Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 174717481749 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
29-06-2015, ora 23:09
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Alinush88, cu placere, sa ne spui si noua (daca vrei) ce-ti zice medicul in caz ca o sa-l intrebi :)
0
30-06-2015, ora 01:00
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Îţi mulţumesc Kissa06 si ai tai sunt frumoşi multa sănătate in continuare fetelor.. Adri8989 cu mare plăcere., akm pentru mine e mai greu cu, controalele trebuie sa îmi fac abonament la autocar😂 astăzi mi-a scos atele sincer nu m-au durut dar..mi sa făcut rau de frica 😁am scăpat ☺️numai k farmaciile au fost închise aici in zona unde sunt si nu am putut cumpara crema, putin am sângerat am vazut pe bustiera, eu am uitat sa intreb Dr daca tre sa dau cu ceva antiseptic mi-a dat pe reţeta doar crema.. Ma poate ajuta cineva sa îmi spună daca tre sa dau cu ceva dezinfectant ? 😕
0
30-06-2015, ora 01:00
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Fetelor mai am o întrebare la voi :( mi-a spus Dr sa încep sa îmi fac masaj de azi si de saptamana viitoare pot sa ma duc la înot dar încet si putin si sa nu stau in soare cică face bn 😕mie sincer îmi este frica 😕vouă va spus la fel aţi fost vreuna la innot dupa o luna?si cred k nu prea am înţeles de frica ce am avut azi la scosul aţelor cum sa ma spăl cu săpun si cu apa calda sau fără doar cu apa ?😬
0
30-06-2015, ora 09:18
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Sere nu cred ca e ok inotul dupa doar o luna soare si mai stiu io ce apar multe complicati de la inot ti se poate desface operatia si pe interior intra pe google si citeste mie una mi se pare periculos si la soare ar trebui sani acoperiti sa nu afecteze op razele uv.is multe contraindicati io nu inteleg de ce unii dr dau verde la orice asa repede. Si de spalat faci dush si nu freci operatia cu sapun etc pana pika cojitele cat mai putina apa in zona sa nu faci baie sa stai cu ele la inmuiat ca nu e voie.
0
30-06-2015, ora 11:03
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
multumesc pentru sfat Monika o sa tin cont..😘
0
30-06-2015, ora 11:57
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Fetelor crema aceea cicatrizanta îmi dau acum sau dupa ce pică coaja? Nu prea am înţeles de la doctor pentru ca vorbea 5 cuvine greaca 5 engleză 😐
0
30-06-2015, ora 14:41
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
După ce cad cojitele. Pup
0
30-06-2015, ora 15:30
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Multumesc pentru raspuns Kissa 😘
0
01-07-2015, ora 00:06
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Fetele, am fost la kangoo, de 2 ori deja!Sunt foarte bine, ma simt ft.bine ca mi-am intrat in rutina mea.
0
01-07-2015, ora 03:51
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Fetelor numai pot am închilozat de spate si am înţeles k asa tre sa dorm 6 luni😢pai înnebunesc ramân cocoşată ma trezesc din ora in ora si trebuie sa merg putin k altfel plesnesc 😥Spune-ţi-mi si mie cum rezistaţi ? Maine am autocar spre casa abea astept😁
0
01-07-2015, ora 08:50
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Serena, eu am inteles ca trebuie sa dorm pe spate 6 saptamani, nu 6 luni...
0
01-07-2015, ora 10:18
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Aoleu ce bine ar fi! L-am întrebat de 2 ori 😤mie asa mi-a spus 6 luni 😡încă o luna o mai rabd😥dar 6 mi se pare si mie prea mult👀
0
01-07-2015, ora 11:09
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Sere nu 6 luni :)) ce porcarie...io dupa o luna mam pus sa dorm pe o parte si alta linistita si dupa 3 pe burta...kiar nu e nevoie de 6 luni...
0
01-07-2015, ora 11:26
Glencora1
Nu este medic/terapeut
Glencora1
Cam o luna, 6saptamani decat pe spate, dupa usor, usor pe parti si pe burta dupa mai multe luni (eu pe burta stiu dupa 6luni, dar ca e de evitat totusi dc poti).
De inot si mie mi s-a spus ca pot cam dupa o luna, dar nu risc de teama sa nu fac vreo infectie de la apa sau mai stiu eu ce complicatie. E investitia prea mare sa riscam. :))
0
01-07-2015, ora 11:29
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Ce bn m-am liniştit ce bine ca am dat de voi aici 😍cu înnotul nici eu nu ma risc.. Da măcar intr-o parte si tot e bn☺️
0
01-07-2015, ora 12:09
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Vroiam sa va anunţ k biopsia a ieşit bn la ambele tumori numai k mai am unul si cred k la anul mai fac o intervenţie :( asta datorită medicilor care mi-au dat diagnostic greşit de la inceput😕
0
01-07-2015, ora 14:24
florinuta
Nu este medic/terapeut
florinuta
Monika cum te mai simti?cum evolueaza sarcina?te mai dor sanii.?
0
01-07-2015, ora 21:57
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Voi dupa cat timp ati condus?eu am incercat fupa o saptamana...dar m as vrea nici sa fortez
0
01-07-2015, ora 22:18
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Serena, mie dr. mi-a dat voie sa dorm pe părţi după o lună, iar pe burtica cât mai târziu cât mai bine.
Fetelor mi-a trecut senzaţia de încordare a sanilor despre care va ziceam acu o săptămână. S-ar putea sa fie şi de la căldură asta nebună. Mă simt din ce în ce mai bine şi am zile când nici nu le mai simt 😊.
Va pup şi recuperare usoara !!!!💋💋💋
0
02-07-2015, ora 06:57
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Florinuta sanii cresc si ma dor suportabil dar e o senzatie aiurea...sarcina evoleaza bine sa vedem pe parcurs :p tu cum esti cu op??
0
02-07-2015, ora 11:18
Ariel.CT
Nu este medic/terapeut
Ariel.CT
Dupa 2 zile de la operatie m-am intors pe forum cu vesti bune si multumiri pentru sfaturile de aici si mai ales lui Chanell care m-a ajutat si sustinut cu multe vorbe bune si mi-a impartasit din experienta ei.operatia a decurs ok, deocamdata ma consider o norocoasa si sper sa raman la fel, fara dureri prea mari, umblu toata ziua prin casa si am dureri asemanatoare cu febra musculara dar mult mai puternice. Azi merg la medic si sunt increzatoare ca totul e perfect! Succes fetelor care urmeaza sa se opereze si va doresc sa va simtiti cel putin la fel de bine ca mine! 💋💋💋
0
02-07-2015, ora 20:25
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Ariel, cu mult drag, te pup!:) Sa fie totul bine, asa cum ne dorim toate!
0
02-07-2015, ora 21:29
shakiramiki
Nu este medic/terapeut
shakiramiki
Salut fetele, felicitari tuturor cele operate santeti super, as avea o intrebare, eu find in italia am vorbit cu doi doctori doar prin email si telefon, amandoi stiu ca eu sant in italia si ca vreau sa ma operez la sani dupa 20 iulie si ca am doar 10 zile la dispozitie, amandoi mi-au cerut avans pt operatie 300 de euro, problema e ca imi este frica sa nu trimit avans ca sa raman si fara bani si fara tate, va rog frumos pe toate sa raspundeti ce credeti, sau daca vreo fata a procedat asa, a unu din doctori mi-a spus sa trimit bani in contul clinici si sa specific ca e pt operatie la san care voi face la el, ce ziceti? Va rog ajutati-ma, va pup
0
02-07-2015, ora 22:30
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Shakira da ce au sunt disperati de vor avans?eu unde m am opr dn doct m a crz pe cuvint ca ma op, eu am fost plecata din tara in vavanta inainte de op.plus ca treb sa ti faca nisye masuratori, analize, nu ti ajung zece zike pt tot, firele le scoti ls 14 zile stii?
0
02-07-2015, ora 22:36
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Shakira si eu locuiesc in germania iar in tzara am stat doar 11 zile si firele se topesc singure doar nodurile trebuiesc taiate si lea taiat al meu.eu mam dus si iam dat personal avans 100euro si op a fost dupa alte 2 zile.daca ii tri.iti prin transfer bancar cu toate specificatiile si iti iei chitantza de la automat nare cum sa te tzepuiasca pt ca ai dovada plati si il poti da in judecata tu...la o adica deci parerea mea e ca nu e chiar grav tu faci ce simti succes
0
02-07-2015, ora 22:42
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Shakiramiki, in mod normal nu trebuie sa ceara avans, oricine se poate răzgândi si înainte de a intra in sala( au fost cazuri), eu M am programat la 1 luna după consultatie. Nu mi se pare normal sa ceara avans.
0
02-07-2015, ora 23:08
AniMa22
Nu este medic/terapeut
AniMa22
Buna fetelor! Este prima mea postare - peste fix o sapt urmeaza sa ma operez pt marirea sanilor. Am optat pt dl dr. Bratu din Timisoara (eu sunt din Buc) la recomandarea unei prietene care are implant de 8 ani si e super incantata. Ea nu avea sani deloc, a optat pt implant forma anatomica 250cc si chiar arata super naturali sanii ei. Eu am nascut 2 baieti si din sanii mici pe care ii aveam nu am mai ramas cu nimic :-)) Asa ca m-am decis sa fac pasul cu marirea sanilor. Am mari emotii legate de operatie, de anestezie, de intubare, de recuperare. Mi-e groaza cand ma gandesc ca minim 1 luna nu imi voi putea tine copiii in brate... Puteti sa imi dati cateva detalii pe scurt: cum v-ati simtit dupa anestezie, dupa intubare, dupa scoaterea drenelor. Cat timp stau cu pansamente/bandajata pe sani? Cand ati putut conduce si imbraca cu hainele obisnuite (nu neaparat bluze cu nasturi in fata asa cum am inteles ca trebuie la inceput).
Multumesc
0
03-07-2015, ora 00:39
shakiramiki
Nu este medic/terapeut
shakiramiki
Va multumesc tuturor fetelor santeti tare dragute, eu am devenit dubioasa doar pt faptul de avans, sant oricum 300 de euro nu 100, cu toate ca dansul era de acord sa trimit pe cineva din cluj sa i dea si ii lasa o chitanta, nici eu nu stiu ce sa fac, atat ca doar la acesti doi doctori pot sa ma incadrez in bani, va pup si mai astept raspunsurile voastre, noapte buna fetele
0
03-07-2015, ora 00:45
shakiramiki
Nu este medic/terapeut
shakiramiki
Imi doresc tare mult sa ajung ziua in care sa va zic: Fetele maine ma operez" imi place sa vorbesc cu voi pt ca santeti singurele care reusesc sa ma inteleaga, Cred ca am sa ascult sfatul lui monica 24, si am sa fac transfer bancar si am sa ma rog mereu la Dumnezeu sa am si eu sani mari, din nou va pup santeti tare dragalase
0
03-07-2015, ora 01:19
dyabla23
Nu este medic/terapeut
dyabla23
BUNA FETELOR REVIN DUPA 5 ANI DE ZILE CU CATEVA INTREBARI...M-AM OPERAT IN 2010 LA SANI IMPLATE DE 275 CC SUNT IN SPANIA NU AM MAI AJUNS LA CONTROL IAR AKM VAD VARICE SI VANATAI PE SANI SI DURERI MARI OARE DE LA CE? EFORT NU AM FACUT REPET CA IMPLINESC IN 2 ZILE 5 ANI DE CAND MAM OPERAT SI NU AM AVUT NICI O PROBLEMA PANA ACUM SFATURI CEVA VA ROG
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 174717481749 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •