeut
runi
Si eu sunt stangace si tot cu stangul am avut probleme.
0
29-08-2015, ora 21:24
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Pfff, pana la 6 luni se tot aseaza...
0
29-08-2015, ora 21:26
Yes Yes
Nu este medic/terapeut
Yes Yes
Fetele de pe 7 sept ce mărimi va puneţi si ce înălţime aveţi?
0
29-08-2015, ora 21:46
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Sanul de pe partea mainii folosite mai des, se va aseza mai greu. Musculatura e mai puternica. Insa asa cum spunea si Alina, pana la 6 luni mai avem :)
0
29-08-2015, ora 21:53
elly15
Nu este medic/terapeut
elly15
Luni am programare pentru a stabili marimea.Am 1 55 inaltime, 42 kg, sani deloc.la prima consultatie mi a recomandat anatomic 340sau390 si rotund 345 sau 370 nu stiu la care sa ma decid, eu as prefera rotund pt ca este mai plin in partea de sus
0
29-08-2015, ora 22:27
Yes Yes
Nu este medic/terapeut
Yes Yes
Eu 1.73 înălţimea. Mi a spus ca după măsurători.. Cam 330-370.. Eu ma gândeam la 400cc. Anatomic. Mie sincer mi se pare mult mai ok anatomic. Consultaţia la Dr. Grecu a fost super pentru ca am înţeles foarte multe lucruri. Pana acum pentru consultaţie il recomand 100%. Aştept rezultatul sa vedem cât la suta il recomand si pentru operaţie. Merg luni la analize. Număr zilele.
0
29-08-2015, ora 22:58
Glencora1
Nu este medic/terapeut
Glencora1
Raluca, eu am facut implant dupa alaptare (o bucata baiat alaptat pana la 1an si 10luni). Trebuie sa astepti 6luni si desi iti pare mult acum pt sanatatea ta te sfatuiesc sa le astepti. Nu e vorba de cum se retrage glanda mamara ca stiu ca mare lucru nu mai e de ea si probabil nu se va mai retrage deloc, dar pe canale este inca lapte si pt a evita orice complicatie asteapta timpul recomandat. Despre dna dr nu iti pot spune nimic, eu nu am auzit de ea.
0
29-08-2015, ora 23:29
RaluVaa
Nu este medic/terapeut
RaluVaa
Ms glencora
0
30-08-2015, ora 00:38
tina87
Nu este medic/terapeut
tina87
Buna fetele!Puteti sa imi dati si mie ceva detalii despre Dr.Lucian Popa din Iasi. Apreciez orice informatie sau sfat
0
30-08-2015, ora 09:41
meggi
Nu este medic/terapeut
meggi
Buna am rugamintea la voi poate cineva sa imi spuna cat ajunge la la dr Sorin nae un implant mamar rotunnd mentor. rog mult. ms
0
30-08-2015, ora 09:50
meggi
Nu este medic/terapeut
meggi
Un sfat pt fetele care sunt in cautarea unui medic...feriti va de Marek valcu. M am operat prima oara la el in anul 2000 un implant cu ser fiziologic pe aceea vreme.o poveste lunga.care nu e tocmai frumoasa. anul trecut prietena mea a mers la el nestiind cine m a operat pe mine (si a reparat burtica) ia ramas in partea stanga ceva neestetic de la cum a fost cusuta si ia spus ca daca isi face sanii o sa repare si acolo ca tot o sa aibe anestezie generala. si multe prea multe persoane pe care le am cunoscut dezamagite total sau mutilate..mare grija si informati va f bine inainte de a face acest pas..
0
30-08-2015, ora 16:04
Yes Yes
Nu este medic/terapeut
Yes Yes
Meggi, prima data mi am facut programare la consultaţie la Marek si am anulat o după ce m am documentat si mai bine si am citit si forumul cap coada. Mi am anulat consultaţia la el. Si nu sfătuiesc nici o fata sa meargă la el sau Kasem. Nu reclamele lor contează, ci profesionalismul! Este vorba de noi pana la urma. Noi contam la operaţie, nu ei. Am primit informaţii grozave de la doctorul la care ma operez. Abia aştept 7 Septembrie si sper sa fiu de folos după operaţie, cu informaţii, fetelor care urmează sa facă intervenţia.
0
30-08-2015, ora 20:50
Dudunik
Nu este medic/terapeut
Dudunik
Salutare tuturor fetelor aveti frumoase rezultate...si eu Marti ma operez si am mari emotii..vroiam sa intreb fetele care sunteti operate la dl Marius Popescu cand va-ti operat ati dat ceva si la asistente...suna cam urat intrebarea dar cum stiu ca asa funcţionează la noi vroiam da stiu..voi ce ati avut în ziua operatiei la voi ?? Ca eu va trebui sa raman o seara internata
0
30-08-2015, ora 21:31
Lorelia08
Nu este medic/terapeut
Lorelia08
Fetele care au lifting+implant in cat timp s-au închis operatia ?
0
30-08-2015, ora 21:36
Lorelia08
Nu este medic/terapeut
Lorelia08
Cat de des trebuie sa dau cicatricile cu crema ?
0
30-08-2015, ora 21:58
runi
Nu este medic/terapeut
runi
Lorelia08. Eu am avut implant cu lifting. Taieturile se inchid repede, problema e ca daca cictricea este mai lata, o sa ramana rosie luni bune, chiar mai mult de un an. Eu am avut probleme cu cicatricile ca erau foarte vizibile si dupa 11 luni de zile. Acum doua saptamani m-am reoperat si mi-am scos si cicatricile, iar diferenta este mare.Acum am niste tăieturi foarte subtiri.
0
30-08-2015, ora 22:02
Lorelia08
Nu este medic/terapeut
Lorelia08
Eu am aproape 3 sap de la operatie, Acu au început sa se închidă operatia, dar arata asa mari cicatricile 😱
0
30-08-2015, ora 22:06
runi
Nu este medic/terapeut
runi
Lorelia08. Se zice ca conteaza cum te cicatrizezi tu. Dar parerea mea e alta, in primul rand este mana medicului cum coase sutura si apoi depinde de corpul tau si de tine cum le ingrijesti. Eu acum folosesc crema contractubex si benzi de silicon. La lifting te-as sfatui sa iti cumperi si tu benzi de silicon.
0
30-08-2015, ora 22:10
Lorelia08
Nu este medic/terapeut
Lorelia08
O sa merg si eu sa imi scot cicatricile la vara cand ma întorc in tara, ca mie si Acu mi se par imense cicatricile
0
30-08-2015, ora 22:11
Lorelia08
Nu este medic/terapeut
Lorelia08
De unde pot cumpara benzile de Silicon ?
Ca eu sunt din sv si am căutat tot oraşul astfel de plasturi si nu am găsit :(
0
30-08-2015, ora 22:11
runi
Nu este medic/terapeut
runi
Lorelia08 daca ele sunt mari de la inceput mari vor si ramane doar ca isi vor schimba culoarea. E bine totusi ca ca se pot corecta. Eu le-am scos direct(le-a taiat pe cele vechi si a cusut inapoi), nu am vrut sa ma lalai cu terapii cu laser sau alte minuni pe motiv ca ele tot mari si late raman doar ca mai estompate.Scoaterea lor e cea mai buna solutie.
0
30-08-2015, ora 22:13
runi
Nu este medic/terapeut
runi
Benzile de silicon le poti gasi pe net, sau incearca la doctorul care te-a operat.poate au ei sau pot comanda ei.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 178917901791 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •