Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 164216431644 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
29-11-2014, ora 08:59
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Ellika, trebuie sa mai astepti putin sa ti se contureze sanii, inca sunt umflati in mod sigur. O ideea iti vei putea face abia dupa cca 3luni de la operatie, cand nu mai sunt umflati si ti se vor relaxa muschii pectorali. In mod sigur va fi bine si iti vor placea. Rabdare sa ai, ca in mod sigur vei fi incantata de la luna la luna, de rezultat!
0
29-11-2014, ora 09:03
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Giorgiana123,
Daca medicul tau ti-a spus ca e ok 300, asculta-l pe el, ca in mod sigur stie ce face. Plus ca nu e o diferenta pe care sa o sesizezi intre 300 si 315. Nu ai probat niste sizere la cabinetul de consultatii incat sa iti dai seama aproximativ cum vei arata?
0
29-11-2014, ora 09:06
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
AndreiAndreea,
tu la cine te vei opera ca medic, ca despre asta nu ai precizat nimic. Doar ai pus cateva intrebari. Spune-ne si noua ce implant iti vei pune, datalii, poze, etc
0
29-11-2014, ora 09:16
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Giorgiana am 1, 65 si 60 kg sani mei arata intradevar minunati si am doar 2 saptt jumate eu am avut un pik de piept inainte insa as fi putut opta intre 310, 340&375cc da mia zis doctoru k mai mult va arata inestetik si ma va durea spatele insa tu esti mai mika ca mine si cred ca ti se potriveste 315 succes :*
0
29-11-2014, ora 09:56
monami7
Nu este medic/terapeut
monami7
Multam fain adelinne, pup si eu:*Mai astept cateva zile si daca nu imi vine ciclul, voi face un test de sarcina...cum o vrea Dumnezeu, asa sa fie :)
Oare nu e nimeni pe forum care sa fi ramas insarcinata dupa implant??? As fii tare curioasa sa aflu cum se comporta sanii cu implant, de la cineva care a trecut prin asta si la ce ar trebui sa ma astept in caz ca.:)
@Ellika, eu am si lifting facut odata cu implantul, dar stai linistita ca se vor aseza si ai tai si vor capata aceea forma de natural pe care ti-o doresti, iar despre asimetrie nu trebuie sa-ti faci probleme daca nu este foarte vizibila, din cate am inteles orice om are o usoara asimetrie intre partile corpului.
0
29-11-2014, ora 10:10
Ellika
Nu este medic/terapeut
Ellika
De asimetrie nu-mi prea fac probleme, dar unul e putin mai sus ca altul, doar sub sân se vede problema, nu e diferenţa mare dar daca ma uit bine se vede, bine eu sunt mai fixista!...am vb aseară cu Dr si mi-a zis ca una mi se pare mai sus pt ca a scos mai multă piele din ea ca era mai lăsată si avea mai multă piele, dar ca in timp pielea se va relaxa, se va întinde si va fi la fel pt ca am implant la fel la ambii sâni! Asa sper sa fie! Fetelor multesc pt încurajări!
0
29-11-2014, ora 20:56
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Monami, Capri a nascut si alaptat si sânii ei erau perfecti. Operată tot la dl. Grecu, dar cu implant mic.
Probabil ai tai, fiind mari si cu lifting, vor suferii ceva modificări. Sustine i pe cat posibil si încearcă să nu te ingrasi f rău.

Felicitări, daca ai bebe! Ma bucur enorm, cand aud de fete însărcinate :) sa ne anunti si pe noi, cand faci testul, te rog :)
0
29-11-2014, ora 21:44
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Ellika eu spyn sa stai linistita, inca sunt umflati, dupa 3-4 luni kncep doar sa ia forma finala :)
0
29-11-2014, ora 23:39
Ellika
Nu este medic/terapeut
Ellika
Multumesc pt încurajări. O sa pun o poza cu ei sa va daţi cu părerea, dar eu nu ma plâng de forma ci de o diferenţa de mărime! Se vor regla, vor fi amândoi la fel in timp, se mai aseaza pielea la cel care pare mai mic?
0
29-11-2014, ora 23:45
iri-nico
Nu este medic/terapeut
iri-nico
Hey Monami!!!! Ce veste minunata, in caz ca se adevereste!!! :) Acelasi lucru vroiam sa-ti spun si eu dar mi-a luat-o al3poz inainte :) si anume de Capri, despre care stiu ca a ramas insarcinata dupa implant.Daca nu ma insel ea dupa vre-o 2 ani a facut un bebe si intr-adevar are un implant mic si fara lifting, motiv pentru care nici modificarile dupa nastere nu sunt sesizabile.Cred ca tu va trebui sa le acorzi o ingrijire mai speciala si f posibil ca dupa nastere sa ai nevoie de o reinterventie de lifting, dar cel mai bine ar fii sa-l intrebi pe dr.Grecu, in caz ca ti se confirma sarcina, cum sa-ti protejezi sanii atat pe timpul sarcinii cat si dupa si pe timpul alaptarii.Succes si tine-ne la curent! ;)
0
29-11-2014, ora 23:55
Ellika
Nu este medic/terapeut
Ellika
Nu va faceti griji de bebe! Am o prietena cu implanturi si a născut, a si alăptat 2-3luni dupa care sunt perfect normali! Eu am deja un bebe dar daca as mai face altul as lua pastile pt oprirea lactaţiei încă de pe timpul sarcinii, pt ca si la primu am alăptat doar 2luni si mi-am făcut sânii praf.mie mi-a zis Dr ca dc vreau sa-l alăptează pe al -2-lea nu e nici o probl, dc se mai lăsa se face un lifting uşor
0
30-11-2014, ora 01:06
giorgiana123
Nu este medic/terapeut
giorgiana123
Va multumesc fetelor pentru raspuns.Adelinne din pacate nu am putut face nici o proba deoarece eu ma duc in Germania sa ma operez.Nu am idee de nimic...emotii am f.mari chiar daca il cunosc pe acest doctor de ceva ani.Ma operez la el pentru ca in paralel imi voi face si o dermabraziune pentru fata pentru niste semne de la acnee.Oricum rezultatele voastre sunt frumoase chiar f.reusite
0
30-11-2014, ora 01:11
giorgiana123
Nu este medic/terapeut
giorgiana123
Operatia mea s-a anulat pentru cateva zile, luni ajung in Germania si marti probabil va avea loc operatia...Cel mai tare imi este frica de anestezie.Poate suna nebuneste dar asa e :(.
0
30-11-2014, ora 10:53
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Georgiana si mie tot de anestezie mia fost frika tremuram in sala de operati cand ma desena pe piept si mia pus doctoru muzica si tot frika mia fost insa dupa ce mia bagat injectia in mana in 2 secunde am luat somn deci kiar mam panikat degeaba asa ca bafta si treci peste frika
0
30-11-2014, ora 12:09
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
Giorgi cat te costa sa te operezi in germania? Si eu locuiesc tot in germania dar cand am vazut preturile de aici pana in 8000 mam speriat si am fugit la mine in arad :P
1
30-11-2014, ora 12:15
giorgiana123
Nu este medic/terapeut
giorgiana123
Pe mine ma costa 4000 de euro...avionul si cazarea ma duc pe la 6000 mii.Dar il cunosc de ceva timp pe acest doctor, in trecut mi am facut mai multe interventii la el si a lasat din pret.Stiam ca el opereaza cu 6000 mii normal.
Pretul nu mi se pare atat de ridicat, daca stau si ma gandesc bine chiar dr.Stan din Bacau opereaza tot cu 4000 mii
0
30-11-2014, ora 12:17
giorgiana123
Nu este medic/terapeut
giorgiana123
Eu nu locuiesc in Germania, locuiesc si muncesc in Romania.Daca eram acolo poate imi era mult mai usor.Dar drumul...cazare etc...costa in plus
0
30-11-2014, ora 13:30
adelinne22
Nu este medic/terapeut
adelinne22
Ellika,
Arată f bine sânii tai, nu te preocupa in van. Super rezultat! WOW!!!!
0
30-11-2014, ora 13:38
AndreiAndreea
Nu este medic/terapeut
AndreiAndreea
Adelinne22, eu ma operez la doctorul Grecu, la un torace sub sâni de 75 cm, si dimensiunile sânilor, s-ar potrivi un implant de 415 cc, anatomice implantele. Cred ca sunt mari, dar cică asa treb in cazul meu.
Vom vedea ce va ieşi. Personal, mi-a inspirat încredere si de aceea am si rămas la el. Vreau sa fie mai mari decât ce am acum, dar in mod deosebit f frumoşi, asta contează ptr. mine, vreau sa fiu narcisista!
0
30-11-2014, ora 18:43
myamica
Nu este medic/terapeut
myamica
Buna fetelor, doar sa va spun ca si eu mi-am pus silicoane, am facut operatia pe sub brat, nici nu se vede cicatricea, nu am deloc cicatrici la sani care acum arata bestial! inainte erau mici si lasati dupa alaptare, dar a meritat totul! Nu prea am avut dureri, mai mult ca o febra musculara, de fapt mi-a spus doctorul ca pe sub brat recuperarea e mai rapida si durerile mai mici. M-am operat in Oradea, la doctorul Porumb Serban, il recomand cu caldura, si a meritat tot efortul sa merg din Bucuresti, ca n-am gasit pe nimeni sa-mi faca operatia pe sub brati aici. Multa bafta la cele care vor sa-si faca, eu sunt super incantata!
0
30-11-2014, ora 22:20
Lorinda
Nu este medic/terapeut
Lorinda
Myamica eu am implanturi introduse prin santul mamar, dupa nici doua luni abia se mai vad, am un implant de 480gr. Am analizat poze cu paciente ale dr Radu Onor si toate se vad foarte putin :)
0
01-12-2014, ora 11:33
monami7
Nu este medic/terapeut
monami7
Multumesc al3poz si irinico, ptr raspunsurile voastre si ptr incurajari! De Capri stiam, i-am trimis si un mesaj privat ca sa aflu mai multe amanunte, dar se pare ca nu mai este activa pe forum:(. Cu siguranta va voi tine la curent cu evolutia mea pe timpul sarcinii, daca va fii cazul.Saptamana aceasta imi voi face testul si voi stii exact.ciudat este ca n-am nici un simptom ciudat, doar ca nu mi-a venit ciclul, poate raceala prin care am trecut si paracetamoalele sa fie de vina??...
PS. La multi ani Andreelor, ptr ziua de ieri si la multi ani Romania si romancelor frumoase de pretutindeni! :*
0
01-12-2014, ora 12:57
Lia915
Nu este medic/terapeut
Lia915
Buna tuturor,

Ma bucur sa descoper acest forum; am citit in ultima vreme numeroase articole despre implanturile mamare, dar e cu totul altceva sa poti vorbi cu persoane care au trait aceasta experienta.
Si mai mult ma bucur sa descoper fete care au fost operate de dr Grecu, si eu vreau sa merg la consult la dansul. Am cunoscut o fata operata de dr Grecu si mi-a placut tare mult rezultatul. De atunci am inceput sa strang bani :-)

Monami7, ai sani frumosi!Sper sa ne dai o veste buna; stiu cum e sa astepti si sa speri sa apara cele 2 liniute pe testul de sarcina.

AndreiAndreea, inteleg ca ai fost de curand la consult la dr Grecu. Ai stabilit deja data operatiei si toate detaliile?

:-*
0
01-12-2014, ora 14:49
monika24
Nu este medic/terapeut
monika24
buna Lia si bine ai venit printre noi iti doresc sa iti strangi cat mai repede banuti sa ai parte si tu de cea ce iti doresti...la multi ani fetele :*
0
01-12-2014, ora 15:50
Lia915
Nu este medic/terapeut
Lia915
Multumesc, Monika! Sunt foarte motivata :-)
0
01-12-2014, ora 18:19
Simo1104
Nu este medic/terapeut
Simo1104
Buna fetelor!in Februarie vreau sa ma alătur grupului vostru.Vreau sa ma operez la dr Marius Popescu prin martie, cu cat timp înainte trebuie sa merg la consultaţie?am nişte emoţii enorme si as vrea ca fetele operate la acest dr sa-mi spună daca sunt mulţumite de rezultate.va pup
0
01-12-2014, ora 18:22
AndreiAndreea
Nu este medic/terapeut
AndreiAndreea
Lia, am fost deja la consultatie, de aceea am putut sa va dau detalii, cat despre operatie, va fi maine, pe 2 dec. Acum, vom vedea ce va fi dupa.
0
01-12-2014, ora 18:48
ral1985
Nu este medic/terapeut
ral1985
Succes AndreiAndreea!
0
01-12-2014, ora 19:50
Iris-Iris
Nu este medic/terapeut
Iris-Iris
Bafta, Andreea! Sa fie asa cum iti doresti!
0
01-12-2014, ora 19:59
Lia915
Nu este medic/terapeut
Lia915
AndreiAndreea, bafta! Abia astept sa ne povestesti!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 164216431644 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •