Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 167116721673 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
23-02-2015, ora 21:39
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Felicitari florinuta sunt frumosi si eu tot la Dan mam operat cum a fost experienta ta la dansu?
0
23-02-2015, ora 21:51
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
S.Andreea ai pm
Monika imi place noua ta poza :-) Rezultatul e minunat :-*
0
24-02-2015, ora 00:09
florinuta
Nu este medic/terapeut
florinuta
tocmai voi doua Roder si Monika m-ati ajutat sa ma decid la dmnul doctor si v-am apreciat mult rezultatele voastre.nu eu nu mai aveam glanda.aproape zero, in urma a doua alăptării de cate un an.
0
24-02-2015, ora 00:13
florinuta
Nu este medic/terapeut
florinuta
eu cred ca am fost foarte norocoasă, la 15.30 am ieşit din operatie si cina am mancat-o singura deja.intr-adevar si eu am avut ceva probleme cu partea stângă care ma durea mai tare., dar dreapta a fost foarte ok
0
24-02-2015, ora 00:18
florinuta
Nu este medic/terapeut
florinuta
fetelor vouă va recomandat masaj doctorul. ? mie mi-a spus că implanturile sub muşchi nu au nevoie de masaj, căci fiecare mişcare a braţelor au efect de masaj asupra muşchilor. !
0
24-02-2015, ora 07:03
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Droopyshow multumesc de apreciere :* Florynuta si mie mia spus doctoruul la fel si nu am facut masaj deloc doar iam dat cu crema sa hidratez pielea intinsa...esti norokoasa ca ai luat cina singura eu nam avut voie sa mananc nimik si tot la 15:30 am iesit din op dar mia fost rau de la anestezie si bratele vreo 2 zile nu leam prea folosit :) :*
0
24-02-2015, ora 12:08
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Buna as vrea sa va intreb de ce doctori ati fost operate.Eu am de ales intre doctorii antohi, radu ionescu sau grecu ovidiu.
0
24-02-2015, ora 14:58
Sss92
Nu este medic/terapeut
Sss92
Buna, fetelor.. Am si eu o problema.. Ma ingrijoreaza foarte tare ca sanul drept e mai lasat si mai umflat decat stangul, desi inainte era mai micut.. Sunt operata de 2 saptamani jum si nu mai am rabdare.. Vreau sa se desumfle mai repede si ma si sperie sa le vad asa asimetrice.. Am devenit paranoica rau.. Eu ma dau deja de o saptamana cu un gel pt cicatrici, Stratamed, care doctorul mi'a zis ca e cel mai bun.. Banda aceea nu o mai port deja de vreo saptamana si ma gandeam sa renunt ziua si la bustiera, sa o port decat noaptea.. Credeti ca as avea ceva probleme?
0
24-02-2015, ora 15:02
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Sss92, eu zic sa porti si banda si bustiera cat ti-a recomandat doctorul! Pune o poza sa ne dam seama cat sunt de asimetrici. I-ai avut si inainte asimetrici? La 2 saptamani si eu eram tot asa ingrijorata si azi am 3 saptamani si te asigur ca se transforma pe zi ce trece :-) Nu te ingrijora!
0
24-02-2015, ora 15:10
Sss92
Nu este medic/terapeut
Sss92
Incerc sa pun poza de ceva timp, dar nu prea merge de pe telefon.. In biletul de externare zicea sa port bustiera 2-3 sapt non stop si 2-3 sapt doar noaptea.. Si i'am zis doctorului ca vreau sa renunt la banda pentru ca era inconfortabila si nu ma puteam imbraca in mai nimic si a zis ca o pot da jos, dar sa nu renunt deocamdata la bustiera ;))
0
24-02-2015, ora 15:15
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Eu zic sa asculti :-) Ti-ai pus destul de putin, aveai si ceva glanda inainte, nu erai chiar 0 ca mine de ex, nu? Eu nu vad asimetria :-) deci relaxeaza-te :-)
0
24-02-2015, ora 15:22
Sss92
Nu este medic/terapeut
Sss92
Nu eram 0 si am hotarat impreuna cu doctorul sa punem atat ca voiam sa fie cat mai natural si nu voiam sa le am prea mari.. Voiam sa se aseze hainele mai bine pe mine ;))
0
24-02-2015, ora 17:28
florinuta
Nu este medic/terapeut
florinuta
sss92 si eu folosesc Stratamed si e foarte buna.ptr bustiera si eu as zice sa o porti mai mult.caci cu cat o purtam mai mult cu atat o sa fim mai incantate pe viitor ca nu o sa se schimbe.inainte sa fiu externata am cunoscut o tipa ce venise la inlocuit implanturile dupa 14 ani.ea zicea ca a purtat putin bustiera (o luna) si a dormit pe burta dupa un an aproape tot timpul si i se lăsaseră sânii si s-au departat.precizez ca ea avea 235 cc bagati.
0
24-02-2015, ora 18:06
MartaYoo
Nu este medic/terapeut
MartaYoo
Deci, am hotarat sa adaug un comentariu aici dupa ce am tot citit cateva zile la rand postarile voastre. Nu vreau sa descurajez pe nimeni insa vreau sa trag in semnal de alarma tuturor celor care vor sa isi puna implanturi mamare. Deci am fost operata acum 12 ani pentru prima oara in viata mea la sani, nu a fost un moment dificil in perioada aia sa decid daca vreau sa fac asta sau cu cine. Pe vremea aceea era Marek Valcu si opera undeva in colentina intr-un aparatament de bloc. Probabil mai sunt fete pe aici care s au operat la dansul. Ok, sa fiu cat mai scurta, dupa nici 5 luni pur si simplu mi a explodat operatia, nu eram in tara deoarece la acel moment munceam afara. Am venit urgent acasa, un zbor lung de peste ocean, nu va spun ca imi curgea in continuu un lichid verde deschis iar sanul era tare ca piatra, bine ca asa a fost de la bun inceput insa doctorul a zis ca o sa se lase. In urmatoarele 2 luni am fost operata de alte 5 ori la sanul drept, ba mi a scos implantul si am stat 2 saptamani fara el, ba la bagat la loc si tot asa. Dupa fiecare operatie imi curgea din san limfa iar operatia nu vroia sa se inchida in ruptul capului. Dl doctor a fost f dragut, a pus suflet, am avut o relatie buna cu dansul insa se pare ca nu mai stia ce sa mi faca. Cert este ca niciodata nu imi explica concret care este situatia si din ce cauza. Imgainati va in ce hal aveam moralul!!! Pe langa faptul ca am ramas pur si simplu marcata putin zis, aproape am jurat ca eu nu ma mai operez in viata mea. Dupa lungi incercari am ramas insarcinata, apropos' am un copil superb. Nu va spun ce probleme am avut cu alaptatul, am reusit sa pompez un an de zile, as fii facut orice ptr minunatia noastra sa ii fie bine, am avut lapte la congelator ptr alte 2 luni si am donat 8 galoane de lapte. Pompatul a fost grav dar facea parte din rutina mea de toata ziua si noaptea. In fine, un necaz mare si usor asa am ramas fara lapte, bine si cu dorinta apriga sa se intample asta caci pur si simplu nu mai puteam, ahh, munceam de la 4 luni dupa de am nascut. Am terminat cu laptele and guess what?!? Sanul meu drept numai a san nu arata, zici ca era o piatra in diferite forme si usor asa au inceput durerile, al 2 lea cosmar. Durerile erau insuportabile, luam painkillers in special la ovulatie si menstruatie. Nevoia m a trimis la medic sa vedem ce este de facut. Ca sa nu mai zis de durerile infernale toti anii astia de spate si mai ales pe parte dreapta unde era si problema. Cati bani am lasat la masaje!!! Am fost sa l vad pe vestitul Kasem care a bagat sperietii in mine ca naiba, deja operatia dura 4/5 h cu reconstructie mamara de glanda, oricum vorbea in limba lui ca termenii astia sunt toatali staini de mine, cert este ca am facut o ecografie si nici vorba de asa ceva dar trebuia schimbat implantul, asta era clar caci estetic era ORIBIL. Asa se face ca o prietena se operase la dc Radu Voicu (un om EXTRAORDINAR) ma consult si cu dansul si iata ma operata la 5 zile dupa, o decie f greu de luat caci mureammmm de frica si sunt bine merci. Dupa 12 ani de discomfort continuu, dureri de san si spate uneori insuportabile, am avut si concediu medical din cauza asta...azi ma simt om! Nu mi vine sa cred ca nu ma mai doare nimic, am plans pur si simplu de fericire...povara care o duceam cu mine de atatia ani a disparut, durerile nu mai sunt!!! Incredibil! Rezultatul e excelent! O sa revin cand se v- or aseza mai bine cu impresii noi! Insa il recomand pe acest OM inainte de toate cu toata fiinta mea. Va pup, dragelor si va doresc mult succes si mult curaj!!!
0
24-02-2015, ora 18:14
Sss92
Nu este medic/terapeut
Sss92
Pe burta nu cred ca o sa mai dorm ca sincer imi este frica.. In ultimele zile am inceput sa dorm si intr'o parte si nu ma deranjeaza, nu am nicio problema.. Dureri am avut decat 3-4 zile, dupa eram ok, la fel ca inainte de operatie.. Ce ma sperie pe mine e ca se vede trecerea de la implant la sanul meu, desi operatia e submusculara.. Dar probabil e prea devreme acum si e inca umflat.. Dar cum sunt la prima interventie, sunt eu nerabdatoare si mai paranoica si ma gandesc numai la prostii :))
0
24-02-2015, ora 18:15
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
OMG cum sa opereze intrun apartament de bloc????mai socat...ma bukur ca esti un om nou acuma si ca ai trecut peste toate cosmarurile sa te vedem cu poza :*
0
24-02-2015, ora 18:19
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Buna Marta, imi pare rau de ce aud, insa eu inainte sa ma operez m-am interesat ft.mult de doctori, interesati-va fetelor la ce doctori mergeti...din investigatiile mele, forumuri, tv, google, am gasit 3 medici la care nu m-as fi dus pt.nimic in lume Marek valcu, adina alberts, kasem.la un simplu search pe google gasiti dosare de malpraxis.Singurii doctori care mi-au placut ca sa zic asa a fost dr.meu si totir...Investigati fetelor ca nu mergeti sa va tatuati, mergeti sa va operati..
0
24-02-2015, ora 18:48
MartaYoo
Nu este medic/terapeut
MartaYoo
Well Alina, nu am Specificat insa in perioada aia am avut o cumpana mare in viata, nici nu stiu ce m a facut sa iau decizia asta ca as avea nevoie de implanturi in conditiile in care cupa B imi era mica cu push up. Mi a parut f rau aniii astia ca m am operat dar stii cum e in viata, gresilile si deciziile ni le asumam, nu invinovatesc pe nimeni decat pe mine. Acum sunt ok, o sa fac si poze si sa stiti ca sunt f multumita de rezultat, sunt om fara nicio durere. :) va pup pe toate si va rog sa nu mi o luati in nume de rau dar vroiam doar sa subliniez ca trebuie bine cautat cine si cum va opereaza si daca chiar trebuie facuta operatia asta...ahh si una peste alta implantul din sanul drept era spart...l am
Luat cu mine sa l arat tuturor care m a v or intreba!!!
0
24-02-2015, ora 18:52
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Ma bucur..alegeti cu grija!
0
24-02-2015, ora 21:49
AdynaW
Nu este medic/terapeut
AdynaW
Buna fetelor. Nu are nici o legatura mana stanga cu sanul(asa cred) pentru ca nu mai am nicio problema. Yeee!!!
E din cauza vremii cred.. Oricum trebuie sa ma duc la dl doctor in aprilie si sa vad ce zice :D
M am calmat si e totul bine !!
Pupi
0
25-02-2015, ora 11:11
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Felicitari Adyna, ai niste sani superbi, arata ft.naturali!
0
25-02-2015, ora 11:54
Ellika
Nu este medic/terapeut
Ellika
Daca era sa ma operez la Marek renunţam mai bine. Eu sunt din Craiova si am o cunoştinţa care s-a operat la el... Si acum a redeschis-o a 3a oara ca tot la fel i s-a infectat sutura. Avea găuri in sân de băgai degetu!! Nu stiu ce face dar cred ca nu lucrează destul de steril sau firele folosite dau reacţii adverse si de acolo si infecţia. Păcat!!!
0
25-02-2015, ora 15:12
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Si eu sunt de aceiasi parere, Marek nu a fost niciodata un medic bun, desi activeaza de peste 10 ani...
0
25-02-2015, ora 16:37
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
Ioana_smt, iti recomand sa citesti detaliile de la profilul meu si daca iti sunt de ajuns, incearca o consultatie la dr.Grecu Ovidiu, clinica Medsport.Eu mi-am pus doar implante la el in 2006, dar am prietene de varste apropiate cu a noastra :) si cu o activitate sportiva intensa, care si-au facut interventiile pe care tu le doresti si sunt extrem de multumite de rezultate. Ti-l recomand cu toata increderea, in mod special pt faptul ca are o experienta deosebita, pentru interventiile estetice la femei sportive si nu numai :). Mult succes!
0
25-02-2015, ora 20:20
chiby
Nu este medic/terapeut
chiby
Am pus si eu poza, deocamdata s-a lasat mai mult unul din sani..Am o saptamana si 5 zile de la operatie, sper sa ajunga simetrici in final :)) arata ciudat unul intr-un fel, celalat in alt fel.

Cu toate ca initial am avut niste dureri ingrozitoare, acum ma simt mult mai bine :) Uneori, aproape ca nici nu simt ca am fost operata. Astazi e prima zi cand nu am avut niciun fel de durere :)

Va doresc multa sanatate, operatii usoare si rezultate cat mai frumoase!
0
25-02-2015, ora 22:00
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Buna fetelor va rog sa imi spuneti ce parere aveti de dr grecu.si daca vreuna din voi a fost operata de el si cat a costat interventia
0
25-02-2015, ora 22:10
Mihaela250776
Nu este medic/terapeut
Mihaela250776
Maya sa ştii k eu am fost operata la dl doctor Hassan Rachad si este un doctor ff bun!
Eu aveam sânii ff lăsaţi pt k am 2 naşteri, si vreau sa iti sp k sunt fff mulţumită de doct Hassan Rachad!E un adevărat profesionist!Poze găseşti pe site-ul de la clinica Arcalife!👍👍👍👍👍👍pt mine e cel mai bun doctor!!!
0
25-02-2015, ora 23:33
Droopyshow2015
Nu este medic/terapeut
Droopyshow2015
Chiby poti sa stai linistita ca asa erau si ai mei la aproape doua saptamani. Sincer in cazul meu s-au observat mici schimbari dupa doua saptamani. Ieri am facut 3 saptamani si tot ii mai vad diferiti, insa foarte foarte putin. Deci poti sa stai linistita. Si in plus, eu pe ai tai nu ii vad asimetrici si nici diferiti ca marime. Poate de la poza, sau poate suntem noi prea stresate. Te pup
0
25-02-2015, ora 23:56
Iris-Iris
Nu este medic/terapeut
Iris-Iris
Buna, Andreea! Experienta mea cu dr Grecu a fost una foarte buna; ma consider o norocoasa si sunt tare incantata de noii mei sani. La consultatie, mi-a placut ca fost destul de transant; a raspuns la toate intrebarile mele "existentiale" :-) si mi-a dat explicatiile necesare. Si totusi, cred a fost si o chestiune de "chimie", pur si simplu m-am simtit pe maini bune. Dar, sfatul meu ar fi sa mergi la consultatie macar la 2 medici si apoi sa alegi.
0
25-02-2015, ora 23:59
andreea.1987
Nu este medic/terapeut
andreea.1987
Multumesc mult pentru raspuns voi merge si la dr grecu si la dr antohi dar parca inclin mai mult pt dr grecu imi plac mai mult pozele..dar voi vedea...cat a costat interventia? Eu dispun de maxim 4500 de euro
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 167116721673 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •