Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 177117721773 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
04-08-2015, ora 08:54
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Lotusflower, bafta, o sa veZi, totul o sa fie bine!
0
04-08-2015, ora 09:06
baghera1987
Nu este medic/terapeut
baghera1987
@ioana_andra10, eu am 370 allergan ultra high profile.

Am plecat de la 75B buretat...aveam mai nimic.
Am ajuns la 75D.

Par sus pt ca si ai mei naturali erau f sus si pt ca inaltimea mea era de 10, 5 pana la clavicula, iar implantul are inaltine 12.5.

A fost un pic fortat in sus.

Eu am 1.60 si par mai mari la mine decat ar parea la o fata de 1.70.

Toti prietenii imi spun ca e f mare diferenta fata de cum eram inainte si ca mergeau o idee mai mici.
Am aproape o luna.
Sunt tot f sus si nu au mai scazut. Nu cred ca mai scad prea tare.
0
04-08-2015, ora 09:48
shakiramiki
Nu este medic/terapeut
shakiramiki
Lotusflouer bafta, va trece cu bine totul iar apoi o sa te bucuri de ei. Sani frumosi tuturor, noi santem alaturi de tine
0
04-08-2015, ora 11:48
Dudunik
Nu este medic/terapeut
Dudunik
Bagheara1987 mie imi plac mai mult cei rotunzi de asta vreau sa optez ptr acest implant dar la marime sunt total nemulţumită de cat a sp domnul doctor
0
04-08-2015, ora 12:46
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Sânii încep sa se aseze după o luna, deci nu au forma finala acum, sau nu mai scad, , , , abia spre 6 luni se poate zice ca s au Aşezat si nu se mai modifica, eu acum nu mai vad o mărime mare 375cc când sunt inflamaţi la început da, acum sunt medii, , , , fetele care vor sâni mari si va intra optati pentru o dimensiune peste 400. Depinde foarte mult de dimensiunea toracelui cu cat eşti mai mica in torace sânii vor părea mai mari. La torace de 74, sânii de 375 cc sunt medii!
0
04-08-2015, ora 12:47
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Sa nu uitam sânii văzuti in poze par mult mai mari decât real!
0
04-08-2015, ora 12:49
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
By the way, , , acum 2 luni la ora asta eram in operaţie! Mulţumesc ca sunt foarte bine la 2 luni si va doresc tuturor sa va recuperati rapid, sa va bucurati de ei!
0
04-08-2015, ora 17:24
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
BUna Lotusflower?

Cum te simti?cum a decurs totul? esti multumita de noii sani?:* :)
0
04-08-2015, ora 17:26
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna fetelor?

Aveti idee cat timp tre sa purtam non-stop bustiera? adica mai avem voie sa stam si fara ea?dak da dupa cat timp? eu uneori ma simt sufocata si simt nevoia sa stau cateva minute macar fara ea...

Mersi!
:*
0
04-08-2015, ora 17:58
Glencora1
Nu este medic/terapeut
Glencora1
Wanna...mi mi-a fost recomandata macar 3luni zi-noapte, dar poti sta fara ea o data la cateva zile cand o speli. Si o sa stai fara ea la dus. Te obisnuiesti cu bustiera si nu o sa te mai simti sufocata. Pe mine nu ma deranjeaza, aia de o folosesc la sala e mult mai stransa decat asta.
0
04-08-2015, ora 18:36
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna glencora,

Am si una de schimb oricum...ma refeream daca este gresit sa o dau jos cateva mminute prin casa pe zi...nu sa nu o folosesc o zi intreaga...app cand ai reinceput sala dupa operatie?

Ms! :*
0
04-08-2015, ora 18:57
criistyna
Nu este medic/terapeut
criistyna
Wanna eu dupa o saptamana stateam cateva minute fara ea, sincer eu m am simtit mai bine fara bustiera, iar la 1 luna jumate cand am fost la control am fost fara bustiera si dl dr a zis ca dupa 2 luni pot renunta definitiv la ea. Depinde insa foarte mult cum te simti tu.
0
04-08-2015, ora 20:24
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Wanna dacă te strânge bustiera punea o mai slaba, in cazul in care o ai prinsă la mijloc! E prea curând sa stai fără ea, mie doctorul mi a zis aibă după 1 luna sa încep câteva ore pe zi sa stau fără ea. Acum te strânge ca sunt inflamaţi sânii, si ai Senzaţia ca te sufoci, dar e mai ok sa respecţi indicatiile, lărgeşte bustiera chiar si de la mos si baba de pe umăr, ai obs ca si de acolo se pot largi. O sa te simţi mai bine.
0
05-08-2015, ora 00:08
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Buna fetele, multumesc pt incurajari si sustinere, acum sunt bine, durerile sunt sacaitoare dar suportabile. In schimb am varsat mult, ameteli. Am reusit sa ma ridic singura din pat, cu durere, dar am reusit.
Noapte buna va doresc sunteti the best !
0
05-08-2015, ora 01:13
ella1990
Nu este medic/terapeut
ella1990
Cum pot sa citesc mesajele private
0
05-08-2015, ora 01:54
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Ella1990, in coltul din dreapta sus e o casuta verde, acolo dai click pe "modificati profilul dvs." si la profil, unde ai si poza, iti apar mesajele tale private, cate comentarii ai dat si cate subiecte ai postat.
0
05-08-2015, ora 12:51
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
@ella1990 ai un rezultat fff frumos, micuţi şi un aspect f natural, îmi plac super mult. SA te bucuri de noii sani! :D Cine te-a operat şi ce implante ai?
0
05-08-2015, ora 13:26
Glencora1
Nu este medic/terapeut
Glencora1
Wanna...nu am reinceput sala inca. Astept sa treaca 6luni sa reincep cum trebuie. Pana atunci o sa o iau usor cu bicicleta stationara, apoi exercitii usoare care implica decat picioarele. Oricum am inteles ca greutati ca pana acum nu mai pot sa ridic asa ca o sa ma rezum la ce se poate. Eu am niste bustiere highsupport pe care abia le bag pe mine asa de puternic e materialul.
0
05-08-2015, ora 15:17
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Buna fetelor!! Am si eu o intrebare, cunoasteti pe cineva operata la dl Profesor Ioan Lascar?? As vrea si eu mai multe detalii, am tot cautat poze cu exemple ale dansului insa nu prea am gasit...este un medic fff bun si am inteles ca dansul a fost si profesorul dl dr Totir si a dl dr Zamfirescu insa nu aud pe nimeni operat la dansul...intr adevar operatia ajunge undeva la 6000 euro...daca cunoasteti poate imi puteti da niste detalii...va multumesc
0
05-08-2015, ora 17:15
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
@Ralukiss23 Esti sigura ca domnul dr. Lascar inca mai opereaza? Daca te uiti pe site, ofera doar consultatii... Nu am auzit pe nimeni de pe forum operata de dansul si citesc forumul de mai bine de un an...
0
05-08-2015, ora 17:33
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
Buna fetele. Maine fac 3 saptamani de la operatie...sunt bine, nu mai am dureri de spate, dar inca ii simt foarte tari, mai ales dimineata si cand merg prin caldura. Am observat azi, pe mameloane, mici umflaturi care dor la atingere...a mai patit cineva?(am la ambii sani, dar doar la stangul simt ca ma deranjeaza cand ating) va pup
0
05-08-2015, ora 18:24
ioana_andra10
Nu este medic/terapeut
ioana_andra10
E adevarat ca la Bucuresti/bacau la Dr Stan te recuperezi dupa 24 h, am citit ca poti sa-ti ridici si bratele, poti face aporape de toate fara sport?!! Ati fost careva operate la dansul?
Eu am programare sapt viitoare La Artis3 in Cluj dar acuma ca vad ca te poti recupera asa usor altfel nu stiu ce sa mai fac.
0
05-08-2015, ora 18:49
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna Lotusflower,

felicitari !...ti au iesit super...si eu am vomitat foarte tare...pana si apa vomitam dar o sa ti treaca f repede...esti multumita de marime? :*
0
05-08-2015, ora 19:21
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
@ioana_andra10 Normal ca nu e adevărat lol În primul rand recuperarea depinde de la persoana la persoana, unele fete se ridica singura încă din prima zi, iar altele după o săptămână chiar dacă sunt operate de acelaşi doctor. Deasemenea, chiar dacă te simţi în stare sa ridici mâinile sau sa cari greutăţi, nu ai voie în primele 3 săptămâni cel puţin. Întreabă -l toate neclarităţile şi curiozităţile care le ai pe dr la consult. Succes şi curaj! Sper sa ai parte de o recuperare uşoară dacă te hotarasti sa mergi mai departe. xx
0
05-08-2015, ora 19:24
ioana_andra10
Nu este medic/terapeut
ioana_andra10
Este vreuna dintre voi care a mers la servici dupa o sapt? E posibil?
0
05-08-2015, ora 19:29
ioana_andra10
Nu este medic/terapeut
ioana_andra10
@glow 19,
Ideea e ca am auzit ca el a descoperit de jumatate de an o noua tehnica care cica te ajuta sa te recuperezi in cateva zile, foloseste o tehnica diferita fata de ceea clasica. Ma incanta ideea sa ma recuperez repede nu in luni de zile dar Dr Stan e la Bucuresti, si am inteles ca e full ocupat si nu ff sociabil + scump. Dar ar merita daca ar iesi bine si as scapa de tot chinul in 3 zile. Nu am intalnit inca o fata care sa fii facut operatia cu noua tehnica si nu stiu cat e de adevarata
0
05-08-2015, ora 19:53
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
@ioana_andra10 Ma indoiesc serios de existenta acestei noi metode, cred ca face parte din categoria "implante personalizate" cum zicea un alt dr ca ofera. Cel mai bine ar fi sa mergi la Dr-ul Stan la consultatie sa vezi ce impresie iti lasa ca si dr. Sincer, daca ar fi existat aceasta noua metoda de o jumatate de an, deja ar fi fost zeci de fete operate asa...

Referitor de munca, depinde de job-ul care il ai (daca implica activitati fizice) si de cat de repede te recuperezi. Eu m-am intors la birou dupa 2 saptamani, dar cred ca as fi fost in stare si dupa o saptamana, desi as fi fost paranoica si as fi rugat colegii sa imi deschida pana si usa hehe. Personal, eu nu as fi mers la birou dupa o saptamana, nu stii cum te smucesti o data din greseala si nu se merita sa strici totul si sa te chinui pentru o saptamana in plus de concediu. Daca nu iti poti lua concediu acum, mai amana putin operatia. :)
0
05-08-2015, ora 20:11
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Buna wanna, azi am fost mai bine, am reusit sa si manac cate ceva. Durerile sunt la limita suportabilului, mai cu seama la mobiliizare, insa pe mine ma doare mai tare stomacul si spatele.
Sunt multumita de marime, oricum eu am fost conditionata de capacitatea sanului mic, care era si deformat...in fine, sunt multumita. Abia astept sa treaca zilele si sa mi reintru in normal cat de cat.
0
05-08-2015, ora 20:19
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Apropos de recuperarea in 24 de ore...sunt cam sceptica, iau exemplul meu, care mi a fost atat de rau de la anestezie...
Dar de externat majoritatea se externeaza a doua zi, cred ca recuperarea tine de fiecare in parte, nu poti anticipa la fix.
0
05-08-2015, ora 22:44
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
Super rezultat Lotus.. sa ii stapanesti sanatoasa

Eu vineri fac 3 saptamani postoperatorii..ma simt bine..sunt mult mai relaxata de cand am fost la consultatie dar mam saturat de dormitul pe spate... sper sa treaca cat mai repede timpul si sa se mai aseze pentru ca simt ca pielea inca nu sa lasat de tot si ink preseaza implantul plus ca intre sani inca mai sunt putin umflata..
Recuperare usoara fetele operate recent..:*
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 177117721773 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •