Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 168916901691 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
24-03-2015, ora 11:19
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Răutate Mika asa visam si eu ca măcar la 3 saptamani o sa fiu bn, ei bine nu sunt, si am 3 sapt apăi tu intr-o săptămana deja sa dansezi si sa renunţi la bustiera sa ai decolteu nu prea cred ca e posibil asa repede, nu e chiar asa simplu sa te recuperezi
0
24-03-2015, ora 12:15
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Amani ori operatia ori concediu intro saptamana nici mainile nu ti le poti folosi kalumea umbli cocosata etc :)
0
24-03-2015, ora 12:18
Crinush27
Nu este medic/terapeut
Crinush27
Fetelor dupa cat timp de la operatie ati putut merge la lucru? E posibil ca dupa o saptamana sa pot merge?
0
24-03-2015, ora 12:29
Rautat3_mika
Nu este medic/terapeut
Rautat3_mika
Am zis ca fara dansuri si decolteuri ! Sunt constienta! Dar asa pot sta in picioare, sa stau in masina si chestii dastea?
0
24-03-2015, ora 12:59
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Nu ai scris corect si am înţeles greşit ;))) eu a 2 zi ieşisem in oraş cu prietenii, a 3 zi la o onomastica si tot asa, te simti ok doar ca nu iti poţi folosi mâinile, mergi cocoşată cel puţin pana iti da bandajele jos, la mn asa a fost, si daca întreceam măsura cu orele începeam sa ma simt rau si voiam acasă, am ieşit peste tot dar nu mai mult de 3-4 h pt ca simti nevoia sa stai întinsa in pat
0
24-03-2015, ora 13:07
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Fetelor maine fac 3 sapt, pe foaia de externare scrie clar ca la 3 sapt 4 sapt pot renunţa la bustiera, sunt fete care au renunţat măcar câteva ore pe zi la 3 sapt? Sânii mei oricum nu sunt f grei, adică nu ii simt grei
0
24-03-2015, ora 13:24
Rautat3_mika
Nu este medic/terapeut
Rautat3_mika
Aaa super merci mult pt raspuns😘
0
24-03-2015, ora 13:53
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Doctorul meu mi a recomandat sa stau fara bustiera la trei saptamani. Stăteau cam sus si erau apropiaţi. Desi la inceput am inchis o doar jos..după ceva timp am purtat o doar la somn.
Nu s a intamplat nimic rău. Sânii mei au mai coborât de atunci.
daca la trei sapt stăteam cu teama...acum am putin peste cinci sapt si nici nu ii mai simt ca un corp străin. Stau lejer fara bustiera.
Ar treb sa ascultam indicatiile doctorului...ei stiu mai bine :)
0
24-03-2015, ora 14:07
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Pai tocmai daca mi-a zis ca o pot da jos înseamnă ca, chiar pot ;))) de maine tr sa încep si masajul dar nu prea am idee cum e, ştiti vre-un video ceva? Sa ma ajutaţi ?
0
24-03-2015, ora 16:27
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Fetelor...voi ati intrebat domnul doctor de pastile anticonceptionale ?
Mie imi este putin stanjenitor :P
0
24-03-2015, ora 18:47
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Dragelor am trimis un mail doctorului...si mi a zis ca dpdv chirurgical le pot lua. Mentionez ca am 5 sapt jum. :)
0
24-03-2015, ora 20:50
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Eu nu inteleg cum puteti sa va riscati asa fetelor, eu in prima saptamana pe langa ca aveam nevoie de ajutor sa ma ridic oboseam sa merg si pana la usa.Nu stiu cum vreti sa lucrati si sa mergeti in club si la mare, pana la urma fiecare face ce vrea dar sa nu aveti o operatie nereusita dupa aia.PRIMA LUNA este cea mai importanta dupa parerea mea pt.ca se formeaza acea capsula care necesita repaus total.
0
24-03-2015, ora 20:54
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Eu m-am ridicat singura a doua zi. Mi a fost mai greu in primele ore dupa operatie..insa seara m am dus singura la toaleta cu pomul de la perfuzie dupa mine. Operată fiind la ora 8.30 - 9 dim..seara la 22 am plecat acasă. :)
0
24-03-2015, ora 21:17
Ana Maria1993
Nu este medic/terapeut
Ana Maria1993
fetelor am programare la dr Vitalie Stan pentru luna asta pentru implanturi de silicon ve imi puteti spune despre el?Cate fete sunt operate la dansul??
0
25-03-2015, ora 01:42
florinuta
Nu este medic/terapeut
florinuta
si eu ii dau dreptate Alinei. sunt de părere că trebuie să fim atente prima luna indeosebi.ca sa nu avem probleme mai tarziu.si eu m-am simţit ok imediat după operaţie dar nu am profitat de asta.am stat mai lejer cu programul. dupa o săptămână am început usor sa-mi reiau activitate a zilnica"cu băgare de seamă fara exagerari"si cu repaus la fiecare 2, 3 ore.acum depinde de fiecare.ganditiva bine înainte de orice actiune.e adevsrat ca implanturile mici poate au riscuri mai mici dar tot nu trebuie sa ne fortam.decizia va apartine.bafta!
0
25-03-2015, ora 12:27
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
Bună fetelor,

M-am operat si eu, in sfarsit, luni la domnul dr Totir. Operatia, cu tot cu pregatire de dinainte, a durat cam 1'30-1'45 h, iar pretul total a fost 3000 EUR, incluzând spitalizarea si bustiera cu care m-am trezit. Asistentele de la Medlife au fost toate foarte dragute.

Am implante Mentor, 350cc, incizie în santul submamar, pozitionate sub muschi.

Durerile de dupa operatie au fost mult mai mici decat orice mi-am imaginat eu, m-am ridicat singura din pat la cateva ore dupa operatie. Mie imi era foarte teama de anestezie, dar totul a fost ok, cand m-am trezit primul lucru care l-am zis a fost ca mi-e foame si vreau tiramisu :))

Am mers urmatoarea zi acasa, drum cam de 2.5 h, nefiind din Bucuresti. Cand am ajuns mi se inflamasera sanii, si din cauza drumului si din cauza ca efectele anesteziei se duseseră. Daca in primele 24 h nu am avut absolut nici o durere, acum simt un disconfort, ca o febra musculara, iar cand ma ridic din pat o presiune pe sani, ca si cum m-ar apasa cineva pe piept.

Momentan am sânii foarte tari si nu prea am simturi in sani, doar partea superioara o simt, dar am inteles de la alte fete operate ca este absolut normal. Mi-am luat si niste comprese cu gel de pus pe sani, sa ajute la desumflare.

Apropo, mie doctorul mi-a recomandat sa ies la plimbare, la o cafea chiar de astazi. :)

Pentru, Ilinca30, eu in a doua jumatate a lui iunie (adica la aproape 3 luni de la operatie) merg la mare. ;)

Multa sanatate si recuperare usoara si rapida tuturor. :)
0
25-03-2015, ora 19:41
Alecsandraa91
Nu este medic/terapeut
Alecsandraa91
Bună fetelor! Vreau şi eu sa îmi fac mărire de sâni în septembrie dar nu ştiu ce dr sa aleg. Am fost la o consultaţie la dr Rachad Hassan şi a fost ok, dansul mi s-a părut de treaba şi s-a comportat bine cu mine. S-a operat cineva la dansul? Alte recomandări în privinţa doctorilor? Va mulţumesc frumos!
0
25-03-2015, ora 19:50
amaryo30
Nu este medic/terapeut
amaryo30
Alecsandra91...eu ti-o recomand pe dna Dr.Ina Isac..este un doctor foarte profesional si o persoana minunata, eu m-am operat acum 3 saptamani si stau foarte bine iar rezultatul este perfect
0
25-03-2015, ora 22:15
roxybarbu
Nu este medic/terapeut
roxybarbu
uaaaau cate fete noi.
0
25-03-2015, ora 23:26
Alinush88
Nu este medic/terapeut
Alinush88
Buna fetele ! Azi am scapat de bandaje, ma deranjeaza unpic operatia de la sanul drept, trebuie sa ma spal cu apa si sapun pe operatie inainte sa aplic gelu si trebuie sa fac asta de doua ori pe zi, la voi cum a fost cu spalatu si aplicatu gelului?
0
26-03-2015, ora 10:15
Alecsandraa91
Nu este medic/terapeut
Alecsandraa91
Mulţumesc frumos amaryo30. Mai aştept păreri şi sfaturi 😆
0
26-03-2015, ora 11:16
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
Pentru andreea.1987 (stiu ca nu poti vedea mesajele private) : pe mine m-a chemat la control la o saptamana si la doua, dar am o prietena care a fost la control la doua si la trei saptamani. Mentionez ca amandoua locuim in afara tarii, iar doctorul ne-a chemat la control cum era mai comod si pentru noi. In cazul in care nu poti merge la control in timpul saptamanii, domnul dr te poate primi si sambata. Mult succes! :)
0
26-03-2015, ora 11:27
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Fetelor, va mai intreb o data, a mai inceput cineva la 2 luni si o sapt, sala? Mi-a dat verde dr. Dar mi-e putin frica...
0
26-03-2015, ora 12:28
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Alina nu te mai stresa pune-te si fa sala dar nu exagera si exercitile de piept mai putin nu iti fie frica si poarta bustiera
0
26-03-2015, ora 12:30
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Bustiera maine imi vine pt.sport.Kangoo vreau sa fac..
0
26-03-2015, ora 12:46
glow19
Nu este medic/terapeut
glow19
Buna fetelor! :)

Imi spuneti si mie, va rog frumos, ce fel de bustiera de la Triumph Triacton ne trebuie? Sunt mai multe tipuri...

Multumesc anticipat! :)
0
26-03-2015, ora 13:10
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Alina..capsulă din interior se formeaza pana la trei luni. Ai mare grija. Eu as merge doar pe Picioare.. f usor in partea de sus sau deloc. Mare atentie la exercitiile de umeri..triceps..pt ca antrenează si pieptul in subsidiar. Eu la kangoo nici nu m as gândi mai devreme de sase luni cand cicatricea este complet refăcută.
Nu cred ca iti doresti sa strici rezultatele operaţiei si sa ai complicatii. Am o prietenă căreia i s a deplasat implantul din cauza exercitiilor.
Crede ma ca si eu sunt la fel de nerăbdătoare ca tine.sunt o tipa sports addicted, insa treb sa fim constiente ca ne expunem unor riscuri f mari daca depunem efort fizic inainte sa fim refăcute.
0
26-03-2015, ora 13:35
moni.creatza
Nu este medic/terapeut
moni.creatza
Gata, maine ma operez! Am ramas la implant de 375, insa azi trebuie sa dau raspunsul: pe sub sani sau pe sub brat?
As face pe sub brat, dar mi-e frica sa nu fie riscuri suplimentare, desi doctorul m-a asigurat ca nu sunt riscuri suplimentare de nici un fel...
0
26-03-2015, ora 14:21
S.Andreea18
Nu este medic/terapeut
S.Andreea18
Buna. Fetelor, azi am fost si eu la controlul de 1 luna si jumatate si doctorul a zis ca sunt foarte bine, ca am un rezultat superb dar i-am zis ca de 2 zile mi-a revenit o senzatie ciudata in sanul stang, de alunecare, de miscare. El a zis ca e normal din moment ce am implant in interior; e normal sa simt cum se misca, dar nu e ceva constant, e ceva care simt ca aluneca usor. E normal? Voi ati simtit asa ceva la 1, 5 luni? Multumesc
0
26-03-2015, ora 16:18
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Da si eu zic la fel...sa nu incep, am facut la sala putina bicicleta si banda mers cu inclinatie, dar pt.mn astea is pistol cu apa...Desii dr.mi-a dat verde cu o bustiera buna, parca am o retinere...de asta am mai cerut pareri
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 168916901691 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •