Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 172817291730 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
21-05-2015, ora 13:53
Ramo16
Nu este medic/terapeut
Ramo16
Ce simpatica esti Oana :)) mersi mult
M-am mai linistit cand am citit ce mi-ai scris! Acum abia astept!
0
21-05-2015, ora 14:18
oana983
Nu este medic/terapeut
oana983
Ramy, eu nu-s manichiurista, sunt traducator de meserie, dar...pun unghii false dupa job, este un hobby...nu-l fac din obligatie de ceva, ca sa te linistesc, aveam 11 zile de la op, cand dadeam la pila de zor..ca erau fetele disperate sa-si schimbe unghiile... ideea e ca mi-a fost cam frica si mie de miscari si efort, dar am miscat mai mult mana nu si bratul din umar, si nu m-am incordat, am obosit, ce-i drept, dar eu nici nu stau 8 ore sa fac asta, erau cam 3 ore pe zi alocate dupa job. Dar...trebuia sa dorm dupa ca ti se da instant somn. Organismul nu functionaza inca normal, pt ca na, tre sa-si rezerve resursele pt recuperare nu pt inca un efort suplimentar. Adica dc nu te culci atunci cand nu te mai tine...nu mai poti face nimic altceva..ca efectiv tre sa dormi. Poate depinde si de structura fiecareia acum, poate unele fete sunt mai rezistente fizic. In general e recomandat sa te duci dupa 2 sapt la job, dc nu faci efort, si stai cuminte. Acum..cred ca si cum ne menajam fiecare. Eu am fost o paranoia si o fricoasa...imi analizam fiecare miscare a mainilor ca sa nu fac ceva la operatie :)))...abia dupa 5 sapt mi-am pus un tricou fara nasturi, chiar dc la 4 sapt deja poti incet incet sa ridici mainile usor ca sa te imbraci. ASa am evoluat eu astea 5 sapt de dupa op. fiecare suntem diferite si ne stabilim activitatile in fct de cum te simti la momentul ala. Sper ca te-a ajutat cu ceva paranteza mea. Acu ma bucur ca nu mai depind de nimeni si ma spal si ma imbrac singura. :)) Si toata strada (radio santz) se uita la tatele mele cand trec spre casa...:))))))deci inseamna ca acu au ce vedea :)))))))) ma amuz singura, asa ca, indiferent cat de mult sau putin o sa va doara, mai ales spatele de la cum dormiti, o sa merite !!!! Eu m-am dus cu gura pana la urechi la operatie..da sincer...am fost de 20 de ori la wc inainte de op, de frica :))))) o sa fiti bine, eu asta mi-am repetat continuu si cu voce tare cand nu mai tinea minciuna :))) si acum sunt EXCELENT de bine! asa ca, o sa fie bine si pentru voi cele care vreti sa va operati! Va transmit toate gandurile bune! :-*
0
21-05-2015, ora 14:31
flaviaandreeau
Nu este medic/terapeut
flaviaandreeau
Eu m-am internat, m a desenat urmeaza sa intru in operatie. Mie mi-a zis ca nu pot pleca din clinica pana nu ridic mainile deasupra capului iar peste 24 de h pot conduce + activitatile zilnice.i am zis ca sambata avem o nunta si a zis ca pot merge! :) acum sa vedem
0
21-05-2015, ora 14:45
oana983
Nu este medic/terapeut
oana983
Flavia iti doresc sa-ti iasa operatia impecabil, si daca asa zice dr...fa ce-ti zice. Eu n-am putut conduce...mi se contractau muschii si ma dureau sanii, dar repet, eu sunt si fricoasa, fiecare cum se simte. Sunt fete care au condus la 7 zile...eu la 3 sapt. Fete care s-au dat singure jos din pat dupa operatie, eu..n-am fost in stare 2 sapt (am depins de cineva). Fiecare din noi e caz individual; ce poate una, alta inca nu reuseste, cam asa e...
Dar iti tin pumnii, si o sa te trezesti cu doua baloane frumoase...care se vor desumfla dupa 2-3 sapt :)))asa ca...pune-ti peste 300cc. Eu am 325 si 350cc si..cred ca mai mergeau inca 25cc la fiecare :)
Recuperare rapida !! :)
0
21-05-2015, ora 15:47
Ramo16
Nu este medic/terapeut
Ramo16
Doamne ce ma bine dispui Oana :)) sper sa fi aici si inainte de operatie haha
Mie de condus mi-a zis ca pot dupa o sapt si ca o sa fiu ok.
La lucru..mi-am lasat 2 saptamani dar probabil o sa prelungesc durata ca si eu sunt tare fricoasa :))
Bafta Flavia!
0
21-05-2015, ora 16:11
Vali2626
Nu este medic/terapeut
Vali2626
Fetelor sunt nou-nouta aici.
Am citit foarte mult aici... Am 4 zile de cind nu ma oppresc... Si inka Mai am.. Informatii foarte foarte bune..
NatashaAnastasia... Am vazut sinii taii si sunt superpi... 500 cc ai pus. Si anume ca in Grecia... La ce medic ai
fost??????? Pleassssss rs daca vezi..
eu stau tot in Grecia si acum caut Medici pentru interventie..
0
21-05-2015, ora 17:25
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
Buna noilor fete de pe forum, care doresc sa se opereze

A deschis cineva o discutie referitoare la analize si anestezie. In general, la orice clinica, ar trebui sa vi se faca analizele cu cel mult o zi inainte de operatie, deoarece nici un anestezist nu o sa se riste sa anestezieze pe cineva care are analizele facute la cine stie ce spital de stat (la conditiile de acolo, probele pot fi contaminate - e o situatie f trista cu spitalele de stat in Romania).

Pentru fetele care nu au mai avut niciodata injectat antibiotic, asigurati-va ca ii spuneti asta anestezistului. Pe mine m-au intrebat asistentele cand mi-au facut analizele si mi-au spus sa ii transmit anestezistului (de fapt, cand m-au bagat in sala de operatii, el deja stia de la asistente de acest lucru). Este f important ca anestezistul sa stie daca nu ati mai avut niciodata injectat antibiotic, deoarece se poate face alergie. Mie mi-a facut un test de alergie cand am intrat in sala si, din fericire, totul a fost ok.

Mult succes si recuperare usoara! :)
0
21-05-2015, ora 17:33
bela25
Nu este medic/terapeut
bela25
@Ramo16. Cat costa operatia la Targu-Mures? Eu sunt din zona si incerc sa ma decid intre Mures sau Cluj.
0
21-05-2015, ora 17:49
Ramo16
Nu este medic/terapeut
Ramo16
Bela mie imi pune 300cc high profile rotund si e 2600 iar daca erau anatomice erau 2700
200 de lei a fost consultatia iar dupa fiecare consultatie se va platii. Ca si pret e ok, zic eu.E la fel si la Spital, eu sunt la unul privat.
0
21-05-2015, ora 19:49
moniquee
Nu este medic/terapeut
moniquee
Fetelor s/a mai operat cineva la Arcalife ? Ce parere aveti ? Eu am vb cu dr Rachad Hassan si pare un dr care se implica si te lamureste in orice privinta. Dar vreau sa mai aud cateva pareri pana sa ajung sa ma operez la el
0
21-05-2015, ora 20:28
flaviaandreeau
Nu este medic/terapeut
flaviaandreeau
Am iesit din operatie. Am pus 285 AOXP sunt umflati putin dar f draguti...deja facem exercitii cu mainile deasupra capului
0
22-05-2015, ora 00:17
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Felicitari Flavia, sa-i stapanesti sanatoasa :)
0
22-05-2015, ora 17:53
flaviaandreeau
Nu este medic/terapeut
flaviaandreeau
Buna ziua fetelor! Am ajuns si eu acasa de dimineata. Sunt destul de ok, ma ridic singura din pat dar ma omoara dormitul pe spate...de dimineata mi s a facut rau la clinica ca aveam tensiunea 8 cu 5...ce voiam sa va intreb, dupa un timp vi s au mai micit in marime sau s au mai marit? Mie mi a dat sa iau Zinnat, Linex Forte, Nexium, Algocalmin, Naldorex, si Ibalgin unguent pe sani...sper sa treaca cat mai repede disconfortul acesta. Mi a zis ca pot sa dorm deja pe burta/laterale, dar nu as fi in stare sa fac asta asa ca...tot pe spate! Nu am panament pe sani, decat leucoplast la incizie...Nu inteleg de ce fiecare medic are alta varianta :(
0
22-05-2015, ora 23:27
@cristina27
Nu este medic/terapeut
@cristina27
buna fetelor..sunt noua pe aici..am si eu mare rugaminte...nu stiu pe cine sa aleg pt operatia la san: domnul Stan sau Ionescu...data consultatiei se apropie si eu incep sa am dubii, initial am consultatie la domnul doctor Stan, doar pe dansul l am dorit ca si medic dar acum dupa ce am citit mai mult pe forum am
inceput sa am temeri cu privire la dansul.va rog daca e cineva operata la dansul as dori niste informatii.mersi frumos
0
23-05-2015, ora 09:06
flaviaandreeau
Nu este medic/terapeut
flaviaandreeau
Eu m am operat la Stan acum 2 zile...ce vrei sa stii?
0
24-05-2015, ora 05:11
@cristina27
Nu este medic/terapeut
@cristina27
buna Flavia, mersi pentru raspuns..as vrea sa iau legatura cu tine, -*. as dori sa vorbim in privat.iti multumesc mult!

(*modificat de admin)
0
24-05-2015, ora 21:44
criistyna
Nu este medic/terapeut
criistyna
Buna fetele! Am fost la control, 1 luna si aproape jumatate, sunt foarte bine! A zis dl doctor ca pot renunta la bustiera. De la trei saptamani dorm pe parti. Cicatricele arata si ele bine, ma dau cu crema de galbenele, contractubex si strataderm, sunt inca tari in interior din cauza ca firele se topesc de tot in 2 luni si jumate... bafta multa celor care se opereaza in curand si credeti ma ca nu o sa va para rau, mie mi a schimbat viata operatia asta!
0
25-05-2015, ora 14:49
ramy zozoo
Nu este medic/terapeut
ramy zozoo
Buna, si eu am 1 luna si 4 zile, ma simt bine, ma mai deranjeaza putin operatia la schimbarea vremii, Crystina, crema de galbenele tot pt cicatricii o folosesti?
0
25-05-2015, ora 16:22
criistyna
Nu este medic/terapeut
criistyna
Da Ramy, le folosesc alternativ si au un rezultat foarte bun. Eu am avut niste probleme cu cicatricele si acum sunt de nerecunoscut, abia se mai vad niste liniute fine usor roz.
0
25-05-2015, ora 16:27
flaviaandreeau
Nu este medic/terapeut
flaviaandreeau
Dupa cat timp nu v a mai deranjat la ridicatul din pat incizia? Am 4 zile eu si putin tot ma deranjeaza cand ma ridic...
0
25-05-2015, ora 17:50
ramy zozoo
Nu este medic/terapeut
ramy zozoo
Multumesc Crystina! Eu ma dau cu stratamed si cu prosil! Flavia eu dupa 1 saptamana jumate mam ridicat singura din pat :(dar akm sunt foarte bine!
0
25-05-2015, ora 17:59
flaviaandreeau
Nu este medic/terapeut
flaviaandreeau
Eu ma ridic de cum am iesit din sala singura ca asa m a pus dr dar ma cam deranjeaza putin...mie pentru cicatrici mi a dat plasturi micropore si plasturi de silicon...azi chiar mi am facut si baie pe cap singura :)) dar sa vedem
0
25-05-2015, ora 18:55
@cristina27
Nu este medic/terapeut
@cristina27
Flavia spune mi te rog ce dimensiune ti a pus domnul doctor Stan? eu am sanii foarte mici si am inteles ca domnul doctor nu pune implant mare, sincer ma ingrijorez putin ca daca tot recurg la bisturiu as dori sa se vada ceva, nu vreau foarte mari, doar sa fiu capabila sa port o bluza fata sutien de exemplu, sa se vada ceva nu doar doua butoane.esti multumita de dimensiunea lor? initial trebuia sa am programare pe data de 5 domnul doctor insa este plecat din tara consultatia fiind reprogramata pe data de 19. sper sa fie posibila consultatia in aceasta data pentru ca ca altfel nu voi mai avea timp pentru realizarea operatiei, eu fiind plecata din tara.vi s a intamplat ceva similar?
0
25-05-2015, ora 19:34
Simosimo
Nu este medic/terapeut
Simosimo
Dupa cat timp e ok sa faci sauna? :o3
0
25-05-2015, ora 20:23
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Simosimo,
la sauna se poate merge dupa cca o luna, cand nu mai ai cojite pe cicatrici.
0
25-05-2015, ora 21:23
flaviaandreeau
Nu este medic/terapeut
flaviaandreeau
Cristina am pus Polytech 285 AOXP (anatomice) nu pune mari, mie voia sa mi puna 245 dar l am convins pentru 285 si sincer mi se par cam mari acum pentru cat sunt eu de mica (1.60 si 42 de kg) sani nu aveam aproape deloc...eu sunt oricum pro sa arate naturali nu niste chestii imense deci am fost pe aceeasi lungime de unda cu el probabil...
0
25-05-2015, ora 21:28
@cristina27
Nu este medic/terapeut
@cristina27
inteleg, dar sa nu iti para rau pt ca acum sunt si dupa operatie am inteles ca se micsoreaza putin dupa...eu am 1, 76 si 53 de kg deci ar fi cam mici...dupa cum am zis daca nu se vor vedea dupa nu are rost sa ma las "taiata":), mersi frumos pentru raspuns...poate iti faci si o poza sa vedem :D...
0
25-05-2015, ora 21:30
@cristina27
Nu este medic/terapeut
@cristina27
nu le vreau imense sunt contra sanilor mari, doar vreau naturalete, de asta l am si ales pe domnul doctor...de mai bine de un an jumate ma informez, insa vreau sa pot purta o lenjerie frumoasa, o rokie care nu necesita sutien si sa fie ceva frumos sub...asta e tot ce vreau:)
0
25-05-2015, ora 21:42
flaviaandreeau
Nu este medic/terapeut
flaviaandreeau
Eu de la 70A acum am bustiera 70C...mi e de ajuns :) daca vrei ceva mare cred ca nici stan nici radu ionescu nu s ok...incearca la totir
0
25-05-2015, ora 21:43
flaviaandreeau
Nu este medic/terapeut
flaviaandreeau
Simosimo cat ai tu pus? Ce marime?
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 172817291730 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •