Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 174817491750 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
03-07-2015, ora 01:21
dyabla23
Nu este medic/terapeut
dyabla23
FETELOR EU M-AM OPERAT LA CLINCA APOLO DIN BUCURESTI SI NU MI SA CERUT AVANS
0
03-07-2015, ora 01:35
roder
Nu este medic/terapeut
roder
Hei fetele
0
03-07-2015, ora 08:08
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Hello, sunt in ziua 10 si am o intrebare, cat timp nu ma voi putea sprijinii in maini sa ma ridic din pat? Eu dimineata inca ma ridic cu ajutor si ma simt extrem de amortita
0
03-07-2015, ora 08:43
shakiramiki
Nu este medic/terapeut
shakiramiki
Buna dimineata fetele, am mai discutat cu alt doctor si i-am explicat situatia mea cu avansul, el a zis ca e ok, pt ca doctorul vrea sa se asigure ca am sa merg la control si operatie, oricum am hotarat am sa ii trimit avans prin banca si sper din suflet sa mearga totul bine, sa ma pot alatura voua cu sani noi,.Va pup si va doresc o zi frumoasa
0
03-07-2015, ora 09:00
AniMa22
Nu este medic/terapeut
AniMa22
Buna din nou! Ma ajutati si pe mine cu raspunsuri la cele de mai sus? Mai am o sapt pana la operatie si emotiile sunt mari...
Multumesc
0
03-07-2015, ora 09:28
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Shakira te poţi încadra in bani la Dr Marius Popescu de la clinica Zetta, intra pe site ul lui, e un medic bun, dovada reZultatele de pe forum!
0
03-07-2015, ora 09:37
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
AniMa22tot ce tine de recuperare e diversa pentru fiecare dintre noi, eu M am trezit f bine după anestezie niciun fel de reacţie adversa, alte fete vomita.de intubAre nu ştiu eu M am simţit la fel ca înainte de operaţie, nicio Senzaţia noua in gât. Iar drene nu am avut. Dus am făcut uşor la 3 zile după ce am dat jos singura bandajul( la indicaţia medicului) si am rămas cu leocoplasturi mici puşi peste incizie( rezista pana cand te duci la controlul de 2 sapt cand ii da jos medicul). Fiecare simte durerea diferit, ce e accentuată e febra musculară, durerea se simte cand te dai jos si te ridici din pat. Eu am fost ajutata cam 8 zile, apoi chiar dacă simţeau încă durere reuşeam singura. Cu fiecare zi care trece te vei simţi mult mai bine. Eu haine cu nasturi nu am îmbrăcat, am avut doar o bluza, , , in casa cum nu am ieşit decât a 6 a zi nu am avut nevoie, , , , M am îmbrăcat cu haine normale, doar ca nu ai voie sa ridici mâinile chiar dacă poţi pentru a lăsa implantul sa se aseze. Eu ma allecam cu mâinile in jos ca sa pot pune o bluza sau un maieu si apoi imi ridicam corpul..
0
03-07-2015, ora 09:52
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Bella25 amorţite ne trezim dimineaţa, dar in câteva secunde îţi revii, ar trebui sa încerci sa te ridici singura chiar dacă mai simţi ceva durere, nu te sprijini in mâini, gaseste o metoda sa o poţi face fără... Eu puneam un picior jos si din abdomen împingem si reuşeam sa ma ridic, asta cam după 7 zile... Chiar dacă câteva secunde simţeau cum se contracta Muşchii la sâni. In brate o vei putea face cam după 18 zile ca sa fie totul bine. Nimic nu ţi vei da seama cand te sprijini in mani pt ca nu o sa mai simţi durerea si o vei face involuntar.:) recuperare uşoară!
0
03-07-2015, ora 10:11
AniMa22
Nu este medic/terapeut
AniMa22
Multumesc Chanell pt lamuriri! Nu stiu ce voi face la o sapt dupa interventie caci am bilet la concert Robbie. Nu o sa prea pot sa ma misc, sa aplaud... Sper macar sa nu mai am dureri dupa 8 zile ca sa ma pot bucura cat de cat de concert. Dupa cate zile ati putut conduce masina?
0
03-07-2015, ora 10:28
shakiramiki
Nu este medic/terapeut
shakiramiki
Iti multumesc chanell, da as prefera la dansul doar ca eu sant din cluj de origine, si imi e mai usor sa merg la cluj, nu imi permit sa merg la bucuresti si pt controale si toate cele
1
03-07-2015, ora 11:13
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
AniMa22, nu stiu cum vei putea sa rezisti unui concert la asa scurt timp, eu si acum cand ies afara ma feresc de oameni, sa nu ma loveasca. La un concert sansele sa fi impinsa/bruscata sunt f mari. Nu cred ca e ok sa mergi la doar cateva zile. Asta daca reusesti sa treci peste dureri si starea de oboseala crancena, dupa operatie. Eu in prima zi cand am iesit afara ( ziua 5 ) m-am plimbat 200-300 m si aveam impresia ca am escaladat un munte, sa nu mai zic de durerile de spate, nu rezist mai mult de 10 min fara sa stau jos, si eu am fost norocoasa pt ca nu am avut dureri mari dupa operatie. Nu cred ca la tine va fi foarte diferit.
0
03-07-2015, ora 11:53
AniMa22
Nu este medic/terapeut
AniMa22
Ma gandesc si eu cu teama dar sper din suflet sa pot macar sta jos undeva. Cel mai greu imi va fi insa cu copiii sa nu-i pot tine in brate o buna perioada de timp... Unul are 8 luni si altul 3 ani :-( Bela25, tu cand te-ai operat?
0
03-07-2015, ora 12:31
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
BUNA FETELOR EU M.AM PROGRAMAT PE 31 IULIE LA CONSULTATIE LA DR TOTIR DAR AM UITAT SA INTREB UNDE FACE CONSULTATIILE.IMI PUTETI SPUNE VA ROG UNDE?
0
03-07-2015, ora 13:21
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Fetelor am ajuns acasa cu bine numai k ma cam zdruncinat putin si mi-a picat putina zgaiba ma ustura si simt cand ma ridic cred k îmi freacă acolo unde a picat pot sa dau acolo cu crema sau sa astept sa se facă zgaiba iar? K îmi e frica sa nu se infecteze😕
0
03-07-2015, ora 13:25
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
O bustiera ştiţi cumva de unde pot comanda? Dr mi-a dat una dar a spus sa îmi iau una sport k ce mi-a dat el nu e buna..am luat una sport dar parca nu îmi tine km trebuie sânii si mi se pare unul mai intr-o parte sau mai lăsat nu stiu cum..
0
03-07-2015, ora 14:02
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
AniMa22, eu m-am operat acum fix 10 zile.

@andreea.1987, pe Dr Totir il gasesti la Spitalul de Ortopedie Medlife

@SerenaYda, bustiera cea mai recomandata vad ca este cea de la Triumph, dar e f greu de gasit cu deschidere in fata, eu cel putin nu am gasit asa ca am comandat una de la Bustieremedicale.ro. Saptamana viitoare imi ajunge.
0
03-07-2015, ora 14:03
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
multumesc mult pentru raspuns
0
03-07-2015, ora 14:10
AniMa22
Nu este medic/terapeut
AniMa22
Multumesc pentru info Bela25! Cautasem si pe forum si aflasem raspunsul cu putin inainte :-) Acum numar zilele pana miercuri cand plec la TM. Joi am programata operatia si sper din suflet ca rezultatul sa fie cel dorit - sani mici/medii cu forma naturala iar recuperarea cat mai usoara si rapida ca sa ma pot bucura de copiii mei vara asta. Va tin la curent si daca mai apar intrebari va voi scrie din nou.
0
03-07-2015, ora 14:12
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Mulţumesc Bela😘
0
03-07-2015, ora 16:59
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
La clinica Zetta poţi cumpara bustiera cu 100 lei, si sunt cele speciale care se dau si imediat după operaţie! E f buna cea de la Marena. AniMa22 eu zic sa stai potolita cu concertul, si eu am ieşit din casa a 5 a zi, si am mers puţin, , , , ii simţi cum se întăresc si mai mult si îţi crează disconfort la mers. Si in magazine cand intram, in trafic eram f atenta sa nu ma lovească cineva. Eu cred ca e mai importantă sănătatea ta decât un concert, poţi încerca si dacă nu e ok pleci acasă. Da, durerea mare e ca nu vei putea sa iei in brate nici pe cel mic de 9 luni, eu am fost la 16 zile de la operaţie la un botez, abia am putut sa il ţin in brate pe cel mic pt a fAce câteva poze, si asta doar pentru câteva secunde, nici acum nu pot ridica mai mult de 2 kg, totul se rezolva in Timp si cu răbdare ! Bafta multă!
0
03-07-2015, ora 18:11
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Fetelor dar balonarea asta cand trece? Eu daca stau Mai mult in fund incep sa respir Mai greu am simt de parca am mâncat un porc..astăzi am simţit nişte înţepături intr-un sân off nici nu pot mânca cum trebuie pt ca ma balonez imediat si îmi îngreunează respiraţia e normal asta?
0
03-07-2015, ora 19:41
Pitica
Nu este medic/terapeut
Pitica
Eu si dupa 2 saptamani eram ff balonata iar sotul meu ma intreba daca sunt insarcinata😄😄😄
0
03-07-2015, ora 20:08
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Multumesc Chanell pentru raspuns😘
0
03-07-2015, ora 20:10
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Pitica dar am impresia k respir si greu nici nu ma pot alimenta km trebuie :(
0
03-07-2015, ora 20:44
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
SerenaYda, schimba-ti putin regimul alimentar cu fibre, salata, fructe coapte. Nu manca alimente care te pot balona. Si eu am probleme cu burta umflata, arat ca o gravida :)) dar asta e de la faptul ca retin apa. sper sa treaca in cateva zile ca nu ma mai incap hainele
1
03-07-2015, ora 20:48
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Bela am 20 de zile de la operatie si ma umflu in capul pieptului daca mananc fructe si salata nu ma mai umflu? Mi se pare k nu am aer nu stiu ce sa mai fac:(
0
03-07-2015, ora 23:35
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Problema balonarii se pare ca e frecventa dupa operatie, din cauza medicametelor care constipa si/sau distrug flora intestinala...
0
04-07-2015, ora 03:52
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Tare fricoasa mai sunt astăzi a început un sân sa mi se contracte putin se întăreşte ma lasa si tot asa 😣aţi păţit asta? Ma gandesc k nici nu as putea sa ma întorc in Grecia si un alt Dr nu stiu daca m-ar primi operata de altcineva 😤😥tare îmi e frica, cred k v-am stresat fetelor k o grămada de întrebări dar apelez si eu la voi😁
0
04-07-2015, ora 18:32
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Fetelor eu lucrez ca farmacista si va pot sugera sa luati carbune medicinal e fff bun pt balonare luati cate 2 cpr de 3 ori pe zi si beti 3 cani de ceai de chimion da rezultate f bune
0
04-07-2015, ora 20:20
Pitica
Nu este medic/terapeut
Pitica
Eu de 3 zile am intepaturi puternice la sanul drept..mi-a spus domnul doctor ca voi avea dar acum chear sunt dureroase, numai in zona cicatricii:(( am mai simtit dar nu ca acum sa ma doara😢
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 174817491750 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •