Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 176717681769 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
27-07-2015, ora 12:05
22Ana
Nu este medic/terapeut
22Ana
Nu am scris niciodata ce doctor m-a operat, este prima data cand aud de numele acestui medic. Eu intr-o ora voi merge la medicul meu si o sa vin cu vesti noi. ( 100% nu a fost acel medic) pup
0
27-07-2015, ora 12:47
c.alexa
Nu este medic/terapeut
c.alexa
Scuze 22ana, probabil am dat/vazusem la o alta fata. Sper sa revii cu vesti bune. Scuze de neintelegere!
0
27-07-2015, ora 12:55
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Buna fetelor am facut 6 saptamani de la operatie ma simt mult mai bn, va doresc recuperare uşoară sa va bucuraţi de noile achiziţii 😜ma gândeam sa ies astăzi fara bustiera pentru k e cald rau si k bustiera parca mai cald boi dupa cat timp aţi ieşit afara fara bustiera ? Vreau sa mentionez si faptul k voi m-aţi ajutat foarte mult sa trec mai usor peste o mulţime de gânduri referitor la operatie am ţinut cont de multe sfaturi si păreri.O sa va urmăresc in continuare va mulţumesc fetelor si multa sănătate 😘😘
0
27-07-2015, ora 12:57
c.alexa
Nu este medic/terapeut
c.alexa
Bela25, jobul meu presupune efort fizic. De asta mi e cel mai teama pentru ca nu voi putea sa lipsesc foarte mult de la job. Tot aman momentul incercand sa gasesc perioada optima pentru a putea face acest pas. Aceasta operatia mi o doresc de 5 ani si sper sa se concretizeze cat mai repede. Am 75 B acum si cu push up arata foarte frumos, doar ca am avut fluctuatii de slabire-ingrasare(1-2kg +/-)in conditiile in care am fost dintodeauna slabuta doar ca aceste kg desi par nesemnificative si au pus amprenta pe evolutia si fermitatea sanilor mei, astfel ca s au cam lasat. Imi doresc sa mi pun peste 400 cc...
0
27-07-2015, ora 13:38
Andreaandreab
Nu este medic/terapeut
Andreaandreab
gia, la fel am patit si eu si si o tipa ce s-a operat deodata cu mine, iar dr a zis ca nu e nimic grav:)imi curgea un lichid alb ca puroiul insa a zis dr ca nu e puroi...
0
27-07-2015, ora 13:54
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Serenayda, dupa 6 sapt ai voie fara bustiera ziua, de pe la 3-4 sapt mie mi-a dat voie o ora-2 pe zi fara dar inca nu am iesit fara ea pt ca mi-e frica :P

C.alexa, de ridicat nu vei putea oricum in primele sapt pt ca te va durea, iar dupa, vre-o 3 luni max 3 kg pt ca exista riscul ca implantul sa se deplasesze.
0
27-07-2015, ora 14:08
Glencora1
Nu este medic/terapeut
Glencora1
Mie bustiera mi-a fost recomandata zi-noapte pt 3luni.
0
27-07-2015, ora 14:17
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
O mai tin si eu mai bn decat sa păţesc ceva mulţumesc pt răspuns fetelor😘
0
27-07-2015, ora 14:33
22Ana
Nu este medic/terapeut
22Ana
Am fost la medic mi-a dar o denumire...greu de retinut si a zis ca e normal pana se formeaza buzunarul. A zis ca se poate intampla din senin sau unde m-am fortat eu un pic si ca va trece curand. Eu asa sper dar daca intr-o saptamana nu ma voi simtii mai bine voi merge sa vorbesc si cu un alt medic. Sper ca sunt ok..
0
27-07-2015, ora 15:34
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Ana, sper ca totul va fi ok. In Bucuresti te-ai operat? Daca e asa atunci sunt foarte multi dr buni acolo, de la care ai putea cere o a doua opinie, in cazul in care nu se rezolva de la sine. Sanatate.
0
27-07-2015, ora 16:13
22Ana
Nu este medic/terapeut
22Ana
Ms mult bela :* la fel si tie. nu m-am operat in Buc dar cred ca voi merge cat de curand sa cer o parere unui medic acolo. Azi m-am trezit un pic mai bine, parca nu se mai misca in nestire. 4 zile am stat numa in pat ca in primele zile fara nici un fel de efort si numai cand miscam bratul simteam. Azi am fost pana la clinica si pe drum si inapoi am vazut ca e mai linisit si simt doar putin.
0
27-07-2015, ora 16:52
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Fetelor, am intrat in linie dreapta, de maine intr o saptamana intru si eu in clubul vostru :)
Am emotii si nu prea, :), ma tot uit la pozele voastre, si nu reusesc sa imi imaginez cum vor arata ai mei :)
0
27-07-2015, ora 17:53
wanda22
Nu este medic/terapeut
wanda22
Fetelor va multumesc mult pentru raspunsuri. Miercuri am programata prima consultatie.a
Am emotii foarte mari!Pe de alta parte abia astept sa vad ce imi recomanda. Vroiam sa va rog sa imi sugerati cam ce ar trebui sa intreb. Voi cum ati procedat? Ma gandeam sa ma duc cu o lista de intrebari, sa nu uit ceva important din cauza emotiilor? Voi ce credeti?
0
27-07-2015, ora 18:04
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Andrea b mie nu mi curge nimic, e doar o dunga mica gakbena, , , miine merg la consult,
0
27-07-2015, ora 18:40
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
wanda 22 la ce medic mergi?
0
27-07-2015, ora 18:54
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Wannda, te inteleg perfect, asa am fost si eu la prima intrevedere. In cazul meu, intai am stat de vorba, ne am acomodat, mi a aratat cum arata/se simt implantele, rotunde, anatomice, texturate, netexturate, ce inseamna implantul subpectoral...
Apoi am vorbit cu sanii mei goi, ;)), cu ""materialul" in fata, masurat pe toate partile, cautat in catalog, proba la sutien cu modelele alese, proba imbracata cu un maieu...
Lista cu analizele si investigatiile necesare.
Mi a dat doua marimi safe, la ultima consultatie am ales o pe cea mai safe.
Mi a dat indicatiile...mi a explicat riscurile, in ce consta garantia implantelor...
Succes!!!
0
27-07-2015, ora 19:16
wanda22
Nu este medic/terapeut
wanda22
Andreea.1987 sunt programata la d-na dr Cristina Brezeanu. La dansa s-a operat o prietena buna, si imi place mult cum a iesit!
Am emotii mari. Sper sa fie bine, miercuri...
Lotusflower multumesc! Bafta si tie! Mai ai putin... Cat iti pui?
0
27-07-2015, ora 19:49
Lotusflower
Nu este medic/terapeut
Lotusflower
Wannda, multumesc :), am decis la 375cc mentor, rotund profil ultra inalt la sanul mic, si la cel mare 325 cc. Vreau ceva frumos, sexy, "utilizabil" ;)))
Am 170cm inaltime si 60 kg
0
27-07-2015, ora 21:11
Joanabog
Nu este medic/terapeut
Joanabog
Buna fetelor, sunt operata de 2 sapt si pana acum 2 zile ma simţeam ok. Nu cred ca am exagerat cu activităţile si totuşi am o problema cu sânul drept mi-a coborât puţin in jos ma doare si sa umflat. La atingere se simte implantul sub piele, sunt panicata... Mâine dimineaţa merg la doctor dar pana atunci vreau sa ştiu dacă mai e vre-un caz asemanator.
Sa mai întâmplat la cineva?
0
27-07-2015, ora 21:51
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Frumoşi sâni joanabog! Sa i stapanesti sănătoasă, semăna cu ai mei:)
0
27-07-2015, ora 22:26
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Joanabog, şi eu la 1 lună erau zile când simţeam implantul (stangul). Acuma nu. Cred ca e normal ca pina la 6 luni sa simţim sau sa ne doară (în limita normala).
Ana22, sper sa fii bine şi sper ca toate sa fim bine şi sa nu avem complicaţii niciodată. Recuperare usoara tuturor. 💋💋💋
0
27-07-2015, ora 22:30
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Eu am 3 luni şi inca nu am scapat de senzatiile neplacute. Noaptea mă trezesc uneori şi le pipăi, ptr ca mă dor sau ptr ca îi simt tensionaţi. Iar ziua simt sanul stang mai greu, mamelonul mai umflat. Nustiu ce sa zic...cred ca e normal !!!!
0
27-07-2015, ora 23:15
22Ana
Nu este medic/terapeut
22Ana
Multumesc Kissa la fel si tie! :( m-am intors de la medic mai linistita si am reusit sa dorm un pic, mi-a zis sa ma comport normal fara sa fac efort mare...culmea !! Acolo m-a pus sa ma intind si sa ma ridic, sa ma trag cu o mana de cealalra si nici o miscare, acum m-am dat cu crema si l-am vazut cum se misca! Ce sa mai fac!! Iar sa ma duc la el si maine? O sa spuna ca sunt putin plecata :((
0
28-07-2015, ora 00:51
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
22Ana, dute la un alt medic, sa vezi ce zice.
0
28-07-2015, ora 01:05
Joanabog
Nu este medic/terapeut
Joanabog
Chanell mulţumesc si ai tai sunt frumoşi sa-i stăpâneşti sănătoasa avem aceiaşi mărime din câte am văzut 😉

Kissa06 nu ştiu dacă e normal ce mi se întâmpla practic sânul nu mai e rotund ci oval :(
Simt nişte înţepături puternice când ma mişc, ma ţin cu mâna de el tot timpul am impresia ca îmi cade jos.. E o senzaţie ce nu o pot explica..,
0
28-07-2015, ora 01:21
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Pai şi la mine aşa, la cel stâng, dar nu mereu. Am momente şi momente. Uneori sunt tari, uneori relaxaţi, apoi am zile când simt înţepături. Sanul stang mereu mă deranjează, cu cel drept nu am nici o problema, zici ca e natural ( aşa îl simt).
0
28-07-2015, ora 07:18
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Kissa, exact asa e si la mine cu cel stang. Uneori il simt contractat, intarit si ma inteapa. Cel drept nu are nimic, a fost ok din prima zi. Sper sa treaca ca e enervant.
0
28-07-2015, ora 08:13
baghera1987
Nu este medic/terapeut
baghera1987
Neata fetelor. 😊

Sper ca sunteti bine. 😘
Eu ieri am incercat sa conduc. Aproape pot. Am inca o jena, cand bag in a1 a, asa ca nu an plecat cu ea. Am de gand sa astept pana fac o luna sa fiu sigura ca nu fortez nimic.
Ieri m.am simtit mai bine.
Am observat ca incep deja sa se miste cand merg, ca niste sani normali, probabil pt ca s.au mai inmuiat putin.


De coborat vad ca nu prea mult. Sunt tot destul de sus. Sa fie asa pt ca sunt ultra high si eu i.am avut sus si naturali ?

La cat timp au coborat ai vostrii considerabil?
0
28-07-2015, ora 08:43
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Baghera, ai mei parca de vre-o 2 zile ii vad mai jos f putin. Muschiul incepe sa se relaxeze de pe la 4-6 sapt deci cam pe atunci ar trebui.Pana atunci se mai dezumfla.
0
28-07-2015, ora 13:06
wanna
Nu este medic/terapeut
wanna
Buna fetelor,

Maine este marea zi pentru mine :) am si eu o intrebare: voi ati dat ceva in plus gen 'spaga' medicului? ms
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 176717681769 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •