Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 176617671768 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
25-07-2015, ora 22:30
rox23
Nu este medic/terapeut
rox23
Fatelor am sanul drept mult mai umflat si mai sus decay stangul...in plus ma si deranjeaza...simt de parca ar fi siliconul sus spre axila.e normal? Stangul s.a lasat dar dreprtul parca mai rau se ridica si se umfla.
0
25-07-2015, ora 22:39
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
@rox ma simt binisor doar ca ink nu ma pot ridica singura din pat.. dimineata ma dor in rest e binisor..sanul stang il simt mai aiurea..am 8 zile sper sa fie totul ok.. sapt viitoare ma duc la control..ca mai devreme de 2 sapt iam spus ca nu pot pt ca e greu cu strazile din romania si atatia km..abia astept sa ma duc sa vad daca e totul bine..

Tu cum esti??
0
25-07-2015, ora 22:49
Ella1Ella
Nu este medic/terapeut
Ella1Ella
@ rox tiam trim pm
0
25-07-2015, ora 22:55
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Acumaam observat, amsub un sân la tăietură un pic de puroi, şi e sensibilă zona că aş încercat să curăţ acolo.am sunat doctorul şi mi a spus să mă dau cu bentadină, şi să nu fie vreun fir înăuntru.a mai păţit cineva aşa?
0
26-07-2015, ora 00:02
Glencora1
Nu este medic/terapeut
Glencora1
Gia, du-te luni la control neaparat. Curata cu betadina si dc ai prin casa pune baneocin purda.
Rox, e normal sa nu evolueze la fel, dar dc tu simti ca ceva e in neregula fugi si tu la un control ca rau nu are ce sa-ti faca, cel mult pierzi timpul degeaba, dar macar te linistesti.
0
26-07-2015, ora 00:04
Andreaandreab
Nu este medic/terapeut
Andreaandreab
pt deliutza28, si eu am simtit durere la unul din sani, amorteala si cand alergam pe hol(fiind tare) simteam vibratii si amorteala parca.au trecut dupa 8 luni-1 an...dar am ramaas cu o sensibilitate care nu ma deranjeaza sau incurca deloc la acel san:).sper sa fie bine si la tine, cum a fost la mine.iar in legatura cu puroiul de la taietura, am avut si eu in capatul inciziei cam dupa 2 sapt d la op.mi-a recomandat betadina unguent si a trecut in cateva zile.e ceva fregvent:)
0
26-07-2015, ora 02:15
22Ana
Nu este medic/terapeut
22Ana
Nu am reusit sa vorbesc cu medicul si nu sunt bine deloc, la orice miscare mica simt cum se misca implantul, imi vine sa plang continuu o sa cad in depresie in felul asta :( am mai gasit un caz asanator aici pe forum dar ei i s a spus la fel ca e ok si in rest nu a mai scris daca si a revenit sau nu... sper sa dorm un pic in noaptea asta..
0
26-07-2015, ora 04:35
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
22Ana, eu zic sa mergi de urgenta la medic cu forta daca nu iti raspunde pentra ca ai platit si ai tot dreptul la control atata timp cat simti ca ceva nu este in regula, sa te vada cineva macar, un eco mamar.Intradevar la Vica am vazut acel efec de care spui.Ea nu a respectat deloc indicatiile post operatorii, ea in primele 2 sapt.a fost la mare, a inotat, nu a purtat bustiera.Multe fete de aici am obs ca fac aceleasi greseli...
0
26-07-2015, ora 09:28
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Glenora luni nu am cum sa merg, marti sau mierxuri pot, am luat batadina lichida azi noapte de la farmacie va n am gasit unguent...da ce poate fi?eu am respectst toate indicatiile
0
26-07-2015, ora 10:43
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
22ana, gasesti mai multe informatii in engleza: breast implant displacement.Nu este considerata o urgenta medicala, e ceva mai mult estetic. Dute cat de curand la Dr tau. Maine e luni, trebuie sa fie la cabinet, nu?

Si o alta intrebare: ai respectat indicatiile, ai purtat destul bustiera?
0
26-07-2015, ora 12:56
22Ana
Nu este medic/terapeut
22Ana
Medicul meu va fi in spital maine nu la clinica. Cum ziceam s a intamplat purtand bustiera, am purtat-o non stop mai putin la dush... nu m-am fortat, nu am condus, nu am fost la mare si nici nu am muncit. Tot ca am facut intr o luna au fost plimbari usoare si ieist la terase. :* ma gandeam ca poate nu a fost destul de stransa bustiera, se poate asta? Asistenta o inchidea la cel mai larg si asa il lasam, acum e la mijloc sa ma tina un pic mai strans..
0
26-07-2015, ora 14:04
22Ana
Nu este medic/terapeut
22Ana
Am uitat sa mentionez ca nu dorm pe parti nici daca as vrea din cauza unor probleme medicale. Am citit si rezultate in engleza dupa sfatul tau bela si am gasit cate ceva, nici nu stiu daca se numeste deplasat faptul ca se misca dar m-am uitat dupa cazuri ca al meu si am gasit mai multe pareti: e normal in primele luni ca nu e format buzunarul (cum se va mai forma buzunarul daca se musca ?), eroare medicala, fortarea muschiului. Eu as putea spune ca ma incadrez oare la fortare? Mi am tras parul de sub cap asta inseamna ca am ridicat mana si am tras dar nu va imadinati ca am tras in nestire. Toate stim cum este cand vrei sa dormi si parul sta pe sub spate.
0
26-07-2015, ora 14:04
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Bella25 cum aveai sanii inainte de op?? Adica ca si marime 😋
0
26-07-2015, ora 14:06
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Pentru ca ti au iesit superbi...dar banuiesc ca aveai deja un "bagaj" destul de bun inainte sa pui implanturile.si eu vr tot la dl dr Totir sa mi pun insa eu sunt aproape plata :-(((
0
26-07-2015, ora 14:07
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Ruby mie mi se pare ca ai niste dani perfecti...eu daca ii aveam asa nu ma gandeam veci la operatie...si asa mi e o frica de mor 😂😂😂
0
26-07-2015, ora 14:15
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Ana 22 la cine ti ai fk operatia?? Au iesit fff frumosi
0
26-07-2015, ora 14:25
22Ana
Nu este medic/terapeut
22Ana
Imi cer mii de scuze fetelor care ma intreaba de medicul meu dar in perioada asta pana nu stiu nimic sigur nu vreau sa dau numele. Poate nu e nimic grav si nu as vrea sa il ocoleasca lumea.
0
26-07-2015, ora 16:10
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Andreaandeeab, eu ma dau cu betadina lichida ca n am gasit unguent azi noapte cand am f la farmacie, si mie doct mi a zis ca nu i nimic grav, ca se intampla de la crlulele moarte, ceva de genu, si ca daca era vreo infevyie trebuia sa am febra, mai multe complicatii...m am mai linistit un pic, orixum marti sau miercuri ajung la dumnealui
0
26-07-2015, ora 16:58
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Ralukiss, multumesc, sa stii ca nu aveam cine stie ce " bagaj" inainte. Nu eram chiar 0, sa zicem cam un 1 :)) ma scoteam cu un sutien cu push-up. Oricum in poza mi se pare ca arata mai bine, mai naturali, in realitate inca sunt putin fake si tari.
0
26-07-2015, ora 17:41
baghera1987
Nu este medic/terapeut
baghera1987
Fetelor voi ce activitati faceati la 2 sapt ?

Eu locuiesc singura, am catel de 3 luni si trebuie sa le fac pe toate.

Mancare, curat, cumparaturi, plimbat catel.

Azi l.am luat cu mine la cumparaturi si m-a cam smucit.
A trebuit sa sun pe cineva sa vina sa ma duca acasa ca nu mai puteam.


E f greu cand stai singura si nu are cine sa te ajute..si mai ai si catel mic pe deasupra.

Ma intreb ce e voie sa fac si ce nu..pa 2 sapt?

Cate kg ati ridicat ?
Cand ati ridicat mainile?
0
26-07-2015, ora 19:29
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Buna fetele...chiar daca n-am prea scris in ultima vreme, v-am citit zilnic. Azi am fix 2 luni de la operatie si ma simt fff bine, sanii s-au mai inmuiat, ceea ce ma bucura f tare :) Am gasit si o poza cu sanii mei, before :), nici nu stiam ca am in aparat asa ceva, erau dezastru, mi-e si jena s-o pun pe forum...
0
26-07-2015, ora 19:32
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Baghera, eu catelul l-am plimbat dupa 4 sapt, cu frica si atunci. De ridicat stiu ca nu e voie mai mult de 3kg, iar mainile eu nu le-am ridicat inca mai sus de umar pt ca inca ma tine muschiul la miscari. Pe la 2 sapt inca sunt multe restrictii, dupa 3-4 mai scapi de cateva.
0
26-07-2015, ora 21:19
baghera1987
Nu este medic/terapeut
baghera1987
Din pacate eu n-am pe nimeni care sa ma ajute 😢.

Ma.doare f tare stangul de atunci si imi e amortita mana. Simt parca ciudat ca si cum s.ar misca 😢
0
26-07-2015, ora 21:35
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Pai Karla cand ai chef sa ne arati si noua poza sa ne facem o idee de dimensiune si aspect...acum ai niste sani superbi!! Felicitari!!
0
26-07-2015, ora 22:53
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Ralukiss23 merci! nu e vb de chef...mi-e jena. Nici nu stiu sa fac colaj, eventual sa o pun aici pe forum la profil si o sterg a doua zi sau imi lasi adresa de mail intr-un mes privat :)
0
26-07-2015, ora 23:03
Ralukiss231
Nu este medic/terapeut
Ralukiss231
Te inteleg ai si tu dreptate...ti am trimis ub mesaj cu adresa sper ca l ai primit :-)
0
27-07-2015, ora 00:45
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Ralukiss23 ti-am raspuns :)
0
27-07-2015, ora 07:48
c.alexa
Nu este medic/terapeut
c.alexa
Buna, va citesc de multa vreme si imi doresc si eu foarte mult aceasta operatie de marire a sanilor. M am decis asupra doctorului Dumitru Totir. Teama pe care o am este legata job ul pe care il am si refacerea "completa"pentru a imi putea relua activitatile normale. Cand ma voi putea misca normal fara retineri? :(

Btw 22ana, am reusit sa vad la descriere cand ai inceput sa vorbesti despre problema care a intervenit(sper sa se rezolve ca sa te poti bucura de noii sani) ca doctorul care te a operat este chiar Dumitru Totir, dar intre timp am observat ca ai sters. Spune ne fara retineri, te rugam ca sa ne facem si noi o idee, aviz celor ce vor sa se opereze, incluzandu ma si pe mine bineinteles.
0
27-07-2015, ora 10:18
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Fetelor joi am programare la dr totir am super mari emotii sa vad ce imi spune si cat poate sa imi puna...eu pe 7 septembrie vreau sa ma programez la operatie...si sper sa fie ok doctorul pentru e singurul la care merg si nu stiu ce ma fac daca nu imi place...
0
27-07-2015, ora 10:25
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
C.alexa, eu am mers la job dupa 12 zile, dar am un job de birou in fata calculatorului. Miscari ample nu am facut nici acum, la aproape 5 sapt. Inca simt ca ma tine si oricum nu e recomandat.

22ana, daca Dr tau e Dumitru Totir, eu stiu ca nu mai lucreaza la spital iar luni il gasesti la Medlife asa ca poti sa mergi acolo. Tine-ne la curent cu evolutia ta, sper sa fie totul ok la tine. De cand am citit ce ai patit parca nu imi mai vine sa ma misc prea mult.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 176617671768 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •