Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 176917701771 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
29-07-2015, ora 22:10
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Wanna ce faci eşti ok? Sper ca totul a decurs bine!
0
29-07-2015, ora 22:37
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Ella, cam asa am fost si eu pe la 2 saptamani. Ma durea cel stang, il simteam intarit, dar dupa cateva zile si-a revenit. Acum din nou e la fel de vre-o 3 zile il simt cum se intareste cand merg si parca simt ceva ca se mista in interior, exact ca si in sapt 2. Atunci am crezut ca a trecut dar vad ca din nou a inceput. Sapt viitoare merg si eu la consultatie.
0
29-07-2015, ora 22:53
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
Multumesc bela.. mam mai linistit si nu prea.. acum stau in pat..dar tot abia aştept sa ma duc maine la consultatie..ma cam sperie orice chestie care se intampla cu sanii.. iar durerea asta chiar ma speriat..
0
30-07-2015, ora 00:59
shakiramiki
Nu este medic/terapeut
shakiramiki
Multumesc mult chanell si karla81, sa va bucurati si voi de ai vostri si toste fetele, va pup si va Multumesc pt toate raspunsurile c'è mi Lea-ti dat
0
30-07-2015, ora 01:40
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Am si eu o nelămurire putem lua anticoncepţionale dupa operatie? 😁
0
30-07-2015, ora 03:28
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Ella1Ella, daca te doare sanul stang nu este nimic, de obicei sanul stang este ft."intarziat".Nu este normal sa te doara mai tare ca in prima zi, si acea strangere a sanilor de interior...sunt simptome de contractura capsulara, dar Doamne fereste sa fie asa ceva.Sa ii spui absolut toate simptomele doctorului tau si sa ne anunti si pe noi!
0
30-07-2015, ora 08:17
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
@ Serena eu am inceput anticoncepţionalele.. si doctorul mia spus ca nu trebuia sa le opresc...
@ Alina sper sa nu fie nimic grav.. aseara am luat un ketonal si mia mai trecut..sper sa fie doar din cauza ca am stat in picioare..am gatit..ca dupa ce am scris pe forum a inceput sa ma doara si cel dept si la fel parca ma strangea ceva..sper sa fie totul bn.. o sa spun tot la doctor si revin cu vesti dupa..
0
30-07-2015, ora 11:29
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
BUna fetelor,

Chanell :* Am ajuns acasa putin mai devreme si sunt ok...mi am pus 350 profil mediu si sunt multumita de marime...dr doctor si personalul clinicii de nota 10. Am o intrebare: la voi s-a vazut forma sanului natural peste implant initial?eu avand sanul gen para putin tuguiat...oare se va uniformiza cu timpul???
0
30-07-2015, ora 12:59
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Felicitari wanna:), ai scapat!!! Sa ai recuperare usoara, sa ne tii la curent cum te simti:)
Eu am putin, pana marti.
0
30-07-2015, ora 14:39
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Buna fetelor, voi dupa cat timp ati putut sa dormiti pe partee?eu am o luna si o sapt si m am sayurat sa dorm cu fata in sus, eu inainte de op numai parte dormeam
0
30-07-2015, ora 14:42
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Mulţumesc 😘
0
30-07-2015, ora 19:46
harapalb
Nu este medic/terapeut
harapalb
:)
0
30-07-2015, ora 19:52
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Gia..eu dorm pe o parte de la 5 saptamâni normal este dupa 6 dar am întrebat doctorul si a spus k pot sa dorm câte putin ma deranjează putin simt ceva k ma tine dar e Ok.daca simţi k nu poti sa stai pe o parte eu zic sa mai aştepţi.dar daca nu simţi disconfort poti sa dormi.
0
30-07-2015, ora 22:01
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Wanna va lua forma sânului natural in timp, dacă forma e rotundă si implantul anatomic va arată ca unul rotund. Mie mi s a spus ca e ok ambele si rotund si anatomic, si am ales sa fie rotund, sa am plină si partea de sus. Èši am spus fără nicio grija, eşti pe mâine bune! Pup, sa te simţi bine, sa te bucurii de ei!
0
30-07-2015, ora 22:11
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Gia832 pe lateral fără nicio problema se doare după 6 saptamâni!
0
30-07-2015, ora 22:18
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Ms fetelor...n am vrut sa mai deranjez medicul cu toate mizilicurile...
0
30-07-2015, ora 23:42
baghera1987
Nu este medic/terapeut
baghera1987
@Ella, si eu am avut ceva de genul dupa 2 saptamani aprox. Doar ca la dreptul.
Eu fiind stangace si folosind mai putin mana dreapta, se drena mai greu.

In primele zile nu simti dureri pt ca esti pe calmante !

Contractura capsulara nu apare acum, ci dupa cateva luni am inteles.
Suna.ti dr daca te simti nesigura.


Eu l.am sunat de 3 ori in 3 sapt.

O data sa.l intreb de pastile cum sa le iau ca mi se pareau prea tari.
O data ca imi supura cicatricea la dreptul dupa ce am fost la control si mi.a dat jos plasturii si o data sa.l intreb de ce nu pot sa conduc dupa 2 sapt 😂


Am incercat sa ma linistesc inainte de toate, am vb cu voi si am avut si suport moral din partea altui dr si am reusit sa trec cu bine de primele sapt grele.


Maine fac 3 sapt. Dupa 17 zile aproximativ mi s.a parut ziua de click in care am inceput sa ma simt normala.

Mai am o mica presiune cand ma aplec si o jena cand ma rotesc din trunchi.


Nu am ridicat inca mainile sus. Imi e cam frica... 😕

Nu am mai incercat sa conduc. Am probat acum cateva zile schimbatorul si eram aprooooape pregatita sa trec la cārmă 😂, dar din motive de siguranta voi calca acceleratia doar la o luna.


Va pup si aveti grija de voi😘
0
31-07-2015, ora 10:16
vivicutzz
Nu este medic/terapeut
vivicutzz
Buna! Vreau sa imi fac mastopexie (fara implant, am deja cupa C si nu vreau mai mult) pt ptoza mamara grad I. Imi puteti recomanda un chirurg bun pt problema mea? M-am tot uitat pe poze si nu reusesc sa ma decid. Ezit intre dr Ionescu, dr Totir si dr Grecu. Multumesc!
0
31-07-2015, ora 11:34
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
@ Baghera am fost ieri la doctor si mia spus ca e totul bine.. in schimb ma chinuit si a ras putin de mine ca ink nu ma ridic singura din pat si ma pus intrun salon sa ma ridic de fata cu el singura..am putut dar mie imi era si frik..daca simteam ceva ciudat la san stateam linistita..dar mia spus ca e totul bine ma refac bine... abia astept si eu sa nu mai simt incomoditatea asta si sa fie totul bine.. multumesc pt sfaturi fetele..
0
31-07-2015, ora 11:46
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
Si mia mai spus ca pielea mea inca "sugruma" siliconul si par inca mici si inca nu se vede ca am 430.. trebuie sa mai astept ca 430 a intrat cu forta la mn cum nu aveam sani deloc.. nu stiu daca se vede poza de la profil dar este un colaj si o poza e cu sanii carei aveam sau care nu ii aveam inainte de operatie :))
0
31-07-2015, ora 15:55
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
@Ella1Ella Stai linistita, sanii o sa para mult mai mari dupa ce se relaxeaza muschii si fac loc implantului. Eu la app o luna de la operatie aveam 32 C sau 34 B, iar acum (la 4 luni) am 32 D sau 34 C :). Stiu ca se zicea pe forum ca scad mult sanii dupa operatie, dar, din experienta, pot spune ca nu este asa. Intr-adevar se desumfla in partea de sus si intre sani, dar iau o forma mai naturala si se 'maresc', deoarece, cum am mentionat mai sus, se relaxeaza muschii si nu mai apasa protezele. ;)
0
31-07-2015, ora 16:37
Dudunik
Nu este medic/terapeut
Dudunik
Fetelor am foat si eu la consultatie la domnul Marius Popescu dar sunt un pic dezamagita caci a spus ca mai mult de 350 nu imi pune la un implant rotund high profile ca am toracele mic si la 1, 65 si 51 kg e cel mai bine de asemenea mi-a spus ca sanul meu natural e de 200ml...dar mie mi sau parut cam mici...am vorbit si despre 375 dar asta mi-a spus ca inseamna ca o sa imi iasa un pic sani in lateral si taietura se va vedea pe abdomen un pic nu va pica in santul mamar..mi-a mai spus si de 350 ultra high profile dar cica vin tuguiate in fata.deci nu stiu ce sa fac, inca nu sunt decisa si operaţia o am pe 1 septembrie... fetele care sunt operate care e diferenta la ultra high profile si hihg profile implanturi rotunde?
0
31-07-2015, ora 18:08
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna Dudunik,

Eu zic sa ai incredere in dl Popescu care este un adevarat profesionist si se gandeste mai inainte la sanatatea noastra si iti explica clar ce e ok pt tine...dansul din cate stiu nu pune cat doresc pacietele ci cat considera dansul ca intra maxim pentru un rezultat ok...gandeste te ca eu mi am pus 350 profil mediu la 1.65 si 60 kg si sunt mult mai lata in torace decat tine si cu toate astea mi se par mari...eu zic sa mergi p mana dansului si nu ti va parea rau...eu am vrut initial 330 insa l am lasat pe dansul sa decida marime in momentului implantului...o sa mai lasa sa treaca cateva zile ca sunt operata pe 29 si o sa pun foto si o sa ti dai seama atunci...
0
31-07-2015, ora 19:48
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Dudunik, tu vrei rotund sau asa ti-a recomandat medicul? La 350 rotund high profile diametrul este de 11, 7 cm si proiectia doar 4.9 cm. La fel de bine ii poti spune ca vrei anatomic 380cc Tall Height High Projection, modelul CPG™ 333 (tot mentor) care are latime 11, 5cm, inaltime 12cm si proiectie 5, 8cm. Poate o sa fie de acord, asa am procedat eu, mie imi intrau decat 260cc si m-am uitat in tabelul Mentor ce s-ar mai putea potrivi la latimea sanului meu si am gasit acest model mai ingust dar cu proiectie mai mare iar medicul a fost de acord cu propunerea mea de 290cc...incearca si tu, n-ai ce pierde, dimpotriva mai castigi 30cc si inca 1 cm proiectie fara sa depasesti latimea sanului tau...
0
31-07-2015, ora 23:23
baghera1987
Nu este medic/terapeut
baghera1987
@Dudunik, de ce vrei neaparat rotunde?!

Anatomicele au proiectie mult mai mare.
Eu am 370 proiectie 6, ultra high profile.
Si imi vin destul de sus. Sunt chiar plini sus desi sunt anatomici.
Poate e profilul de vina sau faptul ca si ai mei naturali erau destul de sus.

Mai cere o parere pt linistea ta.
Si incearca anatomici.
0
01-08-2015, ora 05:58
c.alexa
Nu este medic/terapeut
c.alexa
Fetele care s au operat la Totir, va rog sa mi spuneti si mie daca in cei 2800/3000€ sunt incluse si analizele? Cand se fac analizele? Se fac tot la clinica unde te opereaza?

Btw, foarte frumoase rezultate aveti, abia astept sa fac si eu pasul cel mare. Cel mai teama imi este de pozitionarea ulterioara a sfarcurilor (am un san mai mare si unul mai mic vizibil )... stiu ca mi va pune diferenta de cc pt a mi le egala, dar nu pot scapa de frica asta (am vazut la o prietena si... :( )


Va puuup si refacere usoara!!!!!
0
01-08-2015, ora 08:50
LexTeodora
Nu este medic/terapeut
LexTeodora
c.alexa, dupa ce mergi la control, sunt curioasa daca ti tie iti propune un implant rotund si unulk anatomic, ca si mie :))) eram ferm convinsa ca ma voi opera la Totir, dar m'am lipsit, si eu am diferenta intre sani...dar parca nici sa stau cu un implant de un fel si altul altfel nu vreau..., am zis sa mai incerc si la alti medici... :)
0
01-08-2015, ora 08:53
Esdi
Nu este medic/terapeut
Esdi
C.alexa, da analizele le faci la clinica unde te operezi (la mine Asa a fost) si sunt incluse in pretul operatiei, eu le-am facut in ziua operatiei, dimineata! BAFTA multa, sa iti iasa niste sani Asa cum iti doresti! Xx
0
02-08-2015, ora 02:28
c.alexa
Nu este medic/terapeut
c.alexa
@Lexteodora, nu am mai auzit pana acum si tot citesc de aproximativ 1an legat de implanturi, decat ca iti pune diferenta de cc ceea ce este si normal pana la urma ca sa le poata egala, dar te cred pe cuvant. Cu siguranta nu voi accepta, desi sper sa nu vina cu propunerea asta. Nu l ai intrebat daca ar merge totusi sa iti puna la ambii sani implant rotund? Iti multumesc mult pentru raspuns.

@esdi ai niste sani minunati, iti multumesc de raspuns! Banuiesc ca nu se va schimba prea curand politica clinicii, plus ca mi se pare foarte practic asa. Ai avut glanda inainte?

Va puup fetelor !
0
02-08-2015, ora 03:26
LexTeodora
Nu este medic/terapeut
LexTeodora
sincer, n am mai apucat sa intreb nimic, ca mi-am luat soc... m as mai duce o data sa vbesc cu el... dar..nush ce sa zic :)
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 176917701771 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •