Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 167216731674 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
26-02-2015, ora 00:01
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Si imi place foarte mult cum a iesit si operatia ta
0
26-02-2015, ora 00:05
Simo1104
Nu este medic/terapeut
Simo1104
Fetele ştiţi daca se acorda concediu medical pt mărirea sânilor?multumesc
0
26-02-2015, ora 00:11
Iris-Iris
Nu este medic/terapeut
Iris-Iris
Andreea, in urma cu aprox 5 luni, am platit 3.500 eur. Este vorba de implant simplu; din cate am inteles cu lifting ar fi 5.000 eur. Iti doresc sa iasa totul asa cum iti doresti!
0
26-02-2015, ora 00:18
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Multumesc mult
0
26-02-2015, ora 08:18
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Simo poate daca vorbesti cu doctorul ce te opereaza ca restu nu cred ca iti da medical eu locuiesc in germania si am fost la doctorul meu de familie si mia dat 8 zile insa mia zis ca nu toti dr. Da medical pt o operatie estetica deci eu iti recomand sa vb cu dr care te opereaza :)
0
26-02-2015, ora 08:22
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Simo, eu nu m-am operat in tara, insa cand m-am intors dr. meu de familie mi-a dat o saptamana de concediu medical. Nu stiu daca se da de la clinicile particulare. Vb cu chirurgul si vb si cu dr. tau de familie.
0
26-02-2015, ora 08:33
Simo1104
Nu este medic/terapeut
Simo1104
Am vb cu dr chirurg şi fiind o clinica particulara nu-mi poate da medical, rămâne sa vb si cu medicul de familie, multumesc
0
26-02-2015, ora 09:08
ioana_smt
Nu este medic/terapeut
ioana_smt
du-te-nice, multumesc ca ai dat atentie strigatului meu de ajutor, foarte curand intentionez sa-mi fac o programare.
Intre timp am citit pe forum, despre doctorul recomandat de tine, nu are referinte rele si iti multumesc inca o data, chiar daca, nu am ajuns sa-l cunosc si sa pot aprecia rezutatele.
Ca si riscuri ale acestei intreventii, tot de forum culese, sunt inegalitatile.
Drept este majoritatea clientelor care frecventeaza aceste cabinete, merg pentru operatii de marire de sani, nu am gasit una care sa-si fi facut liposuctie, deci prea multe informatii nu am.
Dupa ce merg la prima consultatie, iti voi impartasii impresiile.
numai bine,
0
26-02-2015, ora 13:58
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
Vouă vi s-a întâmplat ca după operaţie sa aveţi dureri de cap? Sunt operata de aproape 2 săptămâni şi am avut dureri de cap destul de mari de cel puţin 5 ori :(
0
26-02-2015, ora 14:02
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Da Chiby, si eu am patit-o si din cate am inteles e de la anestezie :-( Pup
0
27-02-2015, ora 02:38
gabrielata777
Nu este medic/terapeut
gabrielata777
Buna fetelor, intentionez sa ma operez la sani in vara acestui an. Din cate am citit pe internet despre "cine sau la ce doctor" sa ma operez, ramane doar sa ma decid intre Dr. Constantin Stan, Dr. Radu Ionescu sau Dr. Serban Porumb. As aprecia foarte mult daca m-ati putea ajuta sa iau o decizie, corespunzator experientei voastre!!!
0
28-02-2015, ora 00:13
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Buna fetelor!
Nu stiu cate ma mai stiti, pentru ca vad numai fete noi :) Nu am mai intrat de ceva vreme si ma bucur sa vad atatea fete multumite cu alegerea facuta.
Din pacate, mereu vor fi si persoane nemultumite din diverse motive si imi pare rau ori de cate ori citesc cate ceva neplacut...

Gabrielata, eu sunt operata la dl. Antohi, asa ca nu am experiente directe cu niciunul din cei 3 mentionati de tine, dar ti-as zice 100% dl Ionescu. Este la acelasi pret cu Stan, iar Porumb ceva mai ieftin, daca tii cont si de asta.
Si acu sa si explic: la Stan am vazut mult mai multe fete nemultumite decat multumite, deci clar nu l-as alege. La Porumb am vazut doar 2 aici pe forum, iar la Ionescu nu am vazut niciun rezultat urat, ba dmpotriva :)
Dar cum de i-ai ales asa rasfirati prin tara? De unde esti tu?


Ioana Smt, cunosc personal cateva fete cu liposuctie, la diversi medici...niciuna nu este total multumita - ba ca nu se vede cine stie ce rezultat, ba ca arata diform etc... Deci, din pacate nici eu nu te pot ajuta sau sfatuii intr-un fel. Am vrut si eu sa-mi fac la abdomen, dar in urma unui atac de panica urat, am renuntat. Mi-a parut rau atunci...dar poate fac dupa ce oi naste. Daca te operezi tu pana atunci, sa ne lasi o impresie :)

Andreea.profir, eu ti-l recomand cu mare drag pe dl. Antohi. E un om si un doctor de nora 10. Mergi la ambii si vezi ce impresie iti lasa.
0
28-02-2015, ora 02:02
Anne13
Nu este medic/terapeut
Anne13
Buna, imi puteti recomanda un chirurg bun estetician din Buc pt inlocuirea implantelor, care sa se priceapa sa scoata si capsulele implantelor vechi? Multumesc!
0
28-02-2015, ora 02:02
S.Andreea18
Nu este medic/terapeut
S.Andreea18
Buna. Fetelor, de putin timp am renuntat la pansamentele de pe cicatrici si am avut ocazia sa le ating. Fiind prima mea operatie, vreau ss va intreb daca e normal sa se simta tari si umflate ca o bârna? Si se pare ca totul este pe interior, pt ca la suprafata arata foarte bine.
0
28-02-2015, ora 06:08
gabrielata777
Nu este medic/terapeut
gabrielata777
Buna Al3poz, iti multumesc pentru raspuns. Am incercat sa ma documentez cat mai mult de pe internet si asa am ajuns sa ii aleg pe cei trei. Eu sunt din Herculane stabilita in Canada. Vin la vara in tara si ma gandeam sa omor doi iepuri deodata, sa imi fac si operatia mult dorita. Ideea era sa gasesc un doctor cu experienta. Nu as vrea sa risc o operatie nereusita. Cat tine de calitatea implantului, am pus si asta la socoteala. Am inteles ca dr. Stan ofera implanturile Politech iar dr. Ionescu Allergan (amandoua prezinta garantie). Din cate am citit pe forum-uri tot la Ionescu inclinam mai mult, insa sti tu, e bine sa mai iei sfaturi si de la cei in cunostinta de cauza.
Va urmaresc de ceva timp pe forum si imi pace mult ca sunteti foarte deschise si dragute .
0
28-02-2015, ora 08:11
clara333
Nu este medic/terapeut
clara333
Buna! Si eu m.am operat la dr.grecu si am platit 4000. Am facut lifting intern pt ca erau f putin lasati. A spus ca nu necesita lifting extern. Am deja o luna si ma simt ca si cum i.as avea dintotdeauna. Iar legat de concediu medical, nu cred ca la operatiile estetice se pot incadra pt concediu medical dar iti poti lua concediu de odihna si in felul asta nu poti avea nici o problema :)
0
28-02-2015, ora 08:15
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Neata! Stiu ca s-a mai pus intrebarea asta pe forum, insa nu reusesc sa mai dau de raspunsuri. E ok daca ne luam sutiene cu sarma si scoatem sarma din ele? Tot caut sutiene fara sarma, insa modelele fara sarma din pacate sunt cam de babe ( scuzati expresia dar mie asa mi se pare ) :-(
0
28-02-2015, ora 09:40
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Droopyshow eu am aproape 4 luni si miam cumparat din germania sutiene fara sarma si cu material super bun la atingere marimea 80 c cat am eu acuma insa vreau sati spun ca nu ma simt delok confortabil cu sutien poate din cauza implanturilor sau nu stiu dar e mai bn fara pt mine cel putin :)
0
28-02-2015, ora 10:23
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Monika tu locuiesti in Germania? Crema prosil pt cicatrici gasesc in Germania?
1
28-02-2015, ora 11:27
myamica
Nu este medic/terapeut
myamica
Pentru gabrielata777: eu m-am operat la dr porumb si sunt foarte multumita de rezultat, si de faptul ca nu am cicatrici la sani. Am implanturile introduse pe sub brat, nu ma dor, nu le simt, parca ar fi sanii mei naturali, asa m-am obisnuit cu implantul. eu sunt din bucuresti si am ajuns sa merg la oradea sa ma operez tocmai pentru ca am vazut ca dr porumb are cele mai frumoase rezultate dupa parerea mea si nu am vrut nici cicatrici la sani. cicatricile de sub brat nu se vad, sunt ca o cuta, nu regret nici un moment si il recomand cu toata increderea!
0
28-02-2015, ora 12:15
lili1985
Nu este medic/terapeut
lili1985
Buna fetelor ! Am o luna de la operaţie si unul din sâni e foarte unflat in partea de sus se vede diferenţa între ei mentionez ca la 3 saptamani de la operaţie păreau cam egali, acum de câteva zile cel drept sa unflat din nou cum a fost la incept nu am dureri dar sunt un pic speriata.A patit cineva asa ceva ? Multumesc !
0
28-02-2015, ora 13:10
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Droopy locuiesc in germania dar nu stiu daca este ca eu nam folosit crema pt cicatrici delok si arata ok cicatricile mele
0
28-02-2015, ora 14:43
georgi21122012
Nu este medic/terapeut
georgi21122012
Buna fetelor :) ma alatur voua dupa o vreme petrecuta citind cele scrise de voi.In martie am si eu programata interventia la san.Medicul mi-a recomandat profil anatomic 390cc profil moderat.Acum as vrea sa ma ajutati cu un sfat.Credeti ca e destul de mare 390cc sau as mai putea insista pentru o idee mai mare :) ?va multumesc
0
28-02-2015, ora 14:55
Simo1104
Nu este medic/terapeut
Simo1104
Ce înălţime ai Georgi?eu am 1, 62 si optez pt aceeaşi mărime la implant, pt mine este marimea maxima la tine?
0
28-02-2015, ora 15:11
georgi21122012
Nu este medic/terapeut
georgi21122012
1.74 si 59 de kg am..si la mine mi-a spus ca atat se poate..
0
28-02-2015, ora 17:28
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Georgi e ok 390 insa nu vor fi ff mari deoarece proiectia lor e moderata adica nu este un implant inalt eu de ex am 310 cc cu verry high profile adica maximul de inalt care poate fi de accea prin comparatie sunt ca si cum as avea implant cu proiectie moderata de 375 cc asta ca exemplu de multe ori nu marimea in centimetri cubi conteaza ci proiectia implantului cum e al meu mic da mare sa zic asa :p
0
01-03-2015, ora 09:34
deliutza28
Nu este medic/terapeut
deliutza28
Buna.maine ma operez si eu la dr.totir.nu stiu daca are vreo legătură dar de 1 saptamana din cauza stresului sa declansat la mine un reflex gastroesofagian si am dureri de stomac.am luat niste pastile si acum sunt ok.oare er trebuie sa ii spun medicului sau mai bine sa tac teoretic una cu alta nu au nici o legatura iar analizele facute la clinica sunt super ok.ce ma sfatuiti.multumesc si voi reveni cu poze imediat ce imi revin.
0
01-03-2015, ora 09:38
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Deliutza spune-i tot! Mie mi s-a facut rau inainte de operatie cand ma desena dr. de doua ori. A doua oara dr. foarte simpatic m-a intrebat daca am baut ceva cu o seara inainte :-)) Deci cam trebuie sa stie tot!
0
01-03-2015, ora 09:42
deliutza28
Nu este medic/terapeut
deliutza28
O sa ii spun.dar imi este teama ca nu o sa ma mai opereze:-(
0
01-03-2015, ora 09:59
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Nu stiu ce sa zic, nu cred sa aiba legatura, insa mai bine sa iti amane operatia decat sa ai complicatii din cauza medicamentelor! Bafta pt maine, sa fii curajoasa si iti tinem pumnii!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 167216731674 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •