Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 176817691770 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
28-07-2015, ora 13:16
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Iti urez succes, si sa vii cu vesti bune:)
Nu pui nimic in plus, platesti consultatia si atat. Daca vei alege sa te operezi cu dna dr(am inteles ca e vb de o doamna dr?) poate nici nu te va taxa la consultatie, poate va intra in pretul operatiei. In cazul meu asa este, nu am platit nimic la cele doua consultatii si nici la cele postoperatorii nu voi plati.
0
28-07-2015, ora 13:37
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna,

Ma operez la dl Marius Popescu, pana acum nu am platit nicio consulatie... eu ma refeream daca ati dat ceva in plus peste costul total al operatiei, sa va asigurati ca isi va da tot interesul sa iasa cat se poate de ok..

Mersi!
0
28-07-2015, ora 13:43
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Aaa, scuze te am confundat cu wanda:), iarta ma:)))! Caldura mare mon cher:)))
Nu cred ca mai trebuie ceva in plus, oricum ei au profit destul de consistent la fiecare interventie. Cum te face sa te simti tu mai ok, si cat dispui de banuti! Nu mi imaginez ca in timpul operatiei va sta cu gandul la plic, ci cum sa iasa mai bine, cel putin asta cred si sper ;)
0
28-07-2015, ora 13:51
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
nu-i problema :))) nu stiu cum sa fac sincer, ca am emotii mari...de cateva nopti nu reusesc nici sa dorm...am sanii cam la fel de mari ca ai tai LotusFlower doar k nu sunt asimetrici si ma gandesc ce sa aleg intre 330 si 350 profil mediu antomic...eu vreau ceva finut sa nu fie prea mare...si numai la asta ma gandesc :))
0
28-07-2015, ora 14:17
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
wanna eu am platit consultatia inainte de operatie 100 de lei. Acum e gratis? Bafta multa la operatie, referitor la marime alegerea iti apartine, dar daca vrei finut si la ce material ai deja, adica nu pleci de la 0, parerea mea ca 330 e suficient.
0
28-07-2015, ora 14:34
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Mie mi a spus ca nu mi s ar potrivi anatomice, ca sunt deja un pic lasati ( deh, sarcina, alaptare, slabit, ingrasat, iar slabit, varsta-am 37 de ani totusi :) )
Mi a recomandat rotund cu profil inalt, pt a avea volum in partea de sus. Marimea insa eu cred ca vei fi ok cu ambele variante, vor fi de bun simt :)
0
28-07-2015, ora 14:43
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Karla, ai niste sani superbi, stii cu ce ii asociez? Cu sanii manechinelor din vitrine.mi se par perfecti, forma, marime...sa te bucuri de ei :)
Una peste alta, sunt asa de bucuroasa ca am dat de voi aici, e atat de importanta sustinerea asta, empatia, sinceritatea, faptul ca avem curaj sa ne aratam sanii ( chiar daca sub anonimat), cand lucrul asta e atat de...vulnerabil, si o facem pt a ne sustine, mi se pare minunat ! Ce sa fac sunt emotiile...:) peste fix o sapt pr vremea asta...
0
28-07-2015, ora 15:11
Glencora1
Nu este medic/terapeut
Glencora1
Wanna, operatia nu costa 2lei, nici nu e decontata de asigurarile sociale asa ca nu cred ca este necesar sa dai ceva peste. Nu te-ai targuit, nu? Cat ti-a cerut atat i-ai dat. In plus s-ar putea sa ai surpriza ca medicul sa se simta jignit de 'atentie'. Oricum interesul lui este sa te trateze cat mai bine si sa-si pastreze imaginea intacta asa ca nu cred nici ca ar accept atentia ca i s-ar duce buhu nici ca te-ar trata altfel decat pe toate celelalte paciente din acelasi motiv.

Lotusflower, sa fi vazut la mine sani lasati dupa aproape 2ani de alaptat. Ai tai sunt trufandale pe langa ce aveam eu. Pt ca au fost f lasati mie mi s-a recomandat anatomic profil inalt ca sa umple pielea lasata de jos si oricum la unul din sani care era si mai lasat a tb scos cam un cm de piele.
0
28-07-2015, ora 16:29
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
ai dreptate glencora1 dar crede-ma ca imi trec tot felul de ideii prin cap acum...
0
28-07-2015, ora 18:14
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Aaaa, am inteles Glencora, fiecare suntem atat de diferite :)
0
28-07-2015, ora 18:27
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Lotusflower merci frumos, ce sa zic, dr-ul meu este un artist ca la ce am avut inainte...nici nu vreau sa-mi amintesc.
Sper sa-ti iasa si tie exact asa cum iti doresti :)
0
28-07-2015, ora 21:12
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Wanna eu sunt operata la d 'ul doctor Marius Popescu, este un medic bun, care se gândeşte la sănătatea noastră, nu se da absolut nimic, asistentele sunt foarte dragute, amabile, tot ce doreşti, confort, absolut tot, doamna Dr anestezista lafel, esti pe cele mai buni mâini! După operaţie orice întrebare, ce te deranjează, ce ti se par ca nu e ok, d'ul doctor îţi răspunde! Mult succes, nu te panica, eu nu am avut niciodată nicio intervenţie chirurgicală, imi era tare frica de tot, apoi nu mi a venit sa cred ca practic totul a durat câteva secunde:)) la operaţie nu simţi nimic, recuperarea e mai grea, cu multă răbdare si respectarea indicaţiilor totul o sa fie bine! Menţionez încă o data. Din toate fetele operate la d ul doctor Popescu, eu, Karla, Crystina, si mai sunt, , , , niciuna nu am avut probleme, cam toate cu aceleaşi simptome, cicatricile se vindeca f bine! Am numai cuvinte de lauda la adresa întregii clinice! Curaj!
0
29-07-2015, ora 09:29
shakiramiki
Nu este medic/terapeut
shakiramiki
Salut fetelor, Am reusit sa ma operez si eu si sant in al noualea cer, sant super super fericita, am 6 zile de la operatie si ma simt foarte bine, as putea face multe lucruri cu bratele dar nu vreau sa risc nimic, deseara am sa pun poza cu sanii noi ca sa va puteti da cu parerea, va pup pe toate
0
29-07-2015, ora 09:51
shakiramiki
Nu este medic/terapeut
shakiramiki
Harapalb eu m-am operat la Cluj-Napoca la dr ciceo mircea a fost totul ok si sant tare multumita, te costa 3000 dar e ok, nu il cunosc prea multi dar eu am riscat si sant fericita de alegerea facuta
0
29-07-2015, ora 11:07
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Felicitări shakiramiki, sa i stapanesti sănătoasă, sa te bucuri de ei!
0
29-07-2015, ora 11:10
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Karla ce mult si au schimbat forma sânii tai! Acum par rotunzi!
0
29-07-2015, ora 14:45
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
shakiramiki, felicitari si recuperare usoara!

Chanell, am observat si eu. Mi-a spus dr-ul ca vor lua forma sanului meu si ca mai bine imi pun anatomic pentru ca rotund va parea prea fals la mine. Eu initial am avut sanii rotunzi inainte sa nasc ma intreba lumea daca am implant.
0
29-07-2015, ora 15:09
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
oare e normal ca eu sa am programare la dr totir vineri la 10 eu fiind din bc si venind special la bucureti si am dat telefon asa din intamplare ca sa imi confirme secretara sau asistenta si imi spune ca doctorul nu e nici joi si nici vineri si sa reprogramam.dar oare nu putea sa imi dea un telefon sa ma anunte???nu era normal asa?eu in seara asta trebuia sa merg la bucuresti...noroc ca am intrebat...mi.a lasat un gust amar
0
29-07-2015, ora 15:34
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
Andreea.1987 nu e normal deloc.e clinica privata, daca nici ei nu.si respecta clientii... Eu la fiecare consultatie am primit mesaj cu o zi inainte de la secretara prin care imi reamintea de programare.
0
29-07-2015, ora 15:42
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Asa am zis si eu.Nici nu imi venea sa cred cand mi.a zis...Mi.a dat tot programul peste cap pt mi.am luat liber 2 zile de la servici...Acum sa vad cum fac...
0
29-07-2015, ora 16:05
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Fetele operate la dr Totir stiti cumva cum e doctorul in clinica?Ca eu am inteles de la secretara sau asistenta lui ca numai miercurea si vinerea e la medlife...Si cum numai in astea 2 zile si opereaza si face si consultatii??Eu am ramas total in ceata
0
29-07-2015, ora 16:44
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
Eu cand am fost la dr totir am fost luni si vroia sa ma programeze la operatie luni sau marti..dar eu am vb direct cu el la telefon...bn eu sunt operata la dr totir
0
29-07-2015, ora 16:49
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Eu m.am reprogramat pe vinerea viitoare sper sa nu mai am parte de surprize ca eu as vrea sa ma programez pe 7 sept la operatie cand ma intorc din concediu pt atunci am liber 2 saptamani.Ella dar cum ai vb cu doctorul ?E afisat pe site numarul lui?
0
29-07-2015, ora 17:05
Glencora1
Nu este medic/terapeut
Glencora1
Nici mie nu mi se pare normal. Dar nu cred ca tine de dr cat de secretara. Eu aveam azi consult la dr Ionescu si luni si marti m-a sunat secretara lui disperata saraca. Nu stiu cum nu memorasem nr si nu stiam cine e desi imi era cunoscut. Pana la urma mi-a dat sms ca tb sa reprogramam.
0
29-07-2015, ora 17:06
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Gata sunt multumita.M.a sunat asistenta si si.a cerut scuze si a zis ca dr are o prob personala.Eu initial vb cu ea prin mesaje ca nu putea sa raspunda la tel.A ramas programarea pe vinerea viitoare :)))
0
29-07-2015, ora 17:36
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Da asta m.a deranjat si pe mine ca putea sa sune sau sa dea un mesaj...stiu ca nu tine de doctor el nu are nicio vina
0
29-07-2015, ora 17:43
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
Eu am vb direct cu doctoru.. cred ca al2lea nr de pe site e al lui..
0
29-07-2015, ora 17:47
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Da, al doilea nr e a dl Dr, si eu am vb tot cu asistenta pt programare si mi s-a parut f draguta la telefon.
0
29-07-2015, ora 18:27
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Da si mie mi s/a parut foarte draguta dar m.a deranjat ca nu m.a sunat sa imi spuna atat
0
29-07-2015, ora 21:55
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
Fetele sunt in a 12a zi si ma dor mai tare decat in prima zi..ori mi se pare ori nu stiu.. dar si ieri si azi mau dirut foarte tare.. mai ales cel stang..e ceva normal ?? Maine ma duc la consult dar parca nu mai am rabdare.. parca ma strange ceva in interiorul sanilor.e o stare aiurea nu stiusa va explic exact..oricum e o stare ciudata..dar e normal ??? Nici din pat nu ma pot ridica inca singura si ma simt foarte aiurea ca am aproape 2 saptamani..
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 176817691770 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •