Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 174617471748 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
28-06-2015, ora 12:35
SerenaYda
Nu este medic/terapeut
SerenaYda
Panagiotis Mantalos in Atena da..scri pe google si i găseşti si adresa este un medic bun si akm mai fac si reduceri pentru ca e criza sti😐si chiar lucrează bine sunt foarte mulţumită sincer nu ma aşteptam 😊î
0
28-06-2015, ora 12:49
Diana691
Nu este medic/terapeut
Diana691
Buna am si eu o întrebare referitor la un implant mamar.. As vrea sa îmi pun un implant in viitorul apropriat.. Si as dori sa stiu care sunt medicii cei mai buni ( din Bucuresti), ce implanturi au folosit si un pret orientativ.. Eu stiu pe cineva care sa operat la domnul dr. Parasca Sorin si se înţelege super cu Implanturile mentor folosite de domnul dr. dar am înţeles ca a fost reţinut.. Ştiţi daca încă mai pune implanturi ? Si pe altcineva care sa dus la domnul dr. Marek Valcu si tot implanturi mentor a folosit.. Îmi puteţi da sfaturi referitor la acest lucru si la alţii medici care consideraţi mai buni !! Va mulţumesc si astept rasp voastre!
0
28-06-2015, ora 14:08
capri
Nu este medic/terapeut
capri
Buna fetelor,

Am intrat sa aniversez alaturi de voi 5 ani de la operatie.

Aveti niste rezultate foarte frumoase si va doresc tuturor sa fiti la fel de multumite ca mine dupa 5 ani, o nastere si o alaptare 9.5 luni.

Mult succes si recuperare usoara tuturor.
0
28-06-2015, ora 14:27
ana6
Nu este medic/terapeut
ana6
Felicitari capri, ne bucuram ca ai intrat sa sarbatoresti cu noi.Poate ne spui si ce marca au implanturile.Sper sa fim si noi la fel de multumite pe viitor!
0
28-06-2015, ora 14:47
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
capri felicitari !!! Sa fie cat mai multi ani in continuare fara proleme si cu rezultate cat mai frumoase si durabile la toate fetele :) si eu ma bucur ca ai intrat sa sarbatoresti cu noi!

ana6, capri are Mentor anatomic, scrie la profilul ei, daca dai click pe poza, poti sa citesti despre operatie, medic, marca implanturi, etc.
0
28-06-2015, ora 15:11
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Wow Capri. Citeam si eu sfaturile tale, multumim frumos pentru tot! Sa ne bucurăm toate sa fim sănătoase si fericite!
0
28-06-2015, ora 15:15
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Cum sunt sanii dupa sarcina si alaptare, neafectati?ca mie mi se par super
0
28-06-2015, ora 16:13
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
0706 2010. Dacă nu ma Insel Capri, o găsiţi de pe la pagina 64. Si ce dragut după intervenţie a intrat soţul sa anunţa fetele despre starea ei! Speram sa mai avem ocazia sa între fete mai vechi! Felicitări!!!!!
0
28-06-2015, ora 22:23
Alinush88
Nu este medic/terapeut
Alinush88
Buna din nou fetelor :) am 3 luni si 2 saptamani de la operatzie si sanul drept sa lasat mai mult decat cel stang.. Oare sa fie de la diferentza de gramaj dintre ei? Oare sa ramana asa ?
0
28-06-2015, ora 22:54
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Alinush88, ca sa nu stai ingrijorata ai putea sa-ti intrebi dr-ul sau sa mergi la un control, sa auzi o parere avizata. In sanul drept ai mai mult decat in cel stang? In poza nu se vede nici o diferenta...
0
28-06-2015, ora 23:21
Alinush88
Nu este medic/terapeut
Alinush88
In sanul stang am mai mult, poza e la cateva saptamani dupa operatie, o sa pun acum una de ieri
0
28-06-2015, ora 23:27
Alinush88
Nu este medic/terapeut
Alinush88
Am pus poza de 3 ori nu inteleg de ce o tot intoarce...
0
29-06-2015, ora 03:41
georgiana1990
Nu este medic/terapeut
georgiana1990
Salut fetelor!sunt cam veche pe aici, operata deja de 2 ani.Inca de cand am iesit din operatie am fost nemultumita de marime si forma.Initial am vrut ceva natural, motiv pentru care am ales moderat plus si n am insistat la mai mult cand domn doctor a zis 325 pentru ca nu vroiam sa ies prea mult in evidenta, pentru ca lumea vorbeste bla bla...total eronat.Am 1.73 inaltime iar marimea este intr adevar mica!Imi doresc sa ma reoperez, ii vreau mai mari, mai inalti, mai..mai.Problema mea este urmatoarea, am doar 67 cm in torace.Nu am absolut nicio problema cu implanturile actuale.Am coezivitate 1 motiv pt care sunt foarte moi, foarte naturali, foarte...ai mei.N as vrea sa "stric" asta decat pt ceva mai bun, evident.Aveti idee cam cat intra maxim pe un torace de 67 de cm fara sa nu iasa foarte mult in lateral ori sa mi le uneasca pe mijloc?!O sa ajung in tara unde am sa merg la consultatie la al meu doctor, insa as vrea o parere de la cele care au auzit, ori au prietene cu "acelasi torace".Multumesc
0
29-06-2015, ora 09:55
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Buna fetele, azi sunt in ziua 5, pe partea dreapta sunt ok nu ma doare deloc dar partea stanga parca ma doare mai rau decat ieri. Durerea e in partea de sus, acolo de unde incepe si e mai rau daca stau intinsa, daca ma ridic e mai ok. Ma doare chiar si la atingere. Miercuri dimineata am programare si am sa vb cu Dl Doctor despre asta, dar oare e normal sa ma doara asa rau o parte si cealalta deloc?
0
29-06-2015, ora 11:27
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Alinush88, diferenta e aproape insesizabila, cel putin eu nu vad mare dif intre sanii tai. Daca zici ca in cel stang ai mai mult dar cel drept e mai lasat, atunci nu prea are cum sa se fi lasat cel drept din cauza dif de gramaj. Poate asa i-ai avut si inainte sa te operezi, oricum sanii difera in general unul fata de celalalt iar pana la 6 luni se mai aseaza...

georgiana1990, parerea mea e ca implantul tau pare mic pentru ca e proiectia ff mica, doar 3, 8 cm, daca ai rotund moderate plus profile.
Din ce am vazut, profilele moderate par mici si la 400 cc ca au proiectia ff mica. La a doua operatie intra mai multi cc decat la prima, dar daca poti, cere un profil high pentru ca esti inalta si o sa arate mult mai frumos.
0
29-06-2015, ora 11:30
Glencora1
Nu este medic/terapeut
Glencora1
Bela, nu stiu cat de normal este si faci foarte bine ca te duci la medic. Iti spun ce am patit eu: si pe mine a inceput sa ma doara mai mult pe partea dreapta la cateva zile de la operatie. La fel daca stateam in picioare si ma miscam durerea mai ceda. Dimineata ma trezeam cu niste dureri tare naspa. Eu joi fac 3saptamani de la operatie si abia de azi durerile sunt mult mai mici pe partea dreapta, cred ca incep sa cedeze. Ma durea si spatele f tare, ulterior a inceput sa ma doara si sanul drept daca il apasam usor pe margini...ma durea decat pe marginile unde apasa implantul.Bine eu inca port banda elastica sa imi coboare implantul de la sanul stang ca e un pic mai coborat cel de la dreptul si cred ca asta forta implantul in jos si la sanul drept si de acolo durerea.si eu am fost la medic si mi-a zis ca nu e nicio problema, ma temeam de contractura capsulara sau cum se cheama. Se pare ca nu am fost printre norocoasele fara dureri. Inca ma mai doare dar muuuult mai putin si mai suportabil, sper ca pana fac luna sa nu mai am nicio durere sau disconfort.
0
29-06-2015, ora 12:01
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
@Glencora1, exact asta este si senzatia mea, ma doare pe margini, in special dimineata si intr-adevar ma doare si spatele rau...
0
29-06-2015, ora 16:45
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
A durut pe cnv capul si a avut varsaturi la cayeva zile de la operatie?
0
29-06-2015, ora 16:57
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
Gia, capul ma cam doare si pe mine, eu am varsat doar in prima zi, dar si acum daca miros ceva ce nu imi prieste simt o stare de greata, cred ca e efectul anesteziei.
0
29-06-2015, ora 17:21
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Serena Yda, un rezultat frumos. Felicitări!
Fetelor, de 4 zile îmi simt sânii fff tari, duri, grei si încordaţi, în special sanul stang.a mai avut cineva aşa senzatie la 2 luni?
Capri, îţi mulţumim ca ne-ai scris ca sa sărbătorim împreună aniversarea. Pup
0
29-06-2015, ora 18:01
Adri8989
Nu este medic/terapeut
Adri8989
Serenayda mersi de rs...
Eu tot aici in Atena sunt operata.. Am 1 luna de la operaţie...
Bravoooo de rezultatul tau. Este foarte reusit
0
29-06-2015, ora 19:24
capri
Nu este medic/terapeut
capri
Multumesc mult fetelor, sunteti foarte dragute.

Chanell ai dreptate, am inceput sa scriu pe la 64 :) si sotul a intrat dupa operatie sa anunte care e starea mea. Cum au trecut 5 ani... :) Sa inteleg ca m-ai citit?

Ce pot sa spun este ca operatia asta mi-a schimbat psihicul, ma simt mult mai bine cu mine si o recomand tuturor celor care se simt complexate.

Am updatat si eu profilul :) intre timp am facut 35 :)

Numai bine.
0
29-06-2015, ora 19:28
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Frumoase rezultate fetele
0
29-06-2015, ora 20:01
Iulia Criss
Nu este medic/terapeut
Iulia Criss
Fetelor am o nelamurire: eu lucrez ca lucrator comercial intr-un hipermarket cunoscut si pot spune ca ridic greutati si de 20 kg si vreau sa imi pun silicoane si o sa fie cam greu pentru mine dupa ce ma operez, am inteles ca nu am voie sa riic nici macar 3 kg trei uni dupa operatie
Initial vreau sa ma operez la Dumitru Totir si as vrea sa stiu cate zile de concediu medical imi va da, ce va scrie in fisa medicala, cate zile nu mai am voie sa ridic sau daca imi va recomanda in fisa repaus total trei luni de exemplu?
0
29-06-2015, ora 21:54
gia832
Nu este medic/terapeut
gia832
Iuliae dinceştiu eu, medicul care e te operează nU îţi dă medical pentru că e estetician.nici mie nu mi a dat...trebuie să găeşti altă variantă pentru medical, la mine pote biletul de externare scria că sunt operată, cât sunt implanturile şi ce trebuie să eviţi, efort fizic raport sexual...
0
29-06-2015, ora 22:12
ana6
Nu este medic/terapeut
ana6
e sunt tare suparata caci de 3 zile ma doare f tare sanul stang, am fost azi la ecografie mamara si nu vede nimic in neregula.crede ca este pe baza hormonala.mi-a dat ceva tratament pentru 3 luni.Noaptea trecuta nu am adormit decat spre dimineata.Vroiam sa ma operez in august..acum sa vedem cum imi voi reveni.
0
29-06-2015, ora 22:34
Alinush88
Nu este medic/terapeut
Alinush88
Multzumesc karla81
0
29-06-2015, ora 22:56
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Da Capri te am citit cu 1 an in urma când pierdeam Nopţile sa ma documentez, eşti printre putinele care mi au rămas in memorie! Ma bucur mult ca totul e foarte bine! Frumos când fetele intra si după mai mulţi ani, aşa cele care au dubii cum vor evolua sânii peste ani, avem exemplu tau, si cu o sarcina si alăptat! WoW, wow, wow! Pupici!
0
29-06-2015, ora 22:59
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Iulia trebuie sa eviti efortul, pentru medical vorbeşte cu medicul de familie. Era ok sa îţi iei concediu de odihna, sa ai mai mult timp de recuperare! Si eu ridic mai mult decât tine, , , , dar ma voi limita doar la ce tine de documente. Azi am început serviciul.. Pt prima zi am fost ok!
0
29-06-2015, ora 23:06
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Georgiana tu eşti si foarte mica in torace, un sân prea mare nu s ar vedea bine, eu ca mărime le vad ok, nu ştiu dacă sunt rotunde, par mai mult anatomice, , , , in general după ce ne obişnuim, nu mai sunt inflamaţi si se aseară avem iluzia ca sunt mai mici, si ne gândim ca poate era mai bine mai mari, doar pt ca ne am obişnuit si începem sa ii vedem ca si cum aşa i am avut mereu! Cu siguranţă Dr Nae, ţi a pus exact cât a intrat. Sânii tai sunt frumosi, eu zic sa mai aştepti.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 174617471748 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •