Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 167616771678 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
07-03-2015, ora 00:47
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Si eu consider ca e prea devreme mie mia spus 2 luni
...o luna non stop si o luna ziua sau noaptea in 3 sapt nu se aseaza sanii cum trebuie si sar putea mai tarziu sa ai doamne fereste probleme...chiar nu inteleg de ce uni doctori zic asa alti altfel etc eu am purtato cat a trebuit si acum nu mai imi trebuie nici sutien
0
07-03-2015, ora 00:52
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Mie mi-a dat 3 luni non-stop si 3 luni doar seara, eu nu inteleg de ce nici una nu avem la fel, si cu dusul mi-a zis sa fac in fiecare zi cu apa calduta dar sa fac...si asa am facut.Schimb si eu poza de la avatar ca aia ii la 2 sapt dp operatie
0
07-03-2015, ora 01:43
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Mi a dat de ales între 310 si 360. M am încadrat în recomandarea doctorului.
Regret ca nu am pus 310..pt ca mi se par cam mari acum :(
0
07-03-2015, ora 01:45
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Cat timp ai?
0
07-03-2015, ora 02:21
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Trei saptamani.
A motivat ca sanii mei sunt apropiaţi si stau cam sus. Mi a spus sa renunţ doar o sapt si jum..pana la ctrl :(
0
07-03-2015, ora 03:32
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Fara suparare, mie mi se pare ca incearca sa remedieze o problema, eu nu am auzit nici un medic sa recomande nepurtarea bustierei in perioada de recuperare...sper sa n-am dreptate, dar eu asa as gandi daca mi-ar spune asa cv
0
07-03-2015, ora 06:48
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Rox aşa mi-a zis medicul doar 3 sapt NON stop dupa doar seara sau ziua, scrie si pe foaia de externare acelaşi lucru acum nu ştiu, am prietenele care au ţinut-o 3 saptamâni sau mai puţin si sânii sunt ok
0
07-03-2015, ora 11:44
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Multumesc dragele. Am un dubiu ca nu cumva ei sa fie apropiaţi din cauza ca sunt mari pt mine..desi el a facut determinările.
Ce pot sa spun este ca au stat extrem de stransi in bustiera..Acum am pus bustiera si am inchis doar jos la bază. Sus am lăsat liber. Noaptea o port.
0
07-03-2015, ora 12:21
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Rox sânii apropriaţi sunt frumoşi, si eu sper sa se mai aproprie ai mei, am doar 3 zile de la operaţie... Astăzi mi-a venit si menstruaţia ma ia groaza ce dureri o sa am :( ce ciudat e ca nu mai simt sânii cum ii simţeam înainte de menstruaţie
0
07-03-2015, ora 14:24
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
Rox, eu din ce stiu(incusiv de la medic), conteaza forma lor initiala. Daca ai distanta mare intre ei, distanta nu se estompeaza nici cu silicoane, oricat de mari ar fi. Deci chiar nu cred ca apropierea este din cauza ca ar fi marimea implantului prea mare.
Gandeste-te, bustiera au purtat toate, insa la unele, desi au sanii f mari, distanta intre ei este imensa.

Eu zic sa te bucuri de faptul ca sunt asa apropiati! Multe si-i doresc asa!!
1
07-03-2015, ora 14:53
myamica
Nu este medic/terapeut
myamica
pentru moni.creatza: eu mi-am prevazut 5 zile sa ma intorc la munca (de birou), dar ca sa fiu sincera si a doua zi dupa operatie eram foarte bine, puteam sa-mi misc bratele fara probleme si sa ma imbrac si sa mananc singura, etc. Deci recuperarea e f rapida cu tehnica asta pe sub brat. Mergi cu incredere, nici nu-mi dau seama ca am cicatrice sub brat, ca e situata intr-o cuta de sub brat, nici nu se vede deja (am peste 4 luni de la operatie). Multe prietene nici nu cred ca am implanturi, tot cauta sa gaseasca cicatricea la sani, dar nu se vede pentru ca nu exista :)
Multa bafta!
0
07-03-2015, ora 15:43
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Incerc sa stau fara bustiera ziua. Insa este senzaţia ciudată.
Imi este ca nu sunt asa usor..am 360...si imi este frica sa nu se deplaseze implantul
0
07-03-2015, ora 16:09
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
Pai in locul bustierei nu ti-a recomandat un sutien din bumbac sau ceva care sa iti tina totusi, cat de cat, sanii? Ar trebui totusi ceva protectie, chiar daca nu e bustiera.
0
07-03-2015, ora 16:15
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
A spus sa ii las liberi o sapt jum. Doar noaptea sa port.
Insa eu am pus bustiera si am inchis o doar jos la un mos si o baba...cel mai larg...in rest liber...Imi este teamă fara :(
0
07-03-2015, ora 16:48
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
Mi se pare cam ciudat, sincer. Niciun medic nu recoamnda sa ii lasi liberi(daca implantele sunt suficient de mari)..nici macar dupa ce se termina perioada de purtat bustiera. Si da, asta tocmai din riscul de a nu se lasa sub prea multa greutate.
Dupa perioada bustierei se recomanda purtarea unor sutiene fara sarma o perioada de cateva luni, iar apoi se poate purta orice tip de sutien..

Acum, nu stiu ce sa zic; pana la urma medicii sunt cei care stiu mai bine, iar daca al tau asa zice, probabil asa e bine sa faci. Dar nu il poti suna, sau lua legatura cumva cu el sa ii spui temerile tale?
0
07-03-2015, ora 16:57
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Fetelor dc doare aşa tare când ma ridic, sânul stâng? Si ma înţeapă f rau si nu pot respira pt 10 secunde
0
07-03-2015, ora 17:15
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
Lolo, e normal. Pe mine ma dureau ambii, nu doar unul. Si nici macar nu ma puteam ridica singura. Atata timp cat ai o operatie, e normal sa doara. Daca operatia a afectat si muschiul, cum e in cazul implanturilor sub muschi, e cu atat mai normal sa doara. Cand te ridici iti soliciti muschii pectorali, de aia doare mai tare. Intepaturile probabil sunt de la operatie(taietura) iar faptul ca nu poti respira e tot din cauza presiunii exercitate de implanturi; iti apasa pieptul, respiri mult mai greu.
0
07-03-2015, ora 17:31
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Oricum nu ma ridic singura ca nu pot decât cu ajutor, nu ştiu e prea ciudat ca numai cu asta am probleme in rest dupa ce ma ridic si ma mişc nu mai am treaba, decât dureri normale care sunt suportabile, la controlul de o săptămana o sa imi dea bandajele jos??
0
07-03-2015, ora 18:13
deliutza28
Nu este medic/terapeut
deliutza28
Stangul meu...am senzatia ca fierbe.sunt vanata peste tot in laterale intte sani sub sani.luni la 10 ma duc la doctor.numai suport incertitudinea asta.o fi bine nu o fi.o fi normal.ni o fi normal.:-(((((.nici nu simt stangul la palpare deloc.wtf
0
07-03-2015, ora 18:50
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Lolo...la mine a renuntat la a doua saptamana la bandaje. La prima saptamana doar mi le a schimbat.
0
07-03-2015, ora 19:20
rox2015
Nu este medic/terapeut
rox2015
Chiby...cred ca il voi sună luni pe d nul doctor.. Il voi întreba daca am nevoie de acea banda de sustinere care nu lasa sanii sa urce..pt ca a mentionat ca stau si cam sus.. Il mai intreb daca este sigur de recomandarea pe care a facut- o...sa port doar noaptea bustiera.
Pentru el este relativ simplu daca se intampla ceva...doamne fereste...insa eu nu vreau sa trec printr o alta interventie.
Si mie mi se par putin cam inflamati pentru trei sapt...Sunt alte cazuri pe forum unde sanii par mai relaxaţi la aceasta perioada :(
0
07-03-2015, ora 19:41
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Adevarul e ca e greu cu sânii, eu sper la 3 saptamâni când zice Medicul sa renunţ la bustiera sa n-o mai port NON stop sa fie totul in regula cu ei, sa nu ma mai doară aşa, văd ca acum au început si înţepăturile pana acum nu am avut
0
07-03-2015, ora 20:12
deliutza28
Nu este medic/terapeut
deliutza28
Puteti sa va rupeti putin din timpul vostru sa imi rasp si mie daca fumati acum dupa operatie.alte intrebari numai pun ca oricum nu raspundeti.
0
07-03-2015, ora 20:53
nikinik
Nu este medic/terapeut
nikinik
Deliutza, eu am fumat pana in ziua operatie iar dupa, 3 zile nu am putut fuma dar apoi am inceput sa reiau "activitatea". Parerile sunt impartite in ale fumatului...
0
07-03-2015, ora 21:16
lolo1992
Nu este medic/terapeut
lolo1992
Deliuta eu fumez NON stop :)) nu am intrerupt deloc nici înainte nici dupa operaţie
0
07-03-2015, ora 21:17
deliutza28
Nu este medic/terapeut
deliutza28
Multumesc pt rasp.:-))
0
07-03-2015, ora 21:20
Dani-ela84
Nu este medic/terapeut
Dani-ela84
Si eu am fumat inainte de operatie dupa le am redus ca ingreuneaza vindecarea.
0
07-03-2015, ora 21:28
deliutza28
Nu este medic/terapeut
deliutza28
Va mulţumesc tuturor pt rasp.o seara placuta
0
07-03-2015, ora 21:40
moni.creatza
Nu este medic/terapeut
moni.creatza
multumesc myamica pentru raspuns, inca ceva, eu as vrea implanturi mai mari, i-am trimis poze la doctor, dar mi-a spus ca dupa poze nu poate sa-mi spuna exact ce implanturi am nevoie si ca trebuie sa-mi faca niste masuratori inainte. pe sub brat sper ca nu e o problema sa pui si implanturi mari, la urma urmei sa stiu de ce fac operatia asta :). o seara placuta!
0
07-03-2015, ora 21:50
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Eu nu fumez! :-) Si pot sa mai spun ca trebuie sa invatam sa avem rabdare pt ca recuperarea sa fie totala! Fiecare organism reactioneaza in felul lui si se reface in felul lui! E totusi vb de o OPERATIE cu IMPLANTURI, intr-adevar o operatie simpla dar care presupune riscuri si complicatii! Noi trebuie sa facem tot posibilul sa ne recuperam cat mai repede si cat mai bine! Iar eu consider ca daca dr. ne zicem sa facem intr-un fel, asa ar trebui sa procedam! Voi va panicati aici pt senzatii care le aveti la cateva zile de la operatie sau cateva saptamani. Cred ca la toate ne-au zis doctorii ca senzatii, intepaturi, dureri o sa avem pana la 6 luni, iar sanii se aseaza pana la 1 an! Cu siguranta toate vrem ca sa fim diferite si sa ne revenim mai repede decat altele, insa asta depinde doar de organismul fiecaruia! Eu marti fac 5 saptamani de la operatie si sanul drept inca ma mai doare cateodata, dar daca dr. mi-a zis ca e normal, il cred! Suntem aici ca sa impartasim lucruri, sa ne dam seama ca e normal sa trecem prin anumite stari dupa aceasta operatie si sa ne alinam unele pe celelalte. Nu putem da sfaturi cu certitudine, putem doar spune prin ce trecem! Va doresc o seara faina si un 8 Martie plin de veselie! Pup
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 167616771678 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •