Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 172617271728 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
13-05-2015, ora 15:41
moni.creatza
Nu este medic/terapeut
moni.creatza
Stelianam, eu am avut strictul necesar, o pijama si papuci de casa, restul am primit de la clinica. La sala am inceput deja sa merg dupa 2 luni, dar port sutienul dat de doctor sau sutien sportiv de la Triumph sa tina sanii cat mai bine, si nu am nici o problema cu asta. Inca nu am mers la sauna sau solar, dar probabil in curand, din ce am inteles pe forum deja se poate face si asta. Cicatricile fiind sub brat, deci nu se vad, ma gandesc ca nu trebuie sa le acopar, daca nu le expun la solar.
0
13-05-2015, ora 20:11
stelianam
Nu este medic/terapeut
stelianam
Multumesc mult fetelor, nu stiu cat este de mare frica, dar stiu ca emotiile sunt mari:)) eu cred ca se merita si dureri si tot.
0
14-05-2015, ora 01:19
florinuta
Nu este medic/terapeut
florinuta
stelianam stai liniştită, gândeşte pozitiv.te trezeşti din anestezie si eşti deja posesoarea unui bust pe care l-ai visat.apropo dd bagaj pijamalele sa fie cu nasturi şi fiindcă nu faci duş i-ti sunt utile servetele umede.bafta multa
0
14-05-2015, ora 08:02
Iris-Iris
Nu este medic/terapeut
Iris-Iris
Rox, eu am reluat sala dupa 2 luni, dar incet cu mers pe banda, exercitii pentru picioare, clase mai usoare de yoga...

Stelianam, bafta multa! O sa vezi, vei uita repede de perioada asta.
0
15-05-2015, ora 13:44
Miranda23
Nu este medic/terapeut
Miranda23
Buena fetelor!! Sunt noua pe aici, in luna August merg la operatie la Dr.Gad Renert...ce părere aveţi despre el sunteţi vreuna operata de acest medic?? 😌😘😘
0
15-05-2015, ora 13:53
MlovesM
Nu este medic/terapeut
MlovesM
Buna fetelor azi am facut 4 luni de la interventie ma simt minunat, numai ca ias fi vrut mai mari😆 si nu stiu de ce nu sunt apropiati, sa fie oare din cauza bustieri trebuia sa o tin mai stranda sau sa pun banda ? Se mai poate schimba forma de acum incolo?
0
15-05-2015, ora 23:36
Pitica
Nu este medic/terapeut
Pitica
@kissa eu in 2 zile fac o luna de la operatie si nici mie nu mi-au cazut cojitele..la sanul drept au mai cazut dar la stangul nu prea
0
16-05-2015, ora 18:00
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Pitica, mi le a dat jos dr. Nu mai am nici o cojita.
0
16-05-2015, ora 21:41
clrscr
Nu este medic/terapeut
clrscr
Buna fetelor, as vrea sa imi pun implanturi, am fost la consultatie si am baza de 12.5, deja am ales 345cc profil mediu, implanturi Allergan Natrelle inspira rotunde.Acum ma gandesc ca sunt prea mici, voi ce parere aveti, si ma gandeam poate sa aleg profilul inalt, dar nu prea imi dau seama care e diferenta intre cele 2 profiluri inalt si mediu dpdv vizual. Cand am vb cu doctorul, in urma masuratorilor mi-a zis ca dimensiunea medie pt mine este 345cc, iar mare 375cc. Nu stiu ce sa aleg, voi ce parere aveti? Multumesc pentru viitoarele raspunsuri
0
16-05-2015, ora 22:05
clrscr
Nu este medic/terapeut
clrscr
Am uitat sa mentionez ca am 1.69m, 59 kg, cupa B, 75-76 cm sub sani
0
17-05-2015, ora 01:07
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
375 cc, linistita!Nu i o marime mare
0
17-05-2015, ora 13:38
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Mergi pe maxim...adică 375!! Succes!
0
17-05-2015, ora 13:50
Mariana788
Nu este medic/terapeut
Mariana788
Lorycika24 sa nu mergi in Turcia la clinica aia, mie nu mi se pare reusita operatia lui Beyonce de Romania, ea acolo s-a operat, mie mi se pare ca are silicoanele pozitionate prea sus.
Eu de un an si ceva urmaresc forumul acesta si am analizat operatia tuturor fetelor operate la toti doctorii din toate orasele
Sincer Dumitru Totir este cel mai bun dupa parerea mea, multe fete s-au operat la el, am vazut si poze de ale fetelor si evolutia lor dupa operatie a fost ireprosabila.
Acum tu stii ce e mai bine pentru tine si sper sa iei decizia cea mai corecta!!
0
17-05-2015, ora 18:30
Alexarebe
Nu este medic/terapeut
Alexarebe
Fetelor maine am exact o luna de la operaţie, cojile mi-au căzut la sânul drept doar la stângul inca nu.. Taietura deabea se vede 😊 sunt happy !
0
17-05-2015, ora 18:42
Pitica
Nu este medic/terapeut
Pitica
Si mie tot la stangul mi-au cazut cojitele iartaietura este f mica si abia se vede.. Fetele cat mai purtam bustiera.. Eu am o luna si am purtato mereu
0
17-05-2015, ora 18:44
Pitica
Nu este medic/terapeut
Pitica
Mai am o intrebare:) prima data trb sa ma dau cu contrctubex si dupa k cimeosil sau invers? Are cva daca ma dau numai pe un san dak la stangul inca mai am cojite?
0
17-05-2015, ora 22:32
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Pitica, eu azi am făcut o luna de la operaţie.Vineri am fost la dr şi mi-a zis ca pot sa mai las bustiera şi sa port sutien fără sârmă. Noaptea sa pun bustiera şi ca pot sa dorm pe părţi deja, iar cu sportul sa mai aştept o luna.
0
17-05-2015, ora 23:40
Ramo16
Nu este medic/terapeut
Ramo16
Buna fetelor :D
In 26, luna asta ma operez.In sfarsit o sa am si eu sani
Am o intrebare...medicul mi-a zis ca maxim mi-ar intra 300cc, dar a spus ca pastreaza si marimi mai mici.Am ales cu el Mentor, rotunde ca acelea mi se potrivesc. Tin sa mentionez ca am 1, 64m si 55 de kg. Ce parere aveti?Sa insist pe 300?
0
18-05-2015, ora 11:15
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Ramo16, parerea mea este sa nu pui sub 300 in niciun caz pentru ca o sa ti se para MICI...tot citesc forumul de ceva vreme de cand m-am hotarat si eu sa-mi pun implant si majoritatea fetelor care si-au pus marimi mai mici de 300 au fost dezamagite. De exemplu si eu am 1, 65m inaltime, 50 de kg si imi pun Mentor rotund 320cc ultra high cu proiectie de 5, 3cm. Conteaza fff mult proiectia sa fie peste 5 ca sa para mai bombate, sub 5 proiectie din ce am vazut mi se par plate. Oricum decizia iti apartine, sper sa faci alegerea potrivita. La ce medic te operezi?
0
18-05-2015, ora 11:23
Ramo16
Nu este medic/terapeut
Ramo16
Karla 81 multumesc de raspuns
O sa insist pe 300 atunci ca momentan arat ca un baietoi :)) si totusi vreau rezultate
In tg mures ma operez la Dr.Dorin Dorobantu
Si mie tot high profile mi le pune.Zilele astea trebuie sa il sun sa io spun cum imi evolueaza menstruatia si o sa insist atunci pe 300 :D
Tu?pe cand operatia?
Gagicute, care v-ati mai operat prin tg mures?
0
18-05-2015, ora 11:38
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Eu in 4 iunie sunt programata la operatie si imi pun ultra high profile nu high profile. Adica la high profile 300cc proiectia este de 4.7 cm iar la 320cc ultra high am proiectia de 5.3cm. Ma operez la dr.Marius Popescu la clinica Zetta.
0
18-05-2015, ora 11:52
Ramo16
Nu este medic/terapeut
Ramo16
Eu nu mai am rabdare :)) abia astept!
Eu dupa 10 zile la operatie am 2 nunti.Medicul mi-a zis ca voi fi in stare sa merg la ambele fara probleme.Asa emotii am.Sper sa fie totul ok.
0
18-05-2015, ora 12:07
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
O sa fie ok, ai sa vezi. Nici eu nu mai am rabdare, abia astept sa se intample minunea. La nunti ai mare grija doar sa nu joci prea mult ca totusi la 10 zile implantul nu este fixat inca. Si eu trebuie sa merg la o nunta in 4 iulie, la o luna dupa operatie si n-am de gand sa ma agit pe acolo, e foarte importanta perioada de recuperare. Analizele le-ai facut? Eu am facut doar EKG-ul si eco mamara iar cele de sange inainte cu cateva zile (maxim 7)trebuie sa le fac. Mie de analize imi era cel mai frica, sa nu am vreo chestie si sa-mi amane Doamne fereste, operatia...noroc ca sunt optimista de fel ca asa o luam razna la cate griji imi fac :)
0
18-05-2015, ora 12:41
oana983
Nu este medic/terapeut
oana983
Ramy nu stiu cum o sa mergi tu la nunta, ca o sa ti se para o nicolava pe piept si abia o sa respiri cand mergi, nici un caz sa incerci sa dansezi :))) e buna gluma! Mie mi s-a facut rau pe strada si la 14 zile de la operatie de cat de rau obosesti cand mergi, dar in fine, poate tu esti mai curajoasa! si tine cont ca pielea e taiata si...ai bandaje. Sper sa-ti poti pune rochia pe tine! ca nu vei avea voie sa ridici mainile. Succes cu aventura pt nunta, sigur nu o vei uita niciodata :) dar din experienta proprie, iti spun ca mai mult de 3 ore nu vei putea sa stai in picioare, inca vei avea stari de somnolenta, organismul trebuie sa se recupereze, eu si alte fete de pe forum, au dormit 2 saptamani pe ele pana organismul isi reia functiile normale. Eu personal, dormeam 3 ore si cam 2 ore stateam treaza, iar dormeam iar stateam treaza 2 ore-3 ore..incet incet organismul incepe sa revina la normal, dar nu stiu dc dupa 10 zile vei putea sta 10 ore treaza fara sa vrei sa te intinzi in pat; o sa vezi cel mai bine cand vei fi in situatia respectiva. La nunta lumea nu stie ca tu esti operata, si pot veni la tine sa te traga de maini sa te duci la dans, sau alte situatii, pe care nu le poti prevedea, o sa te oboseasca agitatia, crede-ma ca o sa-mi dai dreptate, nu ca am eu acum chef sa te sperii, dar nu te vei putea bucura de nunta cum crezi acum. Numai cand o sa-ti faci dus si o sa te imbraci in rochie, deja o sa vezi ca ai obosit si vrei sa te intinzi in pat, sau vei avea stari de ne-chef pt ca nu te vei simti in largul tau, sanii te vor durea inca, vor fi umflati..stari diferite si naspa...acum..na...eu doar ti-am spus o parere a uneia care a trecut prin operatie. Bafta si mult succes in recuperare.
0
18-05-2015, ora 12:51
karla81
Nu este medic/terapeut
karla81
Ramo16, mie mi se pare ciudat ca medicul care te opereaza ti-a zis ca poti si vei fi in stare sa mergi la ambele nunti fara probl...din ce am citit pe forum nici firele nu ti le scoate inainte de 14 zile, ti-a spus cumva daca iti pune fire resorbabile?
0
18-05-2015, ora 16:23
Pitica
Nu este medic/terapeut
Pitica
@kissa eu am inceput sa dorm pe parti inca de la 2 sapt, dupa ce mi-a scos firele..m-am saturat de bustiera dar cand imi fac dus de exemplu parca imi aluneca sanii, am o senzatie nashpa..nu stiu cum asi putea sa stau si fara ea cu toate ca nu o mai suport:((
0
18-05-2015, ora 17:11
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Ramon, tot ce a scris Oana este adevărat. Majoritatea fetelor operate simt acelaşi lucruri pe care le-a descris Oana. În 10 zile nustiu cât de ok te vei simţi ptr o nunta, dar sa te ajute Dumnezeu! Eu abia în a 13 -a zi am putut sa fac un dus adevărat :-), nu poţi sa ridici braţele, te doare spinare, oboseşti etc. Abia după 3 săptămâni eu am început sa mă simt în pielea mea. Plus la asta nu uita ca 5 zile bei antibiotice si 7 zile antiinflamatorii si ai o stare nasoala, somnolenţă. Succes la operaţie !!!
0
18-05-2015, ora 19:50
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Pitica, aşa simţeam şi eu la inceput când o dădeam jos. Chiar şi când făceam dus aveam impresia ca vor cadea ;-))), simţeam cum atârnă jos :). Dar am iesit vineri seara cu prietenii, fără bustiera, şi m-am simţit f bine. Eu zic sa o mai dai jos ziua puţin ca sa te obişnuieşti fără ea.
0
18-05-2015, ora 21:47
Pitica
Nu este medic/terapeut
Pitica
Merci kissa.. O sa incerc..eu nu mai sunt in Ro si nu vreau sa sun doctorul pt orice mi se nazare mie:))) si cand vb k dansul uit toate lucrurile pe care vreau sa il intreb:):)
0
19-05-2015, ora 14:34
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Si eu păţesc la fel :-). Acasă îmi veneau în cap 1000 de întrebări, iar când ajungeam la el uitam. Din acest motiv, când am fost ultima data la el, am scris toate întrebările în telefon :-) şi el mi-a răspuns la toate.
Recuperare usoara va doresc!!!! Si sa ne auzim de bine.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 172617271728 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •