Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 169016911692 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
26-03-2015, ora 17:42
danina18
Nu este medic/terapeut
danina18
Si eu am platit tot suna 4500, dar am facut ridicare cu implant.
0
27-03-2015, ora 06:31
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Moni.creata bafta te asteptam cu rezultat :*
0
27-03-2015, ora 22:08
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Natasha ai niste sani superbi :*
0
27-03-2015, ora 22:15
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Multumesc frumos Monika 😻😻😻😻💋💋💋💋💋si tu ai un rezultat foarte reuşit sa ii porţi sănătoasa !!!!💞💞💞💞💞
0
27-03-2015, ora 23:14
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
Voua vi s-a intamplat sa aveti dureri mari dupa mai mult timp dupa operatie? Eu am 6 saptamani si in ultimul timp chiar ma simteam ok, insa de cateva zile am inceput sa am dureri la unul din sani, suportabile. Astazi, in schimb, s-au intensificat durerile iar acum ma doare f tare si cand stau, nu mai zic cum e cand respir mai profund sau ma aplec, sau rad..As suna medicul insa deocamdata e o ora f tarzie..sunt f ingrijorata :((
0
27-03-2015, ora 23:50
Guppygirl
Nu este medic/terapeut
Guppygirl
Fetelor!!! Am o problema (inca nu am contactat doctorul):
1. Mi se simte implantul la mana pe parti, destul de rau;
2. Cand ma aplec se si VEDE!!!!
Si o alta problema ar fi ca sunt in Italia si nu ma pot duce in tara sa ma consulte doctorul...
O sa il sun si o sa imi spuna sa ma duc la consultatie :(((((
Orice parere de-a voastra mi-ar fi de ajutor moral
0
28-03-2015, ora 09:29
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Salutare :), am fost si eu la controlul de 6 luni, am primit pozele dinainte de operatie, sunt inca socata de ce urate aratau si ce frumoase pot fi acum, tinand cont ca nu am vrut lifting...
0
28-03-2015, ora 11:31
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Da chiby, mie mi s-a intamplat.
0
28-03-2015, ora 12:37
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
M-am linistit. Am fost sa fac ecografie la recomandarea medicului chirurg si e totul in regula.

Merci pt raspuns, Alina.
0
28-03-2015, ora 13:21
NatashaAnastasia
Nu este medic/terapeut
NatashaAnastasia
Super lory🎀💖🎀
0
28-03-2015, ora 16:26
Alinush88
Nu este medic/terapeut
Alinush88
Fetelor, simt la una din operatzii o mica galma... Voi avetzi asa ceva???
0
28-03-2015, ora 20:42
Dienucaa
Nu este medic/terapeut
Dienucaa
Buna fetelor! Intentipnez sa imi fac o operatie de marire a sanilor si ma gandesc sa apelez la Domnul Dr. Ovidiu Ivan din Cluj. S-a operat cineva la dansul sa ma ajute si pe mine cu cateva pareri si informatii in ceea ce priveste costul operatiei?! Va multumesc, muahh!
0
28-03-2015, ora 21:32
Andramadalina123
Nu este medic/terapeut
Andramadalina123
Salut fetelor! Eu sunt programata in luni la Ivan ovidiu costul op este de 3200 de euro pt anatomic care include bustiera spitalizare si analize medicale + consulatii
0
28-03-2015, ora 22:05
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Dienucaa eu sunt operata de dr Radu Onoe, colegul lui Ivan, operatia costa 3200 eur in clinica, inclusa o bustiera si consultatiile pre ai post operatorii. Nu sunt incluse ecografiile.
Alinush, eu am simtit la inceput, dar a trecut
0
28-03-2015, ora 23:49
Dienucaa
Nu este medic/terapeut
Dienucaa
Multumesc fetelee! :-* Dar ca medic/clinica, ce parere aveti? Sunteti multumite de rezultat?
0
28-03-2015, ora 23:57
Andramadalina123
Nu este medic/terapeut
Andramadalina123
Clinica este super in sensul ca nu astepti pt analize ecografie iti explica absolut tot... Acuma mai multe voi afla luni:) sfatul meu este daca vrei sa te programezi la interventie sa mergi din timp pt ca pe mine m-a programat dupa 1 luna jumate...
0
29-03-2015, ora 08:59
moni.creatza
Nu este medic/terapeut
moni.creatza
Gata, a trecut! m-am operat vineri, dar ma simt destul de bine, in sensul ca nu am mari dureri, mai mult asa ca o presiune la nivelul pieptului si o usoara usturime sub brat ca m-am operat sub brat, dar doctorul spune ca e absolut normal. cu anestezia a fost destul de usor, am adormit imediat si m-am trezit cand totul a fost gata, am avut o senzatie usoara de greata care a trecut repede, dar nu am dat la ratze :)
In rest sunt bine, pot sa misc bratele fara nici o problema, pot manca, sa ma imbrac si inclusiv sa butonez la computer!
Va tin la curent si postez poze cat de curand!
0
29-03-2015, ora 10:08
MartinaLP
Nu este medic/terapeut
MartinaLP
Buna fetelor. Sunt noua pe forum. Am 2saptamani si 2zile de la implant. Pana la saptamana a doua m-am simţit perfect, din primele zile reuşeam sa ma dau jos din pat singura sa ridic mâinile cat mai sus..fara dureri exagerate. Nopţile de asemenea treceau repejor fara dureri semnificative. Insa de doua zile durerile sunt mari ca niste înţepături de imi taie respiraţia in special la sânul stâng. A mai păţit cineva asa?
0
29-03-2015, ora 12:25
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
Martina, tie nu ti-a spus medicul ca nu ai voie sa ridici mainile in sus in prima luna dupa operatie? Nu conteaza daca o poti face fara dureri, nu ai voie pentru ca se poate intinde "buzunarul" facut pentru implanturi, astfel incat ele pot sa cada mai jos decat ar trebui si ajungi la forme nedorite si posibile complicatii.
0
29-03-2015, ora 12:36
MartinaLP
Nu este medic/terapeut
MartinaLP
Nu, din contra. M-a încurajat sa fac cat mai multa mişcare nu sa stau doar in pat, plimbaţi scurte si dese, încercarea (cat e posibila) sa imi mişc braţele, bineînţeles mişcarea nu inseamna efort..ridicat de greutăţi sau stiu eu..Sa nu ridic mâinile ar însemna sa nu am voie sa ma spăl pe par o luna (de exemplu).
0
29-03-2015, ora 12:47
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Martina, completeaza-ti profilul!
0
29-03-2015, ora 12:54
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
Si mie mi-a spus sa fac miscare, sa merg cat pot de mult chiar daca am dureri. Insa a insistat de mai multe ori sa nu ridic mainile mai sus de nivelul umerilor. M-a sfatuit chiar sa port haine care se incheie cu nasturi sau fermoar, tocmai ca sa evit ridicatul mainilor sus cand m-as fi dezbracat.

Si din ce am mai vb cu alte fete, si lor le-a recomandat la fel..

Pe par sigur ca poti sa te speli, stand cu capul in jos si punanad dusul deasupra capului, sau rugand pe cineva sa te ajute. Exista solutii, iti dai seama ca nici noua, fetelor carora ni s-a recomandat sa nu ridicam mainile mai sus de nivelul umerilor, nu ne-a stat parul nespalat o luna.
0
29-03-2015, ora 12:57
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Cu ridicatu'mainilor.Eu am avut un lifting facut pe interior, nu am avut categoric voie sa ridic mainile, dar colegele mele au facut-o, au ridicat sa se inmbrace.Fiecare medic are alte tactici alte recomandari.
0
29-03-2015, ora 13:09
MartinaLP
Nu este medic/terapeut
MartinaLP
Asa cred si eu. Doar ca acum am niste înţepături foarte mari, ma gandesc acum ca e de la vreme având in vedere ca de doua zile ploua (de doua zile am si înţepăturile).
Sa ma spăl cu capul in jos nu puteam simţeam o presiune mare pe sani. Menţionez ca ridicam mâinile treptat daca simţeam durere ma opream dar pana la finele a 10 zile am reuşit sa le duc pun la ceafa iar 4 zile mai tarziu sa le ridic in sus nu complet drepte insa, inca nu pot. Eu nu am avut dureri nici dupa operatie, a fost ceva nesemnificativ..o presiune pe piept. M-am ridicat cand m-am trezit din anestezie, am mers la toaleta, m-am ridicat fara nevoie mare se ajutor.
0
29-03-2015, ora 13:10
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Frumos rezultat martina:)
0
29-03-2015, ora 13:18
MartinaLP
Nu este medic/terapeut
MartinaLP
Multumesc Alinush, sunt inca uşor umflaţi si inca nu vad forma bine definita. Doctorul mi-a sugerat sa am rabdare. In timp se vor aşeza mai bine. Fotografia este din ziua a 3 a dupa operatie
0
29-03-2015, ora 13:19
MartinaLP
Nu este medic/terapeut
MartinaLP
Si ai tai sunt frumoşi.
0
29-03-2015, ora 13:20
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Ms:)
0
29-03-2015, ora 13:27
erika28
Nu este medic/terapeut
erika28
Frumos rezultatul Martina, eu m.am operat pe12.03:)) dar sa ştii ca de două zile dreptul a mai coborât şi parca nu mai sunt asa mari, mie dr.mi.a zis ca pot sa încep serviciul sa fac ce făceam şi pana acuma, doar sa nu ridic greutăţi,
0
29-03-2015, ora 13:34
MartinaLP
Nu este medic/terapeut
MartinaLP
Exact. Greutate maxim 3.5kg. Dl Dr Zamfirescu este un adept al Mişcării dupa operatie, ii displace sa stai ţintuită la pat bineînţeles in limita puterilor si a durerii. Pe buna dreptate.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 169016911692 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •